Aşk Acısı, Hazmedememek, KırgınLık, KızgınLık...

_-_-_-_-_-_-_-_ _-_-_-_-_-_-_-_ burası inanılmaz büyük ve de yaygın bir platform. buraya bir konu açılınca KK toplumuna mal oluyor hemen.lütfen herkesin her yazdığını ,özellikle mahalle karısı tarzında yazan kalitesiz yorumları ciddiye almayın. yav he he deyip geçin.bazıları burayı bir tür rahatlama aparatı olarak kullanıyor.kocasına,kaynanasına,eltisine çıkışamayan bazı bünyeler sinirlerini burada boşaltabiliyorlar.Öyle düşündüklerinden falan değil aslında, bildiğin tırnaklarını geçirip rahatlamak için.Bunu bir de mükemmel hayatı,evliliği varmış numarası yaparak gerçekleştirenler favorim.
çok canınızı sıkıyorsa ilgili şahsiyetlerin profiline girip "gözardı et" seçeneğini tıklarsanız görmezsiniz de.hakaret varsa KİB'leyin cevap vermek zaman kaybı olur.
Konunuza gelince, yaşadıklarınıza çok üzüldüm.Hayalkırıklığınız tahmin dahi edilemez...
Sevgi, aşk hele de karşılıklı olunca çok güzel duygulardır,insanı bulutlarda gezdirir.Hatalı evliliğinizden sonra dört elle bu mutluluğa sarıldıgınıza eminim,yerinizde kim olsa aynısını yapacağı gibi..
Uzun uzun yazıp daha fazla üzmek istemiyorum sizi.Fakat sizin de bir takım yanlışlarınız var satır aralarında yakaladığım.Keşke o derece sahip çıkmasaydınız..Aileden biri gibi hemen almasaydınız.
Fakat olan olmuş.. Çocugunuza belli etmeden acınızı dibine kadar yaşayın.Bir şekilde başarın bunu,içinize atmayın.
Sonra öfke duyun o adama..Evet öfke..yaptıkları için yutamayacağı naneleri ağzına doldurup sonra da kustuğu için..
Böyle bir travma üzerine kimse sizden güçlü durmanızı beklemesin,beklemiyorlardır da zaten bence.
Sonra aşk dışında sizi mutlu eden şeyleri hatırlayıp onlara yoğunlaşın..
Döner mi,keşke dönse diye beklemeyin.İnanın beklentinizi çok düşük tutarsanız olumsuz ihtimal de sizin için o kadar yıkıcı olmaz.
Hakkınızda hayırlısı olsun

Mathildamae çok teşekkürler canım. En azından burada halen insani duygularını yitirmemiş birilerinin olduğunu görmek çok güzel. Ben sadece dua ettim. Hep hakkımızda hayırlısını istedim. Şuan da başka birşey yapmıyorum. Sadece ilk aşk, ilk acı. Ben fazla güçlüydüm hayata karşı. İlk çaresizliğim bu oldu sanırım ve acısını da paşa paşa yaşayacağım.
Akşama kadar oğlumun annesiyim, annemin babamın kızı, kardeşimin ablası, arkadaşlarımın güçlü dostu...
Sadece geceleri ağlatan zırlayan aşık acı çeken kalbi kırık bi kız çocuğu hepsi bu...

Cok uzuldum yasadiklariniza. Allah yardimciniz olsun. Geciyor ama ablacim bunu unutma olurmu? Bu tarz bir sey basima geldi ailesini asamadi. Basta boguluyordum acisindan. Sonra zamanla gecti. Simdi evlendi cocugu olacak. Onceden dusunsem acimdan kivranirdim artik canim acimiyor. Hatta bebisi ve esi mutlu olsunlar diye dua ediyorum. Sadece ona ah ediyorum. Gececek ablacm gercekten gececek, geciyor.. olumsuz yorumlara da bakma. Garantide saniyolar kendilerini. Biz de evliydik siz gibi siz de bosanmak zorunda kalabilirsiniz biz gibi :)

Kendiylesorunlu ve sabahvesen teşekkürler anladığınız ya da en azından anlamayı denediğiniz için. Ama erkek delisi, amaaa mide bulandırmak, amaaa anneliğime laf edilmesi.... Neyse neyse sakinim...

