arkadaşlar ohss hakında bilgi acil

ohss hastalaına kesinlikle trasfer yapılamazmış çünkü dr. eger tutarsa ki tutma ihtimali çok az karında ki hassasiyet çok önemli kızlar mutlaka bu konuyu araştırın....
hala karnıımda çok şişkinlik va ilaçlarda yüksek ateş yapıyor bana

merhaba aranıza yeni katılıyorum ohss yaşamadım ama riskim varmış o yüzden tüp bebekle ilgili kullandığım tüm ilaçlar iptal oldu çünhü e2 seviyem 8317 çıktı doktorum da durdurdu çok kötü oldum

Alman hastanesınde tedavıdeyım yarın yumurta toplama işlemim var ve dün kontrolumde karıniçi su birikmiş dedi ohss olabilirsin şişersin hemen transfer yaparsak dedı bir ay kadar bekleyelım gecsın oyle transferi yapalım dedi. kendimi çok alıştırmıştım bu pazartesı transfere:KK43:acaba transfer yapılırsa çok mu kötü olur:KK43:

Selam arkadaşlar. bir kaç gündür konuların hepsini takip ediyorum ve okuyorum. bende tüp bebek tedavisi görenlerdenim. Ohss adlı başlığı görünce yazmak istedim. bu gün yumurtalarımın toplanmasının 3.günü. 41 adet yumurtam toplandı.bunlardan 36 tanesi olgun yumurta çıktı. 31 taneside döllendi. yarın döllenen embriyolar hakkında tekrardan bilgi alıcam. iğnelerime 125 üniteyle başladım son gün 50 ünite oldum.ancak şuan Ohss yim. ve transferim ertelendi. 3 gündür inanılmaz acılarla savaşıyorum. sanki hiç geçmicek gibi. kasıklarımda ağrı,sırtımda gögüs altına kadar batma nefes alırken problem... ne ararsanız var. bana tavsiyeleri olan varmı ???

Selam arkadaşlar. bir kaç gündür konuların hepsini takip ediyorum ve okuyorum. bende tüp bebek tedavisi görenlerdenim. Ohss adlı başlığı görünce yazmak istedim. bu gün yumurtalarımın toplanmasının 3.günü. 41 adet yumurtam toplandı.bunlardan 36 tanesi olgun yumurta çıktı. 31 taneside döllendi. yarın döllenen embriyolar hakkında tekrardan bilgi alıcam. iğnelerime 125 üniteyle başladım son gün 50 ünite oldum.ancak şuan Ohss yim. ve transferim ertelendi. 3 gündür inanılmaz acılarla savaşıyorum. sanki hiç geçmicek gibi. kasıklarımda ağrı,sırtımda gögüs altına kadar batma nefes alırken problem... ne ararsanız var. bana tavsiyeleri olan varmı ???

Defalarca yasamis birisi olarak sana direk hastaneye yatmani tavsiye ederim cunku ne yaparsan yap iki hafta dolmayinca inmeye baslamiyor tam yilesmen bir ay suruyor ve allahim dusmanima yasatmasin olumlerden dondugumu bilirim ve en buyuk riskide kanda pihtilasma yapabiliyor canim trqnsfer kesinlikle yapilmadigi cok iyi olmus hic uzulme inanki gozun bebek falan gormuyor ins hemen gecer senin agir seyretmez herkesin farkli oluyor cok gecmis olsun

Biseyler yiyip icmeyle gecmiyor kesinliklecanim seni bilmem ama ben bir bicakla karnimi sagdan sola cekiyorlar zannetmistim sivi birikmisti yani drunu dinle ve pesini birakma derim biraz cekiceksin ama ins sonucu guzel olur bu pkodan cok cekmis biri oarak dayanamayip bir dahayazdim ben su anda 8. Tup bebek denememi yaptim sonuc bekliyorum pko yuzunden ilacsiz tup bebek denedik bu sefer cunku bizdeki bu pkonun sonu her denemede ohss ama az seyride var cokda cok gecmis olsun tekrar sana

