Aşılama aşılama ile hamile kalanlar bekleyenler buraya

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
eşim kabul etmiyor tüp bebeği.çünkü onun önceki eşinden çocukları var.tuzu kuru yani.oda uğraşıor bebeğimiz olsun diye ama olmuyor.tüp bebeğe de yanaşmıyor.zaten pahalıymış.bizim maddi durumumuz pek iyi değil.o yüzden istesede yaptıramayız

Aşılama da çok ucuz bir şey değil.
1.500 TL sırf ilaçalrım tutmuştu
1.000 TL de aşılama parası merkeze vermiştim.
Ve sonuç tutmadı çöpe gitti o para.
2. denemede direk tüp istedik ilaçlar dahil 6.100 TL
Ama tabi devlete gidersen bedava yapıyorlar sanırım :KK66:

Aşılama da çok ucuz bir şey değil.
1.500 TL sırf ilaçalrım tutmuştu
1.000 TL de aşılama parası merkeze vermiştim.
Ve sonuç tutmadı çöpe gitti o para.
2. denemede direk tüp istedik ilaçlar dahil 6.100 TL
Ama tabi devlete gidersen bedava yapıyorlar sanırım :KK66:

devlet hastanesi tüp bebek yapıyormu ilk defa duydum.ben çok ümitsizim yaaa.bebek konusu geçtiği zaman hep ağlıyorum.çevrem boşver olur çocuğu napacan bizim varda noluyor hep bu sözleri duyuyorum.onlar için konuşması bedava tabi.ben mersinde erdemlide yaşıyorum acaba mersin de ki devlet hastaneleri yapıyormu.daha kocamı da ikna edemedim.offf nolacak benim halim.ALLAHIM bilir artık.o ne zman isterse o zaman olur.

devlet hastanesi tüp bebek yapıyormu ilk defa duydum.ben çok ümitsizim yaaa.bebek konusu geçtiği zaman hep ağlıyorum.çevrem boşver olur çocuğu napacan bizim varda noluyor hep bu sözleri duyuyorum.onlar için konuşması bedava tabi.ben mersinde erdemlide yaşıyorum acaba mersin de ki devlet hastaneleri yapıyormu.daha kocamı da ikna edemedim.offf nolacak benim halim.ALLAHIM bilir artık.o ne zman isterse o zaman olur.

Vallahi Mersin devlet hastanelerini bir araştır derim.
İstanbul da bir çok devlet hastanesi ücretsiz yapıyor.
3 aşılama, 1 tüp bebek eğer tutmazsa da rapor veriyor yarı fiyatına gidip özellerde yaptırmaya devam ediyorsun kalan ücreti devlet ödüyor :KK66:
Araştır dene derim.
Millete de bakma bekara karı boşamak kolaydır derler o hesap.
Hem boşver üzülme derler, hem de her fırsatta neden olmuyor diye kurcalarlar
:KK19:

Vallahi Mersin devlet hastanelerini bir araştır derim.
İstanbul da bir çok devlet hastanesi ücretsiz yapıyor.
3 aşılama, 1 tüp bebek eğer tutmazsa da rapor veriyor yarı fiyatına gidip özellerde yaptırmaya devam ediyorsun kalan ücreti devlet ödüyor :KK66:
Araştır dene derim.
Millete de bakma bekara karı boşamak kolaydır derler o hesap.
Hem boşver üzülme derler, hem de her fırsatta neden olmuyor diye kurcalarlar
:KK19:

aynı sorunları paylaşıyorum.ama dr a gitmeye çok korkuyorum.sizde ilk aşılama tutmamış,sonra direkt tüp bebek mi yaptırdınız hangisini önerirsinz.özel sigorta ile ilgili bir bilginiz var mı acaba.devletten sigortalı değilim

aynı sorunları paylaşıyorum.ama dr a gitmeye çok korkuyorum.sizde ilk aşılama tutmamış,sonra direkt tüp bebek mi yaptırdınız hangisini önerirsinz.özel sigorta ile ilgili bir bilginiz var mı acaba.devletten sigortalı değilim

Aşılamayı çok araştırdım kimsede tutmamış vallahi hem zaman hem para kaybı bence.
Doktorum çok ısrar etti aşılamada çünkü benim gebe kalmada sorunum yoktu. Tüp bebeğe gerek yok dedi doktorlar.
Kaç tane hastane gezdim hiçbirisi bana tüp yapmayı istemedi bekle sen hamile kalırsın dediler hep, psikolojik dediler hep olmamasının sebebine.
Sonra bir klinik bulduk tüp bebek merkezi çok ısrar ettik tüp yap diye Aşılama yaptı tutmadı, sonra tüpe yine yanaşmadı evine git bekle dedi.
Öff çevre baskısı, yaş gidiyor, iyice stres oldum bekledim olmadı bir türlü hamile kalamadım.
Çevrem çok sıkıştırdı neden çocuk yapmıyorsunuz olmuyor mu vb...
dayanamadım doktora gittim ağladım ne olur dedim bana tüp bebek yap psikolojim iyice bozuldu olacağı da varsa hepten olmuyor kalamıyorum hamile iyice strese girdim ben dedim.
Doktor da peki dedi. ilk denemede tuttu çok şükür.