Zor işte hepimiz insani acılar yaşıyoruz. Benim ilk güvenirim ilk hayal kırıklığım.
İlk duvarlarını yıktığı m ve pişman olduğum... Evet geçecek ama biraz delikte geçecek sanırım.
insanlara kendinizi ispat etmek zorunda değilsiniz. gerçekten asıl sorunlu insanlar başka.
kendilerini deşarj ediyorlar resmen.
herkes yargıç cellat kesiliyor. nasıl olsa bedava burada meslek sahibi olmak.
ve herkesin yorumu kendi iyimserliğini ve karakterini yansıtır.
saldırarak ancak kendilerini bir şekilde tatmin edip içindeki anlayış kapasitesini deşifre ederler.
brrr korkunç.
sallasanız kim bilir ne kusurlar akar mükemmelliyetciliği oynayanlardan.
hayat bu ve her şey insanlar için ki böylesi doğal bir duyguyu bile duygusuzlaştıranlara diyecek söz bulamıyorum.
kesinlikle muhatap olmayın.
sanal alemde herkes cellat.
zaten acınız size yetiyorken, bir de kalkıp balyoz indiriyorlar, siz en saf halinizi satırlara dökmüş iken.
ben burada çok bilmişlere sinirlendim.
onlardan ne yazık ki çok var,
ergen diye tutturup gidiyorlar.
sanki ergenlere has bir şey güvenmek sevmek.
duygusuzlaşmış insanlar.
ya da sevgi duygusunu yaşamamışlar.
yok annesin yok ergen misin.
sevgi bu yahu..
yaşı mı olur.
pes dedirtti yorumlar.
Allah burada ki yorumlara karşı da sabır versin size.
engelleyin gitsin cvp vermeyin lütfen. ben sinirlendim :)

tatlım aşk acısı zordur bilirim. sanki boşlukta yürüyosun gibi olur. yemek yiyemezsin uyuyamazsın. gülsen bile için kan ağlar. kolay bişey değil üzüntüden yüz felci geçirmek. Allah kimseyi sevdiğinden ayırmasın. biliyorum demesi kolay ama unutacaksın canım. zamanla unutuluyo. geriye baktığında ya çok üzülüyodum o zamanlar diyosun. belki Allah bunu sana tecrübe olarak çıkarttı ilerde seni seveni anlayıp onun kıymetini daha iyi bileceksin kimbilir. bol bol dua oku canım. için sadece duayla rahatlar. yüz felcin nasıl oldu canım düzeldinmi.
Oyy canım çok sağol Allaha şükür yüz felcinden eser kalmadı iyiyim ama bu acı dinmiyor. Hatta şuan arada bir konuşuyoruz. Adamın gücü yok yahu seviyorum ama... İstiyorum ama...
Adam dediğin bu cümlelerden sonra ama der mi :/

merhaba öncelikle,
henüz konunuzun tamamını okuyamadım fakat hem sizin yazdıklarınızı hemde bi riki yorumu okurken içim cızladı...
lütfen burada yapılan her yorumu ciddiye alıp kendinizi üzmeyin.. bende sizin gibi bir ayrılık yaşamış çocukları olan tekrar bir ewlilik aşamasında bir bayanım.. sizin gibi bende bir sıkıntımı paylaşmak istediğimde her seferinde burda konu kapattırmak zorunda kaldım...
yazdıklarınızı okurken o kadar üzüldümki hem sizin için hem aileniz ve çocuğunuz için fakat nedendir bilmiyorum babanızla olan kısmı okurken içim iki kat yandı... benimde bana ve çocuklarıma çok düşkün bir ailem var inanın bazen kendi mutluluğumdan çok onları düşünüyorum... benim üzülmem demek onların üzülmesi demek... size bu kadar destek olan ailenizin kıymetini bilin bunu söylemesi benim için çok kolay biliyorum ama ne olursunuz o adamdan uzak durun... insan birşeylerin içindeyken gerçekten farkedemiyor çoğu şeyi... içinde yaşattığın seginin yok olması bir anda mümkün değil evet onu yaşat ama zamana bırak bak görüceksin herşeyi daha net daha iyi görüceksin... yazının sonunda özlüyorum demişsin eğer seni ararsa bile bu özleme sevgiye yenik düşüp tekrar hayatına sokma ve kendinden çok hiç kimseyi sewme... herşey senin için çok çok güzel olsun umarım kendini aileni ve çocuğunu çok sew ve iyi bak...
Keşke elimde olsaydı. Keşke hayatımdan ilk kez birine yenilmeseydim. Ama gerçekten o kadar temiz şeyler yaşamıştık ki bu olanları hazmetmek zor. Ki bizim gibi ilk hatayı yapan insanların ikinci şansı daha da zor. Senin ilişkin ne alemde. Aileler falan. Ya da o da mı evlenip ayrılmış. Belki bizimki de öyle olsaydı bunlar hiç yaşanmaz aile bu kadar zora sokmazdı.

