Atanma /Formasyon / KPSS

Ankara ya da Gazi Üniversitesi açtı davayı. Tam hatırlayamadım. Bilenler ikinci üçüncü duruşmada sonuçlanır diyor. Ki kazanma olasılıkları çok yüksek. Dava önümüzdeki akademik dönem başladıktan sonra sonuçlanırsa gelecek yıl kayıt açılır, akademik dönemden önce sonuçlanırsa açılmaz. Okul tabi ki açmaya çalışacak, sağlam para kaldırdılar.
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Bunları hiç bilmiyordum nereden öğreniliyor onu da bilmiyorum. Ama iyi oldu bilmiş olmak.

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Bunları hiç bilmiyordum nereden öğreniliyor onu da bilmiyorum. Ama iyi oldu bilmiş olmak.
Konunun başında da yazdım facebookta gruplar var, birden fazla. Oralarda çok tartışıldı bu konu. Bilenler, takip edenler yazdı ben de oralardan öğrendim. Siz de takip edin. Faydası oluyor bir çok açıdan.
Hatta çok kızdım ben ama sınav soruları bile paylaşılmış, millet soruları bilerek sınava girmiş.

Konunun başında da yazdım facebookta gruplar var, birden fazla. Oralarda çok tartışıldı bu konu. Bilenler, takip edenler yazdı ben de oralardan öğrendim. Siz de takip edin. Faydası oluyor bir çok açıdan.
Hatta çok kızdım ben ama sınav soruları bile paylaşılmış, millet soruları bilerek sınava girmiş.
Bugün takibe alayım ben de madem. Bir kaç grup görmüştüm aslında ama pek oralıklı olmadım tartışıyorlardı sürekli boş boş muhabbetler yapanlara denk geldim. Göz gezdireyim bir. Teşekkür ederim.

Herkese merhaba.

Uzun zaman sonra hayalim olan Okul Öncesi Öğretmenliği için bir şansım oldu ve Açık Öğretim Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü açıldı ve kayıt oldum. Normal şartlarda formasyon aldığımız zaman Okul Öncesi Öğretmeni olarak atanma hakkımız varmış, MEB'i arayarak öğrendim.

Fakat formasyon kalkmak üzere bildiğiniz gibi. Hatta bazı üniversiteler formasyon vermeyi bıraktılar şimdiden. Ben mezun olana kadar kalkmış olacaktır en azından. Söylentiler ise aldı başını gitti. Bundan sonra yalnızca Eğitim Fakültesi Mezunları öğretmen olabilecek şeklinde söylentiler.. Okul Öncesi de zorunlu yapılmak isteniyor, yani hayal ettiğim mesleğe yaklaşmış sayılabilirim belki de..

MEB Bakanının yaptığı açıklamayı bu şekilde yorumlayanlar oldu. Bu duruma biraz üzüldüm, çünkü uzun zaman sonra hayalimi gerçekleştirme fırsatı doğmuşken bu şekilde olabilir mi diye bir korku sardı beni. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim.
kaç puanla girdiniz?

Bugün takibe alayım ben de madem. Bir kaç grup görmüştüm aslında ama pek oralıklı olmadım tartışıyorlardı sürekli boş boş muhabbetler yapanlara denk geldim. Göz gezdireyim bir. Teşekkür ederim.

Sınav sonuçları açıklanmış, baktınız mı? Nasıl gelmiş puanlar?

Ben örgünde edebiyat öğretmenliği bitirdim. Fakat atanamadım hala. Şimdi bende bu yıl auzefe kayıt oldum çocuk gelişimi bölümüne. Toplam 20 binden fazla öğrenci kayıt olmuş, bu kesinleşti. Ayrıca bölüm kapanmayacak, bizzat okulla yetkililerle görüştüm. Auzef çok güzel bir açıklama yaptı bununla ilgili. Mahkeme sonucu olumsuz. Bu bizlere tanınan bir hak, tabi ki kullanacağız. Mühim olan kendimizi en iyi şekilde geliştirebilmek, oturmamak, okumak, gitmek, araştırmak, uygulamalara katılmak. Örgün okuyan biri olarak söylüyorum. Artık aöf örgün kıyaslaması yapılması ne bileyim.. garip..

Bizimde çocuk gelişimi whatsapp grubumuz var. Sadece ders çalışıyoruz. Epey yararlı oluyor, sizlerde katılın güzel bir gruba. Benim iki dersim 100 , diğer derslerim ise 80-93 puan arası geldi bu sayede. Başarılar dilerim size de.

