Arkadaşlar dün ailemi iftara çağırdım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dün benim de ailem vardı. İkram i sormam koyar tabakları veririm.icecek de seçenekler vardır o zaman sorarım bardakta kalmasın diye.

Mesela onlarxa gelirken cay yanına kurabiye getirmiş sormadan servis ettim ..gelen paketi kenarından açıp bakmak zor değil servis edilebilirdi

Ama annenin kalan yemekleri neden abinlere vermedin demesi gereksiz olmuş gerçekten o_O

Ne tatlıymış yahuuu, gitmişsin kızının evine yabancı birinin evi mi git mutfağa söylle kızına koyun getirin ... koymadıysa da koymadı konu sahibesi 1 parça tatlı için amma yazdınız kardeşlerim :ruh:
Insallah koymaz diye dua ettigine eminim, insalah koymaz da yarin bi paylarim diye düşünmüştür😂

Ne tatlıymış yahuuu, gitmişsin kızının evine yabancı birinin evi mi git mutfağa söylle kızına koyun getirin ... koymadıysa da koymadı konu sahibesi 1 parça tatlı için amma yazdınız kardeşlerim :ruh:
Heh mesela annem olsa ben unutsam söylerdi yada kalkıp tabağa koyar getirirdi işimin arasında vaktim olmadı diye .

Misafir benim evime tatlı getirmiyor mu ? Kendisi yemek için mi satın alıp getiriyor ? Kendim tatlı yapmışım onu veririm onların getirdiği tatlıyı koymak zorunluymuş vay be sizin sayenizde öğrendim 😄bundan sonra misafir gelip de tatlı getirirse kendim 2 çeşit de yapsam koyarım arkamdan tatlının üstüne çöktü demesinler bari.

Misafir getirdiği tatlıyı ya da başka bir yemeği sizde yiyeceği yemeklerin bedeli olarak getirmiyor. Yemeğe bir katkısı olsun diye, birlikte yemek için getiriyor.

Getirilen şey ikram edilir. Bu konuda aileniz haklı. Anneniz uyarıyor ki başkasına yapmayın diye.
En azından öğrendiniz bundan sonra kim ne getirirse ikram edin.
Geçenlerde biz bir yere dondurma alıp gittik. Tatlının üstüne koyup getirdiler mesela. Aman tatlıyla dondurma ne alaka demediler. Görgü kuralıdır bu
Tatlıyla dondurma en favorimlerindendir
Her tatlıya yakıştırırım dondurmayı, hele sade kaymkalı dondurmaysa. Off iftarada daha çok var ya 🙈

Getirilen paketler açılır ve servis edilir,siz bu görgü kuralından habersiz misiniz? Kendiniz tatlı yaptıysanız ne olmuş yani? Tabakta birden fazla tatlı olamıyor mu?

Bende onu diyorum hiçbir şey söylemeyip diyorlar Bende insanım hata yapabilirim yapmadım da demiyorum zaten o tatlı koyma işini hata yaptım dedim keşke kizmadan bagirmadan düşman gibi değil de düzgün şekilde iletse valla yemin ediyorum ne zaman geldiğinde ertesi gün kusur bulcak mi diye korkuyorum
Annenizedw bir alem uyarsaymış sizi madem. Yabancı da değiller ki aileniz nihayetinde.
Bence takılmayın anneler bazen uslup olarak sert uyarılarda bulunuyorlar.
50 yaşına merdiven dayadım boyumdan büyük çocuklarım var annem hala uyarır b3ni 😂Tamam der çıkarım işin içinden büyütmeye gerek yok bence.

Demek ki, ben de çayla birlikte tercih ederim ama yemekte ortaya tatlı koyup çayı boş boş veriyorlar.
Sanki annesinin canı çekmiş vermemesi batmış gibi. Orada annesi de çıkarabilirdi tatlıyı tabaklara koyar ikram ederdi. Yabancı değil ki kendi kızı.
Zaten sismanlamisin, bizim tatlitiyi da, abine vermedigin diger yemekleri de otur ye iyice şiş demis hxhxhx

Ben böyle annelere aşırı irrite oluyorum, ananem de teyzelerimin hicbirseyini beğenmez, oğullarına da tapar , ben böyle anneyi evime sokmaz kendime de hasret bırakırdım 😅 yedi kat el gibi gelmiş bir de arkadan laf ediyor...
Konu sahibi de gerilmiş, ertesi gün ne diyecek diye korkuyormuş her defasında. Keşke annesi bu kız niye böyle diye bi düşünse. İlginç bir kafa yapısı.

