Arkadaşımın rahatlığı normal mi ?

Eşler arası denge ve güven ile alakalı. Bende çok sorgulamam. Gittiğinde çok fazla aramam. Bana o güveni verdi. Ama tabiki saf da değilim. Farklılık hissedersem dikkatli olurum. Ortada birşey yokken sürekli tetikte olmak bir anlamda essegin aklına karpuz kabuğu düşürmek gibi de olabiliyor. Ya da sen bir süre sonra paranoyak olmaya başlıyorsun.

Ben de cogunluk rahat birakanlardanim ama telefona baktigim da olmustur.Ama daraltmam insani.Bir yere gittigin de surekli aramam.Gec kalirsa ararrim.Ama zaten esimin eve geli saati hep bellidir.Asla sasmaz.

Kıskanç bir yapım olmasına rağmen, darlamam eşimi, çünkü darlanmaya gelemem asla . Birde ayrı kalınca sonradan buluşması şahane oluyor🤫

Evde sürekli yanyana değiliz herkesin kendi alanı var mesela bazen ortak bir dizi izliyoruz ikimizde seviyoruz o zaman birlikte vakit geçirerek izleriz ama şu aralar ben farklı bir diziye sardım eşim önceden izlemiş onu bu yüzden ben kendi başıma daha çok takılıyorum eşim asla surat yapmaz yapsa zaten ömür geçmez özgürlüğümun kisitlandigini hissedersem bunalırım. Bence sizde yapabilirsiniz, özgürlük bireysel alanlar çok önemli , çok keyifli . zaten aldatan her türlü aldatır engel olamazsınız ve illaki karşınıza çıkar araştırmanıza gerek yok. Hayat çok kısa bu tip şeylerle uğraşmak için olabildiğince lezzet almak lazım hayattan.

Tesekkur ederim kızlar. Peki evde sürekli yan yana misiniz nasılsıniz ben gerçekten neyi savunsam yanlış çıkıyor.
Evde sürekli yan yana olmaktan kasıt nedir çok anlamadım. Her şeyi birlikte yapmaktan bahsediyorsanız tabi ki hayır. Bunalır insan öyle. Sizin hiç kendi hobileriniz, ilgi alanlarınız, arkadaşlarınız yok mu?

Tesekkur ederim kızlar. Peki evde sürekli yan yana misiniz nasılsıniz ben gerçekten neyi savunsam yanlış çıkıyor.
Kendim sıkılırım öyle ben. Yani tabii beraber film falan izliyoruz, yada şarap açıp sohbet ediyoruz ama bazen ayrı da takılıyoruz. Mecbur gibi hep yapışık otursak bıkarız.
İnsan biriyle ilişki yaşıyor diye yapışık gibi yaşamamalı.
Bazen nefes almaya da hakkı var.
Bazen ben arkadaşlarımla tek çıkıyorum bazen o. Dışarı çıkınca da birbirimizi arayıp rahatsız etmeyiz. Telefonunu kurcalamam.
Sizin gibi bir kuzenim var mesela ilişkilerinde dikiş tutturamıyor. Çünkü sürekli sapık gibi wp girmesine çıkmasına bakıyor, çevrimiçiydin bana yazmadın kimle yazıştın diyor. İnstagram takipçi listesini ezberlemiş bir kişi bile artsa kim ekledi buluyor. Kızsa o kim diye darlıyor. Ben kocamın ne listesinde kim ekli kaç kişi bilirim ne son görülmesine bakarım, ne telefonuna bakarım. Arkadaşlarıyla gece çıkarsa da aramam.
O da aynı şeyleri bana yapar.
Karşılıklı güven duymadığım insanla ilişki yaşamayız çünkü.
Bana da böyle şeyler çok saçma geliyor

Kendim sıkılırım öyle ben. Yani tabii beraber film falan izliyoruz, yada şarap açıp sohbet ediyoruz ama bazen ayrı da takılıyoruz. Mecbur gibi hep yapışık otursak bıkarız.
İnsan biriyle ilişki yaşıyor diye yapışık gibi yaşamamalı.
Bazen nefes almaya da hakkı var.
Bazen ben arkadaşlarımla tek çıkıyorum bazen o. Dışarı çıkınca da birbirimizi arayıp rahatsız etmeyiz. Telefonunu kurcalamam.
Sizin gibi bir kuzenim var mesela ilişkilerinde dikiş tutturamıyor. Çünkü sürekli sapık gibi wp girmesine çıkmasına bakıyor, çevrimiçiydin bana yazmadın kimle yazıştın diyor. İnstagram takipçi listesini ezberlemiş bir kişi bile artsa kim ekledi buluyor. Kızsa o kim diye darlıyor. Ben kocamın ne listesinde kim ekli kaç kişi bilirim ne son görülmesine bakarım, ne telefonuna bakarım. Arkadaşlarıyla gece çıkarsa da aramam.
O da aynı şeyleri bana yapar.
Karşılıklı güven duymadığım insanla ilişki yaşamayız çünkü.
Bana da böyle şeyler çok saçma geliyor
Haklısınız hep aldatılma korkusu var içimde saçma sapan