Ben örgünde edebiyat öğretmenliği bitirdim. Fakat atanamadım hala. Şimdi bende bu yıl auzefe kayıt oldum çocuk gelişimi bölümüne. Toplam 20 binden fazla öğrenci kayıt olmuş, bu kesinleşti. Ayrıca bölüm kapanmayacak, bizzat okulla yetkililerle görüştüm. Auzef çok güzel bir açıklama yaptı bununla ilgili. Mahkeme sonucu olumsuz. Bu bizlere tanınan bir hak, tabi ki kullanacağız. Mühim olan kendimizi en iyi şekilde geliştirebilmek, oturmamak, okumak, gitmek, araştırmak, uygulamalara katılmak. Örgün okuyan biri olarak söylüyorum. Artık aöf örgün kıyaslaması yapılması ne bileyim.. garip..

Bizimde çocuk gelişimi whatsapp grubumuz var. Sadece ders çalışıyoruz. Epey yararlı oluyor, sizlerde katılın güzel bir gruba. Benim iki dersim 100 , diğer derslerim ise 80-93 puan arası geldi bu sayede. Başarılar dilerim size de.
Desene sen de bendensin.Ben de hala atanamamış bir edebiyat öğretmeniyim.Artık atama hayal gibi bizim bölüme.Benim de psikoloji 50 diğerleri yüksek geldi.

Artık formasyon almayı üniversiteler değil MEB üstlenecek. Yani açığa göre alım ve formasyon verme işlemi olacak. Çok daha mantıklı oldu bence.

Sınav sonuçları açıklanmış, baktınız mı? Nasıl gelmiş puanlar?
Evet baktım. Anatomi yüksek gelmiş diğerleri orta seviye de. Bazı derslerin sorularını bulanlar olmuş sanırım onların baya yüksek gelmiş. Benim öyle bir şansım olmadı ama olsun yine de kötü değil şükür ki sonuçlar. Bakalım kısmet finallere. Sizin nasıl ?

Son düzenleme:
Artık formasyon almayı üniversiteler değil MEB üstlenecek. Yani açığa göre alım ve formasyon verme işlemi olacak. Çok daha mantıklı oldu bence.
Açığa göre formasyon verileceğini ilk sizden duydum. Böyle bir açıklama yapılmadı sanırım sadece YL gelecek formasyon yerine dendi. Ama bilmiyorum tabi nasıl olacak. Şuan biraz muallakta bu konu gerçekten.

Maşallah puanlarınız gayet iyi. Tebrik ediyorum. Benim de anatomi yüksek gerisi de normal. Wp grubunuza dahil olmak isterim ben de.

Ayrıca evet hak verdiler kullanıyoruz dediğiniz gibi. Kayıt sayısı da çok fazla umarım sonu hüsran olmaz. Formasyon düzenlemesi kafamı karıştırdı ama bakalım ne olacak. Umarım öğretmen olma hakkımız hala devam eder. Bir arkadaşta açığa göre formasyon verilecek yazmış. Sanırım kesin bir şey olmadığı için herkes bir şekilde yorumluyor. Ben de merakla bekliyorum. Hevesle öğretmen olma hayalimi gerçekleştiririm diye başladım ama korkuyorum bu formasyon konusundan.

Evet baktım. Anatomi yüksek gelmiş diğerleri orta seviye de. Bazı derslerin sorularını bulanlar olmuş sanırım onların baya yüksek gelmiş. Benim öyle bir şansım olmadı ama olsun yine de kötü değil şükür ki sonuçlar. Bakalım kısmet finallere. Sizin nasıl ?

Benim de tam tersi anatomi 75 gelmiş dört yanlışım var diğerlerini fullemişim. Ama Bat, sosyoloji ve psikoloji benim lisans eğitimimde zaten aldığım derslerdi, alt yapım vardı. Psikoloji ve sosyoloji de ilgi alanım zaten milyon tane kitap okumuşumdur. O yüzden böyle sonuçlar.
Anatomi ve psikoloji soruları yayılmış sanırım. Ben de sonradan gördüm, anatomiyi ful çekmişler. Finallere de bişey kalmadı, motivasyonum çok düştü benim nedense.

