Arkadaşlar Ben Neden Gün Yüzü Görmüyorum? Yine Dışarıda Kaldım!

Bence istifa edip İstanbul’a dönün.
Bu şekilde göreve başlasanız da verimli çalışamazsınız.
Çok kararsız, şikayetçi ve kendini yurdum insanından üstün gören birisiniz sanki.
Açtığınız konulardan bana geçen duygu bu oldu.
Hayat herkesi farklı şekillerde zorluyor.
Bu kadar çözümsüz olmak, sürekli birilerinden, şartlardan şikayet etmek size fayda sağlamayacağı gibi moralinizi de hepten bozar.
Hanımefendi paylaşımınız için öncelikle teşekkür ediyorum ancak sokakta kaldım diyorum. Dümdüz olmuş bir şehirde kimse bana yardımcı olmuyor, diyorum. Nereye gidersem sanki dalga geçiyorlarmış gibi bir yanıt alıyorum, diyorum. Her yerde torpil dönüyor, diyorum. Orada burada kalmaktan hasta oldum, diyorum. Siz "çözümsüz" diyorsunuz. Artık böyle gideceğim kurum bile kalmadı. Mesela yarın da şuraya başvurayım desem yok yani yer kalmadı.

İstifa edip eve dönerse babasının getirdiği ikinci kadınla oturur o zamanda yine konu açar .
Ben kendisinden şikayetçi ve davacı olduğum için ve ta milattan önce kalma param ile avukat tutup davanın peşini bırakmadığım için şu an oldukça uzun bir müddet eve uzaklaştırması var kendisinin. Evde yaşaması tamamen benim ve annemin hayrı. Can güvenliğim için ve artık onunla savaşacak gücüm olmadığı için o eve dönüp onu çıkartmaya çalışmak ile uğraşmıyorum. Bu arada ben aklıma gelmeyen şeyler ile sınandım. Aptal değilim bu şekilde üsten üsten konuşarak neyi nasıl alaya almaya çalıştığınızı anlayabiliyorum. Dikkat edin, siz de aklınıza gelmeyen ve küçük görmeye çalıştığınız şeyler ile sınanmayın. Benim kadar güçlü kalabileceğiniz de kesin değil.

Hanımefendi paylaşımınız için öncelikle teşekkür ediyorum ancak sokakta kaldım diyorum. Dümdüz olmuş bir şehirde kimse bana yardımcı olmuyor, diyorum. Nereye gidersem sanki dalga geçiyorlarmış gibi bir yanıt alıyorum, diyorum. Her yerde torpil dönüyor, diyorum. Orada burada kalmaktan hasta oldum, diyorum. Siz "çözümsüz" diyorsunuz. Artık böyle gideceğim kurum bile kalmadı. Mesela yarın da şuraya başvurayım desem yok yani yer kalmadı.
Malatya’ya depremden sonra atanan ilk ve tek memur siz olamazsınız değil mi?
Herkesin mi torpili var?
Herkes mi ima ettiğiniz gibi iktidar yandaşı?

Gideceğiniz kurum, bulacağınız çözüm kalmadıysa istifa edin, dönün.
Çok bilinmeyenli denklem yok ortada.
Ya deveyi bir şekilde güdeceksiniz ya o diyardan gideceksiniz.

Kurumlar ilgilenmiyor.
Paranız var ama tutulacak ev yok.
Malatyanın insanı paragöz ve görgüsüz.
Size uygun ev arkadaşı yok.
Dayınızda kalamazsınız.

Tek çözüm geçici süreyle yurt ya da otel.

Ben sizi anladım ya gereksiz üstüne gidiyolar şuan. Gerçekten neden bile isteye acilde yatsın? Demek ki gerçekten sıkıntı var. Gidilcek her yere gittim demişsin sil baştan tekrar zorlamaktan başka çare yok. Yurtlar 10binse de ver parayı bosver bi yerden başlamak lazım.
Çok kibirliyim ve tek başıma kraliçe gibi yaşamak istiyorum. Devlet her şeyi önüme sersin diye bekliyorum. Kendimi çok üstün görüyorum. Hatta anlattıklarım da yalan uyduruyorum. Bu yüzden acilde yatıp kalktım ve hastalık kaptım. Herkes anladı bir siz anlamadınız.
Yurt özel yurt az hasarlı diyorlar ama artık ne kadar doğru bilmiyorum. Çok güvenmesem de bakacağım artık.
Çok teşekkür ediyorum.

