Arnavutlara gelin gitmek?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ama ben romanım bi yanımda karadeniz napıcaz bunu 😀😀😀
Kendi taraflarından seçerlerdi normalde biraz dışarı kapalı ilerliyor kültürleri ama sevmişsiniz sonuçta. Kayınvalide biraz karşı çıkar arnavut olmadığın için çünkü arnavut değilse çerkes isterler onun dışında bozulurlar 😅😅

Kendi taraflarından seçerlerdi normalde biraz dışarı kapalı ilerliyor kültürleri ama sevmişsiniz sonuçta. Kayınvalide biraz karşı çıkar arnavut olmadığın için çünkü arnavut değilse çerkes isterler onun dışında bozulurlar 😅😅
Ayyy öyle bişey olursa bi de beni istemezse zoruma gider ama ben sormuştum erkek arkadaşıma bizim bu taraftanda aldıkları oldu var bikaç tane

Yarı tarafım öyle, akrabalarım adetleri uyguladı ancak bizim aile uygulamadı. Çok sade düğünlerimiz oldu, kına dahi yapmadım. Ama normalde her cemiyeti çok abartılı yapma gibi bir huyumuz vardır. Bir kınada gelinin 7 kere kıyafet değiştirmesi falan normaldir 😃 Aşırı saygı gerektirir, gelinin sürekli hizmet etmesi beklenir. Hatta çocukken gördüklerimi söyleyeyim gelinin oğlu olana kadar evde sesi bile duyulmaz sürekli kayınvalidesinin misafirlerine hizmet eder. Temenna diye farklı bir el öpmeleri vardır.Gelin, eşinin çocuk yaştaki erkek kardeşinin bile bu şekilde elini öper ☹️ ya çok uzun burda paragraflarca yazarım da gerek var mı bilemedim? Belki onlar da benim ailem gibi artık bu adetleri hiç takmıyordur. Ben nişan ve kına yapmadım düşün yani, erkek arkadaşına sor bakalım adetlerine düşkünler mi?

Buyuk ninem soyunda arnavutluk var. Bu kadar agir gelenekleri oldugunu ilk defa ögrendim şuan. 🫣

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X