Devlet hastanelerinde yaptırman için sgk olması lazım
Özel sağlık sigortası tüp bebeği karşılamaz ki.
İlk defa duydum Özel sağlık sigortalarının çoğu doğumu bile karşılamıyor.

çok çok sevindim canım.inşallah hayırlısı ile bebeğini kucağına alırsın..bende çok kararsız kaldım,bekleyip denemeye devam edelimmi,yoksa aşılama mı ,tüp bebek mi derken iyice stres oldum.bu psikolojime de yansıyor,kilo da aldım,kötü etkiledi beni..sorun eşimde ilerlemiş dereceede varikosel vardı,ameliyat oldu.ilaç fln derken yine olmuyor.durumumuzda belli ,evet özel sigorta eşimin hiçbirşeysini karşılamadı bu süreçlerde.bende o yüzden dr dr gezmek istemiyorum.ne yapsam nasıl yapsam.tüp bebek nerede olur ve ücreti nasıldır.hormon iğneleri daha da kilo yapacak mı? teşekkürler cevabın için

çok çok sevindim canım.inşallah hayırlısı ile bebeğini kucağına alırsın..bende çok kararsız kaldım,bekleyip denemeye devam edelimmi,yoksa aşılama mı ,tüp bebek mi derken iyice stres oldum.bu psikolojime de yansıyor,kilo da aldım,kötü etkiledi beni..sorun eşimde ilerlemiş dereceede varikosel vardı,ameliyat oldu.ilaç fln derken yine olmuyor.durumumuzda belli ,evet özel sigorta eşimin hiçbirşeysini karşılamadı bu süreçlerde.bende o yüzden dr dr gezmek istemiyorum.ne yapsam nasıl yapsam.tüp bebek nerede olur ve ücreti nasıldır.hormon iğneleri daha da kilo yapacak mı? teşekkürler cevabın için

inşallah,sağol güzel duaların için.Allah herkezin yüzünü güldürsün

cağla durumum senınle aynı
1 senedir korunmuyoruz pko luyum ve esşimde sorun yok.
ve aynen etrafımdakı herkez ıkıncı bebeklerıne hamile ben hala surunuorum.
bugun ilk aşılamamı yaptırdım. ama benım de hıc umudum yok. tıpkı senın de ılk yaptırdında olmadıı gıbı. ve yıne senın gıbı ben de herkeze tup bebekle hamıle kalıcaımı soyluorum.
ne dıcemı bılemıorum ben de çook mutsuzum. geçmeyen bitmeyen bir belirsizlik hali aylardır..

slm delideni, inş. senin ilk aşılaman tutarda her ay dön başa yapmazsın. kimisi ilk aşılamada kimisi ikinci aşılamada hamile kalmışlar.
kimiside aşılamayı ciddiye almıyor. ben artık Allah ol derse olur inancına sahibim. yapılan bütün telaşlar,denemeler,stresler hep vesile.
Allah ol demeden tüp bebekle gebe kalamayanlarda var.

bir tanıdığım 2 kez aşılama 1 kez tüp bebek yaptı ve gabe kalamadı. birebir şahidim. artık olmuyor olmıcak diye kafasından çıkardı.
sonra pat kendiğinden hamile kaldı. Allah hepimize sabır versin. bende düşünmeyeyim diyorum ama adet olma günlerime yaklaştıkça hep bir heyecan içerisindeyim.
Allah'ım aratmasın isteyen herkese nasip etsin inş.

bende pko var , eşimdede şekil bozukluğu , 26 sında Cerrahpaşa gidiyorum doktorla ilk görüşmem olucak umarım herşey herkes için hayırlı olur, Allah tüm isteyenlere nasip eder.

