arkadaşlar yardım eder misiniz

denizmelekk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2023
41
8
28
aranıza yeni katıldım ve belki bana yardımcı olacak bir şeyler söyleyebilirsiniz. biraz uzun olacak ama hikayemi bırakıyorum; 27 yaşıdayım, bir buçuk yıllık evliyim. 4 ay önce korunmayı bıraktık ve o ay hamile kaldım deli gibi beta hcg takibi yaptım ama değerim iki günde iki katı atmıyordu. ortalama %60 lık bir yükseliş oluyordu. kimyasal gebelik dediler ve 5. haftanın sonunda kürtaj işlemi görüm. beş günlük bir kanamam oldu ve geçti hemen toparlandım. daha sonra 33, günde adet gördüm ve o ay tekrar hamile kaldım. 4. haftanın sonuna doğru beta hcg baktırdım ve değerim 835'di, iki gün sonra baktırdığımda 1360'tı. biraz korktum ama doktorum keseyi 5. haftada gördü ve sorun yok beta hcg baktırma kese takibi yapacağız artık dedi. beşinci haftanın sonunda kese iyi yolk salk kesesi de oluşuyor dedi. tabi biz ultrason görüntülerinden ne olduğunu tam olarak anlayamayız ama bende kese içerisinde bir şeyler olduğunu görüyordu. 7. haftada kalp atışı duymak için gittiğimde bebeğin 6 haftalık gibi göründüğünü söyledi. kalp atışı için tekrar gelmemi söyledi. o hafta iş gereği bir haftalık yorucu bir iş gezisi için yurt dışındaydım. döndüğü gün kontrolde kese içerisinde iki tane yolk salk yani iki tane bebek oluşumu var gibi görünüyor dedi. tek yumurta ikizlerinde çok büyük oranda zaten böyle sorunlarla karşılaşılabilindiğini söyledi. o gün üç düşük hapı ( fitil gibi bir şey ) ile düşüğüm oldu içimden kocaman bir pıhtı düştü. tabiki inceleyemedim bakamadım kahroldum. 15 gündür kanamam devam ediyo. ama azaldı.

bu süreçteki doktorum istersen genetik testi yapılsın ya da korunma hemen tekrar gebelik yaşa yeni gebelikte 5 ilaçlı bir tedaviye başlayalım diyor.
geçen gün gittiğim doktor tam kan tahlili ve idrar tahlili istedi sağlık ocağında testleri yaptırdım D vitaminim düşük, demir b12 gibi değerler ise alt sınırım biraz üzerinde.

bu doktor eşimle genetiğe gitmemi ve üç ay sonra o onayladığında hamile kalmamı istiyor.

eşim genetik testine yanaşmıyor.

anne olmayı çok istiyorum ama tekrar aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum.

şimdi z-lop folik asit kullanıyorum ve beslenmeme dikkat ediyorum.

rüyalarımda sürekli bebekler ve bu konularla ilgili şeyler görüyorum.

dün gece sehpaya dökülmüş çay lekesini bile bebeğe benzetip saatlerce ağladım.

tecrübelerinizi bilmeye ihtiyacım var..
teşekkürler..

Eklentiler

• can.png
    can.png
    138 KB · Görüntüleme: 130
Genetik test yaptırın çünkü doktorlar genetik test önerdiğine göre farklı bir olaydan şüphelenmislerdir ben 12 haftalık bebeğimi kaybettim bana genetik test vb almadılar ilk gebelikte olabilir dediler

Genetik test yaptırın çünkü doktorlar genetik test önerdiğine göre farklı bir olaydan şüphelenmislerdir ben 12 haftalık bebeğimi kaybettim bana genetik test vb almadılar ilk gebelikte olabilir dediler
Yorumun için teşekkür ederim. Kalp atışını kaçıncı haftada duymuştunuz acaba? Size korunmanız gerektiğini söylediler mi?

Çok üzüldüm geçmiş olsun 💐 eşinizi güzel konuşarak ikna etmelisiniz ikna olmuyorsa doktor durumun ciddi olduğunu söylesin belki yanaşır yanaşmamasına anlayamadım şuan çocuk mu düşünmüyor acaba?🥺

Yorumun için teşekkür ederim. Kalp atışını kaçıncı haftada duymuştunuz acaba? Size korunmanız gerektiğini söylediler mi?
Biz 6. Haftada duyduk ikili tarama testlerine gitmiştik kafasının ödem topladığıni söyledi doktor doçent doktordu yine de 2 doktora daha gittik onlarda aynısını söylediler patolojiye de yolladık. Benim kanamam akıntım 58 gün falan sürdü sonra 3 gün durdu sonra adet oldum doktora gittim 2 farklı ikiside yumurtalık ve rahim iyi durumda dedi adet sonrası lekenme için kadın doğum hapi verdi ama kullanmadım aslanpençesi içiyorum günü güne yumurtladim korunmayi düşünmüyorum

