Ara kat sorunu

Huzur kalplerde

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2016
711
206
33
Arkadaşlar merhaba ben bir binada 1. Katta oturuyorum altta oturan var üstte de altım ev sahibi üstüm ise kiracı ve o kadar rezil bir ev sahibi var ki para gelsin de isterse 10 çocuklu aileye bile kiraya verir ben bu evde 7 yıldır oturuyorum eşimin evi evlendim ve ev ile uğraşmadım başka yere taşınmadık direk geldik oturduk şükür Rabbim isteyen herkese nasip etsin evin konumu cephesi güzel ancak ara kat olduğu için üstüme bu zamana kadar hep çocuklu aileler geldi maalesef çocuklar da doğası gereği evin içinde ansızın gürültü ve koşuşturma gibi sesler yaptılar ve hangi kiracı geldi ise hepsini uyarmak zorunda kaldık şuandakinin 4 çocuğu var ikisi büyük birisi 5 diğeri ise 2 yaşında 5 yaşında olan 2 yaşındakini aşırı kıskanıyor en küçük çocuk otizm hastası vs yani ister istemez gürültüleri çok oluyor ve uyarmak zorunda kalıyorum bir anda akşam yada sabah güm diye pat diye ya bir şey düşer ya bir ses vs alışamadım bir türlü ve şuan taşınma durumumuz yok ileride olur nasipse bu arada çocuğumuz yok size danışmak istediğim durum benim gibi ara katta oturan var mı? Sesten gürültüden muzdarip olan var mı? Varsa nasıl baş ediyordunuz?

Peki iki uc gun sonra sizin de otizimli bir cocugunuz olursa gecenin korunde cigliklar atip duvarlara vurdugunda hic yuzunuz kizarmayacak mi?

Pardon nede yüzüm kızarsın aşırı gürültü yapıyorlarsa tabii uyaracağım
Çocuğunuz olunca anlarsınız. Uyarsanızda maalesef yine ses yapabiliyolar. Çocuk bu elini kolunu bağlayamazsın. Hele ki hiperaktifse daha zor kontrol altına almak. Bide otizmli var diyorsunuz ki onlar davranışlarını kontrol edemiyor maalesef.
Sizde haklısınız sesten rahatsız olabilirsiniz ama maalesef pek çözümü olan bir konu değil. Yetişkinler ses yapıyor olsa çıkın uyarın polis çağırın denirdi. Ama çocuk bunlar.
Dediğim gibi çocuğunuz olunca anlarsınız.

X