Aşılama günlüğüm ve Zekai Tahir Burak Hastanesi

Bu süreç insanı çok yoran bir süreç. ona göre kendinizi ne zaman iyi hissediyorsanız o zaman başlayın Öncelikle bunu söyleyip baştan uyarmam gerekiyordu.
Şöyle ki serüvenim salı günü iğnelerin 112,5 ml'e yükseltilmesiyle devam etti. sonra cuma gittim. sonra pazartesi, sonra çarşamba sonra perşembe ve bugün? Yumurtalarım kontrol ediliyor. Gittiğim zaman randevu almış olduğum için giril barkod alma işlemlerim hızlı sürüyor sıra beklemiyorum... Ayrıca bir gün Yanlışlıkla Doç.Dr.Yasemin Taşcı'dan randevu almışım yani geçen pazartesi. Bayıldııım bayıldııım. Yani o hastanedeki en sevdiğim doktor oldu kendisi. Ve hastasına açıklama yapmayı düşünen tek doktor. Öneririm. Konudan konuya mı atlıyorum bilemedim ama siz beni anlamışsınızdır.
bugünkü kontrolümde sağda 4 solda 4 yumurta ölçüldü en büyükleri sağ da bir 13 mm solda bir 13mm olmak üzere iki
tane. onları doğru dğzgün büyütebilirsem sanırım aşılama olabilirim.
Pazartesi tekrar kontrolüm var.
Bu arada 3 kutu gonal-f bitti. Devlet sadece 3 kutu kadar karşılayabiliyormuş bunu da bugün öğrendim.
Gonal-f i göbekten vurmaya devam ediyorum. ama o kdr uzun sürdü ki benim bu ay ki serüvenim. göbek çevrem mosmor...
Her gittiğimde de e2 ölçtürtmek için kan veriyorum. iki kolum da pert. İnşAllah bu emeklerim boşa çıkmaz.
Söylemeden edemeyeceğim. Hastanede de giriş yapıp barkod aldıktan sonra dosyanı alıp sisteme kaydolman için ayrı bir masa var. Orda çok tatlı bir Nihal abla var< soyadını bilmiyorum> Bir kere Nihal abla olmazsa orası resmen çöker. Atom karınca gibi her işe koşturuyor. sorduğum veya soracağımı bildiği sorulara peşin peşin cevap veriyor. Ayrıca bir süre sonra adını öğrenip, adınla hitab etmeye başlıyor. Espri yapıyor, yardımcı oluyor. o orda iyi ki var
Nihal abla .. :) gerçekten moralin bozuk olsa onu görünce insanın morali yerine geliyor hakikaten inşallah emeklerin boşa çıkmaz Rabbim sevindirir inşallah kuzum ..❤️

Tekrar merhaba kızlar, Dün tekrar kontrole gittim 2 yumurtam 14 biri 18 mm di. Doktor çatlatma iğnesini verdi. Dün gece 10 da yaptım. Yarın sabahtan aşılamam var.
Garip bir haldeyim. Heyecanlıyım, yorgunum, internette tutmayan aşılamaları okumaktan bıkkınım.
Biz 4 kutu gonal f kullandık. Doktor ovitrelle ve crone jel yazdı aşılamadan sonra kullanmam için.
her kutuda yaklaşık 150 tl ücret ödedik eczaneye. devlet sadece 3 kutu karşılıyor diye de 4. kutuyu biz aldık. diğer ilaçlarında ek ücretiyle beraber sanırım 900 tl falan ilaçlara gitti.
Başka sorunuz olursa ben bilgilendiririm.
İlk defa aşılama yaptıracağım için şuan aşılamada neler oluyor yazamayacağım. Olduktan sonra yine hastaneyi ve aşılama işlemini anlatırım.
Lütfen fikirlerinizi ve yorumlarınızı eksik etmeyin. En azından boşuna uğraşmadığımı bileyim.
Zekai Tahir Burak hastanesine gideniniz varsa da yazsın lütfen. Belki karşılaşırız :)

Merhaba kızlar, Ben dün aşılamamı yaptırttım. Sabah erkenden gittik eşim örnek verdi. labaratuvar ı bekledik 10:45 gibi aşılama için odaya alındım. 117. numaralı odada. Hemşire geldi yatakları ayarladı üzerimizi çıkarıp yattık. hemşire düzeltti üzerimize beyaz örtüleri örttü. aşılamanın nasıl olacağını anlattı ve sorduğumuz soruları cevapladı. çok tatlı bir kadındı sağolsun. aşılama olacak 4 kişiydik iki kişi. 117 numaralı odaya iki kişi de 121 numaralı odaya geçti. Doktor önce yanımdaki arkadaşa yaptı aşılamayı , sonra bana geldi. Uğraştı biraz ve akıntın çok mu dedi ben de yumurtlama dönemim olduğu için çok dedim. Sanırım akıntımı temizledi bişeler yaptı çnkü katateri takmadan önce. sonra aşılamayı yaptı bir ince sızı hissettim sadece. işlem biterken çok güzel bir aşılama oldu bi gıdım bile geri gelmedi dedi. cronone jeli kullanmasını anlattı dikkat edin kendinize dedi. doktor odadan çıkarken sol tarafımda bir ince elektriklenme gibi birşey hissettim böyle çakma gibi birşey. Umarım bebişimin gelişidir Eşimin yıkandıktan sonra 30 milyon spermi bana verildi. %95 ileri hareketli idi. umarım tutar Allahım.

