Doğuma Hazırlık Antalyalı anne adaylarının alışveriş paylaşım alanı

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızımın gaz problemiyle savaşıyorum :KK43: rezene, zinco, masaj hiçbir şey işe yaramıyor, gazını çıkaramayan kuzum mızır mızır ayakta, uyumaz oldu. Gaz yapmasın diye o kadar az çeşit yemek yiyorum ki fenalık geldi

Kızımın gaz problemiyle savaşıyorum :KK43: rezene, zinco, masaj hiçbir şey işe yaramıyor, gazını çıkaramayan kuzum mızır mızır ayakta, uyumaz oldu. Gaz yapmasın diye o kadar az çeşit yemek yiyorum ki fenalık geldi

Ya ben de aynıydım, sürekli huzursuzdu kızım, evden çıkamıyorduk.. Sab simplexle çok çok azaldı:nazar:, bence dene canım..:KK66:

Ya ben de aynıydım, sürekli huzursuzdu kızım, evden çıkamıyorduk.. Sab simplexle çok çok azaldı:nazar:, bence dene canım..:KK66:

dr.u arayıp soracağım ve ok verirse akşam eşime alıp gelmesini söyleyeceğim. umarım işe yarar. sık emzirin diyolar sık emzirince de sık gaz oluyo işte. :KK5:

dr.u arayıp soracağım ve ok verirse akşam eşime alıp gelmesini söyleyeceğim. umarım işe yarar. sık emzirin diyolar sık emzirince de sık gaz oluyo işte. :KK5:

Bana en başta söylemişlerdi bu ilacı , ben doktorun işine karışmak gibi olmasın diye sormamıştım bile. Birgün dayanamayıp aradım, kızım saatlerce hiç durmadan ağlamıştı, ya dedim bu durmuyo, sab simplex diye bir ilaç söylüyorlar, doktor dedi ki metsilin ithal versiyonu, işe yaramaz çok. Yine başlamadık. Birkaç hafta sonra baktım olmuyor, başladım sab siplexe, bir dahaki randevuda da doktorumuza söyledim. Tamam dedi işe yaradıysa devam edin. Hatta kendi verdiği bir ilaç vardı biogaia, sürekli kullanılacak bir şeydi hergün, onu da kestirdi. Patır patır gaz çıkarıyor şimdi:nazar::nazar:. Dedikleri kadar varmış, on kişiyle konuştuysam dokuz buçuğu bunu övmüştü:KK1::KK1:

Son düzenleme:
Allah yardımcınız olsun kızlar.gaz sorunu felaket.ben metsil kullanmıştım.bize çok iyi geldi.bir de arada 1 çay kaşığı kadar rezene yada adaçayı veriyordum.biz haftanın üç günü acile gidiyorduk durmadan ağlıyor diye ve gece uykusu hiç yoktu.zombi gibi olmuştum.metsil çok iyi geldi.tavsiye ederim

merhaba bayanlarr
hepiniz doğumlarınızı yapmışsınız
bende hamileyim 17 haftalık vee tecrübeli olduğunuz için size meditalyayı sorucam nasıl bir
hastane doktoru da fatma seda soylu yardımcı olursanız sevinirim orda doğum yapmış olan varmı

merhaba arkadaslar,

gaz sorunu bızımde var sab sımplex i banada onermıslerdı kullandım 1 gun ama o gun bebegım mahvoldu sureklı aglama kusma ıkınma hıc uyumadı bırde ılactan olabılecegını dusunup bıraktım ve gectı o halını gorunce gazına razıyım dedım sımdı hıcbısı kullanmıorum kendım kımyon yıyorum her ogunde 1 cay kasıgı kadar rezene ıcıyorum yedıklerıme dıkkar edıyorum bebegede bır ıkı cay kasıgı verıyorum rezene faydasını goruyorum bunların

merhaba arkadaslar,

gaz sorunu bızımde var sab sımplex i banada onermıslerdı kullandım 1 gun ama o gun bebegım mahvoldu sureklı aglama kusma ıkınma hıc uyumadı bırde ılactan olabılecegını dusunup bıraktım ve gectı o halını gorunce gazına razıyım dedım sımdı hıcbısı kullanmıorum kendım kımyon yıyorum her ogunde 1 cay kasıgı kadar rezene ıcıyorum yedıklerıme dıkkar edıyorum bebegede bır ıkı cay kasıgı verıyorum rezene faydasını goruyorum bunların

Ben Sab Simplex'e devam ediyorum, onunla birlikte bir bakteri içeren Bifiform kullanıyorum, bacak hareketleri yaptırıyorum, faydası oluyor bunların ama hangisinin bilmiyorum :) Bi ara rezene de verdim ama anne sütü dışında damla veriyor olmak zaten hoşuma gitmiyor o yüzden rezeneyi bıraktım, aslında tadını da severek alıyordu ama içime sinmedi nedense bilmiyorum,ben kendim de bıraktım, bi fark olmadı..
Yediklerim zaten: patlıcan, patates, kabak, tavuk, et böyle şeyler.. Çevirip çevirip aynı şeyler bıktım valla, bi tek sütlacı severek yiyorum sürekli..
Yalnız bizim kız dünden beri çok fena ya, dün zaten 12 saati uyanık geçirdi, özellikle akşamları çok sinirli ağlıyor katıla katıla, bugün de banyosunun sonunda aynı ağladı :KK53: :KK43: Zaten beni ter basıp durmakta, o öyle ağlayınca iyice kan ter içinde kalıyorum.. Sadece beyaz gürültü denen şey sakinleştirdi bu akşam, dün akşam o da işe yaramamıştı.. Kolik deseeem 35 günlük olduk yeni mi çıktı? Oooy oy, ne zor şey annelik..