nasıl haberiniz oldu yeni bir profil açtığından? belki o değildir..
nasıl haberiniz oldu yeni bir profil açtığından? belki o değildir..
Hayır hayı o :) çakma bi hesabımdan en yakın arkadaşlarına baktım ve buldum. Resmini koymuş adını kısaltmış falan. Aradım sordun yok dedi. Sonra baktı ki ben eminim ki marifetlerini ve araştırmacı kişiliğimi iyi bir itiraf etti :) sonra neyse sen takıl bakalım küçük fare kaşar peşinde koşmaya devam et dedim. Saçmalama ne kaşarı bilmem ne, şifremi vereyim mi bal sonra değiştiririm dedi önce istemedim sonra ver dedim. Açtım baktım ne kadar o dudak büzen hatunların varsa ekli ailesi ekli. Aramalara baktım eski sevgililerin profillerine bakılmış, kızlarla boş geyikler yapılmış falan. Sonra neyse değiştir dedim şifreyi değiştirdi hesabı dondurdu :)

Cok uzuldum yasadiklariniza. Allah yardimciniz olsun. Geciyor ama ablacim bunu unutma olurmu? Bu tarz bir sey basima geldi ailesini asamadi. Basta boguluyordum acisindan. Sonra zamanla gecti. Simdi evlendi cocugu olacak. Onceden dusunsem acimdan kivranirdim artik canim acimiyor. Hatta bebisi ve esi mutlu olsunlar diye dua ediyorum. Sadece ona ah ediyorum. Gececek ablacm gercekten gececek, geciyor.. olumsuz yorumlara da bakma. Garantide saniyolar kendilerini. Biz de evliydik siz gibi siz de bosanmak zorunda kalabilirsiniz biz gibi :)
Deli kız ne Şirin bi yorum böyle teşekkürler, geçecek elbet ama işte ben bu kadar hayata dair güçlüyse hemen pes etmeyip biraz savaşsa mı diyorum bazen. Kimin için ona değmez falan dediğini de duyuyorum, biliyorum ama o da bunalımda ve çıkmazda biliyorum. Yahu aslında artist artist yazdığıma bakma bişey bildiğim yok sadece özledim. Alıştım. Sevdim. İnandım. Ve şu an saçma sapan bi psikolojide neler olacak diye izliyorum...

