AÖF Türk Dili Edebiyatı 1, sınıf dersleri

slm kızlar formasyon kalkmış mı nerden öğrendiniz çok üzülürüm valla eğer öyleyse
bu arada sizler çalışmaya başlamışssınız ne güzel benm 1 ay sonra doğumum olacak hiç çalışamadım daha şu 1 ayı iyi değerlendirip birazını bari halletsem çok iyi olacak

bence her farmosyon kalktı dıyene ınanmayın herkez iyi niyetle söylemiş olmayabilir heves kırmak için söylenmiş olunabilir.hemen salmayın kendınızı çaılısın bence derslerınıze moral bozmayın.

bence her farmosyon kalktı dıyene ınanmayın herkez iyi niyetle söylemiş olmayabilir heves kırmak için söylenmiş olunabilir.hemen salmayın kendınızı çaılısın bence derslerınıze moral bozmayın.

yargıtaydan çıkan dava sonucu var
inanmama gbi bi şansımız yok

aynen öyle formsyon alıcaz hevesiyle çok çalışıyodk
çünkü ortalamayı 2.5 yaparsan formsyon alabilecektk
ama şimdi ders çalışma heveside gtti
eğitimlerle arada çok fark var biz öğretmen çıkışlı olmayı çok hakediyoruz aslında
eğitimden bize yüksek lisans için gelen araştırma görevlileri bile bizim derslere şaşırıp kalıyo
bişi bildikleri yok ama işte eğitim çıkışlılar :KK22:

bende artık derslerden geçsem yeter diye düşünüyorum hevesim gitti..

yargıtaydan çıkan dava sonucu var
inanmama gbi bi şansımız yok

yargıtay kararına itiraz edilemiyor mu acaba?birileri de bu karara itiraz etse de düzeltilse yeniden..böyle düşüncesizlikmi olur bölüm okuyanların bilgileri öğretmenlik için çok fazla bile geliyor bunu bile bile böyle yapmaları doğru mu?bi tanıdığım var bölüm mezunu vekil öğretmenlik yapmıştı ve memnun kalmadı bizim bilgilerimiz yanında okulda verilenler çok basit kalıyo diyerekten formasyon almak bile istemedi akademisyen olmak istiyor şimdi..ama öğretmen olmak isteyeninde önünün kapatılması büyük hata..