Çok üzüldüm geçmiş olsun 💐 eşinizi güzel konuşarak ikna etmelisiniz ikna olmuyorsa doktor durumun ciddi olduğunu söylesin belki yanaşır yanaşmamasına anlayamadım şuan çocuk mu düşünmüyor acaba?🥺
Çok teşekkür ederim yorumunuz için genciz istediğimiz zaman çocuğumuz oluyor gitmemize gerek yok diyor.

İlk doktorum üçüncüde hiçbir test yaptırmadan sağlıklı gebelik için %75 hala olabilir dedi. Sizce mümkün böyle bir ihtimal duydunuz mu?

Biz 6. Haftada duyduk ikili tarama testlerine gitmiştik kafasının ödem topladığıni söyledi doktor doçent doktordu yine de 2 doktora daha gittik onlarda aynısını söylediler patolojiye de yolladık. Benim kanamam akıntım 58 gün falan sürdü sonra 3 gün durdu sonra adet oldum doktora gittim 2 farklı ikiside yumurtalık ve rahim iyi durumda dedi adet sonrası lekenme için kadın doğum hapi verdi ama kullanmadım aslanpençesi içiyorum günü güne yumurtladim korunmayi düşünmüyorum
Canım Allah güç versin sana da psikolojik olarak çok kötü süreçlermiş. Benim doktorum bana düşük hapı verdiği için bebeğim banyoda düştü ve bir patoloji işlemi gerçekleşmedi.

Bu arada doktorlar yumurtalık ve rahim olarak anatomimin çok düzgün olduğunu söyledi.

Beslenme konusunda çok büyük sorunlarım vardı. Su yerine çay içiyordum ve sürekli sağlıksız şeyler yiyordum. Ama herkes beslenmenin çok önemli olduğunu söylüyor. Belki kendimize dikkat edersek, kendiliğinden gelir sağlıklı Bebişlerimiz ❤️🙏

Canım Allah güç versin sana da psikolojik olarak çok kötü süreçlermiş. Benim doktorum bana düşük hapı verdiği için bebeğim banyoda düştü ve bir patoloji işlemi gerçekleşmedi.

Bu arada doktorlar yumurtalık ve rahim olarak anatomimin çok düzgün olduğunu söyledi.

Beslenme konusunda çok büyük sorunlarım vardı. Su yerine çay içiyordum ve sürekli sağlıksız şeyler yiyordum. Ama herkes beslenmenin çok önemli olduğunu söylüyor. Belki kendimize dikkat edersek, kendiliğinden gelir sağlıklı Bebişlerimiz ❤️🙏
Ben de ilaçla düşürdüm ama hastahanede oldu 🥺 sonrasında vakumlu kürtaj oldum ben gebelik düşündügumde 162 boyum kilom 59 du gebeliğe hazırlık diyeti yaptım hamileykende devam ettim onlian diyet alıyordum sana da tavsiye ederim çok güzel ilerlemistim ama veren Allah alan Allah
İnşallah isteyen herkese rabbim nasip etsin

Ben de ilaçla düşürdüm ama hastahanede oldu 🥺 sonrasında vakumlu kürtaj oldum ben gebelik düşündügumde 162 boyum kilom 59 du gebeliğe hazırlık diyeti yaptım hamileykende devam ettim onlian diyet alıyordum sana da tavsiye ederim çok güzel ilerlemistim ama veren Allah alan Allah
İnşallah isteyen herkese rabbim nasip etsin
Evet çok doğru söylüyorsun Allah tarafından sınav gibi bir süreç. Gebeliğe hazırlık diyetini duymamıştım çok teşekkür ederim 🙏

Çok teşekkür ederim yorumunuz için genciz istediğimiz zaman çocuğumuz oluyor gitmemize gerek yok diyor.

