Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

benim 5. haftada başladı bulantım ve şu an şiddetlendi. Yani günde 20 saat falan bulantı çekiyorum. Beslenemiyorum; başım dönüyor. Bir de işe gidip geliyorum. Evdeyken hareketsiz yatıyorum.
Bu yıl ciddi bir tedavi düşündüğüm için işten ayrıldım.iyiki de ayrılmısim yoksa gem çalışıp hep kaldiramazdim.benimde aynı hatta gece bile bulantim oluyor gece kalkıp leblebi atıyorum ağzıma biraz öyle yatışıyor.çok zormuş.kaşık ağrıları baş ağrıları da cabasi zaten yemek olarak 3 ay olacak doğru düzgün yemek yiyemiyorum 2 kilo verdim simdiden

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katildim.10+4 günlük ikizlere hamileyim.benim de hafif kanama oldu zaten hamileligimden beri hemen hemen yatiyorum sürekli bulantim var ilk haftalarda beri ne zaman geçer acaba sizce haftaya kontrol var bakalım ne diyecek doktor .inşallah hepimizin evlatlari sağlıklı sıhhatli bi şekilde kucağımıza gelirler
Merhaba canım öncelikle hayırlı olsun bebeklerin benimde 8-9 haftalarda hafif bir kanamam olmuştu bebeklerin yerleşme kanaması olurmuş o haftalarda dr progestan verdi kisa bir süre kullandım. mide bulantilarimda hiç geçmeyecek sandım ama ilk 3 ayi doldurunca geçiyor ben su bile içemiyordum 14. Hafta da normale dönmeye başladı hayat.

Merhaba canım öncelikle hayırlı olsun bebeklerin benimde 8-9 haftalarda hafif bir kanamam olmuştu bebeklerin yerleşme kanaması olurmuş o haftalarda dr progestan verdi kisa bir süre kullandım. mide bulantilarimda hiç geçmeyecek sandım ama ilk 3 ayi doldurunca geçiyor ben su bile içemiyordum 14. Hafta da normale dönmeye başladı hayat.
İnşallah bu bi kaç gündür biraz daha iyiyim teşekkür ederim inşallah problemsiz bi şekilde ilerleriz

Bu yıl ciddi bir tedavi düşündüğüm için işten ayrıldım.iyiki de ayrılmısim yoksa gem çalışıp hep kaldiramazdim.benimde aynı hatta gece bile bulantim oluyor gece kalkıp leblebi atıyorum ağzıma biraz öyle yatışıyor.çok zormuş.kaşık ağrıları baş ağrıları da cabasi zaten yemek olarak 3 ay olacak doğru düzgün yemek yiyemiyorum 2 kilo verdim simdiden
bende o haftalarda öyleydim, gece ve sabahları uyandığımda yataktan kalkmadan hemen leblebi yiyordum, ama geçiyor, benim tam olarak 14.haftada geçti

merhaba;

grup eskisi kadar aktif değil ama ben bütün hamileliğimi bu topikte geçirdim o kadar güzel konuşma ve paylaşımlarımız oldu ki
arkadaşlarımın çoğu ile yüz yüze tanıştım bazılarının evlerine gittim bazıları ile hala dostum ve görüşüyorum çok güzel bir topik burası
hepimizin ikizleri büyüdü ve okula gidiyor hatta aramızda 3. yapanlar bile oldu ne güzel rabbim uzun ömürler versin

dişim apse yapmış yüüzm çok şişmişti tıpkı dayak yemiş gibiydim buradan kızlara resmimi koymuştum şimdi oğlum aynısı oldu ana korkmasın diye kendi resmimi göstermek istedim hani olur bunlar normal bak bende de olmuştu diyebilmek için oradan yazılara daldım ahhh ahhh

hoş resmide bulamadım :)

hepiniz sağlıkla ikizlerinizi kucağınıza alırsınız inşallah

hamilelik bitiyor keyfini çıkarın sonra bir daha bebek yapmak istemezsiniz büyük ihtimalle o yüzden ilk ve son hamileliğiniz olabilir.

kusmalar doğum sancıları uyuyamamalar bebek doğduktan sonra ağlamalar onların kusması ek gıda vs vs hepsi geçiyor ve hep yenisi başlıyor okulu ergenliği askerliği büyüdü evlendi çocuğu oldu .....

anın tadını çıkarmanızı tavsiye ederim benim çocuklarım 7 yaşında ve hala uyumuyor yemek yemiyorlar mesela 18 kg lar alıştım artık :) anın tadını çıkarıyorum çünkü bir daha bu günlere dönemeyeceğiz

bende 12 haftalık ikizlerime hamileyim ama mide bulantılarından kusmalardan kendime gelemedim hiçbir yere gidemez oldum doktora bile zor gidiyorum evden çıkamıyorum çalışıyorum ama çok zor
Mrb bende 12 haftalık ikizlere hamileyim bende de aynı sorun var aşırı derecede koku hassaslığı ve mide bulantısı var ne zaman geçer bilmiyorum ama bir an önce geçse keşke çok zormuş bu dönemler

merhaba;

grup eskisi kadar aktif değil ama ben bütün hamileliğimi bu topikte geçirdim o kadar güzel konuşma ve paylaşımlarımız oldu ki
arkadaşlarımın çoğu ile yüz yüze tanıştım bazılarının evlerine gittim bazıları ile hala dostum ve görüşüyorum çok güzel bir topik burası
hepimizin ikizleri büyüdü ve okula gidiyor hatta aramızda 3. yapanlar bile oldu ne güzel rabbim uzun ömürler versin

dişim apse yapmış yüüzm çok şişmişti tıpkı dayak yemiş gibiydim buradan kızlara resmimi koymuştum şimdi oğlum aynısı oldu ana korkmasın diye kendi resmimi göstermek istedim hani olur bunlar normal bak bende de olmuştu diyebilmek için oradan yazılara daldım ahhh ahhh

hoş resmide bulamadım :)

hepiniz sağlıkla ikizlerinizi kucağınıza alırsınız inşallah

hamilelik bitiyor keyfini çıkarın sonra bir daha bebek yapmak istemezsiniz büyük ihtimalle o yüzden ilk ve son hamileliğiniz olabilir.

