Artık Anladım Ki Sen Benim için Her Şey İken Ben Senin için Bir Hiçim .....

Dün Akşamki Tartışmadan Diyologlar

BEN :Nerdesin ? biliyorsun görüşemiyoruz doğru düzgün arta kalan vakitlerini bekliyorum sense onları bile başka işlerinde kullanıyorsun.

O: Takıldım biraz (alkollü geldi)

BEN : Arkadaşlarınla takılcağına beni dolaştırsaydın biraz,yalnızmı dolanayım dışarlarda sıkılıyorum

O : off yine başladın derdin ne senin hadi yatalım

BEN: Uykum yok yatmıcam sen yat

O : YATTI

ve sinirlerime hakim olamadım o yatınca gittim odaya ışığı açtım uykuya dalmş bile 30 sn de

BEN :sende nasıl vicdan var ya nasıl ben üzgünken rahat rahat uyuyabiliyorsun?

O :Ejladını .....m senin manyakmısın kızım sen .derdin ne

yastığımı aldım kapıyı kapattım ve o.odasına geçtim .

yattığı yerden küfürler söylenmeler kalktı geldi bi hışımla derdin ne ? - dedim ilgi istiyorum kendimi özel hissetmek istiyorum .

başladı ben babama hesap vermemişim sanamı vercem kimsin sen senin ağzına ....m dedi boğazımı sıktı ellerini saçlarıma takarak sartı tartışma devam ederken tekrar boğazımı sıkt

onları yaparken bile ben derdimi anlatmaya çalışlıyorum ..

Dedi böyle alışacaksın buna . Gelceğim zaman gelirim gideceğim zaman giderim . alışacaksın buna bıktım artık yeter Allah Belanı Versin senin dedi ve gitti yattı.

alışmıyacağım dedim asla alışmayacağım ..

ve evet ben bu duruma asla alışamayacağım daha önceki tartışmalarımızda da küfürler havadaydı ama artık şiddette devreye girdi.

Ben hiç bişeyden şikayet etmedikçe Eşim çok iidir. tabi yine bencilce ..

Eşim tır şöförü kendi tırını çalıştırıyo . evlenmeden önce şehir ler arası gitmiyorum çok nadir diyordu ben yola gidiyorsan ben yapamam hiç başlamayalım demiştim .

Bi aksilik oldu babası vefat etti borç kaldı tek erkek ödemesi için çalışması lazım .. yollara gitmeler başladı 3 gün 4 gün gelmemeler,hafta sonu çalışmalar

ve saplantı derece iş düşünme ve ben hariç herkesin yarasına derman olup koşturmalar .

eşimin evde olmamasına alışamıyorum bu konuda zaten tartışıyoruz ama iyice beni erteler suistimal eder oldu . çok zoruma gidiyor çookkk

benim çocuk problemimde var endometriozis hastayım ve çocuğum olmuyor 8 - 9 ay yalancı menepoza sokuldum 9 ay sonra(kasım 2012) regl olunca yumurta çoğaltma

ve aşılama yapıldı . doktor eşimin eline liste verdi şu günler burda ol diye o günlerin hiç birinde yoktu işe gittigitmeyebilirdi ama GİTTİ

ogunlerden biride benim doğum günümdü mafoldum günlerce ağladım ve aşılamamda tutmadı regl oldum ..

diyeceğim oki ben iyi olduğum hiç bir şeye ses çıkartmadıkça iyiyiz azcık dişimi göstersem başta yazdığım hakaretler devreye giriyor.

Eşim beni seviyor ama kendine göre bencil bir sevgiyle .. artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayım bi yanım o kadar yoğun çek git diyorki .gi

Bir yanımda sabret sen elinde geleni yap gideceksende ben elimden geleni yaptım dersin ..

SİZCE NE YAPMALIYIM 1.5 YILLIK EVLİYİM ...

allah kimseye bunları yasatmasın..ama sana siddet uygulayan bır adam daha 1.5 senelık evlısın hakaret edıyor vs..ayrıl gıtsın.bunu bukadar kolay söylüuorum evet..ayrıl gitsin..

