Arçelik Buharika Kullanan Var mı?

ben çok araştırdım bu fiyata yapabildiği şeyler çok iyi bence.tabi internet üzerindeki yorumlara göre.çok kişi memnun kalmış.çevremde internet üzerinden daha küçük bi aleti alan biri var.tek sorunu suyu çabuk bitmesiymiş. temizliği güzelmiş.buharika o markadan iyidir diye düşünüyorum.

Kızlar öncelikle selam,
geçen pazar arçeliğin buharika buharlı temizleyicisini aldım.Makinayı tek bir kelimeyle tarif etmek gerekirse berbat.Burada yorumları okuyarak aldım çok fazla hakkında iyi yorumlar duydum.O gazla düşünmeden makinayı aldım eve geldim.Bikere duvar silmiyor.Resmen yıkıyor.Buharını kıs dediler ama onunla falan olacak iş değil pis suyu akıttı ortalığa bıraktı sonra arkasından duvardaki çizikleri ciflemek bana düştü.Kapımda leke vardı.onu çıkarırsa dedim tamam iyi makina onu da temzlemedi.Cifledim lekeden eser kalmadı.yerdeki derzler falan bence onlarda hikaye.yerleride ıslattı bıraktı .Hele camları onunla temizlemek 2 günü alır
sıkıntıya gelemeyen bir yapınız varsa hiç niyetlenmeyin bile.evi temizle et sonra gel buharıyla sil tamam evi dezenfekte et o zman güzel ama ben o kadar temizledikten sonra birde buhar tutmaya uğraşamam.Sözün kısası parasının hakkını vermedi.Ben çok pişmanım geri de almadılar.O yüzden almadan önce mutlaka birkez daha düşünün.

uzun araştırmalar sonucu arçelik buharika siparişi verdim internetten..bugün geçecek elime kızlar..çok umut ederek bekliyorum .umarım hayal kırıklığına uğramam..

yaz temizliği için eve temizlik şirketi çağıracağım sırada tanıştım buharika ile,öncelikli amacım saten duvarlarımı silmekti,,firmayı aradım duvarı ne ile siliyorsunuz dedi buhar makinesi ile,,sonra nette buhar makinelerini araştırdım,,firma temizliğe 200 tl ye gelecewktii,,baktım makine de 200:)) dedim bir denesem birşey kaybetmem nasılsa aynı parayı temizliğe verecektim..memnun kalmazsam da şirketi çağıracaktım..hemen aldım arçelik buharikayı:) iyi ki de almışım ben çok beyendim ve çok mutlu olduğum aldığıma duvarlarımı harika sildii:)
pimapenlerim pırıl pırıl parladı
camları muhteşem temziledi..
banyo küveti harika oldu
ve en önemli ve en mutlu olduğum an.....beyaz deri koltuklarım var deri kullananlar bilir hele rengi beyzsa zamanla aralar dolar..
silmesi kolay gibi görünsede deri koltuk silimi zordur..buharika ile koltuklarımı sildimm resmen mukemmel sonuçç yeni almış gibi bembeyaz koltuklarım olduu
evet muhakkak bundan iyi ürünler var özellikle vakumlu olan buhar makineleri..ama fiyatına göre bu üzürün çok güzel..
diyer ürünler 1500-2000 arası bence hiç gerek yok..
önemli olan kullanmasını bilmek..
ben çok memnun kaldım herkese tavsiye ederim

hanımlar cehaletimi mazur görün,ama bişey kafama takılıyor,bu bu har makinalarında buharı verip üzerinden bezlemi alıyorsunuz,eğer böyleyse baya bir eziyet olur,yani toz torbası filanda yok,buharla kirler yapışıp kalmıyormu?

f
ben kullanmadım ama yakın bir arkadasımda o kullanırken bende yanındaydım...ve gördümki süper bir yardımcı..inanın camlar çok kirliydi (banada yapacağı için salmış birazda) neyse gözlerimle gördüm ve dedim bande istiyoruummmmm..... o camları pırıl pırıl yaptı banyo fayansları yer karoları iki dakkada pırıl pırıl... tavsiye ederim kullanışlı... yakın zamanda bende almayı düşünüyorum ...fiatıda uygun dediğiniz gibi.........

