Aşılama süreci ve Varikosel

BU KAÇINCI AŞLAMANIZ VE TUTTU MU?

• 1. AŞILAMA - OLUMSUZ

OY: 14 63,6%
  • 1. AŞILAMA - OLUMLU

OY: 2 9,1%
  • 2. AŞILAMA - OLUMSUZ

OY: 7 31,8%
  • 2. AŞILAMA - OLUMLU

OY: 1 4,5%
  • 3. AŞILAMA- OLUMSUZ

OY: 1 4,5%
  • 3. AŞILAMA - OLUMLU

OY: 0 0,0%
  • 3DEN ÇOK AŞILAMA - OLUMLU

• 3DEN ÇOK AŞILAMA - OLUMSUZ

• Ankete Katılan
    22
Evrem17 Evrem17 Mammamia2 Mammamia2
Kendinizi bırakmayın!!
Dediğin gibi canımm tüp bebek kötü bir yöntem değil ve allah kimsenin duasını geri çevirmez biz elimizden geleni yapalım yeter ki. Allah sevdiği kullarını sınarmış. Bizi de böyle sınıyordur belkide sonunda ne olacağını bilemeyiz. O kadar çok kadın var ki tüp bebek tedavisine tam başlayacakken doğal yoldan hamile kalan.... rabbim ne kadar çok istediğimizi görmek istiyor belkide daha çok dua etmemizi istiyor ona daha çok yaklaşmamızı istiyordur bilemeyiz. Dualarınızı eksik etmeyin yeterki istemekten vazgeçmeyin elbet bizim kucaklarımızı da dolduracaktır rabbim ama zamanı vardır ve zamanı geldiğinde dolduracaktır kucaklarımızı evlatlarımızla belkide 1 değil 2 tane birden verecektir tüp bebek vesilesiyle evlerimiz bıcır bıcır bebeklerle dolacaktır. O yüzden kendinizi bırakmayın ve be gerekiyorsa yapmaya hazır olun bugün değilse yarın olacaktır elbet allaha güvenin dualarınıza güvenin canlarımm. En kısa zamanda bebek haberleri alma dileğiyle inşallah ❤️
Allah razı olsun canım çok haklısın. Bizim sınavımız bu sabretmeye gayret ediyoruz. HEPİMİZE nasib olsun inşallah o mutlu anları tadıp yaşamak.:anneadayı::KK200:

Canim tüp bebek merkeziyle gorusmeye gittiniz mi ?
önce buradaki doktoruma gittim canım kist oluşmuş bu ay başlama başlasanda olumsuz olur yıpranırsın dedi. soğan kürümne başla dedi ve doğal bir ilaç verdi. bu ay dinleneceğim. bu arada rapor çıkarmaya çalışacağım ve araştırma yapacağım merkezler için. zaten kendimi hiç hazır hissetmiyordum. hakkımızda hayırlısıyla olur inşallah hepimiz içn. sen ne yaptın canım durumlar ne netleşti mi ?

önce buradaki doktoruma gittim canım kist oluşmuş bu ay başlama başlasanda olumsuz olur yıpranırsın dedi. soğan kürümne başla dedi ve doğal bir ilaç verdi. bu ay dinleneceğim. bu arada rapor çıkarmaya çalışacağım ve araştırma yapacağım merkezler için. zaten kendimi hiç hazır hissetmiyordum. hakkımızda hayırlısıyla olur inşallah hepimiz içn. sen ne yaptın canım durumlar ne netleşti mi ?
Yok canim ignenin 12.gunu bekliyorum hala. Gelen giden yok. Zaten adetim geç olur tahminimce. 19.gunlere kadar olmuyorum. Bende kararsizim ikinci asilama konusunda. Temmuzds kpss var ona hazirlaniyorum iyice stresliyim. Stres etkiliyor haliyle hormonlari. Sınavdan sonra mi baslasam ikinci asilamaya bilmiyorum. Doktorumla konusacam adet olup gidince. Eşim zaman kaybetmekten yana degil ama bu da benim onceligim. Rapor nasil cikartmayi dusunyorsun canim. Ben özele gidiyorum boyle bir sansim varmis diye duydum. 3.asilama ve 3 yillik evli olursan devlette tup bebek icin hak kazaniyomussun.

Kist cok buyuk mu canim. Ilac fln verdi mi bunun icin ? Bence de engel olur. Saglikli olmaz surec. O kadar da para vereceksin bosuna olmasin. Biraz dinlenirsin kafan da rahatlar. Benim hep aklimda nasil rahatlatacam bilmiyorum. Sinavlarim bitse de tatile ciksak yoksa ustumden her ay tır geciyor mübarek. :KK43:

