Araba kullanmak

Evinizin etrafinda bol bol pratik yaparsiniz.. ben kendi k3ndime yapmistim.. ama kendinize guveniyorsaniz tabiki. Geri ileri park vs kendimi tek basina calisacak kadar yeterli gordgum icin yapiyordum bazen araba birikiyordu filan bazen sendeleniyordu ama nabcaksin :))) bi zaman sora ayak el pratiklesiyor.. kolayliklar dilerim :)
Birde sabah cok erken saatlerde kalkip calistim manuelle.. bende 5 sene once aldim ehliyetimi.
Teşekkurler , tek basina denemek bence de daha rahat olacaktir :)

benimkide direksiyonun iyi değil diyor daha 1kere gördü araba kullanırken iyi değilse hafta sonları pratik yapalım ilerde çoluk çocuk olunca araba hep lazım bir işim olunca hep senimi beklicem diyorum, tamam diyor ama yine yapmıyor:kızgın:

Benim gibi yap. Ozel bir hocadan ders al. Cok degil 5 saat calistim. Kursta ogretmedikleri ne varsa ozel hocadan aldim. Erkek gibi araba kullandiriyor bizim bayan hica. Benim sansim kendisi arkadasim. Ucretini verdim tabi ama 2 aldiysa zorla verdim 3 almadi. Nasil bir kazidiysa kullanmayi masallah diyeyim simdi alsam giderim yani. Ama bem istiyorum ki gonluyle olsun. Dediğin gibi Allah saglik versin de lazim oldugu cok oluyor. Esim bir gun baska ilcedeydi. Yedek anahtarin geri biliyorum. Kacirdim arabasini, sonra ayni noktaya bıraktım. Ama koltuk ayna ayarlari hep degistirdim 🤣🤣 geldi bindik. Yahu bu arabaya kim oturmus. Sonra soyledim sma adam ciks. Zorda kalmadikca vermeyecek belli. Ama bir gun kulamacagiz. Esin sabirsiz ise ondan ogrenme. Benim esim o konuda da iyi ama iste eh kismet diyelim. Cunku gel otur bakalim demisti de cok iyiydim. Bu arada hidrolik degildi bizim arac o zaman. Dusum yani kas yapma modu. Ya yeter ki isteyelim. Hee bir de o arabayi bir esim bir de ben kullanabiliyorduk 😅 hep stop ettiriyorlardi binen kim olsa. Ben hep esimi yakip etmekten arabayi hatim etmistim.

Benim gibi yap. Ozel bir hocadan ders al. Cok degil 5 saat calistim. Kursta ogretmedikleri ne varsa ozel hocadan aldim. Erkek gibi araba kullandiriyor bizim bayan hica. Benim sansim kendisi arkadasim. Ucretini verdim tabi ama 2 aldiysa zorla verdim 3 almadi. Nasil bir kazidiysa kullanmayi masallah diyeyim simdi alsam giderim yani. Ama bem istiyorum ki gonluyle olsun. Dediğin gibi Allah saglik versin de lazim oldugu cok oluyor. Esim bir gun baska ilcedeydi. Yedek anahtarin geri biliyorum. Kacirdim arabasini, sonra ayni noktaya bıraktım. Ama koltuk ayna ayarlari hep degistirdim 🤣🤣 geldi bindik. Yahu bu arabaya kim oturmus. Sonra soyledim sma adam ciks. Zorda kalmadikca vermeyecek belli. Ama bir gun kulamacagiz. Esin sabirsiz ise ondan ogrenme. Benim esim o konuda da iyi ama iste eh kismet diyelim. Cunku gel otur bakalim demisti de cok iyiydim. Bu arada hidrolik degildi bizim arac o zaman. Dusum yani kas yapma modu. Ya yeter ki isteyelim. Hee bir de o arabayi bir esim bir de ben kullanabiliyorduk 😅 hep stop ettiriyorlardi binen kim olsa. Ben hep esimi yakip etmekten arabayi hatim etmistim.
Eşim aslında çok anlayışlı ve sabırlı ve sakindir ama akşam geç geliyor vakit yok diyor hafta sonuda bir pazarım var ne arabası diyor ama anana oturmaya gidek desem koşa koşa gidiyor:KK48:

Triptonik almanızı öneririm. Ben bekarken ehliyetimi almıştım. 1 sene önce de arabamı almıştım, çok iyi araba sürmeyi bilen bir yakınım ile 2 hafta pratik yaptıktan sonra şehir içinde sakin yerlerde tek basıma pratik yapmaya başladım. 1 yıldır aktif olarak her gün kullanıyorum. Triptonik (hem otomatik hem manuel, araçta sadece debriyaj yok) olması da çok işime yaradı, evlendim eşim manuelci araca alışması hiç zor olmadı istediği an Manuel’e alıp kullanıyor. Korkmayın, olumsuz yorum yapanlara kulaklarınızı tıkayın. Ben araç alırken herkes hatchback önermişti küçük al rahat park edersin diye özellikle sedan aldım ki rahat alışayım. Çocuğunuz da varsa bebek arabası, eşyalar vs için sedan daha uygun. Şimdiden hayırlı olsun :)

Araba kullanmak gerçekten muhteşem birşey bende yaklaşık 2 aydır kullanıyorum yeni aldık otomotik aldırdım kullanabileyim diye ise gidip geliyorum ve öğrenme aramasında kimseyi yanıma almadım ilk yakın yerlere gittim yavaş yavaş uzaklaşmaya başladım şimdi e5 trafiğinde sağdan sağdan takılıyorum 😊 kendinize gu enin yeter bi kaç çıkmadan sonra alışıyorsunuz ben hala heyecanliyim ama arabaya binene kadar bindikten sonra geçiyor. Sevdiğim müzikleride yükledim en sevdiğim şey haline geldi araba kullanırken müzik dinlemek. Kolaylıklar diliyorum hepinize

Varmi araba alan yeni baslayan ? 👀 2007den beri ehliyet var ama yeni basladim kullanmaya,esim bagirarak ogretiyor unuttuklarimi 🤪

Varmi araba alan yeni baslayan ? 👀 2007den beri ehliyet var ama yeni basladim kullanmaya,esim bagirarak ogretiyor unuttuklarimi 🤪
Bende 2009 da almistim ehliyeti 3 aydır kullanıyorum araba ise arabayla gidip geliyorum .yanıma hiç kimseyi almamayı tercih ediyorum 😁 başlarda bikac korna yiyodum ama simdi daha iyi 😊 hemde e 5 trafigine cikiyorum. Kimsenin hevesimi kirmasina izin veremrm o yuzden esim dahil kimseyi almiyirum yanima

Bende 2009 da almistim ehliyeti 3 aydır kullanıyorum araba ise arabayla gidip geliyorum .yanıma hiç kimseyi almamayı tercih ediyorum 😁 başlarda bikac korna yiyodum ama simdi daha iyi 😊 hemde e 5 trafigine cikiyorum. Kimsenin hevesimi kirmasina izin veremrm o yuzden esim dahil kimseyi almiyirum yanima
Yalniz cik diyorsun :) bir arkadasimda aynisini dedi.Deniycem bu hafta kizimin okula gidip gelecegiz yine ben kullanicam minubus caddelerinde kullaniyorum epey trafik tabii Allahtan otomatik viteste rahatim tek sikinti su ki kizarak gec dur kalk diyo oysa demese ben gidicem zaten

X