Biseyler yiyip icmeyle gecmiyor kesinliklecanim seni bilmem ama ben bir bicakla karnimi sagdan sola cekiyorlar zannetmistim sivi birikmisti yani drunu dinle ve pesini birakma derim biraz cekiceksin ama ins sonucu guzel olur bu pkodan cok cekmis biri oarak dayanamayip bir dahayazdim ben su anda 8. Tup bebek denememi yaptim sonuc bekliyorum pko yuzunden ilacsiz tup bebek denedik bu sefer cunku bizdeki bu pkonun sonu her denemede ohss ama az seyride var cokda cok gecmis olsun tekrar sana

aynen dediğin oldu canım. en sonunda dayanamadım hastaneye gittim yattım bir gece bu gün gündüz çıktım hastaneden Allahıma şükürler olsunki hafif ohss dedi doktorum adet döneminde rahatlıcaksın dedi. idrarım iyi durumda karnımda kasmalar devam ediyor. ama nefes alışım düzeldi. serum ve protein ağırlıklı ilaçlar ağrı kesici falan şimdi iyiyim. doktorum tekrarladığı anda tekrar gel hemen yatırıcam dedi. şimdide dondurulan embriyolarımın derdine düştüm :) ya şansım azalırsa diye Rabbim kimseye bunları yaşatmasın.

aynen dediğin oldu canım. en sonunda dayanamadım hastaneye gittim yattım bir gece bu gün gündüz çıktım hastaneden Allahıma şükürler olsunki hafif ohss dedi doktorum adet döneminde rahatlıcaksın dedi. idrarım iyi durumda karnımda kasmalar devam ediyor. ama nefes alışım düzeldi. serum ve protein ağırlıklı ilaçlar ağrı kesici falan şimdi iyiyim. doktorum tekrarladığı anda tekrar gel hemen yatırıcam dedi. şimdide dondurulan embriyolarımın derdine düştüm :) ya şansım azalırsa diye Rabbim kimseye bunları yaşatmasın.

Yinede sanslisin canim ben 10 gun yatmistim allahim kimseye yasatmasibenim cok yogun geciyor ohss
Canim ben bi defa kimyasal gebelik yasadim oda dondurulmus embriyo idi hic takma nasipte varsa olur ins olur
:nazar:

merhaba aynı sorunu bende yaşadığım için yazmak istedim.benden de 42 tane yumurta toplandı,nedeni çok yumurta olunca içerde yumurta kabukları çok fazla hormon üretiyormuş böyle etki yapıyormuş.doktor 4-5 litre su içmelisin dedi ilk 2 gün dediği gibi su içtim şişlik hafifti,3.gün mide bulantısı kusma başladı su içsem kusuyodum ve kan değerlerim yükseldi,şişlik dayanılmaz dereceye ulaştı,nefes almakta zorlandım parasentez yapıldı 2litre su çekildi biraz rahatladım ama 3 gün serum yedim hiç geçmicek gibiydi hemşire geliyo 15 gün inmez şişlik dedi.doktor 4-5 güne herşey düzelcek dedi,,aynen dediği gibi oldu 5 günde tamamen eski halime döndüm 2 günde 6kilo verdim şaka gibi.tabi 5litre su içtim günde gece bile saat kuruyodum o şekilde ödem çabuk gitti. regl olunca tamamen rahatladım.bu arada benim ilk denememdi 5 tane bebişimiz donduruldu yaklaşık 40 gün sonra transferim var onu bekliyorum.inan transfer olmadığı çok iyi olsaydı şikayetlerin daha uzun sürermiş ve bikaç kez parasentez gerekebilirmiş.şansım azalır mı diye düşünme,bazı hastanelerin dediğine göre dondurulmuşlarda şans daha fazlaymış ben bunu vücut dinlendikten sonra transfer olmasına bağlıyorum..inşallah en kısa zamanda iyileşirsin

kızlar mrb bende memorialde tedaviye baslıcam banada ohss riski var dediler çok korkuyorum yaa her pcolu oluyomu mutlaka

