Doğuma Hazırlık Antalyalı anne adaylarının alışveriş paylaşım alanı

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
arkadaşlar konyada nerden alışveriş yapıyorsunuz?

kızlar bebek mobilyasına nelere bakıyorsunuz?internetteki mağazaları sormuyorum arkadaşlar gidip görebileceğimiz yerleri söylermisiniz fiyatlarıyla ilgili bilgi verirmisiniz..
Bende bebek mobilyaları araştırıyorum . Hafta sonları sürekli mobilya araştırıyorum , birkaç yere baktım kışlahandaki mağazalara baktım çoğu suntalam üretim yapıyormuş birazda kalitesi düşüktü .Kipanın karşısında mavi akdeniz bebek mağazası var orada beğendim mdf üretim yapıyorlarmış kendi imalatlarıymış fiyatları da gayet uygun geldi büyük ihtimal ordan alacağım başka önereceğiniz yerler vra mı kızlarrr :) :)

Merhaba güzel anneler,

Kızımın küçülen ve/ya artık kullanmadığı eşya, oyuncak ve kıyafetleri ilginizi çekebilir;

http://www.kadinlarkulubu.com/bebek-...isiticisi.html (Philips Avent SCF260/37 IQ Elektronik Biberon Isıtıcısı)

http://www.kadinlarkulubu.com/bebek-...yafetleri.html (62cm/3m sonbahar-kış kız bebek kıyafetleri)

http://www.kadinlarkulubu.com/bebek-...kkabi-bot.html (0-3ay patik/ ayakkabı/ bot)

http://www.kadinlarkulubu.com/bebek-...yafetleri.html (68 cm/ 6 m kışlık- baharlık kız bebek kıyafetleri)

http://www.kadinlarkulubu.com/bebek-...l#post31020164 (fisher price zoo babies projektör)

http://www.kadinlarkulubu.com/bebek-...yafetleri.html (56cm / 0-3 m sonbahar- kış kız bebek kıyafetleri)

Hepinize iyi günler.....

merhaba antalyada medstar yıldız gökbay beye gidiyorum ancak biraz umursamaz geliyor tavırları gökbay bey e giden ve doğumunu yapan arkadaşlar yorum yazabilir mi sağlık sıkıntılarım oluyo çok sık görmede ve tansiyon vs gibi bu tip problemlerimde ilgili olacak tecrübeli bi doktor arıyorum lütfen yardımmm..

Bende bebek mobilyaları araştırıyorum . Hafta sonları sürekli mobilya araştırıyorum , birkaç yere baktım kışlahandaki mağazalara baktım çoğu suntalam üretim yapıyormuş birazda kalitesi düşüktü .Kipanın karşısında mavi akdeniz bebek mağazası var orada beğendim mdf üretim yapıyorlarmış kendi imalatlarıymış fiyatları da gayet uygun geldi büyük ihtimal ordan alacağım başka önereceğiniz yerler vra mı kızlarrr :) :)

Merhaba.Çoğu magazalara baktım.şarampolde köşede juniorbebe var.ordan tam takım mdf,yatak,uykusetini,cibinlik 2000 liraya aldık.
eşime çok uygun geldi hemen aldık.bi bakın derim.

Kastamonu'da oturuyorum ama nasip olursa Mart'ta Antalya'da ailemin yanında doğum yapıcam. İkinci bebeğimi bekliyorum. Kızımı 4 yıl önce Andeva Yıldız( adı değişmiş herhalde) hastanesinde doğurdum. doktorum Aslı Vural Sesver'di. Mükemmel bir doktordu çok memnundum. Ama şimdi sadece özel muayenehanesinde çalışıyormuş diye duydum. Maddi imkanlarım yeter mi bilmiyorum.
Hastane ve doktor tavsiye eder misiniz? Özellikle spinal anestezi ile sezeryan yapmam gerekiyor ( İlki sezeryan olduğu için) Fiyatları bilen var mı?
Alış-verişi de seleklerde İdil Bebe'den yapmıştım. Alıpta pişman olduğum iki ürün var;
1- Büyüyen beşik (Kızım 4 senedir kullanıyor ben bile şimdiden bıktım. Evim kira çocuk odam yok. Çok ağır ve asla yerinden kıpırdatamıyorsun. sadece ev boyanırken yerinden oynatıyoruz. İkinci bebeğimde tercihim bir evim ya da çocuk odam olana kadar park yatak olacak.
2- Baby 2 Go çift yönlü bebek arabası. 4 sene önce 350 liraya aldım. Araba Tam 14 kilo. Alışveriş merkezinde ve içinde bebek yokken çok rahat gibi görünüyordu. Ama bana ecel terleri döktürdü. Kontrol etmek hele bir tümsekten atlatmak ölüm. Bin kere pişmanım ve ikinci bebeğimde kullanmayacağım.
3- Bakım ürünlerinde de Nivea, chıcco ve Sebamed kullandım. Kesinlikle Sebamet'i tavsiye ediyorum.
Hastane konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