Ben de kıskanç biri değilim. Bariz şüphe çekecek bir davranış olmadığı sürece sorgulamam. Bazı kadınlar gerçekten çok kıskanç şaşırıyorum ben de. Bir arkadasim eşi polis ona rağmen kiskaniyordu. İş ortaminda az kadın olmasına rağmen ortamda herhangi bir kadından kiskaniyordu bana bu çok tuhaf geliyor.
Eşimin okuldan bir kız arkadaşı bir alanda daha bilgiliydi. Eşim de o iş üzerine ise girecekti ama eksiği vardı. Ben kendim demiştim gidip onla ders çalışsana diye. Eşim de şaşırmıştı başbaşa ders mi çalışalım demisti. Ben kadın erkek arkadaşlığına inandığım için herhangi bir kıskançlık hissetmiyorum. Bir şey olursa zaten kendini belli eder bir şekilde.

Şöyle düşünün; evlendiniz ve eşiniz her şeyi kısıtlıyor. Ailenin evine gidemezsin belki erkek kuzenin gelir, alışverişe yalnız gidemezsin belki birileri sarkıntılık eder, arkadaşlarınla bensiz görüşemezsin belki sana birini ayarlamaya çalışırlar, para biriktiremezsin belki gizlice yatırım yapar arkamdan iş çevirirsin, baban ve abin dışında başka erkekle yan yana duramazsın, makyaj yapamazsın, evin perdelerini açamazsın, sosyal medya hesabın olamaz, mesaj uygulamada seni online görmüycem... liste uzar gider. Niye? Çünkü ben kıskancım.

Siz mesela böyle düşünen ve uygulayan bir erkekle mutlu huzurlu olacağınız düşünür müsünüz? Kendinize bunları layık görür müsünüz? Bir erkeğin size böyle davranmaya hakkı olabilir mi?

Haklısınız hep aldatılma korkusu var içimde saçma sapan
Aldatma olayları rahatlıktan, kıskanç olmayan eşten, özgürlükten olmuyor. Aldatan kişi aldatmak istediği için oluyor. Niyeti bozmuşsa bir insan kör kafese kapatsan yine bir yol bulur yapar.
Kıskanarak, ensesinde gezerek aldatılmaya engel olamazsın. Zaten böyle engel olmak ister misin? Aldatmak istediği halde ben tepesindeyim diye eyleme dökemese daha kötü. Niyeti bozuk, sadık olmayan bir insanla mı devam etsem daha iyi? Ben güvenirim. Eğer güvenimi zedelerse de salak değilim zaten yakalarım. O zaman ayrılırız, kendi kaybeder.

Ben kendimi bildim bileli hep kıskancım ve sorunlu ilişkilerim oldu . Yakın kız arkadaşım evli ama asla umursamaz hani nasıl desem asla telefonuna bakmazmis sorgulamazmis. Bana çok tuhaf geldi bu durum. Adam bi yere gidiyorum dese git der sıkmaz aramaz o aksine beni hasta gibi görüp birsey yaparsa cikar o kaybeder ben degil kafasında hep. Gerçi şuan da eşi direk evine gider ilgilenir de özel günlerinde çiçek falanda yollar. Normal olan arkadaşım mi gerçekten?
Ben de böyleyim. Şüphelenmemi gerektirecek tek bir an da olmadı üstelik. Diğer türlü peşine adam taksanız yapacak olan yapar . Yapan da bir şekilde kendini ele verir ve kapının önüne konur. Bana yapılmasını istemediğim tavrı kıskançlık adı altında eşime yapmıyorum. Ben onun ebeveyni değilim partneriyim .

Ben kendimi bildim bileli hep kıskancım ve sorunlu ilişkilerim oldu . Yakın kız arkadaşım evli ama asla umursamaz hani nasıl desem asla telefonuna bakmazmis sorgulamazmis. Bana çok tuhaf geldi bu durum. Adam bi yere gidiyorum dese git der sıkmaz aramaz o aksine beni hasta gibi görüp birsey yaparsa cikar o kaybeder ben degil kafasında hep. Gerçi şuan da eşi direk evine gider ilgilenir de özel günlerinde çiçek falanda yollar. Normal olan arkadaşım mi gerçekten?
Evet, ben de sorgulamam ama eşim genelde benden izin alır ve nereye kimlerle gideceğini söyler.