Ben kendisinden şikayetçi ve davacı olduğum için ve ta milattan önce kalma param ile avukat tutup davanın peşini bırakmadığım için şu an oldukça uzun bir müddet eve uzaklaştırması var kendisinin. Evde yaşaması tamamen benim ve annemin hayrı. Can güvenliğim için ve artık onunla savaşacak gücüm olmadığı için o eve dönüp onu çıkartmaya çalışmak ile uğraşmıyorum. Bu arada ben aklıma gelmeyen şeyler ile sınandım. Aptal değilim bu şekilde üsten üsten konuşarak neyi nasıl alaya almaya çalıştığınızı anlayabiliyorum. Dikkat edin, siz de aklınıza gelmeyen ve küçük görmeye çalıştığınız şeyler ile sınanmayın. Benim kadar güçlü kalabileceğiniz de kesin değil.
Ben sizin yazdiklarinizdan fazlasıyla sinandim hala sınanıyorum. Ama bu kadar bahane bulmadım çözüm arıyorum ve hala ayaktayım.

Hiçbir şey yapamasam oturur yurdun danışmasında yerde ağlarım yani illa biri gelir ilgilenir 🙄 bilmiyorum çok uğraşıp yapamamak diye bir şey yok, yeterince cazgir ya da ısrarcı olmamışsınızdır. Ya da hiç yoktan 4 5 aylığına bir şey düşünene kadar birinin yanına eve çıkın yani yok yaşı büyük yok tarzım değil. Koca almıyorsunuz sonuçta, en mükemmel arkadaşınız olsa aynı evin içinde yine illa sorun çıkıyor. Çok da ince elemeye gerek yok.

Ben sizin yazdiklarinizdan fazlasıyla sinandim hala sınanıyorum. Ama bu kadar bahane bulmadım çözüm arıyorum ve hala ayaktayım.
Burada alt tarafı üç beş konum ile tüm yaşadıklarımı öğrenip sonra tartıp kendi yaşadıklarınızın daha fazla olduğu sonucunu çıkartamazsınız. Bunun hiçbir yerinde mantık yok. Kaldı ki gerçekten benzer şeyler ile sınanmış olsaydık eğer dediğiniz gibi bu kadar alaycı bir üslup ile konuşamazdınız. Buna adım kadar eminim.

Mahh sakin ol. Tahammül seviyen gittikçe düştü yaşadıklarından dolayı çok normal ama emin ol ilk atandığında pek çok kişi benzer sıkıntılarla karşılaşıyor. Yaklaşık on sene önce iç Anadolu’da bir ilçeye atandım. Deprem vs yoktu ama ev sıkıntısı yine vardı. Saçma sapan bir yurda yerleştim mecbur ergenlerle bir arada kaldım sonra kendi düzenimi kurdum. Ki senin yaşadığın olağanüstü bir süreç. Barınma sıkıntısı vardı üstüne deprem tuzu biberi oldu. Tabiki insanlar hiçbir şeyden ders almadı. Bunu bile fırsata çevirdiler kiralar fırladı. Keşke istanbul olsaydı demişsin ama burda on bin veremiyorsun orada daha fazla kiralar yurtlar yine ortada kalırdın. Sana yardımcı olmaya çalışan biri var burda. Çekinme bence. Burada tanışıp yüz yüze görüşen de pek çok üye var. Belki bir yol gösteren olur dye açtın konuyu değil mi? Bak önüne bir fırsat çıktı değerlendir 😉
Evet, haklısınız. Teşekkür ediyorum.

Hiçbir şey yapamasam oturur yurdun danışmasında yerde ağlarım yani illa biri gelir ilgilenir 🙄 bilmiyorum çok uğraşıp yapamamak diye bir şey yok, yeterince cazgir ya da ısrarcı olmamışsınızdır. Ya da hiç yoktan 4 5 aylığına bir şey düşünene kadar birinin yanına eve çıkın yani yok yaşı büyük yok tarzım değil. Koca almıyorsunuz sonuçta, en mükemmel arkadaşınız olsa aynı evin içinde yine illa sorun çıkıyor. Çok da ince elemeye gerek yok.
Israrcı oldum ama cazgır değilim, haklısınız. Benim sorunum biriyle eve çıkmak çıkmamak değil, evlerin güvenilirliği biraz sıkıntıda. Ondan ürküyorum.