ben yorumlar üzerine buharika adlı makinayı aldım rezalet bişey tozları ordan alıp öbür tarafa yapıştırıyor camları yerleri buharikayla temizledikten sonra birde bezle tekrar üzerinden temizliyorsun ne anladım ben bundan sakın almayın ben iade etmek istedim servis bin takla attı geri iade almıyorlar bozuksa yaptırıyorlarmış makine tamamen para tuzagı

dün neredeyse alıyordum.ama yeni fiyat üzerinden olunca vazgeçtim.şimdi kafam yine karıştı.

nihayet aldım.iyikide almışım.ciflerim silerim ne olacak falan değil.o cifi durulaması var.ovalaması var.ince uçla ocağa tuttum hiç görmediğim aralardaki kirler yüzeye çıktı aradından hemen nemli bezle siliverdim.
aspiratörde çok başarılı bi kaç kullanımda yada daha detaylı yapılırsa çok güzel olur.kirin çok yerleşmemesi gerek ama akan yağı görünce aldığıma değdi.derzlerde bi tutuyosunuz derz boyunca gidiyosunuz tertemiz oluyor.mutfak dolaplarının yüzeyindede gayet iyi.cif+durula+su izlerini yok et derdi yok buhar zaten yüzeysel oluyor ayarını iyi yapınca.
banyoda duşakabinde aralarda biriken tüm kirleri söktü attı.
pimapen kapılar ve çerçevelerdeki oluklara yine basınçla verince her şey tertemiz oldu.
düz yüzeyde temizlik zaten kolay.o küçücük aralarada basınçlı buhar giriyor.
koltuklarıda sildim.kotukları yıkamıyor.siliyor.ama kolgücüyle sileriz ya buharikayla git gel daha az yoruyor.
yerler laminant parke denemeye korktum ama ilk heves sildim gayet güzel ama sürekli buhar sakıncalı olabilir.zaten bence yerde çokta gerekli değil.
kapımın birinide sildim el lekelerini çıkardı ama eşim kapıyıda kabartma falan dedi.
kalriferin üstünden buharı veriyosunuz gayet güzel temizliyor.pis sular aksa bile sorun değil bence altına eski çarşaf koyarım olur biter.

kısacası ben memnun kaldım.
kimi çok memnun kalmış kimi hiç kalmamış.,ben memnun kalanlardanım.

ama tekerlekli olsa iyi olurdu omuza asmak pek konforlu değil.kablosu otomatik sarılsaydı ve içinde kalan su miktarını görebilseydik tam süper olurdu.ama olsun bence gerçekten harika

Ben de kullanıyorum.
Almayı düşünenler için deneyimlerimi paylaşmak istedim. Bende almadan önce netten araştırdım detaylı anlatımlar çok hoşuma gitmişti. Uzun uzun anlatacağım o sebepten. Ürünün iyi ya da kötü diye nitelendirilmesi beklentilerle alakalı bişey sanırım.
Denediğim kadarıyla;

_Yerleri silince ıslaklık kalıyor bazen kuruluyorum bazen kurulamıyorum. Sıcak buhar olduğundan yerlerin kuruması çok da vakit almıyor. Şimdilik laminantlarımda herhangi bir bozulma yok. Fayans ve fayans araları temizliğinde başarılı fakat fayans aralarını temizlerken biraz oyalıyor. Fırçalamayı tercih ettiğim oluyor zaman zaman.

_Banyo duvar fayanslarını temizledim. Normalde elle daha güzel temizlerim belki ama çok uzun sürer, çalışıyor olmam nedeniyle bunu da çok sık yaptığım söylenemez, bu nedenle temizlik hep eksik kalmış gibi gelir. Buharikayla banyo yerlerini silmeden önce fayansları şöyle bi geçiyorum içim rahatlıyor. Banyodaki panjurvari havalandırmaları eve taşındığımdan beri silme çalışmalarımdan çok iyi neticeler alamamıştım merdivene çıkıp tektek uğraşmadım açıkçası ama saplı fırçayla temizlemeye çralıştım. Buharikanın ince püskürtme başlığıyla daha iyi sonuç aldım dalga dalga toz lekeleri kalmadı en azından.Tozlar çamur şeklinde akıyor ama zaten banyo. Fayanslar silindiği zaman akmadan dolayı oluşan lekeler de çıkıyor. Ben bu kısımları önce fırBanyo yerlerini (kabin içindeki yerleri) ve sabun artıkları bulunan duvar fayanslarını temizlemesinden pek memnun kalmadım . Sabun artıklarını yumuşatıyor fakat çok iyi çıkarmıyor. Kireç lekeleri için de aynı durum söz konusu. Sabun ve kireç artıklarını ara ara banyo temizleme spreyleriyle elle siliyorum.
Banyo temizliğini klavuzunda belirtildiği gibi cam silme başlığıyla yapmıyorum denemelerim sonucunda yerleri sildiğim paspaslı başlığıyla daha iyi sonuç aldım.
Sonuç olarak durduğun noktadan bir kaç dakika içinde merdivensiz olarak tüm fayansları tavana kadar silebiliyor olmak gerçekten güzel ve pratik.