Şöyle düşünün; evlendiniz ve eşiniz her şeyi kısıtlıyor. Ailenin evine gidemezsin belki erkek kuzenin gelir, alışverişe yalnız gidemezsin belki birileri sarkıntılık eder, arkadaşlarınla bensiz görüşemezsin belki sana birini ayarlamaya çalışırlar, para biriktiremezsin belki gizlice yatırım yapar arkamdan iş çevirirsin, baban ve abin dışında başka erkekle yan yana duramazsın, makyaj yapamazsın, evin perdelerini açamazsın, sosyal medya hesabın olamaz, mesaj uygulamada seni online görmüycem... liste uzar gider. Niye? Çünkü ben kıskancım.

Siz mesela böyle düşünen ve uygulayan bir erkekle mutlu huzurlu olacağınız düşünür müsünüz? Kendinize bunları layık görür müsünüz? Bir erkeğin size böyle davranmaya hakkı olabilir mi?
Doğru soyluyorsunuz

Aaay bu konuyu arkadaşım açmış gibi sanki 😅
Çok yakın bir arkadaşım da sizin gibi, onun da bir evli arkadaşı var çok rahat. Tekerleme gibi olacak ama 😅
Arkadaşımın sizin gibi bazı takıldığı noktalara onun arkadaşı aman nolucak, biraz rahatla gibi cevaplar veriyordu.
Benim görüşüm iki kişinin de uç olduğuydu. Evet kimseye güvenmemeliyiz ama her şeyden de nem kapmamalıyız. Her şeyin fazlası zarar 🤷‍♀️
Geçen gün rahat olan arkadaşın aldatıldığını öğrendik... kazıdıkça taa nişan döneminde sinyaller verdiğini farkettik. Biz olsaydık o olaylara takılırdık mesela 🤷‍♀️

normal ve sağlıklı olan arkadasin

Aaay bu konuyu arkadaşım açmış gibi sanki 😅
Çok yakın bir arkadaşım da sizin gibi, onun da bir evli arkadaşı var çok rahat. Tekerleme gibi olacak ama 😅
Arkadaşımın sizin gibi bazı takıldığı noktalara onun arkadaşı aman nolucak, biraz rahatla gibi cevaplar veriyordu.
Benim görüşüm iki kişinin de uç olduğuydu. Evet kimseye güvenmemeliyiz ama her şeyden de nem kapmamalıyız. Her şeyin fazlası zarar 🤷‍♀️
Geçen gün rahat olan arkadaşın aldatıldığını öğrendik... kazıdıkça taa nişan döneminde sinyaller verdiğini farkettik. Biz olsaydık o olaylara takılırdık mesela 🤷‍♀️
Ya bu kız hep şey kafasında hani ben aldatirsam öğrenirim her gerçek ortaya çıkar hayatımı mahvetmenin önemi yok. Beni kaybetmeyi göze aldıysa aldattsin umursamam hayatıma bakarım kendi kaybeder der hep. Isin ilginç yanı gerçekten de mutlular da. Gezerler tozlar adam işten evedir sadece arkadaşımla ciksr dışarı belki 4-5 ayda 1 erkek arkadaşlarıyla çıkar öyledir yani.

uçan kuştan bile kıskanıyorum sevgilimi ama darlamam. o da aynı şekilde. telefon karıştırmak ne ya liseli misiniz? sizin de karıştırsınlar bakalım ortalığı nasıl yıkıyorsunuz. gerçi siz “ay beni çok seviyo yaağ” diye sevinirsiniz. asla normal bi davranış değil. birbirinize güveneceksiniz yoksa böyle ilişki yürümez.

Ya bu kız hep şey kafasında hani ben aldatirsam öğrenirim her gerçek ortaya çıkar hayatımı mahvetmenin önemi yok. Beni kaybetmeyi göze aldıysa aldattsin umursamam hayatıma bakarım kendi kaybeder der hep. Isin ilginç yanı gerçekten de mutlular da. Gezerler tozlar adam işten evedir sadece arkadaşımla ciksr dışarı belki 4-5 ayda 1 erkek arkadaşlarıyla çıkar öyledir yani.

🧿Allah bozmasın.. ama onlar da öyleydi. İçerde kimin ne yaşadığını bilmiyoruz. Çok kafaya takmamak lazım tabii ki

Evet normal olan arkadaşın. Evlilik güven üzerine kurulur sonuçta. Kıskançlık özel hayata müdahale şüpheci davranmak eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmaz tabiri caizse. Rahat olmak gerek olacak olan zaten olur yapacak olan zaten yapar. Yaparsa kendi kaybeder kimse vazgeçilmez değil sonuçta 💫

X