Atatürk Üniversitesi AÖF Çocuk Gelişimi (Kazanan, Okuyan, Bitiren herkes :) )

güzel bir konu açmışsın; bende araştırıyordum. Kpss de ne hedefliyorsun bölüm bittikten sonra ve birde staj zorunluluğu var mı? Bu konuda bilgin var mı acaba?

arkadaşlar ben örgün bilgisayar tek.ve prog.mezunuyum bu sene 2014-2015 öğretim yılında çocuk geliimine kayıt olmak istiyorum.2 üniversite kapsamında bu süper bir fırsat hep beklediğim şeydi.Fakat bu bölümün çalışma notları varmı sizlerde nerden nasıl çalışacağız.
:44:

güzel bir konu açmışsın; bende araştırıyordum. Kpss de ne hedefliyorsun bölüm bittikten sonra ve birde staj zorunluluğu var mı? Bu konuda bilgin var mı acaba?

madammatilda arkadaşım ilk olarak Teşekkür ediyorum..benim gibi bu alanda ilerlemek isteyenlere yol gösteriyorsam ne mutlu bana :)
Kpss de hedef belirleyemiyorum açıkcası sadece memur olarak girmeyi ve bu alanda devlet kurumu içinde olabilirsem kendi alanımda yer değiştirmeyi..tabi bunlar şimdilik hayallerim..fakat yorumlarımdan okudu iseniz HAYAL dediğim herşey GERÇEK oldu şu iki sene içinde...gelelim STAJ zorunluluğu meselesine...bu konuda Ağustos ayını bekliyorum..kesin bilgi bu dönemin bitip ikinci sınıfa geçişimle başlayacak..Atatürk üni. de bu konuda sağlıklı bilgi vermiyor şimdilik..çoğu HAKLI olarak Çoçuk Gelişimi mezunu olduğu için tekrar bir staj olayına sıcak bakmaz iken..bazı yine Kendince haklı olan arkadaşlarımız BİZ gibi düz lise çıkışlı arkadaşların hiçbir alt yapıya sahip olmadan bu bölümü sadece okuyarak bitirmesine tepkili ve ŞİKAYETlerini Üniversitemizin çağrı merklezine bildriyorlar..bunları nerden biliyorum a gelince Facebook sosyal paylaşım sitesinde okuduğumuz Üniversite ve bölüm adına açılmış sayfalarımızı takip ediyorum...umarım BİLGİlendirici olmuşumdur :KK66:

arkadaşlar ben örgün bilgisayar tek.ve prog.mezunuyum bu sene 2014-2015 öğretim yılında çocuk geliimine kayıt olmak istiyorum.2 üniversite kapsamında bu süper bir fırsat hep beklediğim şeydi.Fakat bu bölümün çalışma notları varmı sizlerde nerden nasıl çalışacağız.

Nehirbebek cim hangi bölüm olduğuna bakmaksızın ikinci üniversite kapsamında sağlıklı bir bilgim yok fakat tahminimce Atatürk üniversitesinin Açıköğretim sayfasından 2. öğretim kayıt tarihlerine bakabilir ve şansını deneyebilirsin..eğer ki çok istediğin bir bölüm ise ve gerçekten çoçuklara kendini adamışsan neden olmasın bu bölüm :KK66:
çalışma notlarına gelince bu sene ilk defa açılan bir bölüm olduğu için ders notlarımız sadece sayfamızda var..tabi birde Facebook ta açılan Bölümümüz ile ilgili sayfalarda dosya halinde mevcuttur..ben işim yogun olmasa aktarırdım fakat hem iş hayatı hem 3 yaşında ve 12 yaşında 2 kız evladı, sınav için ders çalışmalar ve tabi ki ev hanımlığınıda işin içine katınca zamanım kendime çok az kalıyor...fakat yol göstermek adına bilgilerimi fırsatım oldukça paylaşmaktan da Keyif alıyorum tabi ki :)

hakkında hayırlısı olsun :KK66:

