Üst komşumlar ve kadına şiddet

Çok güzel yapmışsınız.ben azonce olanları bir kağıda yazıp 3.kata şeker istemeye gittim,bu belalı komşuların bir üst katına ,onlar kağıdı okuyunca beş dakika içeri girdim,onlara sordum ve bugünü anlattim.
Sürekli kavga sesleri geliyor biz evdeyken dediler,ikisi de çalıştıkları için erken çıkıp akşam geliyorlar ve pek bilmiyorlar ne olup bittiğini.o genç kadını onlar da görmüş,hatta yaşlı anne ile genç kız kavga ederken duymuşlar.oglu ben sizle ne yapacağım falan demiş.
Bunlar sabıkalı,ev sahibi bize de uzak durun,pek sağlam pabuç değiller dedi.
Ben de size ricam duyarsız kalmayın sizde duyarsanız haber edin polise evde mağdur edilen bir genç kız var dedim,tamam dediler.
Sabahki polisi aradım, kapıyı yaşlı kadın açmış ve aglayanin o olduğunu dusunmusler,eve de girme izinleri olmadığı için bakamazlarmis.
Sanırım yine boyle bir olay olursa polise daha çok bilgi verip ısrar edicem,183 de aramak lazım, inşallah gönderirler kadını da kurtulur bu kisilerden
Bu konu çok ilgimi çekti ve aklıma cidden çok kötü şeyler geliyor. Lütfen bir gelişme olursa yazın. O kız orda zorla mı tutuluyor kendisine ulaşabilseniz kağıt kalem verseniz. Zorla mı tutuluyorsun lütfen yaz bir işaret yap falan yazın o kağıda. Tuhaf bir durum var ama ne bilmiyorum.

Bu konu çok ilgimi çekti ve aklıma cidden çok kötü şeyler geliyor. Lütfen bir gelişme olursa yazın. O kız orda zorla mı tutuluyor kendisine ulaşabilseniz kağıt kalem verseniz. Zorla mı tutuluyorsun lütfen yaz bir işaret yap falan yazın o kağıda. Tuhaf bir durum var ama ne bilmiyorum.
Ben de hiç iyi hissetmiyorum çünkü kadını evden göndermek istiyorlar hem,hem de başımıza bu iş nerden geldi diyorlar,kadına şiddet uygulayan da bu aile.gonderin madem?neden bu kadar zor,bu kısım karanlık.
Sabıkalı ve belalı oldukları için evlerine kapıyı çalıp giremem ama annelerini görmek için pencere kenarında tetikteyim artık,anında soracağım gördüğümde,tabi caktirmadan havadan sudan konuşur gibi,kadın belki anlatır herşeyi,göz göre göre bir kadın evde tutulup şiddet görüyorsa ben buna susmam.

Ben de hiç iyi hissetmiyorum çünkü kadını evden göndermek istiyorlar hem,hem de başımıza bu iş nerden geldi diyorlar,kadına şiddet uygulayan da bu aile.gonderin madem?neden bu kadar zor,bu kısım karanlık.
Sabıkalı ve belalı oldukları için evlerine kapıyı çalıp giremem ama annelerini görmek için pencere kenarında tetikteyim artık,anında soracağım gördüğümde,tabi caktirmadan havadan sudan konuşur gibi,kadın belki anlatır herşeyi,göz göre göre bir kadın evde tutulup şiddet görüyorsa ben buna susmam.
Anneleri asla anlatmaz. Bence ona hiç çaktırmayın. Kızı gördüğünüzde bir şekilde sorun. Kağıtla vs artık nasıl olacaksa.

Anneleri asla anlatmaz. Bence ona hiç çaktırmayın. Kızı gördüğünüzde bir şekilde sorun. Kağıtla vs artık nasıl olacaksa.
En azından evde bir genç kizin varlığıni öğrenmek istiyorum, gördüğümü ve sesini duyduğumu söyleyeceğim,itiraz edecek olursa edemez.bir bahane bulup yumuşak bir şekilde sorarım,belki anlatır,para yoksa göndermeleri için yönlendiririm,gerekirse bana bı yerden yardım parası gelecek onu veririm,içim rahat değil bu şekilde.