merhaba aynı sorunu bende yaşadığım için yazmak istedim.benden de 42 tane yumurta toplandı,nedeni çok yumurta olunca içerde yumurta kabukları çok fazla hormon üretiyormuş böyle etki yapıyormuş.doktor 4-5 litre su içmelisin dedi ilk 2 gün dediği gibi su içtim şişlik hafifti,3.gün mide bulantısı kusma başladı su içsem kusuyodum ve kan değerlerim yükseldi,şişlik dayanılmaz dereceye ulaştı,nefes almakta zorlandım parasentez yapıldı 2litre su çekildi biraz rahatladım ama 3 gün serum yedim hiç geçmicek gibiydi hemşire geliyo 15 gün inmez şişlik dedi.doktor 4-5 güne herşey düzelcek dedi,,aynen dediği gibi oldu 5 günde tamamen eski halime döndüm 2 günde 6kilo verdim şaka gibi.tabi 5litre su içtim günde gece bile saat kuruyodum o şekilde ödem çabuk gitti. regl olunca tamamen rahatladım.bu arada benim ilk denememdi 5 tane bebişimiz donduruldu yaklaşık 40 gün sonra transferim var onu bekliyorum.inan transfer olmadığı çok iyi olsaydı şikayetlerin daha uzun sürermiş ve bikaç kez parasentez gerekebilirmiş.şansım azalır mı diye düşünme,bazı hastanelerin dediğine göre dondurulmuşlarda şans daha fazlaymış ben bunu vücut dinlendikten sonra transfer olmasına bağlıyorum..inşallah en kısa zamanda iyileşirsin

seni o kadar iyi anlıyorum ki... kelimeler anlatılmıcak kadar zor ve büyük ağrılar bu gün benim 6. günüm ohss de her ağrım sancım bitti ancak sırtımdan inanılmaz bir kasılma var aynısı gögüs altındada oluyor nefes alıyorum ama alırken batma oluyor.dostinex 0.5 kullanıyorum yan etkilerinde nefes darlığı sırt ağrısı var sanırım bundan kaynaklanıyor.durumumuz aynı ilk transfer yapamayız dediklerinde çok ağladım :) ama şuan gerçekten hak veriyorum. umarım dediğin gibi olur.. atlatmış olmana çok sevindim :)

kızlar mrb bende memorialde tedaviye baslıcam banada ohss riski var dediler çok korkuyorum yaa her pcolu oluyomu mutlaka

ben çoğu web sitelerinde araştırdığıma göre pko lu hastalarda sık rastlanan bir durum olduğu yazıyor. canım sendede olucak diye bir durum yok gönlünü ferah tut. umarım yaşamazsın.

yok herkeste aynı etki olmuyor tabi benimle aynı zamanda tedavi gören biri vardı 50küsur yumurtası çıktı onda olmadı mesela.bende pko teşhisi olmadığı halde oldu

rabbim kimseye ohss ağrısı vermesin o nasıl bir ağrıdır o nasıl bir ızdıraptır...bebeğim 19 aylık oldu ama hala ohss denilince karnımın ortası acıdı resmen bende transferimin 15.günü başlayan bir karın ağrısı oldu 15 gün sabrettim yumurtam toplandı ondandır falan diye transferimin1.ayında hastaneye kendimi zor attım direk yatış verildi 1 hafta yatarak geçirdiğim ohss oldum bebeğim rabbime şükür o dönemde terketmedi beni sımsıkı tutundu şuan kollarımda allaha şükür rabbim hepinize nasip etsin o dönemde bol bol su içmiştim kolay atlatmak için...

Merhaba kızlar bn uzun protokol tuo beek uygulandı bugün doktorum ohss olduğunu değerimde e2 6610 olduğunu söyledi.cuma günü yumurta toplancak fakat riskleri olduğunu okudum hastanelik falan olanlar bu ohss bu kadar mı kötü birşey.acikcasi çok korkuyorum ohss yumurta toplandıktan sonramı çıkıyor nasıl oluy sonuç

Merhaba kızlar bnde tup bebek uzun prtokol uygulaniyir.bugu igneleirmin 11.cu günündeyim ve ohss dedi doktorum cuma günü yumurta toplancak ama transfer olmucak 1 ay sonraya ertelediler dondurcaklar.e2 değerim 6610 cıktı. Şuanda bayagi bi siskilink hissediyorum ama bi yandan korkuyorum naısl olcak bu ohss denen şey yumurta toplandıktan sonramı oluyor veya herkeste oluyormu

X