düz lise sözelciyim şimdi ygs sınavından sonra bu bölümü gerçekten secebiliyormuyum gözlerime inanamıyorum :KK70: eğer öyleseyse süper olur 2 yıllık okumak istiyorum şimdilik matematik varmı bu bölümde hiç anlamamda ,şimdiye kadar hiç tercih yapmadım 4 kere girmiş olsam bile:) hep meslek liselilerin bu bölümü secebildigini biliyordum yeni mi çıktı bu sistem .... birde eğer bunu duymasaydım sosyal hizmetleri düşünüyordum

nisan annesi canım bu bölümde matematik YOK..benim kafa matemetiğe basmıyor bol bol yorum yapmayı ve araştırmayı seviyorum ve en özel araştırma ise ÇOÇUKlar biliyosun :) bu sene ilk sıraya bu Üniversiteyi yaz...sonrasında yine yazışırız :KK66:

slm kızlar ben de bu bölümü okumak istiyorum 4 yıllık mezunuyum sınavsız 2 . üniversite imkanıyla okuyabilirmiyim bu bölümü ve sonra dgs dan gecis yapabilirmiyim.cocukları cok seviyorum ve en sevdiğim meslek anaokulu ögretmenliği.ne zaman baslıyor kayıtlar bilginiz varmı hangi ay baslıyor gecen yıl kacırdım bu fırsatı simdi kacırmak istemiyorum bu yılda acılırmı acaba

Nehirbebek cim hangi bölüm olduğuna bakmaksızın ikinci üniversite kapsamında sağlıklı bir bilgim yok fakat tahminimce Atatürk üniversitesinin Açıköğretim sayfasından 2. öğretim kayıt tarihlerine bakabilir ve şansını deneyebilirsin..eğer ki çok istediğin bir bölüm ise ve gerçekten çoçuklara kendini adamışsan neden olmasın bu bölüm :KK66:
çalışma notlarına gelince bu sene ilk defa açılan bir bölüm olduğu için ders notlarımız sadece sayfamızda var..tabi birde Facebook ta açılan Bölümümüz ile ilgili sayfalarda dosya halinde mevcuttur..ben işim yogun olmasa aktarırdım fakat hem iş hayatı hem 3 yaşında ve 12 yaşında 2 kız evladı, sınav için ders çalışmalar ve tabi ki ev hanımlığınıda işin içine katınca zamanım kendime çok az kalıyor...fakat yol göstermek adına bilgilerimi fırsatım oldukça paylaşmaktan da Keyif alıyorum tabi ki :)

canım çok teşekkür ediyorum bilgiler için evet çok istiyorum ama bu konuda çok bilgim yok ATA.AÖF için yardımlarınıza ve bilgilerinizi bekliyorum.Notlar şuan benim için çok önemli yollarsanız çok sevinirim.Çünkü ben ulaşamıyorum notlara.Ayrıca bu bölümden mezun olunca ünvanımız ne olarak mezun oluyoruzz daha soracak çokk soru varrr amaa.:44:

canım çok teşekkür ediyorum bilgiler için evet çok istiyorum ama bu konuda çok bilgim yok ATA.AÖF için yardımlarınıza ve bilgilerinizi bekliyorum.Notlar şuan benim için çok önemli yollarsanız çok sevinirim.Çünkü ben ulaşamıyorum notlara.Ayrıca bu bölümden mezun olunca ünvanımız ne olarak mezun oluyoruzz daha soracak çokk soru varrr amaa.:44:

mrb canım bende kayıt olmak istiyorum acılacakmı yine bu bölüm ve kayıtlar ne zaman baslıyor acaba.ben 4 yıllık mezunuyum ama bu bölümüde seviyorum okumak istiyorum

mrb canım bende kayıt olmak istiyorum acılacakmı yine bu bölüm ve kayıtlar ne zaman baslıyor acaba.ben 4 yıllık mezunuyum ama bu bölümüde seviyorum okumak istiyorum