Polisin eve girip kontrol etme yetkisi yok mu acaba neden eve girip kontrol etmiyorlar, evde biri var kilitli diyorsunuz. Bunu polislere söylediniz mi?

En azından evde bir genç kizin varlığıni öğrenmek istiyorum, gördüğümü ve sesini duyduğumu söyleyeceğim,itiraz edecek olursa edemez.bir bahane bulup yumuşak bir şekilde sorarım,belki anlatır,para yoksa göndermeleri için yönlendiririm,gerekirse bana bı yerden yardım parası gelecek onu veririm,içim rahat değil bu şekilde.
Umarım aklımıza gelen kötü senaryolar değildir. Lütfen gelişmeleri yazın.

Polisin eve girip kontrol etme yetkisi yok mu acaba neden eve girip kontrol etmiyorlar, evde biri var kilitli diyorsunuz. Bunu polislere söylediniz mi?
Yetkileri yokmuş,kilitli kelimesini akşam duydum malesef,şuan polisi arasam ne diyebilirim,ses yok,kavga yok,bı de kim kilitli anlamadım,duyduğum kelimelerden biriydi,yarın olsun gündüz gözüyle kapılarını gozetleyip evden oğulları çıkınca kapılarına gideceğim sanırım bir şey isteme bahanesine.

Umarım aklımıza gelen kötü senaryolar değildir. Lütfen gelişmeleri yazın.
O kadar çok senaryo olabilir ki,sabıkalı ve tehlikeli insanlar oldukları için kızın başına bir iş actilarsa ben susmam,o polis te bir zahmet eve girip bakacak,onu da anlamadim,yaşlı kadın değildi ki ağlayan,nerde öteki kadın demediler,beni mi anlamadilar, şiddet gören kadını sormadı sanki polis,herşeyi de baştan sona dinleyemedim malesef ama emin olun ben de insansam bu işin peşini bırakmam,bir yandan dua ediyorum bol bol

Dayanamadım polisi aradım,akşam duyduklarını da aktardım ve ısrarla eve bakın,kapıyı yaşlı kadın açıyor ama şiddet gören ve ağlayan genç bir kız dedim,bakalım ne olacak,eğer gündüz birşeyler olduysa ve şuan iyi durumda değilse diye vicdan yaptım sabahı bekleyemedim,Rabbim yardımcısı olsun bekliyorum ne olacak.

Bi dahaki sefere polise evde Bi kadın daha var onu kitliyorlar polisle görüştürmüyorlar onu illaki Bi karakola alıp ifadesini alın diye anlat bence. Olduğu gibi anlatırsan bırakmazlar diye düşünüyorum. Bi keresinde polise kavga için aradığımda elinde bıçak var siz gelince saklıyor üstünü arayın demiştim aramışlardı.

Bu evde komşular bir anne ve iki oğlu yaşıyor biliyor,oysa şiddet gören ve ağlayan yani benim seslerini duyduğum eve taşındığım ilk gün gördüğüm genç kız.polis gelince kapıya o kız çıkmadı,oğlanların annesinin sesi vardı,oglunu alıp goturmesin diye ağlıyordu,kızın sesini hiç duymadım,bence polisler o kadını görmedi bile,öyle bir ortam ki çıkıp ta bakamam,polisle muhatap olsam anlayacaklar benim şikayet ettigimi,ben zaten iki çocuğumla tek yaşıyorum,evliyim ve eşim şehir dışında yaşıyor demiş olsam da tekim evde ,bosandigimi falan bilseler bı de bunların oğulları dadanir Allah korusun hiç başıma bela alamam,ama bir dahakine polislik birşey olursa bir bahane ile önden ben konuşacağım
Kaçırılmış bir kız olmasın bir de