-Lavabo küvet ve klozet temizliğinde başarısız bence. Hem elimle daha kolay geliyor bana, sadece denedim bir daha kullanmadım buralarda. Ama birleşim yerlerindeki kirleri akıtmak için kullandım ara ara. Mesela klozet kapağının klozete birleştiği yerdeki fırçanın bezin ulaşamadığı noktalarda çok başarılı.

-Camları silmek için çok uygun bi alet değil bence elimle silmek daha kolay geliyor. Çok su akıtıyor ve onu silmek elimle silmekten daha zor geliyor. Cam çerçevelerindeki lekeleri (beyaz pimapen benimkisi) çıkarmakta başarısız ama lekesiz olduğu zamanlarda toz almak için kullanılabilir, bence nemli bir bezle silmek daha pratik yinede. Birde camdasınız ya, temizlik yaparken yoldan geçenler ya da karşı binadakiler ne yaptığına anlam veremiyor elinde buhar püskürten makinayla, tuhaf bakışlara maruz kalabiliyorsunuz. Ben cam silerken kullanmasamda sineklik temizlemekte başarılı diyebilirim, en azından tozları bir nebze de olsa dışarı püskürtüyor, hiç yapmamaktan ve rüzgar etkisiyle o tozların içeri girmesinden iyidir diye düşünüyorum. Ha bu arada pimapenlerdeki ince aralıkları silmek için bu güne kadar kullandığım bütün yöntemlerden (pamuklu çubuk ,bez köşesini kıvırıp silmek, diş fırçası ile temizlemek) daha etkili buharika. İnce temizleme başlığıyla buharı püskürt akan kirleri sil.

-Ocak fırın ve aspiratör temizliğinde gerçekten başarılı. Söylendiği gibi hiç deterjansız temizlemiyor bunları ama buharı verdikten sonra az biraz normal bulaşık deterjanı kullanarak şöyle kısaca bi ovalıyorsun, en kuvvetli yağçözlerden bile daha etkili temizlik alınıyor. Kimyasal solumamak hoşuma gitti. Benim bu üçlüyü buharikayla temizlediğim kadar temiz yapabilmek için en az 1 saat kimyasal solumam gerekli belki de.
Ocak temizliğinde ise kürdanla ve diş fırçarsıyla temizlemeye çalıştığımız aralardaki yağlar eziyetsiz bir şekilde ince püskürtme başlığıyla buhar verince akıyor, bir bezle akan yağları almak o kadar da zor değil. Ve buharikayla yaptığımız bu aralık temizliğini elimizle yapmamız mümkün değil.

-Radyatör temizlemekte başarılı, altına eski bir çarşaf sermek gerekiyor akan kirlerin yere damlamaması için. Petekteki birleşim yerlerinde ulaşamadığımız aralıklardaki kirleri akıtıyor elimle bunu yapmam mümkün değil. Petekler üzerindeki akan kirler silinerek peteklerin temizliği tamamlanıyor.

-Cam silme aparatıyla silip de duvarlarda siyah lastik izleri kalanları okudum nette. Ben bu başlıkla hiç silmedim, duvarları da yer silmek için kullanılan paspaslı başlığıyla sildim.
Duvarları silmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Belki elimle daha iyi çıkartırım ama dalga dalga kalan izleri yok edemedim hiç. Duvarlar buharikayla sildikten sonra ne iz ne de toz.
-Kapıları silmekte başarısız bence. Girintili çıkıntılı olması sebebiyle yoruyor, uzun sürüyor. Elle silmek çok daha kolay.

-Koltuklarda denemedim, denemeyi de düşünmüyorum.

