Arkadaşım sürekli bana hava atıyor

meeliisaaa16

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2023
12
4
23
merhaba benim üniversiteden bir arkadaşım var kendisini çok severim fakat son zamanlarda bana maddi durumuyla çok fazla gösteriş yapıyor aşırı rahatsız oluyorum. benim çok durumum yok kendisinin ailesi orta hallinin bi tık üstü gibi. bir aile ferdi çok iyi bir işe girdi ve maddi kazancı arttı. başta bununla ilgili hava atıyordu ama sadece sevindiğini sevincini paylaştığını düşündüm. sonrasında sürekli bana aldığı telefonu, dysonı, arabalarını yenilettiğini falan ezici bir tonla yazmaya başladı. ben hep ona hayırlı olsun, çok güzelmiş, güle güle kullanın, vs vs samimi cevaplar veriyorum. sonra bi keresinde bana tatile gittiğini söyledi bende aa ne güzel, nereye falan dedim alaçatı dedi. bende aa ne güzel iyi eğlenceler falan dedim her zamanki gibi ve sonra kahkahalar atıp kanka saçmalama hangi parayla gidicez falan dedi. birkaç ay sonra antalyaya tatile gidiceğini söyledi tekrar. bende şaka mı gene yoksa ciddi misin anlayamıyorum dedim. yok ciddiyim dedi tatile gitti ailesiyle. fakat tek sorun hiçbir sosyal medya hesabına resim ya da story atmıyor sadece bana fotoğraf atıyor. yok şurda şunu yaptım, burda bunu yedim, beache gittim, bunu içtim vs. artık çok can sıkıcı olmaya başladı bilerek mi yapıyor sizce?

Ego tatmini yapıyor .
Mesafe koy .
Foto falan atınca cevap verme .
Eskisi gibi konuşma.
Kimsenin egosunu tatmin etmek için var olmadın.
Bir tane bende de vardu böyle.
Herşeyiyle hava atıp beni gömmeye çalışırdı .
Çıkardım hayatımdan seneler oldu gorusmuyorum lazım değil öyle insan

yahu bu cevap verme olayını çözemiyor bu kadınlar:)
o saysın saysın,sen de kafanı salla hııı hı der gibi
cümlesini bitirsin.
sen de direk de
ahh tatlım harika bu saydıkların ama ben gösteriş sevmiyorum.
bommm patlat bombayı:)

Bir kendi zamanımdaki üniversite arkadaşlarıma bakıyorum bir de şimdiki zamana. Şimdikiler ilkokul çağına denk olmuş. Bu kadar mı vasat insanlar üniversite okur oldu?

Başkasının parasıyla hava atmak da ne bileyim. Boşu boşuna özgüveninizi düşürür bu kişi. Mesafe koyun gitsin.

Küserse küssün ya nesini çekiyorsunuz görgüsüzün. Valla baydın mal mülk para diye sıkıldım deyin geçin. Benim bir arkadaşım da böyle para borsa hisse arsa diye diye birkaç görüşmemizde içimi baydı, çok sıkıldım bu sohbetlerden dedim bir yıldır aramıyorum buluşmuyorum onu mu çekicem

merhaba benim üniversiteden bir arkadaşım var kendisini çok severim fakat son zamanlarda bana maddi durumuyla çok fazla gösteriş yapıyor aşırı rahatsız oluyorum. benim çok durumum yok kendisinin ailesi orta hallinin bi tık üstü gibi. bir aile ferdi çok iyi bir işe girdi ve maddi kazancı arttı. başta bununla ilgili hava atıyordu ama sadece sevindiğini sevincini paylaştığını düşündüm. sonrasında sürekli bana aldığı telefonu, dysonı, arabalarını yenilettiğini falan ezici bir tonla yazmaya başladı. ben hep ona hayırlı olsun, çok güzelmiş, güle güle kullanın, vs vs samimi cevaplar veriyorum. sonra bi keresinde bana tatile gittiğini söyledi bende aa ne güzel, nereye falan dedim alaçatı dedi. bende aa ne güzel iyi eğlenceler falan dedim her zamanki gibi ve sonra kahkahalar atıp kanka saçmalama hangi parayla gidicez falan dedi. birkaç ay sonra antalyaya tatile gidiceğini söyledi tekrar. bende şaka mı gene yoksa ciddi misin anlayamıyorum dedim. yok ciddiyim dedi tatile gitti ailesiyle. fakat tek sorun hiçbir sosyal medya hesabına resim ya da story atmıyor sadece bana fotoğraf atıyor. yok şurda şunu yaptım, burda bunu yedim, beache gittim, bunu içtim vs. artık çok can sıkıcı olmaya başladı bilerek mi yapıyor sizce?
İşte "sonradan görme" diye buna deniyor, tam sözlük tanımı.
Bi anda finansal rahatlığa kavuşunca içindeki ezikliği nereye vuracağını şaşırmış, en yakınında siz olduğnuz için sizin üzerinizden ego tatmini yapıyor. Yaşadığı sadece hazımsızlık halbuki, mutluluk filan değil.

Biraz uzaklaşın, mesafenizi hissettirin. Attığı fotoğraflara görüldü atıp bırakın.

Kendi egosunu senin üzerinde tatmin ediyor sende buna izin veriyorsun 🤷🏻‍♀️

Arkadaşını susması bir lafına bakar.
Öff deyin aile büyüğün işe girdiğinden beri sürekli hava atma peşindesin. Sürekli maddi şeylerden söz ediyorsun anladık alabiliyorsun artık bazı şeyleri Ama artık yeter başka birşey konuşmayı bilmiyorsun. Gerçekten çok sıkıldım senden diyin. Bakın bakalım bir daha konuşacak mı? Hiç çekinmeyin söyleyin.

İlişkinin iki tarafa da katkısı olur o yüzden işteştir, karşılıklı olduğu anlamına gelir. Bu bi ilişki değil ki, bu tek taraflı monolog. Gitsin günlüğüne yazsın bence.
Bilerek yaptığı ya da yapmadığı mühim değil size bi katkısı yok bu işin, götürüsü var. İstemiyorsanız kesip atmalısınız.

arkadaşlık bu değil. bence bunu. gözden geçirin.

Biz de arkadaşlarla ortak grupta ne aldık ne içtik nereye gittik her şeyi atıyoruz ne var bunda kıskandırılacak? Siz sizde olmadığı için extra alınıyor olabilir misiniz?

Bana normal geldi. Sosyal medyaya 1-2 tane fotoğraf atıp geri kalanını arkadaşlarına atan biri olarak normal buldum. Arkadaşlarım da bana atıyor.
Pikniğe gideriz, gözüme hoş gelen bir çiçek veyahut bir manzara bulur çekerim ve arkadaşıma atarım. Bir sonrakinde tatile iyi bir yere giderim, onu da atarım.
Arkadaşımın evde üç köpüşü var, o da durmadan onların şirin pozlarını atıyor. Ne diyeyim yani; benim köpeklerim yok, bana hava mı atıyor?

Yani, ne bileyim. Hoşuna giden, mutlu olduğun anları arkadaşınla paylaşırsın.

İlla lüks bir şeyler olması gerek değil, siz de bir şeyler paylaşın. Sizinle gülüp eğleniyorsa, dosttur. Konuyu kendine çevirip, kendi yaşantısından bahsediyorsa yol verin. 🤷‍♀️

X