Dayanamadım polisi aradım,akşam duyduklarını da aktardım ve ısrarla eve bakın,kapıyı yaşlı kadın açıyor ama şiddet gören ve ağlayan genç bir kız dedim,bakalım ne olacak,eğer gündüz birşeyler olduysa ve şuan iyi durumda değilse diye vicdan yaptım sabahı bekleyemedim,Rabbim yardımcısı olsun bekliyorum ne olacak.
İnşAllah polisler duyarlı olur ne güzel susan biri değilsiniz ben de böyle durumlarda şikayetçi oluyorum bana dokunmayan yılan bin yaşasın yapamıyorum yani

Şuan polisler evin önünde ah keşke herşeyi duysam,yukarı çıktılar bı 10 dk.evin önünde bekliyorlar.sonra bir kadın çıktı apartmandan ve dedi ki polise"annesi,babası,kimsesi yok"
Sonra polis o kadına kızdı,siz içeri girin madem bize ne gerek var dedi.
Şuan adamlar geldi, polise diyor ki adam,biz sadece tartıştık,neden karıştı ortalık,adam salağa yatiyo.
Polis madem kavga yok,kim neden ihbar etti diyo.
Adam da gariban gibi bilmiyorum ki abi diyo.
ben gizlice mutfaktan dinliyorum pencere açık.
Aynı kadın yine apartmandan çıktı,polis siz içeri geçin diyor.
Polis ne yapacak bundan sonra bilmiyorum,evde yaşlı anneden hariç iki kadın varmış,o kızcağız hariç herkes konuşuyor mübarek.keske en baştan ne konuştular duyabilsem
İnşallah bu kızı gönderirler,kurtulur bu aileden,elimden geleni yaptım

Şuan polisler evin önünde ah keşke herşeyi duysam,yukarı çıktılar bı 10 dk.evin önünde bekliyorlar.sonra bir kadın çıktı apartmandan ve dedi ki polise"annesi,babası,kimsesi yok"
Şuan adamlar geldi, polise diyor ki adam,biz sadece tartıştık,neden karıştı ortalık,adam salağa yatiyo.
Polis ne yapacak bundan sonra bilmiyorum,evde yaşlı anneden hariç iki kadın varmış,o kızcağız hariç herkes konuşuyor mübarek.keske en baştan ne konuştular duyabilsem
Polislerede şaşırdım hemen gelmisler cok sevindim ciddiye alip gelmelerine. Sizin bu saatten sonra yapacak bişeyiniz yok. Umarım onlarda korkar birdaha şiddete başvurmazlar. İnşallah kurtulur kız

Çocuklardan hariç 2 tane kız var yani evde ne için tutuyorlar kimbilir evde

Çocuklardan hariç 2 tane kız var yani evde ne için tutuyorlar kimbilir evde
Apartmana çıkan kadın fena bişey,o ailenin neyi oluyor bilmiyorum,onun sesini ilk kez duydum,yaşlı kadın değil,sanırım bugün dayak yiyen o annesi babası kimse yok dedikleri,benim de ilk gün gördüğüm kadın.
Polisin bundan da haberi var,daha da bişey yapmaları gerekirse onlar yapabilir,birgün o kızla karsilasirsam konuşacağım, inşallah dedikleri gibi yollarlar bu kızı,belki bugün polis iki kez gelince korktular,acele ederler inşallah,kendileri de inşallah bu evden biran evvel çıkıp gitsinler,amin