-Son olarak halılar. Halılardaki lekeleri çıkarması beklenemez takdir edersiniz ki. Ama ben laminant ve fayanslardaki tozları gördükten sonra aynı tozların halılarda olmamasının imkansız olduğunu düşünüyorum. Tozlar eve girerken laminantları ve fayanslara konarım halılara kıyamam demiyordur sanırım:)
Tam da bu noktada yerleri sildikten sonra halıların sadece süpürülüp bırakılması beni rahatsız ediyordu. Bir müddet sonra yerleri sürekli silmeme rağmen beyaz çoraplarda sararma oluyordu. Halıları sürekli yıkamak veya yıkatmak mümkün değil, böyle bir işlem halılar için de zararlı zaten. Birkaç kez elle silmeyi denedim ama hiç birisinde tamamını bitirdiğimi göremedim yoruldum yarım bıraktım. Hatta yarım bile sayılmaz başında bıraktım:)
Buharikayı aldıktan sonra halıların üzerinden yine yer silinen paspaslı başlığıyla hızlıca geçiyorum içim rahatlıyor. Beyaz çoraplar evde gezindikçe sarrarmıyor bembeyaz kalıyor:)

- Tekerleksiz olması artısı mı eksisi mi bilemedim ama tekerlekli olsaydı duvar ve duvar fayanslarında ve tezgah üzerinde kullanımı çok zor olurdu sanırım. Kendimi hayal bile edemiyorum tek elimde sapından tuttuğum bir cihaz ve ben tek elimle temizlik yapmaya çalışıyorum. Boyuna asmak daha kolay bu alanlarda. Yerleri silerken tekerlekli olması omuza asılmasından daha az yorar diye düşünüp, metal damacana altlığına kemeriyle sabitleyip kullandım, gerçekten ben gidiyorum arkamdan geliyor böceğim:) tavsiye ederim denemenizi.

Ha bir de diyeceksiniz ki heryeri paspaslı başlığıyla siliyorsunuz nasıl içiniz rahat ediyor. Tabiki etmedi ve servisinden 6.5 tl ye epeyce bir yedek paspas temin ettim.

MEMNUN MUYUM?
Evet. Benim beklentilerimi karşıladı. Kullanımı her alanda rahat olmasa da ben benim için rahat olan alanlarda kullanmayı tercih ediyorum. Kimyasal olmadan temizlik yapmak güzel. Temizliğinden memnun olmadığım yerlerde hala kimyasal kullanıyorum belki ama eskiye nazaran içim çok daha rahat. Dediğim gibi beklenti meselesi…

gerçekten çok güzel anlatmışsınız ben de bu haftasonu buharlı temizlik aleti almak istiyorum tam da şu an ihtiyacım olan bilgiler, buharika kablosuz da çalışıyor mu yoksa heryere kablosuylamı taşıyoruz daha önce bi blogda kablosunu çekip bir saat kullanıyorum gibi bir yazı görmüştüm ama netten kullanma kılavuzuna baktım öyle bişey yazmıyor yardımcı olursanız sevinirim

gerçekten çok güzel anlatmışsınız ben de bu haftasonu buharlı temizlik aleti almak istiyorum tam da şu an ihtiyacım olan bilgiler, buharika kablosuz da çalışıyor mu yoksa heryere kablosuylamı taşıyoruz daha önce bi blogda kablosunu çekip bir saat kullanıyorum gibi bir yazı görmüştüm ama netten kullanma kılavuzuna baktım öyle bişey yazmıyor yardımcı olursanız sevinirim

Kablosuz kullanmayı denemedim, kullanılabileceğini de düşünmedim açıkçası. Uzatma kablosuyla kullanıyorum ben. Birkaç kez prizden çektikten sonra 5-10 dak kadar kullandım unuttuğum küçük detaylar için ama dediğim gibi uzun süre kullanılabilir mi bilmiyorum. Eğer hala almamış olursan bu hafta sonu temizlik yapacağım denerim ve sonucu yazarım.

Denedim. 5 dak lık sürekli kablosuz kullanım sonunda buhar basıncı temizlik yapamayacak kadar düşüyor, hiç basınç kalmıyor da denebilir. Umarım işinize yarar.

Ben de düşünüyorum bu makineyi. Kampanyadan yararlanmak için çok cazip fiyat verdiler. Aklımda bir buhar makinesi almak vardı bekarken. Ama şimdi evi süpürmye bile üşenirken bu makine acaba kullanışlı olur mu?