Yok canim ignenin 12.gunu bekliyorum hala. Gelen giden yok. Zaten adetim geç olur tahminimce. 19.gunlere kadar olmuyorum. Bende kararsizim ikinci asilama konusunda. Temmuzds kpss var ona hazirlaniyorum iyice stresliyim. Stres etkiliyor haliyle hormonlari. Sınavdan sonra mi baslasam ikinci asilamaya bilmiyorum. Doktorumla konusacam adet olup gidince. Eşim zaman kaybetmekten yana degil ama bu da benim onceligim. Rapor nasil cikartmayi dusunyorsun canim. Ben özele gidiyorum boyle bir sansim varmis diye duydum. 3.asilama ve 3 yillik evli olursan devlette tup bebek icin hak kazaniyomussun.
3 aşılama diyorlar evet ama doktor başka aşılama deneme dedi bana zor dedi yani vakit kaybı benim için. inşallah rapor alabilirim, alırsam çok rahatlatır beni. 4 yıllık evli olacağım canım zaten ağustosta ve hiç gebe kalmamamında etkisi olur diye düşünüyorum.
Rahat olmak elbette önemli canım. kafanı rahatlat eğer sabredebilirim diyorsan temmuzdan sonra düşün. inşallah rabbim gönlüne göre versin :) iki mutlu haberi bir arada alasın :) öğretmen misin canım ? branşın ne?

Kist cok buyuk mu canim. Ilac fln verdi mi bunun icin ? Bence de engel olur. Saglikli olmaz surec. O kadar da para vereceksin bosuna olmasin. Biraz dinlenirsin kafan da rahatlar. Benim hep aklimda nasil rahatlatacam bilmiyorum. Sinavlarim bitse de tatile ciksak yoksa ustumden her ay tır geciyor mübarek. :KK43:
ilaç verdi ve soğan kürü dedi canım. iki tane bi sağda bi solda :KK34: aynen tatile git kafanı dağıt, rahatla hem.

3 aşılama diyorlar evet ama doktor başka aşılama deneme dedi bana zor dedi yani vakit kaybı benim için. inşallah rapor alabilirim, alırsam çok rahatlatır beni. 4 yıllık evli olacağım canım zaten ağustosta ve hiç gebe kalmamamında etkisi olur diye düşünüyorum.
Rahat olmak elbette önemli canım. kafanı rahatlat eğer sabredebilirim diyorsan temmuzdan sonra düşün. inşallah rabbim gönlüne göre versin :) iki mutlu haberi bir arada alasın :) öğretmen misin canım ? branşın ne?
Amin canim hepimiz icin insallah. Rahim hazir durumdaysa ikinci asilamayi da olurum galiba. Agustosta da 3.yu olursam hakkim doluyor zaten. Belki oranlar yükseleceği icin de gebelik sansim olur. Alanim din kültürü canim. 4 yil ucretli ogretmenlik yaptm. .ilahiyat okuyorum son 3 dersim kaldi yaz okulunda vericem onun da sinavlari temmuzda. Zor gececek benim icin. Kpss cabasi zaten. Bir yandsn ds kariyerim icin ugrasiyorum iste böyle :)

Allah yolunu açık etsin canım benim, hepimizin hayat telaşı farklı işte, bende rehber öğretmenim :) kafa rahatlığı çok önemli gerçekten :)

Sogan kürünü bende denemek istiyorum canim. Ne zaman başlanıyor kurr. Ne kadar iciyorsun. Sogan kurunu veren doktor ilk defa duyuyorum :) gnelde ilac veriyorlr sadece
benimki hayıt hapı ile soğan kürü önerdi canım doktorum baya iyi sağolsun. adetten sonra 15 gün içiyormuşsun aç karna sabah akşam ılık. benim bi arkadşım klomen kullanıyordu kist yaptı o ay ara verdi ona da aynı şeyleri tavsiye etti. kisti olmasına rağmen düşmüş kist kendiliğinden hamile kaldı :) doğaldan şaşmamak lazım da işte bakma. benim hiiiçç kistim olmamıştı bugüne kadar doktora bile gitmezdim. ilaçları yiyince oldu işte.

benimki hayıt hapı ile soğan kürü önerdi canım doktorum baya iyi sağolsun. adetten sonra 15 gün içiyormuşsun aç karna sabah akşam ılık. benim bi arkadşım klomen kullanıyordu kist yaptı o ay ara verdi ona da aynı şeyleri tavsiye etti. kisti olmasına rağmen düşmüş kist kendiliğinden hamile kaldı :) doğaldan şaşmamak lazım da işte bakma. benim hiiiçç kistim olmamıştı bugüne kadar doktora bile gitmezdim. ilaçları yiyince oldu işte.
Ne guzel haberler canim. Bende de hayit otu var bende deneyeyim. Rahmi temizler sogan kürü de. Ben aktara yaptrdgmz kürü de kullaniyorum. Kisinin hormon tahlillerine göre yapıyor. Esime ve bana ayri ayri bitkisel karışımı yapti. 10 yildir cocugu olmayan bir komsumuz vardi. Onlar denemisler kullandiklari ikinci ay hamile kalmislar ki onlards da hic bir sorun yokmus. Tup bebek bile olmamis. Bizde onlardan tavsiye aldik ve aktari bulduk. Adam kimyaci ve bitkiler hakkinds uzman olmus ayni saracoglu gibi. Verdigi kür cok acimsi ama. Zor iciyorum. Onun da faydasi olur inşallah. 2.defa icmistim.

Eklentiler

• Screenshot_2018-06-01-20-33-09.jpg
    Screenshot_2018-06-01-20-33-09.jpg
    41,4 KB · Görüntüleme: 24
X