merhaba antalyada medstar yıldız gökbay beye gidiyorum ancak biraz umursamaz geliyor tavırları gökbay bey e giden ve doğumunu yapan arkadaşlar yorum yazabilir mi sağlık sıkıntılarım oluyo çok sık görmede ve tansiyon vs gibi bu tip problemlerimde ilgili olacak tecrübeli bi doktor arıyorum lütfen yardımmm..

ben de kasımda bebiş bekleyen pediatrist bir anneyim...bu konuda tartışmasız antalyanın en iyisi perinatolog Prof.Dr.İnanç Mendilcioğlu..her türlü sorununuzla başetmekle ilgili sizi muhakkak doğru ve etkin tedavi eder...hamilelik sürecinde oluşabilecek sorunlarınızı dinliyor ama hamılelık surecıyle ılgılı olağan durumlar olup olmadığıunı soruyla anlar önemsizse üzerindeçok durmayıp sizi vesvele yapmanızı önler...önemliyse de sizi yönlendirir...üniversitede de hocalık yaptığı için testlerini oradan da yaptırabilirsiniz...özel hastane ve muayehaneden birçok kadın doğumcu şu aralar onu referans,otör gibi kullanıyo izlemlediğim kadarıyla...durumunuz varsa ve aklınız net olsun istiyorsanız şiddetle öneririm...

merhaba canım benimde ikizlerim olacak 24.haftadayım.ilk üç ay gökbay beye gittim bende, ancak hastane fiyatları yüsek geldiğinden akdeniz şifa da ertuğrul beye gitmeye başladık her iki doktora da tavsiye üzerine gittim.gökbay bey ilgisiz değilde çok resmi bir doktor hani belki sen üzerine daha düşen bir doktor arıyor olabilirsin.ben giderken tüm sorularıma içtenlikle cevap vermişti kendisi.bence ekonomik olarak seni yormuyorsa devam et .tabi işin içine sinme boyutuda var istersen benim doktorumuda bir dene.birde vitalinin sahibi bir doktor var ali fuattı galiba adı baya ünlü bir doktor sorunlu hastalar oraya gidiyor genelde ama randevuları çok dolu oluyor ilkin ona gitcektim.10-15 gün önceden randevu alman gerekiyor.seçim sana kalıyor kime için sinerse artık.inş. Sağlıklı bir şekilde bebişine kavuşursun

Kastamonu'da oturuyorum ama nasip olursa Mart'ta Antalya'da ailemin yanında doğum yapıcam. İkinci bebeğimi bekliyorum. Kızımı 4 yıl önce Andeva Yıldız( adı değişmiş herhalde) hastanesinde doğurdum. doktorum Aslı Vural Sesver'di. Mükemmel bir doktordu çok memnundum. Ama şimdi sadece özel muayenehanesinde çalışıyormuş diye duydum. Maddi imkanlarım yeter mi bilmiyorum.
Hastane ve doktor tavsiye eder misiniz? Özellikle spinal anestezi ile sezeryan yapmam gerekiyor ( İlki sezeryan olduğu için) Fiyatları bilen var mı?
Alış-verişi de seleklerde İdil Bebe'den yapmıştım. Alıpta pişman olduğum iki ürün var;
1- Büyüyen beşik (Kızım 4 senedir kullanıyor ben bile şimdiden bıktım. Evim kira çocuk odam yok. Çok ağır ve asla yerinden kıpırdatamıyorsun. sadece ev boyanırken yerinden oynatıyoruz. İkinci bebeğimde tercihim bir evim ya da çocuk odam olana kadar park yatak olacak.
2- Baby 2 Go çift yönlü bebek arabası. 4 sene önce 350 liraya aldım. Araba Tam 14 kilo. Alışveriş merkezinde ve içinde bebek yokken çok rahat gibi görünüyordu. Ama bana ecel terleri döktürdü. Kontrol etmek hele bir tümsekten atlatmak ölüm. Bin kere pişmanım ve ikinci bebeğimde kullanmayacağım.
3- Bakım ürünlerinde de Nivea, chıcco ve Sebamed kullandım. Kesinlikle Sebamet'i tavsiye ediyorum.
Hastane konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

