Nikah Arkadaşlar Nikah İçin Sağlık Raporu Alırken Neler Yaşadınız? Uygulamalar Farklıymış..

Öncelikle rabbim tamamına erdirsin opuyorumnanaktan

ben daha dün yaptım işlemleri üstelik ekim ayı için

sağlık raporu eskisi gibi değil arkadaşlar evlendirme daireleri o işin yolunuda bulmuş bir sağlık ocağı belirlemiş 2 kişi 75 tl olarak yapıp 15 dk sonuçları veriyorlar ben sabah 10 da başladım evrakları almakla test falan herşet dahil 2 saatte halletim

aklınızda olsun öyle 1-2 gün beklemek yoka rtıkkaydirigubbakcemile3

valla biz de sağlık ocağına gittik, nikah için rapor alıcaz dedik, dr kan grubunuzu biliyomusunuz dedi evet dedik söyledik rapor 15 dk da elimizdeydi.

ben de sıcağı sıcağına bugün aldım nikah günümü:asigim:
sağlık raporu için sabah 9 da dispansere gittik, formumuzu doldurduk, kan verip akciğğer filmi çektirdik. toplam 40 tl ödedik 2 kişi ve saat 11:00 de elimizdeydi rapor...
kaydirigubbakcemile3

bizde saglık ocagında yaptırdık..ana-cocuk saglıgında ücretsiz ve bi saatte verdiler..çok şükür bi sorunda cıkmadı sonuclarda..allah mutlu etsin cnm

Ay biz yaptimadik hic 2007 de evlendik islemleri tamamladik sordular saglik raporu nerde diye dedi gerek yok yaptirmicaz aa olurmu hadi bi hastalik felan varsa dedi gorevli bizde gerek yok biz her halukarda evlenicez dedii off aska bak dedi kadin ve istemedi heheheh hic ugrasmadan oldu bitti

Ay biz yaptimadik hic 2007 de evlendik islemleri tamamladik sordular saglik raporu nerde diye dedi gerek yok yaptirmicaz aa olurmu hadi bi hastalik felan varsa dedi gorevli bizde gerek yok biz her halukarda evlenicez dedii off aska bak dedi kadin ve istemedi heheheh hic ugrasmadan oldu bitti

sen ciddimisin???

Selamlar

Ben çalıştığım için her türlü bilgiyi telefonda alarak bir ekrede halletmeye çalıştım. öncelikle bulunduğum semtin sağlık ocağını aradım sağolsun ordaki bey bana hangi testleri istediklerine dair listeyi yazdırdı buraya gelince formu doldurarak dr. dan onay alırsın dedi, ben verdiği tüm testleri yaptırdım ve göğüs filmide çektirim ve bunlarıda kadıköy semt polikliniğide diye geçen yerde ücretsiz yaptırdım özellikle arkadaşlar heryerde farklı fiyatlar var çok araştırdım ve ücretsiz burayı buldum. oraya gidince yönlendiriyorlar zaten dahiliyeci dr a çıkıyorsun ve evlilik için bu tesler lazım diyorsun inip anında kan veriyorsun hıv 3 günde çıkıyor sonra test sonuçlarını alarak sağlık ocağına gidip raporuda aldık ve başvuru için nikah dairesine:)

Kolay gelsin :)

belediyeye gidince anlaşmalı oldukları yere yönlendiriorlar ama sadece kan testi yapılıyor akciğer filmi ilk defa duydum bence sen belediyeye git onlr zaten seni yönlendiriyor

ay ne tırsıyodum ben tahlillerde bişi çıkıcak die gecelerce uyumadım :KK70: benim sağlık ocağından aldığım dosyada bi sayfa kan sonuçlarım vardı ve bi sayfada evlendirme memurluğuna diye başlayan ve evlenmesinde hiç bir sakınca yoktur diye yazan bi dilekçe vardı

tahlillerde de hemogram tahlillerim yapılmış,elisa,talasemi,hıv,tüberküloz sonuçlarım vardı.Allahıma binlerce şükür ki herşeyimiz temiz çıktı

bizde bugun gittik ilk önce belediyeye gittik gerekli evrakları aldıktan sonra il sağlık müdürlüğüne gidip kan testi yaptırdık sonuc 15 gunde çıkıyormuş ama ön yazıyı belediyeye götürdük kabul ettiler sağlık ocağındanda sağlık raporu aldık ve hiç ücret ödemedik

sen ciddimisin???