bende 319 puanla bu bolumu kazandim, ama ben yurt disinda yasiyorum :-)gecen senede sirf edebiyat icin sinava girdim, tabi yurt disindan gelip gitmek kolay degildi ama sonucta istedigim oldu, osmanlicaya ise simdiden basladim, kendi kendine basarilabilecegini dusunuyorum zor olsada. kayidimi henuz yaptiramadim yurt disinda oldugum icin "mazeret kaydi tarihlerinde" turkiyeden yakinim yaptiracak, umarim bir sorun cikmaz, herkese basarilar
hayırlı olsun canm
merhaba arkaşdaşlar;bende türk dili edebiyatı bölümü tercih edecem ama korkuyorum, zor mu diye. hiç bir bilgim yok sınavlar hakkında. bana yardımcı olurmusunuz, kararsızımda:sinifsinif: edebiyatı çok severim ayrıca sayısallada aram iyi değil. bu yıl aöf tercih edecem ama gelecek yıl tekrar sınavlara girecem.:yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum sinifsinif:
bence çalışınca zor die bişey yoktur. hiç çekinme böle fırsat çıkmışken
kızlar türk dili ve edebiyatı bölümümüze giriş gittikçe zorlaşıyor , seneye biraz daha zorlaşacağını tahmin ediyorum bu yıl ek kontenjanlar iptal olmuş , ben geçen yıl ek kontenjanla yerleştim şuan onur belgesiyle 2. sınıfa geçtim aöf de okumak çok güzel bazı eksiklikler var inşallah zamanla çözülmesini temenni ediyoruz .. bu bölüme girmek isteyen arkadaşlar edebiyata ilginiz varsa daha fazla çalışıp başarınızı şansınızı artırın .. ilginiz yoksa bu bölüm çok sıkıcı ve zorlayıcı olabiliyor ilginiz ölçüsünde bir bölüm seçmenizi öneririm .. herkese başarılar arkadaşlar ..
çok umutlu konuşuyosun inşallah bi aksilik çıkarmazlar
osmanlıcayı okuyabiliyorum artıkk kızlar ilk üniteyi bitirdim ve okumaya başladım. sadece okumakla olmuyor tabi dersten geçmek için ama kitabın arkasındaki metinleri okumak çok hoşuma gidiyor..ileriki üniteler zorlayacak gibi belli ama ilk aşamasını hallettim sayılır sizler nasılsınız osmanlıca da kızlar
benm osmanlıcam berbart ama çok çalışamıyorum die aslında yinede basit geliyo
arkadaslar ne yapiyorsunuz bakalim, bu sitede bu bolumde okuyan sadece 3 kisimiyiz kimse birsey yazmiyor. calismalar nasil gidiyor, ben az gittim uz gittim bi arpa boyu yol gittim:KK1: konular agir ve hizli ilerlemiyor, ezber ezber, unutmamak icin tekrar tekrar derken ilerleyemiyorum, neyseki daha var deyip su an rahatim, siz neler yapiyorsunuz?
biaz geç oldu ama geldim.osmanlıca kursu çok yoğun geçiyor
kızlar ya not tutarken farkettim sırf murat yayınlarına bağlı kalmayın. çünkü geçen sene çıkmış sorulara bakarsanız bazı soruların cevabını murat yayınlarında bulamayıp ders kitabında buldugunuzu farketceksiniz..bir kaç soruda yaşadım ben bunu
doğru diosun bilgi için teşkkrlr
nerdesiniz arkadaşlar..dersler nasıl gidiyor bu arada formasyon kaldırılmış diye duydum haberiniz var mı?eğitimciler dışında eğitimci olamayacak galiba..ama hayırlısı bu ülkede hergün yeni bir değişiklik oluyor..acaba tezsiz yüksek lisansla formasyon alınabilcekmi onu bilmiyorum
nasıl ya öğretmenlik hayalmi şimdi çok üzülürüm ama yaa..bu kadar emeğ,n karşılığı bu mu yani

yargıtay kararına itiraz edilemiyor mu acaba?birileri de bu karara itiraz etse de düzeltilse yeniden..böyle düşüncesizlikmi olur bölüm okuyanların bilgileri öğretmenlik için çok fazla bile geliyor bunu bile bile böyle yapmaları doğru mu?bi tanıdığım var bölüm mezunu vekil öğretmenlik yapmıştı ve memnun kalmadı bizim bilgilerimiz yanında okulda verilenler çok basit kalıyo diyerekten formasyon almak bile istemedi akademisyen olmak istiyor şimdi..ama öğretmen olmak isteyeninde önünün kapatılması büyük hata..

bu nasıl bişey anlamıyorum okadar insan buna güvenip kayıt yaptırdık bu mudur yani?

moralim bozuldu ya.geceden beri araştırıyorum nette ama formasyom kaldırıldığına dair bişey bulamadım

moralim bozuldu ya.geceden beri araştırıyorum nette ama formasyom kaldırıldığına dair bişey bulamadım

merhaba ben bu duyumu bu bölümde okuyan bir kaç kişiden duydum..eğitim-sen in açtığı davayı kazandığı ile ilgili çoğu yerden duuydum.ama son olarak formasyonun yeniden verileceği ile ilgili bi haber aldım inşallah doğrdur yani şimdi değilse bile okul bittikten sonra alınabilcekmiş.ama ne kadar kesin olduğunu bilmiyorum bi bilen varsa söylese iyi olur hevesimiz kırıldı.

biz aramızda para toplayıp avukat tutmuya kara verdik ama artık çok zor imkansız falan dediler
büütün hevesimiz gttı dersten geçim yeter düşüncesi var bi çok arkadaşda
bölüm o kadar ağır ve kapsamlı ki alınan bu eğitimle bn de öğretmen olmak istemiyorum okullarda verilen edebiyat eğitimi sıfır zaten şiirin temesını bulunuz bu yani bu kadar basit konular
edebiyat mezunları için çok değişik aldıkları eğitime yakışır meslek dalları açılmalı ama nerde türkiyede öyle şeyler ben kendimden geçtim çocoklardan geçtim torunlarım zamanıda bari eğitim siistemi bi raya otursa sevinicem

merhaba ben bu duyumu bu bölümde okuyan bir kaç kişiden duydum..eğitim-sen in açtığı davayı kazandığı ile ilgili çoğu yerden duuydum.ama son olarak formasyonun yeniden verileceği ile ilgili bi haber aldım inşallah doğrdur yani şimdi değilse bile okul bittikten sonra alınabilcekmiş.ama ne kadar kesin olduğunu bilmiyorum bi bilen varsa söylese iyi olur hevesimiz kırıldı.