_-_-_-_-_-_-_-_ _-_-_-_-_-_-_-_ burası inanılmaz büyük ve de yaygın bir platform. buraya bir konu açılınca KK toplumuna mal oluyor hemen.lütfen herkesin her yazdığını ,özellikle mahalle karısı tarzında yazan kalitesiz yorumları ciddiye almayın. yav he he deyip geçin.bazıları burayı bir tür rahatlama aparatı olarak kullanıyor.kocasına,kaynanasına,eltisine çıkışamayan bazı bünyeler sinirlerini burada boşaltabiliyorlar.Öyle düşündüklerinden falan değil aslında, bildiğin tırnaklarını geçirip rahatlamak için.Bunu bir de mükemmel hayatı,evliliği varmış numarası yaparak gerçekleştirenler favorim.
çok canınızı sıkıyorsa ilgili şahsiyetlerin profiline girip "gözardı et" seçeneğini tıklarsanız görmezsiniz de.hakaret varsa KİB'leyin cevap vermek zaman kaybı olur.
Konunuza gelince, yaşadıklarınıza çok üzüldüm.Hayalkırıklığınız tahmin dahi edilemez...
Sevgi, aşk hele de karşılıklı olunca çok güzel duygulardır,insanı bulutlarda gezdirir.Hatalı evliliğinizden sonra dört elle bu mutluluğa sarıldıgınıza eminim,yerinizde kim olsa aynısını yapacağı gibi..
Uzun uzun yazıp daha fazla üzmek istemiyorum sizi.Fakat sizin de bir takım yanlışlarınız var satır aralarında yakaladığım.Keşke o derece sahip çıkmasaydınız..Aileden biri gibi hemen almasaydınız.
Fakat olan olmuş.. Çocugunuza belli etmeden acınızı dibine kadar yaşayın.Bir şekilde başarın bunu,içinize atmayın.
Sonra öfke duyun o adama..Evet öfke..yaptıkları için yutamayacağı naneleri ağzına doldurup sonra da kustuğu için..
Böyle bir travma üzerine kimse sizden güçlü durmanızı beklemesin,beklemiyorlardır da zaten bence.
Sonra aşk dışında sizi mutlu eden şeyleri hatırlayıp onlara yoğunlaşın..
Döner mi,keşke dönse diye beklemeyin.İnanın beklentinizi çok düşük tutarsanız olumsuz ihtimal de sizin için o kadar yıkıcı olmaz.
Hakkınızda hayırlısı olsun
İçten ve anlayışlı yorumun için teşekkürler. Evet o saldırı amaçları yorumları okuduğumda anladım ki gerçekten insanlar aynı değil. Psikolojik sorunlarını ve reelde i ezikliklerini burada böyle atmaya çalışıyorlar.
Aşka gelince zorrr... Vazgeçmek unutmak zorrr... Ama biliuorum ki imkansız değil. Biraz dua, biraz zaman, biraz sabır...

Yaw bu gundi kafalardan ne zaman kurtulacaz Allah'im???
Kadin cocugunu maddi-manevi magdur ettigini soyledi mi? Nerden varildi da bu kaniya suclandi konu sahibi? Cocuga ne kadinin ne icin yuz felci gecirdiginden?
Anne olmam benim de ozel alanlarim oldugu gercegini degistirir mi?
Aşık da olabilirim,evlenedebilirim.. Bir adam icin gozyasi da dokerim.
Napak ölek mi cocuk sahibi olduk diye? Hayvan gibi mi yasayalim?
Neyse sevgili konu sahibi gecmis olsun,cocugunuza zarar vermediginiz surece de paranizi istediginize yedirip,istediginiz kisi icin aglayabilirsiniz bence..

_-_-_-_-_-_-_-_ _-_-_-_-_-_-_-_ Haddini hududunu bilemeyen, mutsuz ve boş hayatlarını unutmanın yolunu başkalarının acılarını deşmekte bulan, bırakın anneniz-arkadaşınız olmasını o mide bulandırıcı meymenetsiz suratlarıyla ve nefret saçan gözleriyle karşılaşmamak için kapınızdaki çöpü toplamasını bile istemeyeceğiniz yorum sahibelerini görmeyin öncelikle. (Öyle yorumlara böyle cevap verilir ve bu kısa kesilmiş halidir. Siz naif kalıp kendinizi anlatmaya çalışmışsınız bi de, yapmayın.)

Size gelince yanınızda durmaya bile layık olduğu şüpheli bi adamı niye kendi önünüze koyarsınız ki ablacım? Kızmıyorum üzülüyorum inanın.

Adam dört dörtlük olsa da fark etmezdi. Sadece sizin şahsınıza da söylemiyorum. İnsanın hayatta kendisinden önde tuttuğu, kendinden önce düşündüğü kimse bakın büyük harflerle yazıyorum KİMSE olmamalı. Ne çocuğu, ne ailesi... Saçma sapan bi herifi saymıyorum bile.

Belki bu noktada anne olunca anlarsın diyenler, ailenin ve anneliğin kutsallığından dem vuranlar çıkacaktır, o kadar da degil diyeceklerdir. Kastettiğim insanlara karşı sonsuz bi sorumsuzluk ve bencillik değil, olması gereken.

Tabi ki hayatınızdaki insanlarla bağlarınız, onlara karşı sorumluluklarınız, borçlarınız var, bunlara sadık kalabildiği ölçüde vicdan, merhamet, sevgi sahibi olur insan ama bu borçlar ve bağlar bile sahip olduğunuz tek hayatın önüne geçmemeli, sağlığınıza zarar verecek ölçüde önemli olmamalı.