Merhaba canım,bende cerrahpaşada tüp bebek tedavisine başlamayı düşünüyorum,prosedürler çok uzun sürüyomu yani çok geç sıra geliyo diyolar,

arkadaşlar bende bu ayın 20 sinde aşılama yaptırdım.1 haftam kaldı sonuç almama inşallah hayırlısı ise olsun.aşılama yaptıranlar sizler ne gibi belirti yaşadınız.karnınız ağrıdı mı ya da göğsünüz acıyor mu.ben de bunların hiç biri yok.yardımcı olursanız sevinirim.kısaca anlatırsanız iyi olur:KK9::KK34:

arkadaş ben de aşılama yaptıranlardanım.ben 1.gün kasıkta ağrı.2.gün kasıkta ağrı.ondan sonraki günler ise belli belirsiz ağrım oldu.6. günü ise göğsümün ucunda ağrı oldu.aşılamanın 12.günü ise adet oldum.adetim siyah renkti.2 gün sürdü adetim.adetin 2. günü koyu kahverengi oldu.normalde benim adetim 4 gün sürüyordu.benim başımdan geçenler bunlar.allah yardımcımız olsun benim 1. aşılamamdı.

Arkadaşlar ben 3 buçuk yıllık evliyim ilk günden itibaren bebek istiyoruz eşimle ama malesef bir kez bile hamilelik duygusunu henüz tadamadım :KK43: yapılan tüm tahlillerim normal çıkıyor eşimin de öyle.. bir kez çatlatma iğnesi oldum ama işe yaramadı ve aşılamaya karar verdik kısmetse ocak ayının ilk günlerinde aşılama olucağım için çok heyecanlıyım ilk aşılama da tutma şansı çok düşük biliyorum baştan çok umutsuzdum ama gün yaklaştıkça umutlanmaya başladım tefriciye okuyoruz bana lütfen dua edin.. kendim balıkesirde oturuyorum ama aşılamam İzmir de olucak inşallah tepecik eğitim ve araştırma hastanesinde.. lütfen dua edin yalvarıyorum size beni en iyi sizler anlarsınız yaşamayan bilmez tanımadığınız birine ettiğiniz duaların sevabı tartışılmaz bende isteyen herkese dua ederim bir yasin bile okuyup göndermek nelere kadir olabiliyor dünya duayla ayakta duruyor arkadaşlarım Rabbim isteyen herkese de bizlere de nasip etsin inşallaah anne olabilmeyi kimsenin kucağını boş bırakmasın.. amiiiiiiiiiiiiiin...

Arkadaşlar ben 3 buçuk yıllık evliyim ilk günden itibaren bebek istiyoruz eşimle ama malesef bir kez bile hamilelik duygusunu henüz tadamadım :KK43: yapılan tüm tahlillerim normal çıkıyor eşimin de öyle.. bir kez çatlatma iğnesi oldum ama işe yaramadı ve aşılamaya karar verdik kısmetse ocak ayının ilk günlerinde aşılama olucağım için çok heyecanlıyım ilk aşılama da tutma şansı çok düşük biliyorum baştan çok umutsuzdum ama gün yaklaştıkça umutlanmaya başladım tefriciye okuyoruz bana lütfen dua edin.. kendim balıkesirde oturuyorum ama aşılamam İzmir de olucak inşallah tepecik eğitim ve araştırma hastanesinde.. lütfen dua edin yalvarıyorum size beni en iyi sizler anlarsınız yaşamayan bilmez tanımadığınız birine ettiğiniz duaların sevabı tartışılmaz bende isteyen herkese dua ederim bir yasin bile okuyup göndermek nelere kadir olabiliyor dünya duayla ayakta duruyor arkadaşlarım Rabbim isteyen herkese de bizlere de nasip etsin inşallaah anne olabilmeyi kimsenin kucağını boş bırakmasın.. amiiiiiiiiiiiiiin...

canım,, Allah sanada bizlerede sağlık evlatlar nasip etsin. bende hala her ay aynı sıkıntıyı yaşıyorum. önceki aylara göre daha iyiyim ama birinin hamile olduğunu duydugumda moralim sıfıra iniyor ve o gün kafamı kaldıramıyorum sıkıntıdan. başkalarının bebeği olduğuna tabiki seviniyorum ama o an hissettiğim bende o duyguları neden yaşayamıyorum oluyor.. her adetime 1 hafta kala kafamda hayallerler umutlarr.. ve kızlar bugün bir komşumun 10 sene sonra ilk kez hamile olduğunu öğredim. Veren Allah işte. biz ne kadar çırpınsak ağlasakda Allah ol demeden olmuyor. onun için yapacağımız tek şey yürekten dilemek ve dua etmek. ben kendimce diyorum ki demek ki Allah beni sınıyor bu şekilde sınav ediyor, böyle sıkıntısını yaşayıp bebeğime kavuşacağım. kendimi o zamana kadar yıpratmaktansa eşimle bebeksiz geçen günlerimizin tadını çıkarayım, gezeyim tozayım diyorum kezaa son 2 aydır böyle yapıyoruz. Allahım o güzel mis gibi bebek kokularını bizlerede tattırsın inşallah.. hepimize sabır diliyorum. ilerki günlerde tekrar yazacağım..