İnş bebişin geliyordur cnm çok yorucu bir süreç olduğunu iyice anladım yazdıklarından. Rabbim ödülünü versin inşallah.

Hastane çok yakın bana ..
Umarım tutar .. inşallah Rabbin hayırlısını versin..
İnşAllah canım beniim Allahım herkese versin inşAllah
İnş bebişin geliyordur cnm çok yorucu bir süreç olduğunu iyice anladım yazdıklarından. Rabbim ödülünü versin inşallah.
evet canım çok yorucu bir süreç. maddi manevi bir şekilde yoruluyorsun. inşAllah aşılamam tutar herkese ışık, umut olurum. Allahım evlat hasreti çeken herkese versin inşAllah içinde de bana...

Merhaba arkadaşlar, bugün aşılamayla birlikte 13. günüm...
11. günde hassas gebelik testlerinden yaptım negatif çıktı.
Bugün de kan verdim. o da negatif çıktı.
Sanırım ilk aşılamada güzel sonuçlar alamadım.
Günlerdir aralıklarla ağlıyorum ve kimseyle konuşmak istemiyorum...
Zamanla düzelirim sanırım.
Henüz regl olmadım...
Ama olursam tedaviye bir ay ara vericem...
İnsanın psikolojisi bunların hepsini kaldıramıyor...

Merhaba arkadaşlar, bugün aşılamayla birlikte 13. günüm...
11. günde hassas gebelik testlerinden yaptım negatif çıktı.
Bugün de kan verdim. o da negatif çıktı.
Sanırım ilk aşılamada güzel sonuçlar alamadım.
Günlerdir aralıklarla ağlıyorum ve kimseyle konuşmak istemiyorum...
Zamanla düzelirim sanırım.
Henüz regl olmadım...
Ama olursam tedaviye bir ay ara vericem...
İnsanın psikolojisi bunların hepsini kaldıramıyor...
Rabbim yardımcın olsun, inş en kısa zamanda hayırlı evlatlarınız olur. doğrusu nedir bilemiyor insan bu süreçte umudunu kaybetme ama çok da zorlama kendini bünyeni rahat bırak istersen. inş güzel haberler verirsin bizlere de ışık olur.

Rabbim yardımcın olsun, inş en kısa zamanda hayırlı evlatlarınız olur. doğrusu nedir bilemiyor insan bu süreçte umudunu kaybetme ama çok da zorlama kendini bünyeni rahat bırak istersen. inş güzel haberler verirsin bizlere de ışık olur.

Çok teşekkür ederim.
İnşAllah güzel haberlerle gelebilirim.

Tekrar merhaba kızlar, Dün tekrar kontrole gittim 2 yumurtam 14 biri 18 mm di. Doktor çatlatma iğnesini verdi. Dün gece 10 da yaptım. Yarın sabahtan aşılamam var.
Garip bir haldeyim. Heyecanlıyım, yorgunum, internette tutmayan aşılamaları okumaktan bıkkınım.
Biz 4 kutu gonal f kullandık. Doktor ovitrelle ve crone jel yazdı aşılamadan sonra kullanmam için.
her kutuda yaklaşık 150 tl ücret ödedik eczaneye. devlet sadece 3 kutu karşılıyor diye de 4. kutuyu biz aldık. diğer ilaçlarında ek ücretiyle beraber sanırım 900 tl falan ilaçlara gitti.
Başka sorunuz olursa ben bilgilendiririm.
İlk defa aşılama yaptıracağım için şuan aşılamada neler oluyor yazamayacağım. Olduktan sonra yine hastaneyi ve aşılama işlemini anlatırım.
Lütfen fikirlerinizi ve yorumlarınızı eksik etmeyin. En azından boşuna uğraşmadığımı bileyim.
Zekai Tahir Burak hastanesine gideniniz varsa da yazsın lütfen. Belki karşılaşırız :)

Canım geçmiş olsun öncelikle birşey soracaktım bende de pcos var klomene yanıt vermedim üç defa denedim ama yumurtam gelişmedi sen direk aşılamaya gecmissin ben aşılamadan önce iğne tedavisi olcam neden iğne tedavisini düşünmedin canım ?

