Annemin sürekli bişeyleri ima etmesi

Hayır değil sen hep kendine bakma birazda evlatlık hakkına bak deyin mesela. Ben en dar zamanında bile kimseden bir kuruş istemeyen insanım böyle annem olsa koparta koparta alırım parasını . Cingenlik mi en alasını yaparim. O versin torunlarına asıl para.
En çok sinirlendigim şey sevgisiz bir kadından sevgi ogrenemezsiniz doğru ama bunu çocuklarınıza yansitiyorsuniz ve onun fikirleri bir şekilde sizi etkiliyor.
Yoruldum,anlatmaktan inanın :KK43: kızarak da anlatıyorum onlar ısrarla dayatmaya çalışıyor
Siz kendi annenizden ayrismamissiniz . Kaç yasindasiniz ve sizi nasıl bu kadar etkiliyor . Annem de olsa o sınırı bilecek . Sizde o zaman başka annaneleri örnek verin. Çünkü benim bildiğim annane torununa oyuncak alır , harçlık verir bunları mi yapamiyor ki sizinki en alasını yapar da kendi emeğiyle birşey verir . Çocuklarınızı annenizden uzak tutun.
İşte bu defa daha net anladım
Kötü niyetliler
Kızlarımın doğumgünüydü gideceği günden 2 gün sonra,10tl verip kumbaranıza atın diyebilirdi,kaç evi ziyaret etti her gittiği evde en az 250 tllik hediyeler ile gitti ama kızlarım için elimi cebine atmadı :KK43:
Belki de benim hatam her seferinde şans vermek,bu defa tamam olacak diye beklentiye girmek :KK43:

İşte bu defa daha net anladım
Kötü niyetliler
Kızlarımın doğumgünüydü gideceği günden 2 gün sonra,10tl verip kumbaranıza atın diyebilirdi,kaç evi ziyaret etti her gittiği evde en az 250 tllik hediyeler ile gitti ama kızlarım için elimi cebine atmadı :KK43:
Belki de benim hatam her seferinde şans vermek,bu defa tamam olacak diye beklentiye girmek :KK43:
Neden dalga mı geçiyorsun al bu 10 TL'yi kendine sakız alırsın deyip eline vermediniz ? Gerçekten bakın parası olmayan bir anane bile vermez on TL onun yerine bir atkı örer bilmem bir yemek yapar . Sizinkinin verdigi değer bu işte sakız parais . Bu sebeple diyorum uzak tutun annenizi çocuklardan diye. Sizin anenizin cocuklariniza vereceği birşey yok . Aksine çocuklarınız da sevgisizligi görüp kötü etkilenir. Siz bir annesiniz ve en temel göreviniz çocuklarınızı korumak .

Konu sahibi yüzleşme vaktin gelmiş . Kaç yaşına gelirsen gel sevilen bir evlat olmayı istersin bu doğru . Ama senin annenin belli ki bambaşka sıkıntıları var. Bu kadının dediklerini ve isteklerini ciddiye alman çocuklarına zarar vermen demek . Ayrıca eş ailesine hizmet etmek zorunda falan değilsin . Annen seni nasıl etkilemişse bak beş gelin içinden yine fedakarlık yapmak zorjnda kalmışsın . Sen verici olmak zorudna hissediyorsun böyle sevgi ve kabul göreceğini düşünüyorsun belli ki . Annenin bu durumu senin suçun değil kendine ve çocuklarına odaklan anneni hayatindan uzak tut
Evet tam olarak böyleyim artık karakter olmuş bu bende 🤷🏻‍♀️
Sanki kızdırmamalıyım kimseyi,böyle bir mecburiyet hissediyorum maalesef:KK43:

Ama gerçekten yapılması ya da yapılmaması gerekenleri artık yaptığım halde üzerime gelen geliyor ve ben de dert ediyorum cevap versem de.

Ben anneme de babama da cevap veriyorum ARTIK ama onlar da işe yaramıyor falan kişinin kızı annesine kart vermiş aylık o karta 15bin para atıyor dedi,falan kişinin ailesi onu özel üniversiteye göndermişti değil mi dedim :) özele göndermeyince hak edilmiyor mu dedi hayır edilmez dedim de üstüne kırk soru ve yorum daha geldi 🤦🏻‍♀️
Kv kb biraz eşim kaynaklı (o da aşırı rahat bişey olmaz boşver diyen biri) o bana destek olsa belki kendimi ezdirmezdim yıllarca..
Şimdi onlara da cevap verince hayırdır noldu sana diyorlar 🤦🏻‍♀️