En çok duvar silme ve aspiratör, fırın temizleme özelliğini merak ediyorum. Başka alan arkadaş var mı tavsiye edecek?

arkadaşlar ,
arcelik buharika kullananlar hala aynı memnuniyette misiniz acaba?

ben de buharlı bir makine almak istiyorum ama kafam karışık...

buharikayla yerleri silerken de omuzda taşımak mı gerekiyor?

keşke kullanımla ilgili bir video görebilseydim:44:

Ben de kullanıyorum.
Almayı düşünenler için deneyimlerimi paylaşmak istedim. Bende almadan önce netten araştırdım detaylı anlatımlar çok hoşuma gitmişti. Uzun uzun anlatacağım o sebepten. Ürünün iyi ya da kötü diye nitelendirilmesi beklentilerle alakalı bişey sanırım.
Denediğim kadarıyla;

_Yerleri silince ıslaklık kalıyor bazen kuruluyorum bazen kurulamıyorum. Sıcak buhar olduğundan yerlerin kuruması çok da vakit almıyor. Şimdilik laminantlarımda herhangi bir bozulma yok. Fayans ve fayans araları temizliğinde başarılı fakat fayans aralarını temizlerken biraz oyalıyor. Fırçalamayı tercih ettiğim oluyor zaman zaman.

_Banyo duvar fayanslarını temizledim. Normalde elle daha güzel temizlerim belki ama çok uzun sürer, çalışıyor olmam nedeniyle bunu da çok sık yaptığım söylenemez, bu nedenle temizlik hep eksik kalmış gibi gelir. Buharikayla banyo yerlerini silmeden önce fayansları şöyle bi geçiyorum içim rahatlıyor. Banyodaki panjurvari havalandırmaları eve taşındığımdan beri silme çalışmalarımdan çok iyi neticeler alamamıştım merdivene çıkıp tektek uğraşmadım açıkçası ama saplı fırçayla temizlemeye çralıştım. Buharikanın ince püskürtme başlığıyla daha iyi sonuç aldım dalga dalga toz lekeleri kalmadı en azından.Tozlar çamur şeklinde akıyor ama zaten banyo. Fayanslar silindiği zaman akmadan dolayı oluşan lekeler de çıkıyor. Ben bu kısımları önce fırBanyo yerlerini (kabin içindeki yerleri) ve sabun artıkları bulunan duvar fayanslarını temizlemesinden pek memnun kalmadım . Sabun artıklarını yumuşatıyor fakat çok iyi çıkarmıyor. Kireç lekeleri için de aynı durum söz konusu. Sabun ve kireç artıklarını ara ara banyo temizleme spreyleriyle elle siliyorum.
Banyo temizliğini klavuzunda belirtildiği gibi cam silme başlığıyla yapmıyorum denemelerim sonucunda yerleri sildiğim paspaslı başlığıyla daha iyi sonuç aldım.
Sonuç olarak durduğun noktadan bir kaç dakika içinde merdivensiz olarak tüm fayansları tavana kadar silebiliyor olmak gerçekten güzel ve pratik.

-Lavabo küvet ve klozet temizliğinde başarısız bence. Hem elimle daha kolay geliyor bana, sadece denedim bir daha kullanmadım buralarda. Ama birleşim yerlerindeki kirleri akıtmak için kullandım ara ara. Mesela klozet kapağının klozete birleştiği yerdeki fırçanın bezin ulaşamadığı noktalarda çok başarılı.

-Camları silmek için çok uygun bi alet değil bence elimle silmek daha kolay geliyor. Çok su akıtıyor ve onu silmek elimle silmekten daha zor geliyor. Cam çerçevelerindeki lekeleri (beyaz pimapen benimkisi) çıkarmakta başarısız ama lekesiz olduğu zamanlarda toz almak için kullanılabilir, bence nemli bir bezle silmek daha pratik yinede. Birde camdasınız ya, temizlik yaparken yoldan geçenler ya da karşı binadakiler ne yaptığına anlam veremiyor elinde buhar püskürten makinayla, tuhaf bakışlara maruz kalabiliyorsunuz. Ben cam silerken kullanmasamda sineklik temizlemekte başarılı diyebilirim, en azından tozları bir nebze de olsa dışarı püskürtüyor, hiç yapmamaktan ve rüzgar etkisiyle o tozların içeri girmesinden iyidir diye düşünüyorum. Ha bu arada pimapenlerdeki ince aralıkları silmek için bu güne kadar kullandığım bütün yöntemlerden (pamuklu çubuk ,bez köşesini kıvırıp silmek, diş fırçası ile temizlemek) daha etkili buharika. İnce temizleme başlığıyla buharı püskürt akan kirleri sil.