Canım geçmiş olsun öncelikle birşey soracaktım bende de pcos var klomene yanıt vermedim üç defa denedim ama yumurtam gelişmedi sen direk aşılamaya gecmissin ben aşılamadan önce iğne tedavisi olcam neden iğne tedavisini düşünmedin canım ?

İğnede de değişen birşey yok canım. Klomene cevap verdiğim iki ayda da normal ilişkide olmadı...
iğneye geçtiğim ilk ay aşılama yapıldı. son durum onun da tutmadığı yönünde.
zaten bildiğim kadarıyla klomenden sonra iğneye geçilince aşılama yapılıyor bildiğim kadarıyla

Merhaba kızlar;
Kendimi toparlamam uzun zaman aldığı için anca yazabildim.
Benim gibi tedavi sonrası psikolojik çöküşe girenler anlayabilirler sanırım... Kimseyle konuşmak, kimseyle görüşmek, kimsenin üzülme demesini duymak bile istemiyorsunuz.
Günlerdir durmaksızın ağlıyorum. Ne zaman geçecek bilmiyorum.
Bu yol çok uzun ve çok zorlu...
Aşılama sonrası adetim çok gecikmeden geldi Allahtan. Bu ay tedaviye kendi isteğimle ara veriyorum...
Birkaç bitkisel şey deneyip dinlenmek istiyorum.
Sonra ne yaparım şuan emin değilim ama karar verdiğimde burdan yazmaya devam edicem.
Allahım isteyen herkese bir an önce evlat nasip etsin

Ultrasonda karşılaştığımız kadın aynı kadın mı bilmiyorum ama bana da çok kaba davranmıştı. Modum düşmüştü direkt. Allah yardımcın olsun.

Kizlar bende bugun ogleden sonra tek basima kontrole gidecegim ilk kez oldugundan zaten heyecai ve cikacak sonuctan korktugumdan stresliyim o kadin bana da denk gelirse bilmiyorum ne olur En Büyük KK Kimsenin kimseyi bagirmaya azarlamaya hakki yok gerekirse ismini soyismini alip sikayette bulunurum ins bana da denk gelip moralimi bozmaz

Ultrasonda karşılaştığımız kadın aynı kadın mı bilmiyorum ama bana da çok kaba davranmıştı. Modum düşmüştü direkt. Allah yardımcın olsun.

Sağol canım benimm

Kizlar bende bugun ogleden sonra tek basima kontrole gidecegim ilk kez oldugundan zaten heyecai ve cikacak sonuctan korktugumdan stresliyim o kadin bana da denk gelirse bilmiyorum ne olur En Büyük KK Kimsenin kimseyi bagirmaya azarlamaya hakki yok gerekirse ismini soyismini alip sikayette bulunurum ins bana da denk gelip moralimi bozmaz

Vallahi ben Bimer'e şikayet etmiştim. tam bir ay bile geçmeden cevap geldi Zekai Tahir Burak hastanesinin yönetiminden. Şikayet ettiğiniz çalışanlarımız sözlü olarak uyarılmıştır diye. Bu ay ara verdim ben ama diğer ay yine öyle davranırsa yine şikayet edicem.
Siz de birşey gördüğünüzde şikayet etmekten çekinmeyin.
Çünkü biz olmasak onlar da para kazanamazlar...
Ve eğer o yerde mutluca durmayacaksa yerlerinde gayet iyi bir şekilde duracak milyonlarca iş isteyen lisanslı insanlar mevcut.
Ben bimere kayıt olup şikayette bulundum. şikayettw bulunurken ilgili bakanlığa direk iletilsin mi yazıyordu evet i seçip sağlık bakanlığını seçtim. direk gitti şikayetim. Memnun kaldım. Ama henüz bir daha gitmediğim için bilemiyorum düzeldiler mi düzelmediler mi

Merhaba arkadaşlar.
Ben aşılamadan sonraki ayı boş geçireyim dedim.
Ama soğan suyu ve şu maydonozlu sütlü buhar kürünü denedim.
Lakin bende sanırım ters etki yaptılar.
Regl olamıyorum.
adetimin 3 ve 7 gün geçtiğinde kan testi yaptırdım tabisi negatif çıktı.
bugün 8. günüm hala beklemedeyim.
Ya aşılama ayındaki hormonlar dengemi alt üst etti
ya yaptığım kürler.
gecikmeyen adetim gecikir oldu.
bakalım hayırlısı

