arkadaşlar ohss hakında bilgi acil

Karınca kız işe başlamak zorundayım çünkü 1 hafta izni bile zorla aldım.Kendimi yormadan gidip gelicen artık.Diğer belirtilerimiz aynı.İnşallah sonuçta seninki kadar yüz güldürücü olur.

iremcım valla bendede hıc bır his yok hatta bazen ebrıyoları unutuyorum bıle bende kalkıp yemegımı yapıyorum yatmıyorum devamlı ama bende hıc agrı falan yok belımde kasıklarımda cok normal

Karınca kız işe başlamak zorundayım çünkü 1 hafta izni bile zorla aldım.Kendimi yormadan gidip gelicen artık.Diğer belirtilerimiz aynı.İnşallah sonuçta seninki kadar yüz güldürücü olur.

irem sen hemşire degilmisin bak ben 03 temmuzdan beri raporluyum :kahve: allah nasip ederse dogurana kadarda rapor kullanmak istiyorum çünkü en son kontrolümde kese altında kanama tespit etti dr yatak istirahati dedi yatıyorum şimdi düşük yapabilirsin dedi allah korusun :Saruboceq:

Allah kousun karınca kız.İnşallah sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına alırsın.Yarın bi gidiyim,olmazsa tekrar alıcam.İzin dönemi olduğu için sorumlu hekimimiz problem çıkarıyor.

Allah kousun karınca kız.İnşallah sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına alırsın.Yarın bi gidiyim,olmazsa tekrar alıcam.İzin dönemi olduğu için sorumlu hekimimiz problem çıkarıyor.Bide işyerim evime çok yakın,yürüme mesafesi 5dk.

Sabah kalktığımda iyiydim.İşe gittim kasık ve bel ağrım arttı.Tekrar 5 gün daha rapor aldım.Şu an evdeyim,daha iyiyim.Sen nasılsın,nasıl gidiyor zor bekleyiş??

Sabah kalktığımda iyiydim.İşe gittim kasık ve bel ağrım arttı.Tekrar 5 gün daha rapor aldım.Şu an evdeyim,daha iyiyim.Sen nasılsın,nasıl gidiyor zor bekleyiş??

iyi yapmışsın dinlen canım daha güzel kasık agrılarında bebişdendır belkı canım benım agrım cok yok ara sıra oluyor oda ayakda durunca iş yapınca ama valla zaman gecmıyor yüzümü sivilce sardı stresdenmı yoksa hastalanıcammı bilmiyorum

Strestendir canım.progesteronda yapıyor sivilce.Bende aacayip terliyorum.İnşallah hepsi güzel sonuçlar alacağız diyedir

iremm bacım sanırım ben ıdrar yolu enfeksıyonu oldum mesanem agrıyor ve dokununca acıyor benım kasık agrım yok ama onun yerıne ıdrar yolu enfeksıyonu eklendı sanırım resmen alttan agrım var ya canım bu arada sende progestan fıtılmı kullanıyorsun başka ılac kullanıyormusun ben bırde kalcaya yapıştırılan bantlardan kullanıyorum

kizlar e2 etrojen hormonumu oluyor kac olmasi lazim sayinin iyi denilebilmesi icin???

iremm bacım sanırım ben ıdrar yolu enfeksıyonu oldum mesanem agrıyor ve dokununca acıyor benım kasık agrım yok ama onun yerıne ıdrar yolu enfeksıyonu eklendı sanırım resmen alttan agrım var ya canım bu arada sende progestan fıtılmı kullanıyorsun başka ılac kullanıyormusun ben bırde kalcaya yapıştırılan bantlardan kullanıyorum

Canım o ağrı tutunma ağrısı olabilir.Ben progestan iğne kullanıyorum.Her gece 1 tane kalçadan eşim yapıyor.Bunun dışında coraspirin folik asit ve heparin iğne yapılıyorum.Heparinide sabahları koldan oluyorum.Delik deşik oldum anlayacagın.Canım ya ben zaman geçtiçe korkmaya başladım.Ya test sonucu olumsuz çıkarsa.......

Canım o ağrı tutunma ağrısı olabilir.Ben progestan iğne kullanıyorum.Her gece 1 tane kalçadan eşim yapıyor.Bunun dışında coraspirin folik asit ve heparin iğne yapılıyorum.Heparinide sabahları koldan oluyorum.Delik deşik oldum anlayacagın.Canım ya ben zaman geçtiçe korkmaya başladım.Ya test sonucu olumsuz çıkarsa.......

canım koldan yapılan ıgne ne ıcın bıde bana progstanın fıtılını verdı alttan rahıme koyuyorum canım test günü yaklaştıkca bende heyecanlanıyorum ama kendımızı olumsuz cıkma ıhtımalınede hazırlamamız lazım en azından benım hazırlamam lazım benım ebrıyolar 1. kalıte degıldı ama inşallah güzel haberler alırız canım ya cok dua edıyorum

Koldan yapılan iğne kanı sulandırmak içim.PKOS olduğum için ohss olmasın diye sanırım.