Ben Sab Simplex'e devam ediyorum, onunla birlikte bir bakteri içeren Bifiform kullanıyorum, bacak hareketleri yaptırıyorum, faydası oluyor bunların ama hangisinin bilmiyorum :) Bi ara rezene de verdim ama anne sütü dışında damla veriyor olmak zaten hoşuma gitmiyor o yüzden rezeneyi bıraktım, aslında tadını da severek alıyordu ama içime sinmedi nedense bilmiyorum,ben kendim de bıraktım, bi fark olmadı..
Yediklerim zaten: patlıcan, patates, kabak, tavuk, et böyle şeyler.. Çevirip çevirip aynı şeyler bıktım valla, bi tek sütlacı severek yiyorum sürekli..
Yalnız bizim kız dünden beri çok fena ya, dün zaten 12 saati uyanık geçirdi, özellikle akşamları çok sinirli ağlıyor katıla katıla, bugün de banyosunun sonunda aynı ağladı :KK53: :KK43: Zaten beni ter basıp durmakta, o öyle ağlayınca iyice kan ter içinde kalıyorum.. Sadece beyaz gürültü denen şey sakinleştirdi bu akşam, dün akşam o da işe yaramamıştı.. Kolik deseeem 35 günlük olduk yeni mi çıktı? Oooy oy, ne zor şey annelik..

canım koliğin ne zaman başlayacağı pek belli olmuyo benim kızımdada 1 aylıkken başladı sen bir kaç gün dikkat et başka bir sıkntısı yoksa eğer hergün aynı saatte ağlar ve ne yapsan susturamazsın benim kızım da koliti ve hiçbir damla işe yaramadı malesef her akşam 6 olduğunda 9 a kadar hiç aralıksız ağlardı kaç kere acillik olduk ben bile hatırlamıyorum tek çözümü zaman 4 aylık olduğunda koliğimiz bitti çok şükür ama bize mızmızlığımız ve bozuk bir uyku düzenimiz hediye kaldı sağlıklı olsunlarda bebişler biz anneler herşeye katlanırız:KK31:

canım koliğin ne zaman başlayacağı pek belli olmuyo benim kızımdada 1 aylıkken başladı sen bir kaç gün dikkat et başka bir sıkntısı yoksa eğer hergün aynı saatte ağlar ve ne yapsan susturamazsın benim kızım da koliti ve hiçbir damla işe yaramadı malesef her akşam 6 olduğunda 9 a kadar hiç aralıksız ağlardı kaç kere acillik olduk ben bile hatırlamıyorum tek çözümü zaman 4 aylık olduğunda koliğimiz bitti çok şükür ama bize mızmızlığımız ve bozuk bir uyku düzenimiz hediye kaldı sağlıklı olsunlarda bebişler biz anneler herşeye katlanırız:KK31:

Allahım lütfen kolik olmasıııın :KK43:
Sakinleştirip yatırmıştım, 3,5 saate yakın uyudu.. Uyanınca da bu defa sadece 7 dakika emdi ve sızdı, dolu dolu emdi gerçi ama bu açlığa(uyuduğunda da emeli 1-1,5 saat olmuştu) bu kadar az nasıl emdi yaa..? Hadi hayırlısı

merhaba bayanlarr
hepiniz doğumlarınızı yapmışsınız
bende hamileyim 17 haftalık vee tecrübeli olduğunuz için size meditalyayı sorucam nasıl bir
hastane doktoru da fatma seda soylu yardımcı olursanız sevinirim orda doğum yapmış olan varmı

Hastaneyi bilmiyorum am ao doktor andevadayken gitmiştim bir kez, tatlı bir kadın, arkadaşım da doğumunu onunla yaptı, memnundu çok.

sayın antalyalı anne adayları, bebk şekerlerini nereye ve nasıl yaptırdınız?..

ben güllükte selekler çarşısında var bir şekerci.ona yaptırmıştım.şekeri,kapı süsü,sepeti falan takımlar vardı.çeşitte çoktu

Medisu da Prof. Dr. Seyide SOYSAL a gittim şimdiye kadar 8-9 farklı dr a gitmiştim ilk defa bu kadar detaylı muayene oldum. 11 haftalık hamileyim ben Dr.u beğendim. Ücret 31tl idi yanliş hatırlmıyorsam.

merhabalar ben bu konuyu yeni gördüm. 25 haftalık hamileyim. antalyada büyüyebilen bebek odası fiyatları hakkında ortalama bilgisi olan varmı acaba.??

merhabalar ben bu konuyu yeni gördüm. 25 haftalık hamileyim. antalyada büyüyebilen bebek odası fiyatları hakkında ortalama bilgisi olan varmı acaba.??

Merhaba, hoşgeldin. Bir zamanlar epey aktifti başlığımız ama bebişler doğdukça duruldu.. Geçmişi okursan epey bilgi bulacaksın. Benim hatırladığım kadarıyla 1000-1200 TL civarındaydı büyüyebilen yataklar. Oda olarak bakmadığım için oda fiyatlarını bilmiyorum.

ben de yeni görmüşüm bu konuyu hay allah..

28. haftamızdayız...korkular başladı bile:) doğuma kalkandan antalyaya geleceğimi düşündükçe arabada doğurcakmışım gibi geliyo...bi de sıcaklar sıkıntıları arttırıyo ki..Allah hepimize kolaylık versin...

slm kızlar sanırım pek aktif deil bu başlık önceden baya aktifmiş.ben de bebek şekeri için malzemeleri kendim alıp yaptım cok tatlı oldular:) almak isteyenler için tarif edeyim şarampolün köşesindeki bilgehan otelin arka tarafında caminin karşısında bi boncukcu var malzeme satıyolar.ordan aldım cok begenerek.

X