-Ocak fırın ve aspiratör temizliğinde gerçekten başarılı. Söylendiği gibi hiç deterjansız temizlemiyor bunları ama buharı verdikten sonra az biraz normal bulaşık deterjanı kullanarak şöyle kısaca bi ovalıyorsun, en kuvvetli yağçözlerden bile daha etkili temizlik alınıyor. Kimyasal solumamak hoşuma gitti. Benim bu üçlüyü buharikayla temizlediğim kadar temiz yapabilmek için en az 1 saat kimyasal solumam gerekli belki de.
Ocak temizliğinde ise kürdanla ve diş fırçarsıyla temizlemeye çalıştığımız aralardaki yağlar eziyetsiz bir şekilde ince püskürtme başlığıyla buhar verince akıyor, bir bezle akan yağları almak o kadar da zor değil. Ve buharikayla yaptığımız bu aralık temizliğini elimizle yapmamız mümkün değil.

-Radyatör temizlemekte başarılı, altına eski bir çarşaf sermek gerekiyor akan kirlerin yere damlamaması için. Petekteki birleşim yerlerinde ulaşamadığımız aralıklardaki kirleri akıtıyor elimle bunu yapmam mümkün değil. Petekler üzerindeki akan kirler silinerek peteklerin temizliği tamamlanıyor.

-Cam silme aparatıyla silip de duvarlarda siyah lastik izleri kalanları okudum nette. Ben bu başlıkla hiç silmedim, duvarları da yer silmek için kullanılan paspaslı başlığıyla sildim.
Duvarları silmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Belki elimle daha iyi çıkartırım ama dalga dalga kalan izleri yok edemedim hiç. Duvarlar buharikayla sildikten sonra ne iz ne de toz.
-Kapıları silmekte başarısız bence. Girintili çıkıntılı olması sebebiyle yoruyor, uzun sürüyor. Elle silmek çok daha kolay.

-Koltuklarda denemedim, denemeyi de düşünmüyorum.

-Son olarak halılar. Halılardaki lekeleri çıkarması beklenemez takdir edersiniz ki. Ama ben laminant ve fayanslardaki tozları gördükten sonra aynı tozların halılarda olmamasının imkansız olduğunu düşünüyorum. Tozlar eve girerken laminantları ve fayanslara konarım halılara kıyamam demiyordur sanırım:)
Tam da bu noktada yerleri sildikten sonra halıların sadece süpürülüp bırakılması beni rahatsız ediyordu. Bir müddet sonra yerleri sürekli silmeme rağmen beyaz çoraplarda sararma oluyordu. Halıları sürekli yıkamak veya yıkatmak mümkün değil, böyle bir işlem halılar için de zararlı zaten. Birkaç kez elle silmeyi denedim ama hiç birisinde tamamını bitirdiğimi göremedim yoruldum yarım bıraktım. Hatta yarım bile sayılmaz başında bıraktım:)
Buharikayı aldıktan sonra halıların üzerinden yine yer silinen paspaslı başlığıyla hızlıca geçiyorum içim rahatlıyor. Beyaz çoraplar evde gezindikçe sarrarmıyor bembeyaz kalıyor:)

- Tekerleksiz olması artısı mı eksisi mi bilemedim ama tekerlekli olsaydı duvar ve duvar fayanslarında ve tezgah üzerinde kullanımı çok zor olurdu sanırım. Kendimi hayal bile edemiyorum tek elimde sapından tuttuğum bir cihaz ve ben tek elimle temizlik yapmaya çalışıyorum. Boyuna asmak daha kolay bu alanlarda. Yerleri silerken tekerlekli olması omuza asılmasından daha az yorar diye düşünüp, metal damacana altlığına kemeriyle sabitleyip kullandım, gerçekten ben gidiyorum arkamdan geliyor böceğim:) tavsiye ederim denemenizi.

Ha bir de diyeceksiniz ki heryeri paspaslı başlığıyla siliyorsunuz nasıl içiniz rahat ediyor. Tabiki etmedi ve servisinden 6.5 tl ye epeyce bir yedek paspas temin ettim.