Kufur + dayaktan sonra ne soylememizi bekliyorsun arkadasim.
Bu adamdan ne iyilik, ne saygi ne sevgi gorursun.
Allah yardimcin olsun.

Kendi hatam olduğunu düşünmüyorum eşimin son zamanlardaki fevri ve duyarsız davranışlarından dolayı yıprandığım için üzülüyorum .. Evet dır dır etmediğim sürece iyiyiz .

Sinel aslında kurduğun son cümle seni ele veriyor arkadaşım.. Sen farkında değilsin belki ama bilinç altında kendine de fatura çıkarıyorsun gibi geldi bana.. Yani "ben şikayetlenmesem, tartışma çıkmayacaktı. Sesimi keser oturursam mutluyuz" Böyle düşünme, eşin seni seviyordur ama öfkelenince kendi kaybetmesi çok kötü.. Yani anne olmak istiyorsan önce eşinin bu problemini çözmelisin.. Yarın öfkelendiğinde çok sevdiği evladına da şiddet uygulayabilir eşin..

Eşinizin yapısında var asabiyet ve fevrilik.
Zaman geçtikçe işi fiziksel hale getirmiş,
korkarım zamanla da şiddete dönüşecektir.
Geleceğe dair bir umut var mı derseniz, sanmıyorum.
Korkarım ben bu tip insanlardan.
Küfürden, şiddetten kadının bunu içselleştirmesinden, dırdır yapmazsam bana bunu yapmaz demesinden korkarım.
Bu tip adamların tam olarak yapmak istedikleri de budur aslında.
Buna teslim olmayın ve ne olur bu adama çocuk yapmayın.
Tam emin olmadan bu zorlu tedavi sürecine girişmeyin.
İnan eşine daha çok ihtiyacın olacak ama karşılığında ne alacaksın emin değilim.

Dayak var, hem de boğazını sıkıyor... Öldürecek az daha alkollü olsa.
Küfür var ...
İlgisizlik var...

Çocuk yok.
Sorumluluk yok.
Sevgi yok. (Çünkü dayak var !)

Yolun başındasınız ... Büyük ihtimal gençsinizdir. Hoş olmasanız da fark etmez.
Peki neden hala evliliğinizi sürdürmek için uğraşıyorsunuz ?
Evliliğiniz bu olayı yaşadığınız geceden önce bitmiş olmalıydı hatta, dayağa gerek kalmadan.
Siz bu kadar çocuk isterken, o da bir "eş" olarak sorumluluğunu bilip, istekli olmalıydı. Ama değilmiş .
Üzgünüm. Bekara boşamak kolay, hemen boşanın diyorunuz, boşanmak çözüm mü? Tarzı cümleler duyacağım belki evet ama.
Soruyorum , konuşmak istediğinizde boğazınıza sarılan bir adamla neyi konuşup yoluna sokabilirsiniz ki ?
Bir dahakinde az daha boynunuzu kuvvetli sıksa, daha fazla içkili olsa , öldünüz demektir.
Ya da bir süre sonra, "tıra gidiyorum diyor ama gitmiyor, aldatılıyorum" başlığıyla da karşılaşmak pek bir muhtemel.
Sağlıklı bir evlilik göremedim. Akıl sağlığınızı kaybetmeden en iyisi sonlandırmak olur. İyi ki çocuğunuz yok :KK43:

Öncelikle cok üzüldüm durumuna
Çözüm olarak esın öfke nöbetlerini kontrol edebileceği ilaçlar kullanabilir
İlaç icin psikiyatriste gitmeye ikna edebilirsin
Eğer ikna edemezsen sen git çünkü
Bu sekilde bir cok hasta yakınına psikiyatristler ilaç öneriyor, ve maalesef bu ilaçlar hastanın haberi olmadan veriliyor ama yapacak bir şey yok, hem hasta hem cevresi icin bu bazen zorunlu hale geliyor
Sana gelince dirdir yapman eşinin boynuna sarilmasinin bahanesi olamaz
Kendinde suc arama
Ama sende huyuna gitmeyi dene bakalım ne olucak
Zaten hep biz kadinlar özverili davranıyoruz
Umarım hersey cok daha iyi olur hakkinizda

bende endometrio hastasıyım tekrar eden bi hastalıktır dr un belirlediği sürelere sadık kalmak gerekir ama eşin bunun bilincinde deil maalesef sen vücuduna hormon ilaçları alırken o zahmet edip gitmiyor herşeyi geçtim bu bile bazı şeyleri ciddi düşünmek için sebep