Konu sahibinin niye bu kadar üstüne gidildiğini anlamadım. Evet tatlıyı koyması gerekiyordu ama unutmuş.

Asıl sorun anne de baktın tatlı gelmedi mutfağa gidip ay kızım unuttuk tatlıdan da koyalım deyip koy. Neden düşman gibi arayıp laf sokuyor.

Böyle bir annesi varken konu sahibinin stres olup bazı şeyleri unutması çok normal.
Ben de birkaç defa bu tarz konular açtım hep ben haksız görüldüm,karşımdaki ANNEM,ötesi yok,ondan anlayış beklemek hakkım bence..
Benim annem de en son bana gelirken portakal bırakmayı unuttum diye (meyve tabağında 3 çeşit vardı) ertesi gün söyledi,gördüm kocan getirdi ama sen bırakmadın dedi 🤦🏻‍♀️ eee alsaydın bu lafı demek için mi almadın dedim 🤭 eskiden susup açıklama yapıp üstüne ağlardım şimdi lafımı söylüyorum 🙋🏻‍♀️ ama annenolunca istemsizce üzülüp geliyorsun konu açıyorsun 😂

Bende onu diyorum hiçbir şey söylemeyip diyorlar Bende insanım hata yapabilirim yapmadım da demiyorum zaten o tatlı koyma işini hata yaptım dedim keşke kizmadan bagirmadan düşman gibi değil de düzgün şekilde iletse valla yemin ediyorum ne zaman geldiğinde ertesi gün kusur bulcak mi diye korkuyorum
Kesinlikle haklısınız.
Annenizin tavrı yanında sizin tatlıyı unutmaniz önemsiz kaliyor bence.

Sanki aynı konuyu çok önce okumuştum Allah Allah

Ben de birkaç defa bu tarz konular açtım hep ben haksız görüldüm,karşımdaki ANNEM,ötesi yok,ondan anlayış beklemek hakkım bence..
Benim annem de en son bana gelirken portakal bırakmayı unuttum diye (meyve tabağında 3 çeşit vardı) ertesi gün söyledi,gördüm kocan getirdi ama sen bırakmadın dedi 🤦🏻‍♀️ eee alsaydın bu lafı demek için mi almadın dedim 🤭 eskiden susup açıklama yapıp üstüne ağlardım şimdi lafımı söylüyorum 🙋🏻‍♀️ ama annenolunca istemsizce üzülüp geliyorsun konu açıyorsun 😂
Sizin haksız gorulmenizle bu konunun ilgisi yok. Siz şimdiye kadar kendinizi, eşinizi, çocuklarınızı anneniz ve eş ailesi tarafına bile isteye ezdirdiginiz için haksızsınız. Burdaki kız 25 yaşında, siz koskoca kadinsiniz. Çocuklarınıza karşı sorumluluğunuz var ama travmalarinizin arkasına sığınıyorsunuz. Bahaneleriniz hiç bitmiyor. Ama artık cevap veriyorum demenize sevindim, zamanla karşıdaki kişi de düzelecektir. Onlar sizi ezik görmekten besleniyor, onlara bunu vermezseniz o yönlerini beslemezsiniz.

Bu yorumunuza içim ciz etti, herkes gerçekten anne gibi anne olamiyor.
Yorumlarımla sizi üzdüysem özür dilerim 🌺

Misafir getirdiği tatlıyı ya da başka bir yemeği sizde yiyeceği yemeklerin bedeli olarak getirmiyor. Yemeğe bir katkısı olsun diye, birlikte yemek için getiriyor.
Sizin dediğiniz gibi temiz niyetle getirse peşine düşmez alacaklı gibi, ben misafirlik tertiplediğimizde arkadaşlarmızla özlelikle mutlaka biz de yapalım bi şeyler diye organize ediyorum ev sahibinin yükü azalsın diye. Akraba davetnde böyle olmaz tabii ama, ertesi gün getirdiğim tatlıyı bize vermedin demek inanılmaz çiğ bi davranış. Ev sahibi kendi tatlısını sunuyosa bu da görgüdüzlük değil bence çok büyütülmüş sayfada

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X