İlk doktorum üçüncüde hiçbir test yaptırmadan sağlıklı gebelik için %75 hala olabilir dedi. Sizce mümkün böyle bir ihtimal duydunuz mu?
Merhaba rica ederim canım , baya yüksekmiş motive olabileceğin değer bir problem görmüyorlar demekki ama eşinize güzel bir dilde anlatın garanti olsun istiyorum felan dersiniz ikna olur herhalde gebe kalmada sorun yok tutunmasında sorun var diye aydınlat erkekler hem anlamıyor hemde detaycı değiller huylarında var hiç düşünmezler biz kadınlar bi kaç adım ilerisini düşünürüz canını sıkma sakın🙏🏼💐 ve ilk gebeliklerde böyle olabiliyomuş ama rabbim bidaha yaşatmasın tabiki bende uzun zamandır bekliyorum ama hiç olmadı 🥹 pko kaynaklı benim

Merhaba rica ederim canım , baya yüksekmiş motive olabileceğin değer bir problem görmüyorlar demekki ama eşinize güzel bir dilde anlatın garanti olsun istiyorum felan dersiniz ikna olur herhalde gebe kalmada sorun yok tutunmasında sorun var diye aydınlat erkekler hem anlamıyor hemde detaycı değiller huylarında var hiç düşünmezler biz kadınlar bi kaç adım ilerisini düşünürüz canını sıkma sakın🙏🏼💐 ve ilk gebeliklerde böyle olabiliyomuş ama rabbim bidaha yaşatmasın tabiki bende uzun zamandır bekliyorum ama hiç olmadı 🥹 pko kaynaklı benim

İnşallah canım, eşim bütün aileye duyurduğu için tekrar olacak bebeklerde de tedirgin oluyorum.

Ben yumurtlama günü mü bulmak için ovülasyon testi kullanmıştım ve doğru sonuçlar almıştım. Belki sana faydası dokunur 🙏 Pko tam olarak ne bilmiyorum ama ikinci doktorum genetikte en çok karşılaşılan problemin kanda pıhtılaşma olduğunu söyledi. Ve bu gebelikten önce başlanan bir iğne ile tedavi edilebiliyormuş.

İnşallah canım, eşim bütün aileye duyurduğu için tekrar olacak bebeklerde de tedirgin oluyorum.

Ben yumurtlama günü mü bulmak için ovülasyon testi kullanmıştım ve doğru sonuçlar almıştım. Belki sana faydası dokunur 🙏 Pko tam olarak ne bilmiyorum ama ikinci doktorum genetikte en çok karşılaşılan problemin kanda pıhtılaşma olduğunu söyledi. Ve bu gebelikten önce başlanan bir iğne ile tedavi edilebiliyormuş.
Keşke duyurmadaydınız 3 aya kadar bidahakine kendi aranızda önce sevinirsiniz en güzeli birgün banada nasip olursa öyle yapmayı planlamıştım :) 🙏🏼 ovulasyon testleri iyi aslında gösterir pik günleri mutlaka bende kullandım defalarca benim bir arkadaşım var 3 veya 4kez düşük yaptı pıhtılaşma dan şüphelendi doktor dediğin doğru o yüzden genetik testleri ihmal etmeyin 6 aylık ölü doğum yapmıştı kız😢 diğerlerinden. Biri 3 aylık ve 1 aylık ti bu arada pko adet düzensizliği kilo felan bide ultrason da kistcikler var sağ yumurtalık dolu 🤦🏻‍♀️ tek tedavisi kilo vermek sağlıklı beslenme

Sen de hiç üzülme, iş arkadaşım ergenliğe girdiğinde adeti hiçbir zaman düzenli olmamış, evlenmeden önce doktora gittiğinde doktoru bu düzensizlik yüzünden hamile kalmasının çok zor olacağını söylemiş ama evlendiğinde ilk aylarda hamile kaldı ve çok güzel bir kızı var.

Bir de çok araştırıp kötüyü mü çekiyorum Allahım üzerime diye düşünüyorum. Çünkü etrafa baktığımda iki gebelik kaybından sonra tedavisiz gebelik yaşayan çok kadın var.

İnşallah en yakın zamanda isteyen herkes kadın doğum servislerine karnı burnunda bir şekilde gider ☺️🙏

kistlerinde alınabilir kistlerdir umarım ailemdeki ve çevremdeki bir sürü kadında yumurtalıklarda kistler var ama ilaç tedavisiyle sonuç aldılar. Ama ihmal etmemelisin yumurtalıklarının tehlikeye gireceği kadar beklememelisin😓

Genetik test yaptirin.
Ulkedeki herkesun d vitamini dusuk olduğu icin artik saglik ocaklarinda bakmiyorlar bile. Ayni sekilde b vitaminide oyle.yinede gebe kalınıyor. Surekli dusuk yapmak psikolojik olarak sizi yipratir. Tahlil yaptirmak daha mantikli bence

Evet canım daha sonra gittiğim doktor anne adayları 3. Denemede sonuç kötü olursa psikolojik olarak çok yıpranıyorlar dedi. Doğru söylüyorsun D vitamini için özel bir hastaneye gittim sağlık ocağında bakmadılar. 😥

X