CANIM RENGİNE YEDE AYNI ŞEYLERİ YAZDIM FARKETMEZSİN DİYE TEKRAR SANADA EKLİYORUM.
merhaba canım benimde ikizlerim olacak 24.haftadayım.ilk üç ay gökbay beye gittim bende, ancak hastane fiyatları yüsek geldiğinden akdeniz şifa da ertuğrul beye gitmeye başladık her iki doktora da tavsiye üzerine gittim.gökbay bey ilgisiz değilde çok resmi bir doktor hani belki sen üzerine daha düşen bir doktor arıyor olabilirsin.ben giderken tüm sorularıma içtenlikle cevap vermişti kendisi.bence ekonomik olarak seni yormuyorsa devam et .tabi işin içine sinme boyutuda var istersen benim doktorumuda bir dene.birde vitalinin sahibi bir doktor var ali fuattı galiba adı baya ünlü bir doktor sorunlu hastalar oraya gidiyor genelde ama randevuları çok dolu oluyor ilkin ona gitcektim.10-15 gün önceden randevu alman gerekiyor.seçim sana kalıyor kime için sinerse artık.inş. Sağlıklı bir şekilde bebişine kavuşursun

dün bacaklarımın arasındaki ağrıdan dolayı çok telaşlandım hafif bi karın ağrısı da oldu kendi dr umu aradım izindeymiş:KK43:
ofm den arif beyi önermişlerdi aradım kendisini bana erken doğum olabilir NTS çektir hemen dedi :KK5:
allahım ne kadar korktum hemen gökbay beyi aradım gel bakalım dedi gittik sadece ultrasonla bakıp rahat ol sorun yok ağrılar için fizyoterapi öneririrm dedi ya bu drların insanı paniğe sürüklemelerinden nefret ediyorum bu NTS paralı bir şey mi neden daha muayene etmeden bunu istemiş olabilir? gökbay bey ne gereği var ben ultrasonda görüyorum yok erken doğum filan dedi anlamadım :KK43:
yine de gökbay beyin rahatlığı moralimi düzeltti yani:KK49:

dün bacaklarımın arasındaki ağrıdan dolayı çok telaşlandım hafif bi karın ağrısı da oldu kendi dr umu aradım izindeymiş:KK43:
ofm den arif beyi önermişlerdi aradım kendisini bana erken doğum olabilir nts çektir hemen dedi :KK5:
Allahım ne kadar korktum hemen gökbay beyi aradım gel bakalım dedi gittik sadece ultrasonla bakıp rahat ol sorun yok ağrılar için fizyoterapi öneririrm dedi ya bu drların insanı paniğe sürüklemelerinden nefret ediyorum bu nts paralı bir şey mi neden daha muayene etmeden bunu istemiş olabilir? Gökbay bey ne gereği var ben ultrasonda görüyorum yok erken doğum filan dedi anlamadım :KK43:
yine de gökbay beyin rahatlığı moralimi düzeltti yani:KK49:

cnm endişelenme gökbay bey iyi bir doktor, özel hastanelerde her şey paralı olduğundan oda paralıdır.karınana cihaz bağlayıp bebeğin hareketlerine ve sendeki kasılmalara bakıyorlar.hani erken doğum olabilir demişya .ama bu haftalarda kasılmaların olması normalmiş.

bende bebek mobilyaları araştırıyorum . Hafta sonları sürekli mobilya araştırıyorum , birkaç yere baktım kışlahandaki mağazalara baktım çoğu suntalam üretim yapıyormuş birazda kalitesi düşüktü .kipanın karşısında mavi akdeniz bebek mağazası var orada beğendim mdf üretim yapıyorlarmış kendi imalatlarıymış fiyatları da gayet uygun geldi büyük ihtimal ordan alacağım başka önereceğiniz yerler vra mı kızlarrr :) :)

ya bende çok kararsızım kışlahandakileri bende çok hantal buldum.ama maddi durumun varsa mobidik çok güzel tabi küçücük bebekte ne anlıcak o kadar süslü odadan oda ayrı bir durum.bizim ikizlerimiz olcak kışı salonda geçirceğimizden ya tek beşik yada park yatak alcaz ne yapcam bilmiyorum bende.havaalanı yolunda bebeji var larada 3 tane daha mağaza var oralarada bak istersen .

X