merhaba canım evet bu yıl var.temmuz ağustos gibi kayıtlar başlayacak dediler atatürk üniversitesini aradım.yalnız sen yinede sık sık takip et canım belki dha erken olur aman kaçırmayalım başka bölümlerden bu bölüme geçebilmek mucize bizlere bu fırsatı veren herkese ata.aöf teşekkürer.isteyen herkese hayırlı olsun bu bölüm.önceden sadece liseden çocuk gelişimi çıkışlılar kabul ediliyordu.bu şans kaçmaz.yalnız merak ettiğim şey ders notları nasıl nerden çalışacağız çünkü kitap vermeyeceklermiş.ayrıca burdan mezun olunca ünvanımız ne olacak acaba.:44:

merhaba canım evet bu yıl var.temmuz ağustos gibi kayıtlar başlayacak dediler atatürk üniversitesini aradım.yalnız sen yinede sık sık takip et canım belki dha erken olur aman kaçırmayalım başka bölümlerden bu bölüme geçebilmek mucize bizlere bu fırsatı veren herkese ata.aöf teşekkürer.isteyen herkese hayırlı olsun bu bölüm.önceden sadece liseden çocuk gelişimi çıkışlılar kabul ediliyordu.bu şans kaçmaz.yalnız merak ettiğim şey ders notları nasıl nerden çalışacağız çünkü kitap vermeyeceklermiş.ayrıca burdan mezun olunca ünvanımız ne olacak acaba.:44:

canım cocuk gelişimci oluyosun bitirnce sanırım:))aynen bende kacırmak istemiyorum.pdf dosyası halinde netten indirecegim onuda yazdırırız calısırız öyle yeni bölüm oldugu için kitabı yokmus sanırım ama belki bu yıl cıkar kitapları.birbirimize haber verelim olurmu canım:KK19:bende ederim canım hazirandan baslarım takipe:))

slm kızlar ben de bu bölümü okumak istiyorum 4 yıllık mezunuyum sınavsız 2 . üniversite imkanıyla okuyabilirmiyim bu bölümü ve sonra dgs dan gecis yapabilirmiyim.cocukları cok seviyorum ve en sevdiğim meslek anaokulu ögretmenliği.ne zaman baslıyor kayıtlar bilginiz varmı hangi ay baslıyor gecen yıl kacırdım bu fırsatı simdi kacırmak istemiyorum bu yılda acılırmı acaba

canım temmuz ağustos gibiymiş kayıtlar fakat sen yinede takip et:KK34:

canım cocuk gelişimci oluyosun bitirnce sanırım:))aynen bende kacırmak istemiyorum.pdf dosyası halinde netten indirecegim onuda yazdırırız calısırız öyle yeni bölüm oldugu için kitabı yokmus sanırım ama belki bu yıl cıkar kitapları.birbirimize haber verelim olurmu canım:KK19:bende ederim canım hazirandan baslarım takipe:))

aynen canım takibe devam kaçırmayalım yalnız eline not ulaşırsa mutlaka paylaşalım.şimdiden başlamak istiyorum çalışmaya fakat not yok elimde.şuan ben özel sektörde yönetici olarak çalışıyorum sen ne iş yapıyorsun.burda işler sıkıcı yorucu zaman yok kendimize ayırmaya birde bebek var çok zor oluyor çalışma saatleri uzun sırf o yüzden istiyoum çocuk gelişimini saatler düzenli çocuklarımızıda oraya götürebiliriz çok avantajlı bir meslek birde güzel tarafı hem özelde de hemde millieğitime bağlı tüm yerlerde öğretmenlik imkanı var çok iyi fırsat belki ilerde bir şans daha verilir burda direk öğretmenliğe geçebiliriz.

aynen canım takibe devam kaçırmayalım yalnız eline not ulaşırsa mutlaka paylaşalım.şimdiden başlamak istiyorum çalışmaya fakat not yok elimde.şuan ben özel sektörde yönetici olarak çalışıyorum sen ne iş yapıyorsun.burda işler sıkıcı yorucu zaman yok kendimize ayırmaya birde bebek var çok zor oluyor çalışma saatleri uzun sırf o yüzden istiyoum çocuk gelişimini saatler düzenli çocuklarımızıda oraya götürebiliriz çok avantajlı bir meslek birde güzel tarafı hem özelde de hemde millieğitime bağlı tüm yerlerde öğretmenlik imkanı var çok iyi fırsat belki ilerde bir şans daha verilir burda direk öğretmenliğe geçebiliriz.