Ankara ya da Gazi Üniversitesi açtı davayı. Tam hatırlayamadım. Bilenler ikinci üçüncü duruşmada sonuçlanır diyor. Ki kazanma olasılıkları çok yüksek. Dava önümüzdeki akademik dönem başladıktan sonra sonuçlanırsa gelecek yıl kayıt açılır, akademik dönemden önce sonuçlanırsa açılmaz. Okul tabi ki açmaya çalışacak, sağlam para kaldırdılar.
Umarim açılmaz kimsenin hakkı yenmez.

Siz zamanında bu bölümü örgün okuyanların.Ne çalışmalar, stajlar,projeler yaptığından bi haber tabi böyle yorum yaparsınız. Bu bölüm o kadar basit değil,temelinde çocuk var.Önüne gelen bu işi yapamaz. Birçok örnegini gorduk,yaşadık.
Belki bölüm açık tutulacak ama formasyon hakkı olmayacak.Olmamali da..

Siz zamanında bu bölümü örgün okuyanların.Ne çalışmalar, stajlar,projeler yaptığından bi haber tabi böyle yorum yaparsınız. Bu bölüm o kadar basit değil,temelinde çocuk var.Önüne gelen bu işi yapamaz. Birçok örnegini gorduk,yaşadık.

Bölümü açık öğretim/örgün öğretim diye ayırmazlar, ayıramazlar ama. Yani formasyon hakkı verilirse ikisi de alır verilmezse ikisi de alamaz. Örgüne verelim açık öğretime vermeyelim diye bir ayrım söz konusu olmaz.

Bölümü açık öğretim/örgün öğretim diye ayırmazlar, ayıramazlar ama. Yani formasyon hakkı verilirse ikisi de alır verilmezse ikisi de alamaz. Örgüne verelim açık öğretime vermeyelim diye bir ayrım söz konusu olmaz.
Peki ikisinin aldığı eğitim aynı mı?

Tabi ki bölüm Eğitim fakültelerindeyse formasyon içinde olur ..
Açıktan okuyanlar keyfine göre yaşayıp sonra alelacele öğretmen olamanın peşinede olan insanlar.

Oysa ki Eğitimin aceleye gelmeyeceğini, baştan savma olamayacağını anladığımız zaman Ülkece ilerleyeceğiz.

Peki ikisinin aldığı eğitim aynı mı?

Tabi ki bölüm Eğitim fakültelerindeyse formasyon içinde olur ..
Açıktan okuyanlar keyfine göre yaşayıp sonra alelacele öğretmen olamanın peşinede olan insanlar.

Oysa ki Eğitimin aceleye gelmeyeceğini, baştan savma olamayacağını anladığımız zaman Ülkece ilerleyeceğiz.

Konunun en başından beri bazı bölümlerin açık öğretimi olmamalı diye konuşuyoruz zaten. Yanlış yere çatıyorsunuz.

Çocuk gelişimi bölümünün örgünü de açık öğretimi de eğitim fakültesinde değil, sağlık bilimlerinde. Örgün okuyan da açıktan okuyan da formasyon almak zorunda öğretmen olmak için. Formasyon hakkı verilirse ikisine de verilir, verilmezse ikisine de verilmez. Anlatabilmişimdir umarım.

Konu hakkında bir bilginiz var mı yoksa sırf çatayım diye mi geldiniz?

Hepimiz zamanında örgün okumuş insanlarız.Açıktan hiçbir bölümün olmaması gerektiğini de savunuyoruz.Bizim de bölümlerimiz açıktan açıldı zamanında.Ama ben hep okuyanlarda suç yok suç bu sistemi açanlarda dedim hala öyle diyorum.Hak verilirse herkes bunu kullanır.Zamanında benim bölümüme açıktan kaydolup bu hakkı kullananlar gibi ben de şimdi başkasının bölümüne kaydoluyorum.He ayrıca zaten 5 seneyi aşkındır öğretmenim.Bu bölüme kaydolanların yüzde 60tan fazlası da öğretmen zaten.Önüne gelen bir kişi değilim yani:KK14:Zamanında ben nasıl benim bölümümden açıktan okuyanlara çemkirmediysem ki çok iyi bir üniversiteyi kendimi yırtıp kazanmama rağmen bence siz de bu hakkı kullananlara çemkirmemelisiniz.Öfkenizi bir yere yöneltmek istiyorsanız MEB ve YÖK bu işlerin sorumlusu onlara yöneltin:işsiz:

X