benim aşılamam geçen ay tutmamıştı .bende bu ay meyrem suresi ve yasin i şerif okuyorum.41 gün yapılması gerekiyormuş.bugün 13.günüm.adet olduğumuz zaman bir arkadaşına ya da komşuna okutacaksın.tam 41 gün olması gerekiyormuş.bunu okuyup birçok hamile kalan arkadaş çok.nette paylaşmışlar bende ordan gördüm.tavsiye ederim.rabbim ol derse anında olur. Hz.Allah daha neyin hayırlı olduğunu daha iyi biliyor.:emir_bebek::emir_bebek::nazar:

benim aşılamam geçen ay tutmamıştı .bende bu ay meyrem suresi ve yasin i şerif okuyorum.41 gün yapılması gerekiyormuş.bugün 13.günüm.adet olduğumuz zaman bir arkadaşına ya da komşuna okutacaksın.tam 41 gün olması gerekiyormuş.bunu okuyup birçok hamile kalan arkadaş çok.nette paylaşmışlar bende ordan gördüm.tavsiye ederim.rabbim ol derse anında olur. Hz.Allah daha neyin hayırlı olduğunu daha iyi biliyor.:emir_bebek::emir_bebek::nazar:

slm arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım benimde yarı asılamam var lütfen banada du edin

herkese merhaba yazılanları okudum allahım hepimizin gönlüne göre versin inşallah. ben de 6 gün önce aşılama yaptırdım aşılama sonrası bir sıkıntım olmadı ama göğüslerim çok acıyor ve şiş... bu bir anlam ifade ediyormu bilemiyorum? sizin bir bilginiz var mı ?

buarada bilgi maksatlı yazayım ben aşılamamı tıp fakültesinde yani devlet hastanesinde yaptırdım ve ilaç yüzdesi dışında hiçbir ücret ödemedim... :KK34:

slm arkadaşlar bende haftaya aşılama yaptırcam bugün ilaçlarımı kullanmaya başladım:) ilaç parası bende 140 tl verdim raporla aldık bizde..inş. tutar ben adetim bitince fatma ana eli otunuda içmeye başlıcam hemde üstümde taşıcam umarım onunda faydası olur..Allah dualrımızı emeklerimizi karşılıksız bırakmaz inş..isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlat nasip eder tez zamanda..

slm arkadaşlar bende haftaya aşılama yaptırcam bugün ilaçlarımı kullanmaya başladım:) ilaç parası bende 140 tl verdim raporla aldık bizde..inş. tutar ben adetim bitince fatma ana eli otunuda içmeye başlıcam hemde üstümde taşıcam umarım onunda faydası olur..Allah dualrımızı emeklerimizi karşılıksız bırakmaz inş..isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlat nasip eder tez zamanda..

merhaba arkadaslar 2 gün ara ile 2.ci asılamam bu gün yapıldı simdi heycanla ocagın 1 bekliyoruz yüce rabbim insallah yeni yılıma bebegim ile girmeyi hayırlı haberler almayı nasip eder

herkese merhaba yazılanları okudum allahım hepimizin gönlüne göre versin inşallah. ben de 6 gün önce aşılama yaptırdım aşılama sonrası bir sıkıntım olmadı ama göğüslerim çok acıyor ve şiş... bu bir anlam ifade ediyormu bilemiyorum? sizin bir bilginiz var mı ?

buarada bilgi maksatlı yazayım ben aşılamamı tıp fakültesinde yani devlet hastanesinde yaptırdım ve ilaç yüzdesi dışında hiçbir ücret ödemedim... :KK34:

merhaba,
inşallah aşılamam tutar bize güzel haberlerini verirsin. bende aşılama yaptırmıştım geçtiğimiz eylül ayında. bende de hiç bir sıkıntı değişik bişey olmadı. Bünyeden Bünyeye değişiyor bence.

devlet hastanesinde aşılama yaptırmak için ne gibi prosüdürler var? kısaca yazar mısın?
çünkü ben özelde yaptırmıştım aşılamayı ve 1000 tl yi geçmişti.
tam açıklarsan sevinirim.

X