Annenize ve Babanıza karşı vicdanınız rahat mı?

Canım gençlik cahillik asilikle oluyor işte.
şimdiki aklımız olsa yaparmıydık aslaaaaaa
bende şimdi anneyim.
kızımda benı üzüyor hemde bazen ağlıyorum kırılıyorum
ama anneyim hemen affediyorum.
emin ol onlarda bizi afeetmişlerdir.
ay çok kötü oldum ya cute mafettin beni.
Kendine gell kızımm aaa :KK43:

aynen konu çok güzel tam dertleşmelik kendi kendimize yazsak içimizi döksek iyi olur

Ben annemi dinleseydim mesela şu an hiç ewlenmemiş biri olarak kalırdım...
Dinlemedim ewlendim ne oldu sonu hüsran...
Nikah günümde nikah salonunda bile ağladı annem...
Çeyizim serildi, yapma dedi bana nikahın oldu ama daha düğünün olmadı vazgeç dedi dinlemedim...
Okadar üzüldü kii...

Bana eski günler lazım, birde şimdiki aklım.....

hiçbirimiz dört dörtlük değiliz.
anne babalarımız da öyle.

yeri geliyor hala şu yaşımızda üzdüğümüz şeyler illa ki oluyor onları.
"keşke yapmasaydım", "keşke söylemeseydim" dediğimiz bir sürü olay.

ama hayat bu.
ne demiş büyükler " çocuğun mu var, derdin var" :KK14:

öyle böyle bir şekilde büyüdük, bizimkiler de bir şekilde büyüyecekler.
biz de çocuklarımıza kızacağız, üzüleceğiz... hayat bu...
"keşke" lerle yaşanmıyor ama.
önemli olan anı güzel yaşamak, geleceğe dair hatalarımızdan ders alıp tekrarlamamak.

yoksa sor bakalım annen, babana, senden razılar mı değiller mi, onları bu kadar üzdüğünü düşünüyorsun, hala da tırnağına zarar gelsin istemezler.

annelik ( babalığı bilemiycem :) ) karşılıksız aşk demek :KK68:
Allah isteyen herkese tattırsın...

Ben yazdım yönetime sabitlenmesi hususunuHoppa

Bu saate kadar şunları bunları yaptım diye düşünüp üzüleceğimize, şu andan itibaren onların mutluluğu için harekete geçsekte bizde onlarda mutlu olsa :)

Sonra sadece ben degil abimdende cok uzulduler. Oda evlendi iyi fena bir esi var kotu degil ama asla gelin hanimin ailesi gibi saygi gormediler. Hasta olduklarinda abim onlari doktora tasidi kotu gunlernde yaninda oldu tabi. Bende oldumda. Abimin kayinvalidesinin psikolojik sorunlarindan ilk 3 sene cok sikintili geçti ,yani karakola bile sikayet etti kadin ailemi. Sebebler cok sacmassonra uzun sure kadin hastanede yatti. Neyse o kismi uzatmicam cunku abimebir kardes olarak mmüthiş kirginim.

abimin esiyle biz 5 gun arayla dogurduk. Sürekli benimki büyüdü seninki kucuk, benim ki konustu seninki konusmadi gibi kiyaslamalar yapildi. Fakat bu dillendirildi. Sorun su ki bundan aylat evvel bir aksam abimlerle düğüne gittim. Cocugumu alarak. Donustede bize gelin dedim ( 2.5 senedir evliyim 3 kere anca geldiler.) Kisa kesicem onun ufagiyla benim cocuk kavga etti. Benimki onunkinin saçını cekti. Bende her zamanki gibi egecim neden yapiyosun kardesin o senin dedim. Abim e5 uzerinde arabayi saga cekti neden vurmuyosun ccuguna nedennnn vracaksin ona yoksa ben ona vuracam sen dovmezsen ben dovucem ded. Dovemezsin vuramazsin hele bir dov seni oldururum diye cok kotu tartıştık buarada benim cocugu arabadan indirmye calisiyor. Ben agla cocuk agla eve zor geldik. Esime ve annemlere anlattim olanlari ama kuramiyorum kesmisin beni sanki.
hersey burdan basladi. Ama nerden bilirdik cok daha kotusunun olacagini.

devamini yazicam cidden uzerinden aylar gecti ama daha henuz bunu birileriyle paylasabilirim

Bu saate kadar şunları bunları yaptım diye düşünüp üzüleceğimize, şu andan itibaren onların mutluluğu için harekete geçsekte bizde onlarda mutlu olsa :)
belkide yazamak bizim için vicdan muhasebesi olur..yada ne bileyim üzülen arkadaşlarımız içini döktükçe yükleri hafifler..