üzüldüm cnm.. Bir de daha yeni evli sayılırsınız..eanlattıklarına göre eşinin sırtında ağır bi yük oluşmuş babasının ölümyle..bu onu hem manen hemde maddi anlamda etkilemiştir kuşkusuz..düşünsene babanı kaybettiğini allah korusun..ve de bi çok borcun bi, anda ortaya çıktığını düşün..senin de psikolojin bozulabilirdi ama yaptıkları yanlış tabi tasvip etmiyorum ama üstüne çok gittiysen sende patlama yaşamış olabilir..erkekler bir de uykuluyken rahatsız edilmeye gelemiyorlar sinirli oluyorlar en sabırlısı bile böyle oluyo..birde içkiliymiş..düşünmeden hareket etmiş..tabi içkili eve gelmesi de iyi bi davranış biçimi değil dağılmış sanki bu olaylardan dolayı ..bence bi süre ailenin yanına gitsen 1 hafta falan..ama bunu gözüne sokak soka ben gidiyorum diye değildi ailemi görmek istiyorum diye yap..arama o arasın ve seni özlesin değerini anlasın biraz..

Bazen rabbim o ewliliğe cocuk layık görmez ve cocuk olmaz,ama biz kadınlar kocan ne mal olursa olsun illa cocuk yapar kendimizi iice batırırız,sonra deriz tühh vahh... bunu kardesimde yasadı kocaya benzemedik adama tedaviler görüp cocuk dogurdu,o kadar söyledim yapma cocuk diye, simdi başını taşlara vuruyor ama cok geççç...demekki kocanın her yaptıgına göz yumcan,o ne derse o olcakmıs,senin bişi isteme hakkın yok sanırım,köle hayatı... karar ve hayat senin tatlım yalnız iidök düşün,kendinede dürüst ol,kandırmadan... dewam etceksen ewliliğine bi süre cocuk fikrini rafa kaldır,olan sana olur cocukla...bi işe gir ewde oturma bence...Rabbim yardımcın olsun

Evet alkollu geldi içiyo zaten arada bunda bi sorun yok ama dün ben benimle ilgilenir diye beklerrken alkollu ve uykulu geldi .

Gelmez sanıyordum eve geldi biraz önce küsmüyüz dedi devirdim gözlrrimi baktım gözlerine sabah 5 te kalktım insan bi uğurlar hayırlı işler der dedi . Bende sen benim gırtlağımı sık saçımı çek sonrada hayırlı işler bekle , nasıl oluyor o dedim . Sende beni çok kızdırdın suçlu benmi oldum şimdi , neyse tmm sende sus bende susuyorum . Tartışmayalım dedi . Laf atıyo ara ara canım cicim konuşuyor ama konuşmıcam bi süre yani anlayana kadar ..

Sevdiği insanın canını yakan bir adamın kuracağı cümleler mi bunlar? Bugün boğazını sıkar yarın canını almaya kalkar.... Canını yaktıktan sonra canım cicim dese ne fayda :S

BEN :Nerdesin ? biliyorsun görüşemiyoruz doğru düzgün arta kalan vakitlerini bekliyorum sense onları bile başka işlerinde kullanıyorsun.

O: Takıldım biraz (alkollü geldi)

BEN : Arkadaşlarınla takılcağına beni dolaştırsaydın biraz,yalnızmı dolanayım dışarlarda sıkılıyorum

O : off yine başladın derdin ne senin hadi yatalım

BEN: Uykum yok yatmıcam sen yat

O : YATTI

ve sinirlerime hakim olamadım o yatınca gittim odaya ışığı açtım uykuya dalmş bile 30 sn de

BEN :sende nasıl vicdan var ya nasıl ben üzgünken rahat rahat uyuyabiliyorsun?