Israrcı oldum ama cazgır değilim, haklısınız. Benim sorunum biriyle eve çıkmak çıkmamak değil, evlerin güvenilirliği biraz sıkıntıda. Ondan ürküyorum.
Dediğim gibi bence gidin hangi yurt boşuz dediyse oturun bir güzel ağlayın. Hem içiniz açılır hem de işiniz görülür. Bir temiz ağlamanın çözemeyecegi çok az şey var gerçekten 🙄

Çok kibirliyim ve tek başıma kraliçe gibi yaşamak istiyorum. Devlet her şeyi önüme sersin diye bekliyorum. Kendimi çok üstün görüyorum. Hatta anlattıklarım da yalan uyduruyorum. Bu yüzden acilde yatıp kalktım ve hastalık kaptım. Herkes anladı bir siz anlamadınız.
Yurt özel yurt az hasarlı diyorlar ama artık ne kadar doğru bilmiyorum. Çok güvenmesem de bakacağım artık.
Çok teşekkür ediyorum.
En kötü karar kararsızlıktan iyidir sen özel yurda geç süreklide takipte kal, şehir tekrar düzenlendiğinde başka fırsatlar çıkar ve senelerde bulmaz. Atanmışsın ne güzel paranı biriktir belirli birikimin olunca tayinini istedigin şehre aldırırsın, karamsar olumsuz düsünme düsündükce seni bulur. Saglik sektörü zaten çok zor karamsar olarak hayatini dahada zorlastirma, bulucam yapicam istedigim hayati yasayacagim de kendine

Ya evet, benim yakınım da İstanbul'da kendisinden büyük bir kadınla eve çıkmıştı. Kadın yanına başka birisinin geleceğini söyleyene kadar sorun yaşamamıştı. Yani yaşı çok da önemli olmamalı bence. Aksine onun yaşlarındaki üniversite çağındaki kızlar daha gurultucu sorunlu oluyorlar.

Ya evet, benim yakınım da İstanbul'da kendisinden büyük bir kadınla eve çıkmıştı. Kadın yanına başka birisinin geleceğini söyleyene kadar sorun yaşamamıştı. Yani yaşı çok da önemli olmamalı bence. Aksine onun yaşlarındaki üniversite çağındaki kızlar daha gurultucu sorunlu oluyorlar.
Mesele ev arkadaşından ziyade, evler sanırım korkuyor sonucta deprem yaşamıs

Mesele ev arkadaşından ziyade, evler sanırım korkuyor sonucta deprem yaşamıs
Aynen öyle. İlandan kalkmış galiba ama bir ilan vardı mesela penceresi karşıdan yarı yıkılmış bir eve bakıyordu. Kendi de zar zor ayakta kalmış gibiydi. Alt katın balkonu yıkıntı gibiydi. Bu şekilde çok ilan var örneğin.

Sahibinden de bile bı ton ilan var. Hasarsız eşyalı 8 bine ilan var mesela ve merkezi konum sayılabilecek bir yer.

Geçmiş olsun öncelikle. Anlıyorum sizi gittiğiniz şehri, insanlarını eleştirebilirsiniz ben de kendi yaşadığım şehri oldum olası eleştiriyorum gerek pis, bakımsız, eksik hizmetlerden dolayı gerekse insanların gamsızlığından dolayı bu kötü bir şey değil ha biz eleştirince değişmiyor o ayrı. Balkanlar turunu bende isterim inşallah şu günleri atlatalım :) Siz bence 1+1 küçükte olsa bir apart tutun en azından o başlayacağınız ilk zaman dilimi bi atlatır, alışırsınız ona göre karar verirsiniz. Çıkarcı olup kiraya zam yapan insanlar sadece Malatya'da değil inanın her şehirde var. Hadi deprem bölgesi çıkardı bizim şehre ne oluyor mesela? hiç olmadığı etkilenmediği halde aynı hızda ilerliyorlar. Ne güzel atanmışsınız siz bunun kıymetini bilin değerlendirmeye çalışın. Akrabaları boşverin. Ben akrabalarla aynı şehirdeyim hiçbiriyle ne görüşürüz ne konuşurum. Hatta evi de o yüzden onlara uzak yerde yaptırdım :)) Hayırlı olsun bu arada :)

evler güvenli değil tamam ama hastane kesin %100 güvenilir mi ki? zor evet ama bir yerden başlamak lazım sanki.

X