canım benim ben daha notlara falan bakmadım dedim bir kayıt olayımda öyle.calısırız canım benim hele bir kayıt olalımda.bende calısıyorum canım memurum.aynen insallah olur canım insallah cok güzel bir meslek.hersey gönlümüzce olur insallah.ben kurumlar arası gecis düsünüyorum okuduktan sonra nasip olursa datlım.

Sevgili Melek cim kız meslek lisesi çıkışlı olman çok büyük artı, dediğim gibi dikey geçiş yapma şansın olur..ama çok istiyorsun ve meslek lisesi çıkışlı da değilsin BENİM gibi Üzülme! :) o zaman gir YGS sınavına ve 140 barajını geç ve BENİM gibi Atatürk Üni. Çoçuk Gelişimi Öğrencisi ol :KK66:

meraba ben de kız meslek lisesi mezunu değilimm fakat çoçuk gelişimi bölümünü okumak istiyorum imkanım var mı hala ?:KK15:

2.üniversite kapsamında bende istiyorum ama kapandı deniliyor.nasıl yaptın kayıt hakkında falan bilgi verirmisin canım.hangi aöf e kayıt yaptırdın.bu sene bende istiyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

2.üniversite kapsamında bende istiyorum ama kapandı deniliyor.nasıl yaptın kayıt hakkında falan bilgi verirmisin canım.hangi aöf e kayıt yaptırdın.bu sene bende istiyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Tercih zamanınız ne zaman bilmiyorum ..işte o zaman bu bölümü ilşk sıraya sende tercih olarak yaz ve sende bu alanda BİZle beraber ilerle Canım....<3 kapanma konusuna gelince : öyle söylentiler var ama adı üzerinde söylenti ve en kesin cevap TERCİH Klavuzu yayınlandığı zaman ATATÜR üniversitesinizn AÖF bölümü Çoçuk gelişimi olup olmadığına bakmak..Mutlaka var bu sene..nerde görülmüş ilk sene açılan bi bölüm sonrasında kapansın...

Arkadaşlar bu söylentiler belki Örğün okuyan arkadaşların Şikayetleri üzerine (emek, zaman ve para hepsini meslek lisesinde verdiler ve Örgünde de aynı aynı ceremeyi çekenler var ve BİZim sanki yan gelip yatan ne araştırma yapan ne sabahlara kadar beyni patlarcasına video ve dersleri kendi imkanlarımızla çabaladığımız pek görülmüyor..aslında onlar bi nevi özel öğretmenden yüzyüze eğitim almış gibi oluyorlar(arada dengesiz hocaya denk gelme olasılıkları olsada :) )keşke şartlar ve olanaklar daha öncesinde meslek lisesi ve sonrasında da örgün eğitime devam etmeyi nasip etseydi :KK43:

Allah Atatürk Üniversitesinden Razı olsun...şimdi hedefiMiz Önlisans Çoçuk Gelişimi bölümümüzü LİSANS TAMAMlamaya çıkartmak...<3

okul ve bölüm ile ilgili araştırmalarını da Facebook üzerinden ATA AÖF Çoçuk Gelişimi diye aratırsan ve gruplara üye ol ve istediğin soruları senin gibi yüzlerce arkadaş soruyor çünkü :KK66:

ÇOK ŞÜKÜR! BİTTİİİİİ 1.SINIFIMMMM :) belki çok yüksek AGNO puanım olmasada (2,65 ) ve Bütünlemeye kalmadan GEÇTİMMMM kızlarrr :)

Darısı okumak isteyen, Niyeti bu alanda ilerlemek isteyen bütün BENİMMM gibi Çoçuk GelişimçileriMizin başına ...<3 :KK66:

X