MEMNUN MUYUM?
Evet. Benim beklentilerimi karşıladı. Kullanımı her alanda rahat olmasa da ben benim için rahat olan alanlarda kullanmayı tercih ediyorum. Kimyasal olmadan temizlik yapmak güzel. Temizliğinden memnun olmadığım yerlerde hala kimyasal kullanıyorum belki ama eskiye nazaran içim çok daha rahat. Dediğim gibi beklenti meselesi…

Artısıyla eksisiyle güzel bi yorum olmuş yalnız ben başka bişey sormak istiyorum nette araştırıp okuduğum bi blog da kullanan bayan evin bütün tozunu buharikayla aldığını yazmış hatta kitaplarının tozlarını bile kütüphanesi varmış da. mobilyaların üzerinden buharı püskürterek geçiyorum demiş siz de toz alma amaçlı kullanıyor musunuz ya da şöyle söylim bu makine toz alma da gerçekten başarılı mı ???? ben özellikle yer silme ve toz alma için kullanıcam o yüzden menun kalanlardan yorum bekliyorum lütfen...:26:

Artısıyla eksisiyle güzel bi yorum olmuş yalnız ben başka bişey sormak istiyorum nette araştırıp okuduğum bi blog da kullanan bayan evin bütün tozunu buharikayla aldığını yazmış hatta kitaplarının tozlarını bile kütüphanesi varmış da. mobilyaların üzerinden buharı püskürterek geçiyorum demiş siz de toz alma amaçlı kullanıyor musunuz ya da şöyle söylim bu makine toz alma da gerçekten başarılı mı ???? ben özellikle yer silme ve toz alma için kullanıcam o yüzden menun kalanlardan yorum bekliyorum lütfen...:26:

Toz almıyor. Biraz savuruyor, biraz da olduğu yere yapıştırıyor. Üzerinden silmeden zaten almaz da silince de pek iyi sonuç vermiyor bence. Mobilya ile buhar uzun süreli temasta bulunamıyor, püskürtüyorsun azcık ıslanıyor, siliyorsun. Sıcak uzun süre yumuşatmadığı için de olmuyor işte:) Eğer toz almada sizde benim gibiyseniz beğeneceğinizi sanmıyorum.
Yeni bir mop aldım yer silmede çok başarılı, buharikayı yer silmek için çıkarmıyorum artık sadece büyük çaplı temizlik yapacaksam detaylar için kullanıyorum. (elle yapamadığım ulaşamadığım yerler, küçük aralıklar, pimapen olukları, radyatörler, arada halıları toz alma amacıyla siliyorum vs...

Ben kendi adıma detaylara çok takılırım temizlik yaparken aralıklar falan, en çok işe yaradığı yerler de oralar. Bir keresinde radyatörü temizleyeyim dedim. Aralıklara giremeyince peteği söktüm, geri toplayamadım tabiki:) 1-1,5 saat uğraştım. Artık buharikayla böyle bir durum söz konusu olmuyor. Detaylar haricinde çok da gerekli değil bence. Hala iyi ki almışım diyorum ama sadece yer silmek için almazdım. Toz almak için hiç almazdım.

Ben de geçen hafta aldım arçelik buharikayı, fakat istediğim gibi çıkmadı maalesef. Omuza asarak taşımak çok zor, yere koysan biraz ilerleyince geri dönüp hazneyi de yakınlaştırmak gerekiyor. Derzleri iyi temizliyor, fayanslarda da iyi olabilir ama bunlar için almaya değmez bence. Belki daha alışamadığımdan kaynaklanıyordur ama aldığıma pişmanım. Evimde küçük şimdi ona da bir yer bulmak lazım.

Ben hala memnunum.ama duvar silerken hem omzumda onu tasimak hem duvari silmek hala zor.bu hortumu biraz daha uzun olsaydi keske, yada hortum eklenenip uzatilsaydi.

Bugun arcelik buharli temizleyici aldim.parkeleri deterjansiz tertemiz yapti.banyonun fayans aralarini temizledi.bazi cerceve ve vazolari temizledi.hali ve koltukta pek basarili olacagini sanmiyorum denemedim.camdada denemedim ama bugun yaptiklarimdan memnun kaldim.suyu hemen bitmiyor.pratik ve hafif bir alet.ayni isi yapan aletlere milyar vermeye degmez.sonucta herzaman kullanilacak birsey degil,bence bu alinabilir.bebegi olanlara dezenfekte icin tavsiye ederim.denedikce sonuclari yazarim.fiyat 237tl
Merhaba canım.memnun musun hala?kullaniyor musun hala?

X