kalktı kalktı davayı kazandılar
bi değişiklik olurda geri gelir mi pek sanmıyorum belki 3-5 yıl sonra yine gündeme gelir bi ihtimal tekrr gri verrler sonrada geri alırlar nasılsa
sağolsun türkiye hep değişim içindeyiz maşallah:KK47: aldığımız eğitim karrları bile 1 yıl sonra değişiyo :KK47:
mezun olduktan sonra ortalamn 2.5 ise başvuru yapıyosun üniversiteye(her yıl formasyon veren üniversitelerin adı ve kontenjanları yayınlanıyo) kabul olursa 1.5 yıllık eğitimle formasyon alabiliyosun
şimdilik böyle ama yarın sabah uyandığım da buna da bişi yaparlarsa şaşırmam :KK47:

kalktı kalktı davayı kazandılar
bi değişiklik olurda geri gelir mi pek sanmıyorum belki 3-5 yıl sonra yine gündeme gelir bi ihtimal tekrr gri verrler sonrada geri alırlar nasılsa
sağolsun türkiye hep değişim içindeyiz maşallah:KK47: aldığımız eğitim karrları bile 1 yıl sonra değişiyo :KK47:
mezun olduktan sonra ortalamn 2.5 ise başvuru yapıyosun üniversiteye(her yıl formasyon veren üniversitelerin adı ve kontenjanları yayınlanıyo) kabul olursa 1.5 yıllık eğitimle formasyon alabiliyosun
şimdilik böyle ama yarın sabah uyandığım da buna da bişi yaparlarsa şaşırmam :KK47:

öyle canım artık hiçkimse hiç birşeyee şaşmıyor.mesela ben formasyonun kalkmasına hiç şaşırmadım. böyle oturmamış bir sistemde daha ne kadar insanları hayal kırıklıklarına uğratacaklar allah bilir..bu arada senin hoşgörüne hayran kalıyorum canım..biliyosun örgündekiler bu bölüme ve burda karşılarına çıkacak rakiplerine karşı çok acımasızlar ve yapılan yorumları biliyosundur.ama sen gayet anlayışlısın bu asaletinden dolayı seni tebrik ederim..

öyle canım artık hiçkimse hiç birşeyee şaşmıyor.mesela ben formasyonun kalkmasına hiç şaşırmadım. böyle oturmamış bir sistemde daha ne kadar insanları hayal kırıklıklarına uğratacaklar allah bilir..bu arada senin hoşgörüne hayran kalıyorum canım..biliyosun örgündekiler bu bölüme ve burda karşılarına çıkacak rakiplerine karşı çok acımasızlar ve yapılan yorumları biliyosundur.ama sen gayet anlayışlısın bu asaletinden dolayı seni tebrik ederim..

teşekür ederim canım biliyorum evet çok acımasız eleştiriler yapılıyo çevremdede duyuyorum
aöf seçenlerin hangi şartlarda orayı seçtiğini kimse bilemez ve kimsenn eleştirmeye hakkı yok bence
rakip dedikleri insanları eleştireceklerine oturup derslerine baksınlar:KK20:

şu an 1.sınıf olup topiğe uğrayan çok az kişiyiz ama yine de açıköğretimli olarak evde ders çalışmanın zor ve plansız olduğunu biliyoruz. bu yüzden burda bir program oluşturalım ve ona göre çalışalım ne dersiniz? mesela ben şöyle düşündüm sınava az kaldı her haftaya bir ders verelim ve gerçekten hafta içinde bu dersi bitirelim..böylelikle sınava daha vaktimixz kalır ve kalan zamanda tekrar ve ezber yapabilmiş oluruz..

ben osmanlıca,batı edebiyatında akımlar ve halk edebiyatını bitirdim tabi mutlaka tekrar yapmam gerekiyor..bu gün pazartesi ve bu hafta yeni türk edebiyatını çalışmaya karar verdim..