Neden dalga mı geçiyorsun al bu 10 TL'yi kendine sakız alırsın deyip eline vermediniz ? Gerçekten bakın parası olmayan bir anane bile vermez on TL onun yerine bir atkı örer bilmem bir yemek yapar . Sizinkinin verdigi değer bu işte sakız parais . Bu sebeple diyorum uzak tutun annenizi çocuklardan diye. Sizin anenizin cocuklariniza vereceği birşey yok . Aksine çocuklarınız da sevgisizligi görüp kötü etkilenir. Siz bir annesiniz ve en temel göreviniz çocuklarınızı korumak .
Çocuklarıma her an sarılan öpen sevdiğini söyleyen bir anneyim,yıllardan sonra anne oldum annelik bambaşka bir duygu tarifi imkansız bana göre..
O kadar çok seviyorum ki hiçbir kelime sevgimi ifade edemez sanırım..
Anneliğin annemin bize yapmadığı göstermediği her şeymiş.
Ne cefa çektim dedikçe “benim aklımda tek kalan babamla kavgalarınız babamı memnun etme çabaların kızıştığınız anda bizi evde bırakıp gitmen” dedim hiç hoşlanmadı ama böyleydi çocukluğumuz,ben annemi benle konuşurken beni öperken hiç hatırlamıyorum :KK43:

Gün içinde okulda olduğum süre içinde ayrı kalıyoruz kızlarımla, özlüyorum deli gibi:) aralarda açıp açıp fotoğraflarına bakıyorum :)
İnsan çocuğunu bırakıp bırakıp baba evine gider mi ya da ömrü boyunca kocayı memnun etmeye çalışır mı ?
Hala daha babamla bu mücadelesi var..

Var yemezgiller böyle oluyor demekki yazık valla yada en iyimser bakış açısıyla insanlar öyle zengin oluyor 😃 bilemedim. Bence mesafeyi koruyun az görüşün az konuşun başka da çaresi yok.

Merhaba Şuan bir rahatsızlığım sebebiyle annem yanıma geldi ama sürekli eş dost akraba gezmesinde bana moral vermeyi bırakın daha çok laf çakıyor bişeyler ima ederek beni üzüyor :KK43: artık dün dayanamadım sen beni üzmeye mi geldin dedim :KK43:

Anlatayım siz yorumlayın haksız mıyım ?

Kv kb yalnız yaşıyor 5geliniz en çok onlara giden gelen yardımcı olan ben olmama rağmen annem geldiğinden beri “Yaşlılar neden yalnızlar olmaz olsun böyle evlatlar,haftalık temizliğine gitmelisiniz,yok kendinize sıfır ne alıyorsanız ona da almalısınız” bir nebze haklı olabilir ama çalışan biri olarak elimden gelen her şeyi yapmama rağmen en çok haksızlığa uğrayan da benim gelinler içinde..
Her defasında anlatmama rağmen tekrar tekrar açıyor konuyu..

Bir de şu örneği vereyim çocuklar içinde ben çalıştığım için benden beklentisi çok yüksek ama hem ev hem araba kredisi veriyoruz anca kendimize bakabilmemize rağmen (2kızım var eşim asgari ücret alıyor) ona her ay para gönderiyorum,yine de laf batırıyor “şunun kızı annesine altın bilezik almış,şunun oğlu atandığı gibi ailesine ev almış vs vs” Üstüne eşimin iş yerine gittik orda diyor ki telefonumu değiştirmek istiyorum ama param yok diyor, eşim işçi orda ve eşimin ona telefon almasını bekliyor farkı da 8bin.

Eşime hiç söylemedim bile çünkü zar zor adam bize yetiyor :KK43:

Ha diyeceksiniz ki sen al sen ver (her ay bi para yolluyorum) inanın fakir değiller olsa belki üzülür alırdım,babamın en az 50milyonluk serveti var kaç evleri yazlıkları arabaları arsaları var bilmiyorum ama benim bildiğim 50milyon eder
Dün de kızlarıma aldığım oyuncaklar için yeğenine ver götüreyim diyor ya kızlarım daha kullanmamış diyorum,yenisini alırsınız ya da balkon dolu diyor :KK43:
İnsan kızını üzecekse neden yanına gider hastasın diye geldim der :KK43:
Geçen yıl psikoloğa gittim bunlarla mücadele edebilmek için :KK43:
Psikolog özetle hep “sen değil onlar psikologluk” dedi ama onlara göre ben kötü evladım :KK43:
Benim ve eşimin tek maaşı var ve daha 5yıllık kredi borcumuz da var :KK43:
Ne yapabilirim nasıl mücadele edicem bilmiyorum gerçekten:KK43:
ANNNENLE UZUN SÜRE GÖRÜŞME ANNNENE BİR ŞİY ALMAK ZORUNDA DEĞİLSİN KOCASI ALMAK ZORUNDA. YANINA GELDİMİ YEMEĞİNİ VER, ÇAYINI VER YEDİĞİNE İŞTİĞİNE KARIŞMA. AMA ONA PARA DA GÖNDERME. ZATEN İHTİYACI YOKMUŞ. BUDA ONU ARSIZ YAPMIŞ

Evet tam olarak böyleyim artık karakter olmuş bu bende 🤷🏻‍♀️
Sanki kızdırmamalıyım kimseyi,böyle bir mecburiyet hissediyorum maalesef:KK43:

Ama gerçekten yapılması ya da yapılmaması gerekenleri artık yaptığım halde üzerime gelen geliyor ve ben de dert ediyorum cevap versem de.