Anne baba hakki ASLA odenmez ben onlarin kiymetini evden cikip gittigmde anladim
vicdan azabi cekme cunku annen ve baban eminim unuttmustur bile o gunleri ALLAH annelerimize babalarimiza uzuuuuuunnnn omurler versin
Anne ve babalarimizin kiymetini bilelim cok gec olmadan

En iyisi kendimi toparlayinca ofisten yazmak olanlari zira telefondan yalan yanlış olmus

Ben hayatım boyunca agresif biri olmadım ama istediklerimden de vazgeçmedim asla.
Ciddi ergenlik problemlerim dahi yoktu, ablaydım sonuçta. Hep kardeşler arasında azarı işiten, fedakarlık yapması gereken taraftım. Yaptım da ama bir türlü memnun edemedim annemi. Başkalarının yanında dahi beni asi, içten pazarlıklı olarak tanıttı.
Benim anneme karşı vicdanım rahat ama onun bana karşı rahat mı bilemiyorum.
Evlilik konusunda da, daha önceki nişanlılık dönemimde de istediklerimin tersi yönünde baskı yaptı bana. Ben yine de kararlarımın arkasında durdum ve asla pişman olmadım. Annemi dinleseydim şu an mutsuz, çocuklu ve dul olarak hayatıma devam ediyor olurdum eminim.
Benim vicdanım daha çok babama, keşke daha çok sarılsaydım, daha çok ilgilenseydim-konuşsaydım diyorum.

senin yaşattıklarını kısmen ben de yaşattım.
hem yandım, hem de yaktım..
en çok hesaba çekileceğim gün için
anneme babama ettiğim zulümü düşünür de kendi kendimi yerim:KK42:

belkide yazamak bizim için vicdan muhasebesi olur..yada ne bileyim üzülen arkadaşlarımız içini döktükçe yükleri hafifler..
Tabi muhakkak öyle, ben bile bu yaşımda daha iyi bir evlat olabilirdim diye söylenir dururum ama bunların farkındalığında olmaklada çok büyük bi adım atmış oluyoruz zaten. En azından daha kontrollü ve sonradan bunu yaparsam pişman olurum düşüncesinde davranmış oluruz..

Bu konuda forumdaki herkesin illa ki söyleyecek bir çift lafı vardır.
Ben de küçükken daha ilkokuldayken ne zaman annemi dinlemesem hep annem haklı çıkardı :KK45:
Tabi o zaman çocuktum yaptıklarım ufak tefek şeyler.Arkadaşımla oynamaya gitmek vs. gibi çok basit konulardı.
O zamandan biliyorum ki benim annem her zaman haklıdır :KK52:
Babam her zaman haklı mıdır bilemiyorum.Bazen babamın fevri kararları olurdu çünkü :KK56:
Genel anlamda vicdanım rahat.Her gün dua ediyorum onlara.Elimden geldiğince mutlu etmeye çalışıyorum.
Her işlerinde yardım etmeye çalışıyorum ufak da olsa. Sonunda da duamı alıyorum teşekkür olarak.
İnşallah hiç bir zaman mahcup etmem onları. Tabi hayat önümüze ne çıkarır bilemeyiz.

biraz tuhaf gelecek ama yazdıklarınıza çok imrendim keşke bende çocuk olarak hata yapmış olmanın mahcubiyetini hissetseydim şimdiki durumundan daha normal olurdu

çünkü bende durum tam tersi

arkaya dönüp baktığımda beni en çok üzen annem babam olmuş

vicdanlarından da hiç rahatsız durmuyorlar ikisi de bencil sorumsuz gününü kurtaran insanlar biri kendini genç kız diğeri kendini üniversiteli delikanlı gibi görüyo

evlat hakkı diye birşey varsa ikisine de helal etmiyorum hiçbir şekilde haketmiyorlar çünkü

böyle içim bir tuhaf oldu..
yani nedense gitmek istemediğim ama gittiğim yerler oldu.
ama benim acım daha çok taze sanki hiç gözümün önünden gitmeyecek o sahneler.
daha bu sabah babamla olan bir sahnemize gittim aynen yaşananları tv de izliyor gibiydim. Beynim kısa devre yaptı "acaba babam ölmedi mi?" diye. sonra kendime geldim.
Keşke yanımda olsaydı, keşke numarasını aradığım zaman cevap verebilseydi.
Keşke 5 aydır diyemediğim baba kelimesini ağız dolusu milyon kez deseydim.
Of cute ya neden açtın ki bu konuyu.:KK61::KK61:

X