Evet canin aynen oyle oldu yaa sonucta ne olursa olsun evlenecez seviyoruz birbirimiz asikizz deliler gibi saglik raporun da sorun ciksa ne o beni nede ben onu birakabilirmiyiz hic asil birakirsak dertlere hastaliklara yakalanirdik sonucta cok sukur ikimizde saglikliyiz

bende daha dün yaptım işleri kan verdim bulaşıcı hastalık varmı diye baktıklar bunlar cinsel yollardan bulaşan hastalıklar dedi doktor ka n gruplarımızı sordular ikimzide biliyoduk sonra yarım saatte sonuçları aldık ve doktor bize bilgi verdi işte yaptıgımız testler negatif cıktı cinsel yolla bulaşan bi hastalıgınız yok ama kan uyuşmazlıgınız var onunla ilgili bilgi verdi ve ayrıca tamamen ücretsiz

Kan testi,bulaşıcı hastalıklara,Ciğer filmi çekildi eşim o zamanlar sigara içiyordu ve ödü patladı bişey çıkacak diye kaydirigubbakcemile3

valla her ilçenin nikah memurluğunda istenen sağlık raporu ile ilgili detaylar değişiyor. Ben mesela istanbul avcılar'da (evlenmeden önce) oturduğum için nikahımızı orda kıydırdık. Sağlık raporunu sağlık ocağından alabileceğimizi söylediler. Sağlık ocağında da sadece kan alıp belli testler yapıldı, zaten 2 saat sonra sonuçlar çıkmıştı, böyle yani çok basit. Ama başka bir arkadaşım (hangi ilçe/nikah dairesi hatırlamıyorum) göğüs röntgeni falan istiyordu fisfisfis

arkadaşlar günaydın;
bişey sormak istiyorum..bizim vize işlemlerinden dolayı nişanlım gelip başvuru yapıp en yakın günü başvurudan sonraki gün olması daha iyi bu şekilde istiyoruz.
raporu bir gün içinde alabilir miyiz?bide ramazan ve hafta içi gün diye boş yer olur mu acaba?yardımcı olurlar mı hemen kıyılması için??

saglık ocagına gıttık.. evlencez dedık..dr. sadece yuzumuze baktı.. imzaladı. dısardada ucretı odeyın dedi...
bizim durum sakat desenıze..

çedene ne güzel sağlık ocağıymış o delikafadulden kan dökülmeden halletmiş işi
nişanlım benim biraz korkak kandan falan biz de mi oaraya gitsek acaba:icecream:

15 ay nikah memurlugunda çalışmış biri olarak : o turk vatandası olarak evlenecekse saglık ocagı (artık asm) alacagı rapor yeterlıdır sen hangi belediyeye baglıysan ordan oncelıkle gidip bilgi alabilirsin :çünkü istenılen saglık raporu niteligi degişmekte mesela tüm çukurova'da bölge hastalıgı oldugu için AKDENIZ ANEMıSı ATESTı ıSTENıLMEKTE ıKEN ıSTANBULDA HIV VE HEPAIT TESTI OLMAKTA BUNLAR DA 1 GUNDE sonuçları çıkan tahlıller degıldir ;ama y dışı gelenlere eger merasım de istemi,yorsanız rica edince yardımcı olunmakta zaten ramazan en az talebin oldugu aydır rahat olabilirsin

15 ay nikah memurlugunda çalışmış biri olarak : o turk vatandası olarak evlenecekse saglık ocagı (artık asm) alacagı rapor yeterlıdır sen hangi belediyeye baglıysan ordan oncelıkle gidip bilgi alabilirsin :çünkü istenılen saglık raporu niteligi degişmekte mesela tüm çukurova'da bölge hastalıgı oldugu için AKDENIZ ANEMİSİ ATESTİ İSTENİLMEKTE İKEN İSTANBULDA HIV VE HEPAIT TESTI OLMAKTA BUNLAR DA 1 GUNDE sonuçları çıkan tahlıller degıldir ;ama y dışı gelenlere eger merasım de istemi,yorsanız rica edince yardımcı olunmakta zaten ramazan en az talebin oldugu aydır rahat olabilirsin

türk vatandaşı yurt dışında çalışıyır sadece..bende evlendikten sonra gidiceğimden vize işlemlerinin başlaması lazım 1 ay önceden rahat olalım dedik..
istanbulda oturuyorum nikah burada olcak..bilmiyorum 1 günde olmazsa bizim için zor olcak bakalım napcaz..ramazanda sakin olur diye düşündüm doğruymuş demek..merasimsiz olcak sadece nikah kıyılcak annem babm fln bi olur..sağlık ocağında değilde özelde yaptırsak hemen verilmez mi acaba raporlar?

ben de bgn hallettim rapor işini tarihi de aldım.evlenme dairesine gitmeden sağlık ocağına gittik bi form doldurp doktora verdik o da kaşeledi ben bunu yapıp işinizi hallettim siz de bazı testler yazdı bunları daha sonra kendiniz için yaptırısınız dedi ve mutluluklar diledii:eek:

Kızlaaar diyelim ki nikah için sağlık raporunda eşlerden birinin bi hastalığı olduğu ortaya çıktı ya da kan uyuşmazlığı evlenmeye izin verilmiyo mu bu durumda.Olumsuz rapor mu veriliyo??Lütfen bilgilendirir misiniz

X