Ben anneme de babama da cevap veriyorum ARTIK ama onlar da işe yaramıyor falan kişinin kızı annesine kart vermiş aylık o karta 15bin para atıyor dedi,falan kişinin ailesi onu özel üniversiteye göndermişti değil mi dedim :) özele göndermeyince hak edilmiyor mu dedi hayır edilmez dedim de üstüne kırk soru ve yorum daha geldi 🤦🏻‍♀️
Kv kb biraz eşim kaynaklı (o da aşırı rahat bişey olmaz boşver diyen biri) o bana destek olsa belki kendimi ezdirmezdim yıllarca..
Şimdi onlara da cevap verince hayırdır noldu sana diyorlar 🤦🏻‍♀️

Anneniz sizin ne kadar kazandığınızi ve 2 çocuğunuzun olduğunu bilmiyor mu? Bunu hiç sordunuz mu ne dedi? Senin durumun benden iyi asıl sen yardım et torunlarına deseniz ne diyecek?

Merhaba Şuan bir rahatsızlığım sebebiyle annem yanıma geldi ama sürekli eş dost akraba gezmesinde bana moral vermeyi bırakın daha çok laf çakıyor bişeyler ima ederek beni üzüyor :KK43: artık dün dayanamadım sen beni üzmeye mi geldin dedim :KK43:

Anlatayım siz yorumlayın haksız mıyım ?

Kv kb yalnız yaşıyor 5geliniz en çok onlara giden gelen yardımcı olan ben olmama rağmen annem geldiğinden beri “Yaşlılar neden yalnızlar olmaz olsun böyle evlatlar,haftalık temizliğine gitmelisiniz,yok kendinize sıfır ne alıyorsanız ona da almalısınız” bir nebze haklı olabilir ama çalışan biri olarak elimden gelen her şeyi yapmama rağmen en çok haksızlığa uğrayan da benim gelinler içinde..
Her defasında anlatmama rağmen tekrar tekrar açıyor konuyu..

Bir de şu örneği vereyim çocuklar içinde ben çalıştığım için benden beklentisi çok yüksek ama hem ev hem araba kredisi veriyoruz anca kendimize bakabilmemize rağmen (2kızım var eşim asgari ücret alıyor) ona her ay para gönderiyorum,yine de laf batırıyor “şunun kızı annesine altın bilezik almış,şunun oğlu atandığı gibi ailesine ev almış vs vs” Üstüne eşimin iş yerine gittik orda diyor ki telefonumu değiştirmek istiyorum ama param yok diyor, eşim işçi orda ve eşimin ona telefon almasını bekliyor farkı da 8bin.

Eşime hiç söylemedim bile çünkü zar zor adam bize yetiyor :KK43:

Ha diyeceksiniz ki sen al sen ver (her ay bi para yolluyorum) inanın fakir değiller olsa belki üzülür alırdım,babamın en az 50milyonluk serveti var kaç evleri yazlıkları arabaları arsaları var bilmiyorum ama benim bildiğim 50milyon eder
Dün de kızlarıma aldığım oyuncaklar için yeğenine ver götüreyim diyor ya kızlarım daha kullanmamış diyorum,yenisini alırsınız ya da balkon dolu diyor :KK43:
İnsan kızını üzecekse neden yanına gider hastasın diye geldim der :KK43:
Geçen yıl psikoloğa gittim bunlarla mücadele edebilmek için :KK43:
Psikolog özetle hep “sen değil onlar psikologluk” dedi ama onlara göre ben kötü evladım :KK43:
Benim ve eşimin tek maaşı var ve daha 5yıllık kredi borcumuz da var :KK43:
Ne yapabilirim nasıl mücadele edicem bilmiyorum gerçekten:KK43:
Hala anlamış değilim bu büyükler ne yapmaya calsiiyor vallahi banada öyle annem büyükler ck akıl vermeye çalıştı ben öyle istiyorum diyip kenara çekiliyorum artık bende kaynanamla altlı ustluyuz malesef onu iyi tanıdığım için manen zararı evime dokunduğu için uzak duruyorum ağzına laf vermemeye çalışıyorum kim sizi kıyaslarsa sizde onu kıyaslayınca zor olur işte benide kıyaslıyorlardi bnde fiyancinin annesi vs diyince susuyorlar mesafeli olun derim

X