arkadaslar, hemen hemen tum OHSS mesajlarını okudum, foruma yeni uye oldum ve sizlerle deneyimlerinize dair paylasmak istedigim bir kon var. Detaya inmeden ozetlemek gerekirse PKO hastasiyim, yumurta uyarici ilaclar ( Gonal-F igne ) ile asilama tedavisine baslamistim, 75 mg doz ise yaramayinca 150 mg dozla devam etti Dr, once 150 mg ye de hic cevap vermedi 3-4 gun sonra doktor dozu artirmak istemedigini OHSS den korktugunu soyledi ve hemen akabinde ayni doza yumurtaliklarim cevap verir oldu, ( iyi ki artirmamis !! ) kisa bir sure icinde yumurta adetim 18-20 ye firladi. Doktor bu asamada asilama protokolunu durdurmak zorunda oldugumuzu , veyahut bu yumurtalari toplayip tup bebek asamasina gecebilecegimizi belirtti biz de bir sonraki denemeyi bekleyecegimize 2 gun icinde karar verdik ve tup bebek e donduk.Gecen 2 gun icinde bile yumurta adetim 28 olmustu ve yumurta toplama islemi yapildi. Embriyolarin 18 tanesi dollendi ve donduruldu simdilik. Bugun islemin 7. gunu ve pek cok arkadas gibi ben de hala karin sisligi, yururken gerginlikten kaynaklanan agri ve idrar/tuvalet problemleri yasiyorum. Yanliz OHSS nin diger agir belirtileri yok çok şükür. karin bolgesinde 1-2 cm lik artis var ama doktor telefonda cok stres edilecek birsey olmadigini soyledi, bakalim yarin kontrolde ne diyecek ?? Sizler genel bir yorum yaparsaniz Ortalama ne kadar zamanda geciyor ???

arkadaslar, hemen hemen tum OHSS mesajlarını okudum, foruma yeni uye oldum ve sizlerle deneyimlerinize dair paylasmak istedigim bir kon var. Detaya inmeden ozetlemek gerekirse PKO hastasiyim, yumurta uyarici ilaclar ( Gonal-F igne ) ile asilama tedavisine baslamistim, 75 mg doz ise yaramayinca 150 mg dozla devam etti Dr, once 150 mg ye de hic cevap vermedi 3-4 gun sonra doktor dozu artirmak istemedigini OHSS den korktugunu soyledi ve hemen akabinde ayni doza yumurtaliklarim cevap verir oldu, ( iyi ki artirmamis !! ) kisa bir sure icinde yumurta adetim 18-20 ye firladi. Doktor bu asamada asilama protokolunu durdurmak zorunda oldugumuzu , veyahut bu yumurtalari toplayip tup bebek asamasina gecebilecegimizi belirtti biz de bir sonraki denemeyi bekleyecegimize 2 gun icinde karar verdik ve tup bebek e donduk.Gecen 2 gun icinde bile yumurta adetim 28 olmustu ve yumurta toplama islemi yapildi. Embriyolarin 18 tanesi dollendi ve donduruldu simdilik. Bugun islemin 7. gunu ve pek cok arkadas gibi ben de hala karin sisligi, yururken gerginlikten kaynaklanan agri ve idrar/tuvalet problemleri yasiyorum. Yanliz OHSS nin diger agir belirtileri yok çok şükür. karin bolgesinde 1-2 cm lik artis var ama doktor telefonda cok stres edilecek birsey olmadigini soyledi, bakalim yarin kontrolde ne diyecek ?? Sizler genel bir yorum yaparsaniz Ortalama ne kadar zamanda geciyor ???

canim kesinlikle hemen acilen iyi bir hastaneye yada doktora git ultroson yaptir ayni durumu bende yasadim yumurtalarim 10 cm olmus tesadüfen hastaneye gitmistim ve yatirdilar beni bi hafta tüp ebbek merkezinin hatasiydi sakin ihmalk etme canim ben äölümden dönmüsüm walla bugün geldim eve hatta

canim kesinlikle hemen acilen iyi bir hastaneye yada doktora git ultroson yaptir ayni durumu bende yasadim yumurtalarim 10 cm olmus tesadüfen hastaneye gitmistim ve yatirdilar beni bi hafta tüp ebbek merkezinin hatasiydi sakin ihmalk etme canim ben äölümden dönmüsüm walla bugün geldim eve hatta

selam arkadaşlar aynı durumları yaşadığım için paylaşmak istedim.bende pcos hastasıyım.benim ilk denemem tedavinin sanırım 13. günü ohss nedeniyle iptal edildi.ben tam artık yumurtalarımı toplarlar diye beklerken.her yumurtalığımda 40 ar tane folikül olmuş İptal kelimesi beni alt üst etti.Artık her denemede olur ben tüp bebekle bile çocuk sahibi olamayacağım diye düşünmeye başladım.ama bir ay verdikten sonra tekrar başladık 100 lük pregon la devam ettim
son günlerde e 2 yükselmeye başladı 5000lere dayandı ama allahtan folikül sayısı her overde 12-15 civarı olduğu için yeterince büyüyebilmişlerdi.toplam 6 yumurta toplantı. 6 tanesi de döllendi teyzeleri. ve 3 transfer oldu.şimdi yaklaşık 7 haftalık hamileyim.HEM DE 3 ÜNÜ DE TEYZELRİİİİİİİİİİİİİİİİ