Etrafınızdaki insanlar doğar, ölür, değişir, hayatnızın büyük bi kısmını kaplarken bi anda isteyerek veya istemeyerek kaybolurlar ama siz daima kendinizle başbaşa kalırsınız. Onlar sizi kendi ruhunuzun ve bedeninizin acılarıyla bırakıp gidebilirler ama siz kendinizden kaçamazsınız. Çok iyi olup size destek olmaya calışsalar, sizin için üzüntüden kahrolsalar bile yükünüzü, acınızı isteseler de sizden alamazlar. Yine siz çeker siz taşırsınız.

Yani anlatmak istediğim şey bu adama sizin canınızı bu denli yakacak lüksü siz vermişsiniz, hayatınızı onun üstüne kurmuşsunuz. Fazla araştırmadan çürük temele bina inşa etmişsiniz resmen, üstelik son da bagıra bagıra gelmiş ama siz indirdiginiz duvarları kaldıracak gücü bulamamıssınız hatta bulmaya calısmadan görmezden gelip caresizce düzlmesini ummussunuz. Yazdıklarınızda yokuş asagı giden bi iliski var.

Nerede hata yaptım, nasıl atlatırım, nasıl bi daha bu hale gelmem sorularını sorarken "ama ben onun için bunu, bunu yaptım, sevilmeyi hakkettim." ya da "o bunu, bunu yapıp beni sevildigime inandırdı, ben kandırıldım" bahanelerine sıgınmayın. Olanla oldugu gibi yüzlesin ki daha güclü devam edin.

Geçmiş olsun. En kısa zamanda atlatmanızı umuyorum.

ya çok enteresan.

çocuk var, sizin durumunuz belli ve 3 yıllık bir ilişki.
ki her şey konuşulmuş, iş ayarlanmış uygun şehirde.

kızın ailesi zorla da olsa ikna edilmiş.

kızın çocuğu ile iyi ilişkiler konmuş.

askerlik gibi zorlu bir süreç birlikte atlatılmış.

hop nişan günü işler sarpa sarıyor.

malumunuz Türkiye'de yaşadığımız için çocuğun ailesinin tepkilerini tahmin ediyorum. Tüm aile ve akrabalar çocuğun üzerine gelince hissettiği baskıyı da tahmin edebiliyorum.

ama ne olursa olsun, minareyi çalan kılıfını hazırlar. evlenicem diye yola çıkan adamın son anda cayması kabul edilemez.
daha öncesinden zamana ihtiyacım var deseydi, size anlayışlı olun derdim ben.

neyse giden gitmiş. siz kendinizi üzmeyin.
sizin yanınızda aileniz ve çocuğunuz var.

giden kendi kaybeder.

Oyy canım çok sağol Allaha şükür yüz felcinden eser kalmadı iyiyim ama bu acı dinmiyor. Hatta şuan arada bir konuşuyoruz. Adamın gücü yok yahu seviyorum ama... İstiyorum ama...
Adam dediğin bu cümlelerden sonra ama der mi :/
tatlım seven insan ama demez yani adama öyle sinir oldumki anlatamam seni niye bu kadar üzüyo ya. bak hem yeni profil açmış sizi engellemiş kızları takip etmiş lütfen bunları aklına getirde kurtul şu sana bu acıları yaşatan adamdan

öncelikle burda saçma seviyesiz ego tatmini yapmaya gelenler bi gidin yeriniz burası değil saçma ve aşağılaycı yorumlarınızı kendinize yapın kimse düşmem sevmem kandırılmam üzülmem demesin hayat tekarürden ibaretdir öğütle olsaydı eskiden şimdiye insanlar kusursuz olurdu kimse kanmaz yanmaz ùzülmezdi bunları geçin bazı şeyler yaşanmadan anlaşılmaz

o adama sevgini verecegin yerde keşke oğluna verseydin o kadar cümleler okudum yazında hiçbir yerde oğlun için bişey yazmamışsın nasıl bir durum bu anlayamadım artık o adamı düşünme..oğlun ve kendın için yaşa...evet tabıkı yaşananlar çok zor bır durum butun umutların hayallerin tükendi ama oğlunla tekrar bir hayat kurabilirsin

tuğba seni çok iyi anlıyorum canım ben daha uzaktan tanıdğm bi insanın bana yaptıklarını kaldıramıyorum sen neler yaşamışsn buraya gelip anlatıyoruz belki yalnızız yada anlatıcak anlıycak insan yok yanında olmasa bile acısını paylaşıcak birilerini istiyo insan ama yok tuğba tek ve Yüce Allah var ve yeter kalpler ancak Allah'ın zikriyle huzur bulur dua edelim birbirimize yalnız dğilsin biyerlerde seninle aynı acıyı yasayanlar var ve ahımız var yapanlar mutlu olmasınlar üzülme canım