kusmalar doğum sancıları uyuyamamalar bebek doğduktan sonra ağlamalar onların kusması ek gıda vs vs hepsi geçiyor ve hep yenisi başlıyor okulu ergenliği askerliği büyüdü evlendi çocuğu oldu .....

anın tadını çıkarmanızı tavsiye ederim benim çocuklarım 7 yaşında ve hala uyumuyor yemek yemiyorlar mesela 18 kg lar alıştım artık :) anın tadını çıkarıyorum çünkü bir daha bu günlere dönemeyeceğiz

hayirli evlat olsunlar insAllah ama oyle deme yaa bidaha yap vakti gelmis :)

benim uc tane var ikiz olacagini bilsem bidaha dogururum cocuk evin nesesi hayatin anlami bence evde bi iki saat olmasinlar kendimi eksik hissediyorum ozluyorum kucukken bol bol sevmeli buyuduklerinde bidaha yanasmiyolar benim en buyugu on yasina girdi artik kendi halinde takiliyo odasinda :)

Mrb lar herkese bende 6 haftalık ikizlere hamileyim yalnız doktor birinin kesesini düzensiz gördü pek düzenli değil dedi ilaç verdi.birde o kadar bulantım varki hiç bişe yiyemiyorjm onun içinde serum verdi inşş bişe olmaz.

Mrb lar herkese bende 6 haftalık ikizlere hamileyim yalnız doktor birinin kesesini düzensiz gördü pek düzenli değil dedi ilaç verdi.birde o kadar bulantım varki hiç bişe yiyemiyorjm onun içinde serum verdi inşş bişe olmaz.
İnşallah olmaz canım içini ferah tut bende de bulantıları çok fazla kilo alacağım yerde zayifliyorum yemek yiyemiyorum

benim uc tane var ikiz olacagini bilsem bidaha dogururum cocuk evin nesesi hayatin anlami bence evde bi iki saat olmasinlar kendimi eksik hissediyorum ozluyorum kucukken bol bol sevmeli buyuduklerinde bidaha yanasmiyolar benim en buyugu on yasina girdi artik kendi halinde takiliyo odasinda :)

Benim de inşş üç olacak zor oluyor mu oğlum 2,5 yaşında

Herhalde bi geberen benim kızlar bende 7+4günlük hamileyim 5 hafta gayet normaldi hiç bişy yoktu çok mutluydum bebişim olcak die ama gel gör ki öyle devam etmedi eşim gitti kendisi uzman çavuş o gün düştüm ben hastaneye kaldırıldım bebek ikizmiş buantım hiç bişy yiyemedim kandeğerim yüksek enfeksiyon değerim yüksek karnım ağrıyor başım yerden kalkamıyor alt üst oldum resmen ilk gebeliğim pisikolojkmende maf olmuşum kızlar ltfn tavsiye edeceğiniz bişy warsa yazın

Benim de inşş üç olacak zor oluyor mu oğlum 2,5 yaşında
Benimde oğlum sizinki gibiydi bebekler geldiğinde şu an bebekler 10 aylık oğlum da 3.5 yaşında ve açıkçası ben çok zorlanıyorum ama herkesin fıtratı farklı bide ben tek bakıyorum hepsine bide üstüne diğer işler eğer yardımcı olacak birileri varsa size daha kolay olur sanırım

Merhaba kizlar bende 8 haftalik hamileyim 5. Ve 7. Haftalarimda doktora gittim bebek tek ti bugun iki kese oldugunu gorduk ikizmis basina boyle bisey gelen varmi sonradan gelen ikinci kese bizi hem şaşırtti hem mutlu etti

Kizlar ben de araniza katildim.9+1 gunluk olduk.ikiz bebeklerimizi gorduk. Dun birkac damla kahverengi lekem geldi. 2 gundur yatiyorum ve corasprini kestim. Fitil olarak progestran kullaniyorum. Bugun kesildi ama korktum . Sizin basiniza geldi mi ?

Ben şu an 11 haftalığım 7. Hafta da bi başladı kahverengi lekelenmeler halen daha devam ediyor ve iki sefer de bir ped dolacak kadar kanama geçirdim, ikizlerde bi şey yok ama oluyor işte, ben de endişeleniyorum tabiki neden oluyor diye

Ben şu an 11 haftalığım 7. Hafta da bi başladı kahverengi lekelenmeler halen daha devam ediyor ve iki sefer de bir ped dolacak kadar kanama geçirdim, ikizlerde bi şey yok ama oluyor işte, ben de endişeleniyorum tabiki neden oluyor diye
Dinlenerek geciyor ve progestran takviyesi gerekiyor benim iyi cok sukur

Böyle şeyler çok normal geliyor artık bana çünkü bütün gebeliklerimde oldu tabi o zaman ben de korku içinde bekliyorum ama çok şükür doğdular mümkün olduğunca dinlenmek ve progestan fitil kullanarak atlattım :) umarım sizler de sağlıkla alırsınız ikizlerinizi kucağınıza :)

X