O :Ejladını .....m senin manyakmısın kızım sen .derdin ne

yastığımı aldım kapıyı kapattım ve o.odasına geçtim .

yattığı yerden küfürler söylenmeler kalktı geldi bi hışımla derdin ne ? - dedim ilgi istiyorum kendimi özel hissetmek istiyorum .

başladı ben babama hesap vermemişim sanamı vercem kimsin sen senin ağzına ....m dedi boğazımı sıktı ellerini saçlarıma takarak sartı tartışma devam ederken tekrar boğazımı sıkt

onları yaparken bile ben derdimi anlatmaya çalışlıyorum ..

Dedi böyle alışacaksın buna . Gelceğim zaman gelirim gideceğim zaman giderim . alışacaksın buna bıktım artık yeter Allah Belanı Versin senin dedi ve gitti yattı.

alışmıyacağım dedim asla alışmayacağım ..

ve evet ben bu duruma asla alışamayacağım daha önceki tartışmalarımızda da küfürler havadaydı ama artık şiddette devreye girdi.

Ben hiç bişeyden şikayet etmedikçe Eşim çok iidir. tabi yine bencilce ..

Eşim tır şöförü kendi tırını çalıştırıyo . evlenmeden önce şehir ler arası gitmiyorum çok nadir diyordu ben yola gidiyorsan ben yapamam hiç başlamayalım demiştim .

Bi aksilik oldu babası vefat etti borç kaldı tek erkek ödemesi için çalışması lazım .. yollara gitmeler başladı 3 gün 4 gün gelmemeler,hafta sonu çalışmalar

ve saplantı derece iş düşünme ve ben hariç herkesin yarasına derman olup koşturmalar .

eşimin evde olmamasına alışamıyorum bu konuda zaten tartışıyoruz ama iyice beni erteler suistimal eder oldu . çok zoruma gidiyor çookkk

benim çocuk problemimde var endometriozis hastayım ve çocuğum olmuyor 8 - 9 ay yalancı menepoza sokuldum 9 ay sonra(kasım 2012) regl olunca yumurta çoğaltma

ve aşılama yapıldı . doktor eşimin eline liste verdi şu günler burda ol diye o günlerin hiç birinde yoktu işe gittigitmeyebilirdi ama GİTTİ

ogunlerden biride benim doğum günümdü mafoldum günlerce ağladım ve aşılamamda tutmadı regl oldum ..

diyeceğim oki ben iyi olduğum hiç bir şeye ses çıkartmadıkça iyiyiz azcık dişimi göstersem başta yazdığım hakaretler devreye giriyor.

Eşim beni seviyor ama kendine göre bencil bir sevgiyle .. artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayım bi yanım o kadar yoğun çek git diyorki .gi

Bir yanımda sabret sen elinde geleni yap gideceksende ben elimden geleni yaptım dersin ..

SİZCE NE YAPMALIYIM 1.5 YILLIK EVLİYİM ...

"eşim beni seviyor" bu cümleyi nasıl kurabiliyorsunuz...çocuğunuz olmaması gerektiği için olmuyor bence...dua edin böyle bir evliliğin içinde çocuğunuz olmasın

Böyle bi eşiniz varken, hala hamile kalmaya mı çalışıyorsunuz :KK19:

Ben böyle bir babanın evladı olmak istemezdim şahsen
Çekip gitmeyi yoğun halde düşünürken yine de beni dünyaya getirmek için zorlayan bencil bir annem de olsun istemezdim

"eşim beni seviyor" bu cümleyi nasıl kurabiliyorsunuz...çocuğunuz olmaması gerektiği için olmuyor bence...dua edin böyle bir evliliğin içinde çocuğunuz olmasın

Aylarca çocuk için tedavi gördüm. Gitmediğim doktor dökmediğim para kalmamıştı. Tüp bebeği bile seceneklerimin arasına almıştım hiçbir sorunumuz olmamasına rağmen. Çoğu zaman isyan ederdim Allah'a bana neden cocuk vermiyorsun diye. Rabbim yaşayacaklarımı bildiği için vermemiş. Eğer ben hamile kalsaydım; karnım dolu, gözüm yaşlı bir şekilde eşime bir şans daha verip acılarıma acı katacaktım muhtemelen.