İyi akşamlar herkese,bu sabah birden kalktım ve yukardan gelen sesler dikkatimi çekti,belki de o seslere uyandım bilmiyorum.
Üst kattakilerin hepsini tanımıyorum,yeni taşındım,tek bildiğim senelerdir kira vermedikleri için ev sahibi ile davaları varmış,bir de elektriği kaçak cekiyorlar.
Bir anneleri,iki de oğlunu gördüm.ilk taşındığım gün genc bir kız vardı,benim zili basıp ev sahibi bizi sormuş demişti.o kızı bir daha hiç görmedim,bunlar ilginç bir aile,akşamları ışıklar kapalı oturuyorlar,apartman girişleri ayrı,benim girişim sadece benim daireme açıldığı için muhatap olmak zorunda da kalmadım hiç.
Sabaha gelirsek, yukarıda kadın öyle bir ağlıyordu ki,bu ağlamayı ben biliyorum,ya dayak yiyor ya şiddetli bir kavga.surekli patırtı sesi,adam da bağırıyor kadına.
Bir ara kadın dur artık,polisi ararım dediğini işittim,o ağlarken kalbim güm güm atmaya başladı,hemen polisi aradım.
Geçen günde bunlara polis gelmişti,benim zili çalmışlardi ,o gün ben uyurken olmuş,demekki başka komşular aradı.
Polis geldi,oğlanların annesi olan kadın agliyor,bu kadın iki kere evlenmiş zaten diye zirvalamaya başladı,bı de ağlıyor,oğlunu goturmesinler diye.
Belalı olduklarını düşündüğüm için ne kapılarına giderim,ne polisi benim aradığım bilinsin isterim,eve girdim hemen

Karşı komşum da duydu,akşam konuştuk,onlar hiç bir şekilde karismama düşüncesinde,benim de en fazla yapacağım polisi aramak,ama adamın kadına belki aralıklarla şiddet uyguladığını ve bunlardan birinin belki hastane ile bitebilecegini düşünüyorum.
Akşam bu üstte oturan adamlar kapının önüne çıktılar,apartman girişleri yanyana, koridora geçip biraz dinledim.
Adam öteki adama bizim başımıza gelen bu iş ne böyle diyor
Bu kızı para verip yollamaktan bahsettiler,her konusulani anlamadım,onu içeri mi kitlemisler,öyle bir kilitli lafı da duydum.
Halasına mi gondersek dedi,tamamen her konusulani duymadım,.
Bundan sonra kulağım orada olacak,karsi komşum ilginç bir şekilde orda bir gelin mi varmış,hiç görmedim diyor.
ben ilk taşindigim gun gördüm ve bugün ağlayan da o genc kızdı.
O zaman herkes korkudan sussun,kadınlar eziyet görüp dayak mi yesin.
Evlerine çıkıp konuşamam da,belki herkesin gittiğinde ,özellikle oğlanların,evlerine gidip bir şey isteme bahanesine kızı görmek,bir şey öğrenirim belki çaktırmadan bir iki kelime.
Yine kavga olursa yine polise söylerim ama ne çare,ev sahibi ile zaten davaliklar,4 seneyi geçmiş üstelik kira vermedikleri.yukardan kalbimi gümleten ağlama ve dayak seslerine kör olamam,en azından kız cahilse telefonuna kafes indiririz,tuvalet boşluğundan benden yardım ister,inşallah kurtulur bu kişilerden,daha parlak fikri olan var mı?
Ben karışmadan tamamen de duyarsız kalmama dusuncesindeyim
Bence polise git durumu anlat ama benim adimi vermeyin diye konus .icerde insan kilitli ne demek ya ! Polisexe korktugunu anlat

Hic bulasma se inharaca baglarlar.