Yaw bu gundi kafalardan ne zaman kurtulacaz Allah'im???
Kadin cocugunu maddi-manevi magdur ettigini soyledi mi? Nerden varildi da bu kaniya suclandi konu sahibi? Cocuga ne kadinin ne icin yuz felci gecirdiginden?
Anne olmam benim de ozel alanlarim oldugu gercegini degistirir mi?
Aşık da olabilirim,evlenedebilirim.. Bir adam icin gozyasi da dokerim.
Napak ölek mi cocuk sahibi olduk diye? Hayvan gibi mi yasayalim?
Neyse sevgili konu sahibi gecmis olsun,cocugunuza zarar vermediginiz surece de paranizi istediginize yedirip,istediginiz kisi icin aglayabilirsiniz bence..
Her kadın önce kadındır yahu insandır. Annedir çocuktur komşudur anladım kardeştir ama önce insan ve kadındır. Ben oğlumu asla kimse için ikinci plana atmadım atmamda. Evet sanki jigolo tutmuşumda oğluma mendil sattırıp onu bekliyorum imajı çizildi ki hiç etkilenmedi hatta gülümsedim. Bahsettiğim tek şey tertemiz yaşadığım bi aşk acısıydı :)

o adama sevgini verecegin yerde keşke oğluna verseydin o kadar cümleler okudum yazında hiçbir yerde oğlun için bişey yazmamışsın nasıl bir durum bu anlayamadım artık o adamı düşünme..oğlun ve kendın için yaşa...evet tabıkı yaşananlar çok zor bır durum butun umutların hayallerin tükendi ama oğlunla tekrar bir hayat kurabilirsin
İşte mantısız bi yorum daha... Yaa arkadaşım oğluşumdan bahsetmek için emin ol bir derdim var platformunu seçmem. Lakin çok şükür onunla keyfimiz yerinde, okul birincisi, yakışıklı kızlar peşinde, bilgisayarda beraber oyunlar oynuyoruz, yemeğe gidiyoruz sinemaya gidiyoruz. Bunları mı anlatayım burada.
Neyse... :)

ya çok enteresan.

malumunuz Türkiye'de yaşadığımız için çocuğun ailesinin tepkilerini tahmin ediyorum. Tüm aile ve akrabalar çocuğun üzerine gelince hissettiği baskıyı da tahmin edebiliyorum.

ama ne olursa olsun, minareyi çalan kılıfını hazırlar. evlenicem diye yola çıkan adamın son anda cayması kabul edilemez.

giden kendi kaybeder.
Çokkk güzel ve mantıklı bir yorum gerçekten sağol. İşte beni anlayan nadir insanlardan biri... Aynen zaten acının geçememe sebebi sanırım bu. Hazmedemiyorummm

Deli kız ne Şirin bi yorum böyle teşekkürler, geçecek elbet ama işte ben bu kadar hayata dair güçlüyse hemen pes etmeyip biraz savaşsa mı diyorum bazen. Kimin için ona değmez falan dediğini de duyuyorum, biliyorum ama o da bunalımda ve çıkmazda biliyorum. Yahu aslında artist artist yazdığıma bakma bişey bildiğim yok sadece özledim. Alıştım. Sevdim. İnandım. Ve şu an saçma sapan bi psikolojide neler olacak diye izliyorum...

bunu ben de düşündüm biliyor musun ablam :) kendimden çok onun haline acıdım üzüldüm. kendi acımı bıraktım onu iyileştirmeye çalıştım. sonra durdum düşündüm.. benim ailem de onu istemiyordu ama ben ailemi aştım, yataklara düştüm acıdılar halime kabul ettiler. sonra dedim ki acaba karşı taraf ikna etmek için elinden geleni yapmıyor mu? hadi iknasını da geçtim, ben ailemden emin olmadan bugüne kadar kimseye ümit vermedim biliyor musun? çünkü ümit veririm bağlanır, sonra ailem istemez, onları aşamayacağımı da bildiğim için karşı tarafa ümit vermiyorum. biz bu kadar düşünürken acaba karşı taraf bunu düşünmüyor mu? burda biraz art niyet olma olasılığı var mı? işte beni bu düşündürüyor. acaba zaten aşmak istemediler mi?

