Üst komşumlar ve kadına şiddet

Üst katımda sürekli şiddete uğrayan bir kadın var,polis gelip birşey yapmadan gidiyor,bu ikinci eminim öncesinde de olmuştur,ben yeni taşındım.komsular gelini bilmiyor ilginç bir şekilde.orada bir kadın ve oğulları yaşıyor ve kira falan da odemedikleri için kimse bunlara bulasmiyor,bu akşam da kızı göndermekten bahsediyorlardı apartmanın önünde,aslında iyice okursanız anlasilacak şekilde yazdım.
Burada sert cikisana kadar duyarsız kalinmasa aslında kadına şiddet

Bu evde komşular bir anne ve iki oğlu yaşıyor biliyor,oysa şiddet gören ve ağlayan yani benim seslerini duyduğum eve taşındığım ilk gün gördüğüm genç kız.polis gelince kapıya o kız çıkmadı,oğlanların annesinin sesi vardı,oglunu alıp goturmesin diye ağlıyordu,kızın sesini hiç duymadım,bence polisler o kadını görmedi bile,öyle bir ortam ki çıkıp ta bakamam,polisle muhatap olsam anlayacaklar benim şikayet ettigimi,ben zaten iki çocuğumla tek yaşıyorum,evliyim ve eşim şehir dışında yaşıyor demiş olsam da tekim evde ,bosandigimi falan bilseler bı de bunların oğulları dadanir Allah korusun hiç başıma bela alamam,ama bir dahakine polislik birşey olursa bir bahane ile önden ben konuşacağım
Polisi bir daha arayacak olursanız durumu açıkça anlatın. Evde genç bir kadın var o şiddet görüyor, kapıya polis gelince yaşlı bir kadın çıkıp sanki mağdur olan oymuş gibi davranıyor diyin. Belki de eve kilitlemislerdir zavallıyı.

İyi akşamlar herkese,bu sabah birden kalktım ve yukardan gelen sesler dikkatimi çekti,belki de o seslere uyandım bilmiyorum.
Üst kattakilerin hepsini tanımıyorum,yeni taşındım,tek bildiğim senelerdir kira vermedikleri için ev sahibi ile davaları varmış,bir de elektriği kaçak cekiyorlar.
Bir anneleri,iki de oğlunu gördüm.ilk taşındığım gün genc bir kız vardı,benim zili basıp ev sahibi bizi sormuş demişti.o kızı bir daha hiç görmedim,bunlar ilginç bir aile,akşamları ışıklar kapalı oturuyorlar,apartman girişleri ayrı,benim girişim sadece benim daireme açıldığı için muhatap olmak zorunda da kalmadım hiç.
Sabaha gelirsek, yukarıda kadın öyle bir ağlıyordu ki,bu ağlamayı ben biliyorum,ya dayak yiyor ya şiddetli bir kavga.surekli patırtı sesi,adam da bağırıyor kadına.
Bir ara kadın dur artık,polisi ararım dediğini işittim,o ağlarken kalbim güm güm atmaya başladı,hemen polisi aradım.
Geçen günde bunlara polis gelmişti,benim zili çalmışlardi ,o gün ben uyurken olmuş,demekki başka komşular aradı.
Polis geldi,oğlanların annesi olan kadın agliyor,bu kadın iki kere evlenmiş zaten diye zirvalamaya başladı,bı de ağlıyor,oğlunu goturmesinler diye.
Belalı olduklarını düşündüğüm için ne kapılarına giderim,ne polisi benim aradığım bilinsin isterim,eve girdim hemen

Karşı komşum da duydu,akşam konuştuk,onlar hiç bir şekilde karismama düşüncesinde,benim de en fazla yapacağım polisi aramak,ama adamın kadına belki aralıklarla şiddet uyguladığını ve bunlardan birinin belki hastane ile bitebilecegini düşünüyorum.
Akşam bu üstte oturan adamlar kapının önüne çıktılar,apartman girişleri yanyana, koridora geçip biraz dinledim.
Adam öteki adama bizim başımıza gelen bu iş ne böyle diyor
Bu kızı para verip yollamaktan bahsettiler,her konusulani anlamadım,onu içeri mi kitlemisler,öyle bir kilitli lafı da duydum.
Halasına mi gondersek dedi,tamamen her konusulani duymadım,.
Bundan sonra kulağım orada olacak,karsi komşum ilginç bir şekilde orda bir gelin mi varmış,hiç görmedim diyor.
ben ilk taşindigim gun gördüm ve bugün ağlayan da o genc kızdı.
O zaman herkes korkudan sussun,kadınlar eziyet görüp dayak mi yesin.
Evlerine çıkıp konuşamam da,belki herkesin gittiğinde ,özellikle oğlanların,evlerine gidip bir şey isteme bahanesine kızı görmek,bir şey öğrenirim belki çaktırmadan bir iki kelime.
Yine kavga olursa yine polise söylerim ama ne çare,ev sahibi ile zaten davaliklar,4 seneyi geçmiş üstelik kira vermedikleri.yukardan kalbimi gümleten ağlama ve dayak seslerine kör olamam,en azından kız cahilse telefonuna kafes indiririz,tuvalet boşluğundan benden yardım ister,inşallah kurtulur bu kişilerden,daha parlak fikri olan var mı?
Ben karışmadan tamamen de duyarsız kalmama dusuncesindeyim
Bunu demekten nefret ediyorum ama size sarmasın bu 2 erkek.

X