şu an 1.sınıf olup topiğe uğrayan çok az kişiyiz ama yine de açıköğretimli olarak evde ders çalışmanın zor ve plansız olduğunu biliyoruz. bu yüzden burda bir program oluşturalım ve ona göre çalışalım ne dersiniz? mesela ben şöyle düşündüm sınava az kaldı her haftaya bir ders verelim ve gerçekten hafta içinde bu dersi bitirelim..böylelikle sınava daha vaktimixz kalır ve kalan zamanda tekrar ve ezber yapabilmiş oluruz..

ben osmanlıca,batı edebiyatında akımlar ve halk edebiyatını bitirdim tabi mutlaka tekrar yapmam gerekiyor..bu gün pazartesi ve bu hafta yeni türk edebiyatını çalışmaya karar verdim..
valla bu super oldu, acikogretim kolay gibi gorunsede okula gitme olmadigindan calismazsak konularin basliklari hakkinda bile bir fikri olmuyor insanin, ben persembeye kadar yani misafirim olacak 15 gun onlar gelene kadar su an bati edebiyatinin 3. unitesindeyim persembeye kadar onu bitirecegim (insallah :-) hadi bakalim kolay gelsin. bitince buradan ya da ozelden birbirimizi haberdar edelim ki gayrete gelelim, sevgiler

kızlar mrb..ben 2.sınıfım kafanıza takılan birşey olursa yardımcı olabildiğim kadar olurum..ben dershaneye de gidip yardım alıyorum..ama düzenli çalışmak süper olur sizler için..
konularla ilgili şunları söylemek istiyorum kavramları ezberlemey çalışın ve ben egem in soru bankasıyla hazırlanmıştım çok faydasını gördüm canınlar bilginize...:KK68:

valla bu super oldu, acikogretim kolay gibi gorunsede okula gitme olmadigindan calismazsak konularin basliklari hakkinda bile bir fikri olmuyor insanin, ben persembeye kadar yani misafirim olacak 15 gun onlar gelene kadar su an bati edebiyatinin 3. unitesindeyim persembeye kadar onu bitirecegim (insallah :-) hadi bakalim kolay gelsin. bitince buradan ya da ozelden birbirimizi haberdar edelim ki gayrete gelelim, sevgiler

hadi kolay gelsin canım ben 1. üniteyi bitirdim bugün. 4 ünite kaldı bakalım cuma biter

kızlar mrb..ben 2.sınıfım kafanıza takılan birşey olursa yardımcı olabildiğim kadar olurum..ben dershaneye de gidip yardım alıyorum..ama düzenli çalışmak süper olur sizler için..
konularla ilgili şunları söylemek istiyorum kavramları ezberlemey çalışın ve ben egem in soru bankasıyla hazırlanmıştım çok faydasını gördüm canınlar bilginize...:KK68:

teşekkürler merve. ben eşimin görevi gereği siirtteyim ne murat yayınları var ne egem soru bankası.internetten de hiç bakmadım egem soru bankasını istiyorum bende en yakın zamanda araştırcam. geçen senenin çıkmış soruları var şu dikkatimi çekti benimde genelde kitapların özet bölümleri var ya ünite sonlarında ordan sormuşlar.. sen birinci sınıftadda kursa gittin mi merve osmanlıcayı kursa gitmeden geçebilcekmiyim acaba?

teşekkürler merve. ben eşimin görevi gereği siirtteyim ne murat yayınları var ne egem soru bankası.internetten de hiç bakmadım egem soru bankasını istiyorum bende en yakın zamanda araştırcam. geçen senenin çıkmış soruları var şu dikkatimi çekti benimde genelde kitapların özet bölümleri var ya ünite sonlarında ordan sormuşlar.. sen birinci sınıftadda kursa gittin mi merve osmanlıcayı kursa gitmeden geçebilcekmiyim acaba?

Ben yurt disindayim Allahtan Murat yayinlarini alip gelmisim, ondan calismak iyi oluyor kisa kisa ve tam ozu verilmis, acikogretimin verdigi kitaplara bakinca stres oluyorum bunlar moralman iyi hissettiriyor:KK61:

X