arkadaşlar bende pcos luyum.yaklaşık 4 senelik evliyim.son 2 senedir aralıksız tedavi ye devam ediyorum.bir kez gebe kaldım 5 haftalık düşükle sonuçlandı.sonra gonal f iğnelerine başladım hiç cvp vermedi yumoşlarım.iptal ettik o ay aşılamayı.sonraki bir ay puregon kullandım.2 ad.yumoşum büyüdü sadece doğal yöntemle denedik olmadı.sonraki aylarda bir kaç ay ara verdikten sonra puregon kullandım ve 2 ad.yumoşum büyüdü sadece.aşılama yapıldı.tutmadı.85 kiloyum eşimde sorun yok.benim hormon tahlillerimde sorun yok.tek engel pocs gibi görünüyor dedi doktor.sonra geçen ocak ayında tüp bebek tedevisine başladım.iğneler ilaçlara çok güzel cvp verdim.her kontrole gittiğimde doktor gayet iyi böle devam et diyordu.taki 7 şubat yumurta toplama gününe gelene kadar.gittim merkeze yumoşlarım toplandı (turser arkadaşımız bilir merkezde yanyana yatıyorduk)hemşire hanım geldi ben ayıldıktan sonra ilaçları tarif ediyor bu regl olcaksın şunu kullancaksın sonra ikinci regl olcaksın gelceksin filan ama ben diyorum heralde karıştırdı filan meğersem 34 yumoş toplanmış çatlayan yumoşlarmış bunlar (demek çatlamayanlarda vardı).bu durumda size transfer yapamayız dedi.neden dedim.vucut aşırı cevap vermiş dedi.sağlık problemleri çıkar hastanelik olursun dedi.tabi ben okadar kendimi hazırlamışımki transfere ağlamaya başladım.doktor anlatıyo ama o anda hiç mantıklı gelmiyor.çok uzattım ama transferden sonra iki gün kafamı yerden kaldıramadım.karnım şişti şişti nefes alamaz duruma geldim.bırakın transferi kendimi anlatacak halim yoktu tam 5 gün sürdü.ağır geçti.sonra yavaş yavaş bütün şikayetlerim bitti.şimdi çok şükür iyiyim.ilk regl oldum 2.regl bekliyorum dondurulmuşlarla transfer yapıalcak.arkadaşlarıma tavsiyem ilk önce tecrübeli merkezler seçin.tüp bebek tedavisi yapan herkes özel.ama pcos olanlar daha da özel.bizim iş basite alamaya gelmez.allah korusun çok kısa sürede çok kötü durumlar gelebilir başımıza.her zaman dikkatli olmalıyız.önce annenin sağlığı sonra sağlıklı bebekler.

kızlar bütün yorumları okutum ve benimde de sizlere yaşadığım tecrüberi aktarmak istedim.ı gonal-f 300 kullandım hergn 300 yaptım (7 gün)kendime pcoslu olmama rağmen dr.böle başlayacağız dedi halbuki dr.hocam ben klomenle bile yumurta gelişimine karşılık veriyor dememe rağmen 300 le başlattı galiba benim pcoslu olduğumu unuttu.devam ettim ve transfer günü yapılamadı çünkü ohss oldum keşke daha önceden araştırıpta gelseydim bu konuyu inanın çok umutluydum tp bebek %50 oranında tutma ihtimali var diyorlarya galiba ona kapıldım.45 adet yumurta toplandı 11 döllendi 2 ay erteleyelim dedi dr.daha sonra ücreti konuşup anlaşmaaşamasında bile promlem yaptı anlaşmamız raporla birlikte 1.000 ytl idi ilaçlar hariç tabiki trafnsfer yapılmadığı halde o paraı bizden tahsil etti ve gelince transfer yapılacağo gün yine 1.000 verilecek dedi bakadondurulmuşlarla tekrar deneyeceğiz (bahçalievler medıcana hastanesi tutrabildiğine farklı fiyat veriyor dikkat edin lütfn)

kizlar yazdiklarinizi okudum
bende ilk denememde ohss oldum ve hastaneye aldilar o kadar kotu sismistim cigerlerim bile su toplamisti cok zor bir durum yumurtaliklarimi canli canli kopartiyorlar sanmistim o kadar aci duyuyordum
daha 1 ay oldu
benim kafama takilan dr bana pkos lusun falan demedi cok degisik dr lara gittim
acaba anlamadilarmi cunku gordumki genelde pkos lu olanlarda gelisiyor

ha bu arada hemen transferim oldu benim bekletmediler sonuc negatif

X