Merhaba arkadaşlar.
Ben aşılamadan sonraki ayı boş geçireyim dedim.
Ama soğan suyu ve şu maydonozlu sütlü buhar kürünü denedim.
Lakin bende sanırım ters etki yaptılar.
Regl olamıyorum.
adetimin 3 ve 7 gün geçtiğinde kan testi yaptırdım tabisi negatif çıktı.
bugün 8. günüm hala beklemedeyim.
Ya aşılama ayındaki hormonlar dengemi alt üst etti
ya yaptığım kürler.
gecikmeyen adetim gecikir oldu.
bakalım hayırlısı
Kendini kasma, çok düşünmemeye çalış canım, psikoloji de çok etkili oluyor bu dönemde. 1-2 defa bende de gecikme oldu, ama sonrası düzeliyor. Anladığım kadarıyla 1 kez aşılama oldun, ben de 3 :)), alıştım gibi artık, inşallah en sonunda bebeklerimize kavuşuruz

Bu süreç insanı çok yoran bir süreç. ona göre kendinizi ne zaman iyi hissediyorsanız o zaman başlayın Öncelikle bunu söyleyip baştan uyarmam gerekiyordu.
Şöyle ki serüvenim salı günü iğnelerin 112,5 ml'e yükseltilmesiyle devam etti. sonra cuma gittim. sonra pazartesi, sonra çarşamba sonra perşembe ve bugün? Yumurtalarım kontrol ediliyor. Gittiğim zaman randevu almış olduğum için giril barkod alma işlemlerim hızlı sürüyor sıra beklemiyorum... Ayrıca bir gün Yanlışlıkla Doç.Dr.Yasemin Taşcı'dan randevu almışım yani geçen pazartesi. Bayıldııım bayıldııım. Yani o hastanedeki en sevdiğim doktor oldu kendisi. Ve hastasına açıklama yapmayı düşünen tek doktor. Öneririm. Konudan konuya mı atlıyorum bilemedim ama siz beni anlamışsınızdır.
bugünkü kontrolümde sağda 4 solda 4 yumurta ölçüldü en büyükleri sağ da bir 13 mm solda bir 13mm olmak üzere iki
tane. onları doğru dğzgün büyütebilirsem sanırım aşılama olabilirim.
Pazartesi tekrar kontrolüm var.
Bu arada 3 kutu gonal-f bitti. Devlet sadece 3 kutu kadar karşılayabiliyormuş bunu da bugün öğrendim.
Gonal-f i göbekten vurmaya devam ediyorum. ama o kdr uzun sürdü ki benim bu ay ki serüvenim. göbek çevrem mosmor...
Her gittiğimde de e2 ölçtürtmek için kan veriyorum. iki kolum da pert. İnşAllah bu emeklerim boşa çıkmaz.
Söylemeden edemeyeceğim. Hastanede de giriş yapıp barkod aldıktan sonra dosyanı alıp sisteme kaydolman için ayrı bir masa var. Orda çok tatlı bir Nihal abla var< soyadını bilmiyorum> Bir kere Nihal abla olmazsa orası resmen çöker. Atom karınca gibi her işe koşturuyor. sorduğum veya soracağımı bildiği sorulara peşin peşin cevap veriyor. Ayrıca bir süre sonra adını öğrenip, adınla hitab etmeye başlıyor. Espri yapıyor, yardımcı oluyor. o orda iyi ki var
Canım benim yazdıklarını harfiyen okudum bende o hastaneye gidiyorum suan bütün testlerim yapıldı 7 aralık yani dün de en son rahim filmi çekildi ve adetimin 2. Gunu gel dosya açılacak dedi heralde tedavime başlanacak bekliyorum bakalım nihal hanımı aynı bende senin günü düşünmüştüm o yüzden çok güldüm söylediğine atom karınca mübarek kendi küçük ama işlevi büyük diyordum kendi kendime :KK50: neyse inşallah yorucu bir süreç olmaz hepimiz için sanırım bana da klomen başlatacaklar hakkımızda hayırlısı olsun... suan senin durumun nedir var mı gebelik sonunu okumadım ama :halay:

Zekai Tahir ' e uc kez gittim ve ucunde de doktorlar bildigin zamanla yarisiyor. Hatta sonuc gostermeye gittigimde hizlica sonuclarima bakip gonderdiler. Hani oturup soyle olmali boyle olmali diye konusacak ortam olmadi hic :KK43: Hep oyle mi orasi yoksa bana mi denk geldi

Zekai Tahir ' e uc kez gittim ve ucunde de doktorlar bildigin zamanla yarisiyor. Hatta sonuc gostermeye gittigimde hizlica sonuclarima bakip gonderdiler. Hani oturup soyle olmali boyle olmali diye konusacak ortam olmadi hic :KK43: Hep oyle mi orasi yoksa bana mi denk geldi
Canım Merhaba önce gerekli testler yapılıyor test sonucunu görüp pek bi yorum yapmiyolar o sonuçların hepsini biriktiriyolar en son rahim filmi cekildikten sonr tedavine başlıyorlar işte ozmaan ilgileniyolar:KK54:

X