İyi akşamlar herkese,bu sabah birden kalktım ve yukardan gelen sesler dikkatimi çekti,belki de o seslere uyandım bilmiyorum.
Üst kattakilerin hepsini tanımıyorum,yeni taşındım,tek bildiğim senelerdir kira vermedikleri için ev sahibi ile davaları varmış,bir de elektriği kaçak cekiyorlar.
Bir anneleri,iki de oğlunu gördüm.ilk taşındığım gün genc bir kız vardı,benim zili basıp ev sahibi bizi sormuş demişti.o kızı bir daha hiç görmedim,bunlar ilginç bir aile,akşamları ışıklar kapalı oturuyorlar,apartman girişleri ayrı,benim girişim sadece benim daireme açıldığı için muhatap olmak zorunda da kalmadım hiç.
Sabaha gelirsek, yukarıda kadın öyle bir ağlıyordu ki,bu ağlamayı ben biliyorum,ya dayak yiyor ya şiddetli bir kavga.surekli patırtı sesi,adam da bağırıyor kadına.
Bir ara kadın dur artık,polisi ararım dediğini işittim,o ağlarken kalbim güm güm atmaya başladı,hemen polisi aradım.
Geçen günde bunlara polis gelmişti,benim zili çalmışlardi ,o gün ben uyurken olmuş,demekki başka komşular aradı.
Polis geldi,oğlanların annesi olan kadın agliyor,bu kadın iki kere evlenmiş zaten diye zirvalamaya başladı,bı de ağlıyor,oğlunu goturmesinler diye.
Belalı olduklarını düşündüğüm için ne kapılarına giderim,ne polisi benim aradığım bilinsin isterim,eve girdim hemen

Karşı komşum da duydu,akşam konuştuk,onlar hiç bir şekilde karismama düşüncesinde,benim de en fazla yapacağım polisi aramak,ama adamın kadına belki aralıklarla şiddet uyguladığını ve bunlardan birinin belki hastane ile bitebilecegini düşünüyorum.
Akşam bu üstte oturan adamlar kapının önüne çıktılar,apartman girişleri yanyana, koridora geçip biraz dinledim.
Adam öteki adama bizim başımıza gelen bu iş ne böyle diyor
Bu kızı para verip yollamaktan bahsettiler,her konusulani anlamadım,onu içeri mi kitlemisler,öyle bir kilitli lafı da duydum.
Halasına mi gondersek dedi,tamamen her konusulani duymadım,.
Bundan sonra kulağım orada olacak,karsi komşum ilginç bir şekilde orda bir gelin mi varmış,hiç görmedim diyor.
ben ilk taşindigim gun gördüm ve bugün ağlayan da o genc kızdı.
O zaman herkes korkudan sussun,kadınlar eziyet görüp dayak mi yesin.
Evlerine çıkıp konuşamam da,belki herkesin gittiğinde ,özellikle oğlanların,evlerine gidip bir şey isteme bahanesine kızı görmek,bir şey öğrenirim belki çaktırmadan bir iki kelime.
Yine kavga olursa yine polise söylerim ama ne çare,ev sahibi ile zaten davaliklar,4 seneyi geçmiş üstelik kira vermedikleri.yukardan kalbimi gümleten ağlama ve dayak seslerine kör olamam,en azından kız cahilse telefonuna kafes indiririz,tuvalet boşluğundan benden yardım ister,inşallah kurtulur bu kişilerden,daha parlak fikri olan var mı?
Ben karışmadan tamamen de duyarsız kalmama dusuncesindeyim
Ortaokula gidiyordum. Yan komşumuz yeni evlenen gencecik bir kızdı. Kocasından dayak yer dururdu annem dayanamadı birgün cebine taksi parası koydu dön yavrum ailene dedi. Ertesi gün demiş ki bu kadın yuvamızi dagitcak bizi baristircagina ayrillalim istiyor demiş🙄🙄 kötü annem oldu yani insanlar çok garip. O yuZden yorum yapmayayim

Ortaokula gidiyordum. Yan komşumuz yeni evlenen gencecik bir kızdı. Kocasından dayak yer dururdu annem dayanamadı birgün cebine taksi parası koydu dön yavrum ailene dedi. Ertesi gün demiş ki bu kadın yuvamızi dagitcak bizi baristircagina ayrillalim istiyor demiş🙄🙄 kötü annem oldu yani insanlar çok garip. O yuZden yorum yapmayayim
Polise haber vermem ise yaradı,bugün evden çıt çıkmıyor,en azından bu korkuyla bir daha şiddet uygularlarsa yine polisin geleceğini tahmin ederler, tabiki ben bu kadar yapabilirim,annenizin işi iyilikten maraz doğar dedikleri.

X