Şu günlerde en sevdiğim söz; bakalım Mevla neyler, neylerse güzel eyler.

eşinizin bu fevri davranışları alkol alması babasının ölümünden sonra mı başladı yoksa böyle biri mi:44: ne olursa olsun size küfretmeye hakkı yok konuşursunuz anlaşırsınız anlayış bekler ama uslup böyle olmamalı
sorumsuz bu adamdan bebek yapında tam olsun bebekle beraber ağlayarak eşinizin yolunu beklersiniz artık..
ondan çocuğunuz olmadığı için dua etmeliniz bence

konu başlığını baz alırsak eşin için hiçsin ama konu içeriğini baz alırsak eşin seni seviyo, bencil sevgi nasıl oluyo onu bilemem, kendi fikrimi söyliyim ne köy olur ne kasaba

Eşinin seni sevip sevmediğini sadece sen ve eşin bilebilir. Buradan eşin seni sevmiyor, tek çare ayrılık demek çok saçma geliyor. Gözlerine bakan sensin, eşinle aynı yatağı paylaşan sensin. Kesinlikle yaptığı şey çok kötü, sana hiçbir şekilde şiddet kullanmaya hakkı yok. Bunu yaparken eşinin çok alkollü olduğunu sanıyorum. Bu yazacaklarımı eşini aklamak için değil sadece bu açıdan da bakman için yazıyorum. Eşin ailede tek erkek, tüm borçlar üzerine kalmış. Senin yanında olmak isterken uzun yolda araba kullanmak durumunda....Zaten uzun mesafede araba kullanmak çok zor, tır ise hem yüklü, hem manevra almak gerçekten çok zor. Tır şoförü akrabamız var; adamın kolları vites atmaktan damar damar olmuş, bacaklarında ise sürekli ağrı var. Eşinin çevresinde de bir sürü tırcı var; küfürlü muhabbetler vs. Yani demem o ki, eşin ağır stres altında ve sende üzerine gidince kendini kaybetmiş. Sen üzerine gitmedin aslında haklı şeyler söyledin ama o öyle algılamamış. Bence eşinle otur konuş; borçlarınızı daha hızlı kapatmak için sende çalışabilirsin. Borçlar kapanınca belki uzun süreli dışarıda kalmaz. Dolayısıyla daha az yorulur, daha verimli zaman geçirirsin. Bu son olayla ilgili tavrını net ortaya koy, yaptığı şeyin seni çok kırdığın bir daha tekrar ederse farklı bir tepki vereceğini söyle...Küfürlü konuşmalarından hoşlanmadığını belirt. Tartışmada yine küfür ederse sen sus, tartışma bitincede sen böyle dedin ama ben seninle konuşmuştum. Beni çok kırıyorsun, lütfen dikkat et vs. de...Erkekler bebeklere çok meraklıdır, bence senin yanında olmak istemiştir. Bunun açıklamasını iste; işe gittiyse belki o işi kaybedecek ve mesela kirasını ödeyemeyecekti. Bu aşılamadan falan anlamadı, yani sadece o gün olabileceğini...Ayrılmak çok kolay, verirsin dilekçeyi, anlaşmalı veya çekişmeli boşanırsın. Seviyorsan mücadele edeceksin; her sorunla baş edebilirsin; şiddet ve aldatma hariç...Herşey gönlünce olsun...

Sinel

benim mesajima tepki verdin ama
goruyorsun ki aklin yolu birdir

Lutfen cocuk meselesini iyi dusun...

evliliğinde şiddet var sana hesap vermem istediğim zaman gider istediğim zaman gelirim diyen bir kocan var bu adam değişir mi bence çok zor :KK50:
çocuğun yokken ayrıl demek içimden geliyor ama yine de sen bilirsin canım
tek tavsiyem şu olabilir çocuk için acele etme önce eşinle sorunlarını çözmeye çalış

X