çok çok yakın bi zamanda aynı olayın bi boy küçüğü de geldi başıma. bekardı karşıma çıkıp görüşmek için ikna edene kadar elinden geleni yaptı. ben hemen başta söyledim durumumu. ailen kabul etmez vs bir flört işine giremem dedim. ailemi yollayayım dedi. geldi ailemin karşısına çıktı. sonra ailesini getirdi benim ailemin karşısına. durumumu da kabul ettiklerini söyledi. ben tam bu sefer oluyor dedim ama akşamına saçma bi sebepten olay çıkardı ve defoldu gitti :)

ailemle ortak çıkarımımız şu oldu ki, ailesine benim durumdan filan bahsetmemiş. sadece beni ikna edip evlilik aşamasına kadar niyeti benimle gezip tozmak sonrasında da kaçıp gitmekmiş.

şimdi olaya toplu bakınca, galiba zaten en baştan niyetleri böyle bir şey olabiliyor. ya da ben yanılıyorum bilemiyorum.

Allah hakkımızda en hayırlısını versin :)

ya çok enteresan.

giden kendi kaybeder.
Yorumunuz hoşuma gitti, yapıcı buldum ama son anda caymamış aslında, baştan beri gidişinin yolunu yapmış bence ya da konu sahibesinin anlattıklarından ben bu sonucu çıkardım. Tabi bilmiyorum konu sahibesi ya da siz ne düsünürsünüz.

Aştıkları sorunların hepsinde konu sahibesi çabası ve fedakarlığıyla yükü sırtlamış adama da ikna edici bi hal ve tavırla asla yerine getirmeyecegi boş vaatlerde bulunmak kalmış gibi göründü bana.

Yani konu sahibesi kendi ailesiyle olan problemleri karşı tarafa yansıtmadan aşmayı başarmış, koca bi askerlik süreci boyunca adamın sadece bekleyen sevgilisi değil tek destegi olmuş (öyle ki Tugban yapsın diye üzerinden yük atacak yüzsüzlüğe erişmiş adamın ailesi), evlilik için maddi manevi hazırlıkların yükünü yine kendi ailesiyle birlikte sırtlamış.

_-_-_-_-_-_-_-_ _-_-_-_-_-_-_-_ bunları yaparken adam sadece güven veren bi tonla kendisinin bile içten içe inanmadığı ancak günü iyi geçirmesini sağlayan yalandan sözler verip durmuş.

Konu sahibesi düşünün tartın ilişkinizi, şehrinize taşınıp orada iş kuracağını söylemiş mesela ama bunun için hiç somut adım atarken, samimi şekilde bi yatırım yapıp bi işe koştururken gördünüz mü onu?

Ya da ailesini ikna etmek için ne kadar ileri gitti? Ailesi sizin sözde kusurlarınızı dillerine dolarken o ailesinin gerçek kusurlarının hesabını (mesela askerlik döneminde zerre destek olmayışlarını) sorabildi mi? Siz ne kadar ailemseniz bu kadın da cocugu da o kadar ailem diyebildi mi? Malum imzayı atınca gökten inmiyo ki aile kavramı, siz çoktan onun hayatının vazgeçilmez, geri dönülmez bi parçası olmuş olmalıydınız.

Yani örnekler çoğaltılır ama o adamın konu sahibesine gösterdigi yüzünün gerçek yüzü olduguna da adamın konu sahibesinin hayallerini paylastıgına da inanamadım ben. Nişan günü kaçışı bile aşama aşama planlı resmen. Söylenen hiçbi söz zorunluluktan ya da çaresizlikten değil; hepsi adice düsünülmüş, konu sahibesinden kestirmeden kurtulmak için söylenmis. Aile, toplum, damarlarımıza islemis mahalle baskısıyla son anda kaçmamış bence, olacagına basından beri hic inanmamıs serefsiz herif.

Son düzenleme:
X