Gebeliğe Hazırlık Ateş Ölçme Yöntemi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
merhaba kızlar.
eylül ayında büyük bir titizlikle ateşlerimi ölçtüm, hatta burada da paylaşmıştım. adetime az kala ateşim hala 36, 7 lerdeydi. ve işin ilginç tarafı adet olduğum gün 37,1 çıktı.
meğer bademcik iltihabı olmuşum. kırmızıları görünce şok oldum. artık ateş ölçermiyim bilmiyorum
gelecek aya kaldı umutlar :KK43:(

günaydın hanımlaropuyorumnanaktan
benim bu sabah ateşim düştü çok düşmedi ama düşüşe geçti artık :a015:dün akşamdan beri de çok stresliyim adet olacakmışım gibi :çok üzgünüm: kısmet bakalım yarın öbürgün ne olacakboshayallersmile

Eklentiler

• $fftaf.JPG
    $fftaf.JPG
    73 KB · Görüntüleme: 336
taf bu düşüş değil aslında ama dediğin gibi bundan sonrasına bakalım çünkü sen düşük ateşle adet olmuşsun bekleyelim bakalım,belirtilere takılma o her iki durumda da oluor zaten:)

hazel ateşin çok değişken olduğu için çizgiyi o güne çekmiştir ama dikkat edersen kesik kesik emin değil yanisen en geç 15. gün gibi düşünsen bugün dpo7.günün

atlanta stres yapıyorsak ateş ölçmeyi zaten önermiyoruz,ateşinin yükselme sebebini öğrenmişsin sonuçta başka bir zaman olsaydı düşeceğini görecektin,hayırlısı olsun:)

Arkadaşlar cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Bu sabah yataktan kalkmadan ölçtüm ateşimi 37 çıktı.Daha sonra yataktan çıktım bi 5-10 dakika sonra tekrar ölçtüm 36.5.bu işlemi alnımdan ölçerek yaptım.peşinden koltuk altından ölçüm 37, dil altından ölçtüm daha yüksek,hangisini dikkate almalıyım bilmiyorum.Stres yapmaya başladım artık,yarın regli olmam gerekiyor,bakalım ne olacak.10 aydır korunmuyoruz.

günaydın kızlarrrrr nasılsınız bakalım kimse yok galiba julia var eskilerden neyse dün doktora gittim bana yasmin elevit ve folbiol verdi şimdi diyeceksinizki vitaminleri anladıkta yasmin ne alaka :) önce bende şaırdım sonra sordum doktora rahimi dinlendirip yeniden seni hamileliğe hazırlayacak dedi doktorum 3 ay kullan 3 aydan sonra ilacı bırak bir daha düşük yapmamk için veriyormuş bu ilacı 3 ay bebiş yok anlıyacağınız inş. seneye :) hayırlısı artık bir d.k.h kullanmamıştım onuda kullanıcam bunada şükür hamdolsun ne diyeyimki Rabbim bilir herşeyi

bu ayda adetimi bekliyorum bakalım bebişolmaz demiyorum ama ümitilenmekte istemiyorum artık ehliyete yazıldım yarın başlıyorum kafamı dağıtırım stres yok artık neyse kızlar kendinize iyi bakın arada uğramaya çaılışıcam opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

Hilalcim hakkında hayırlısı olsun inşallah

Hilalcim hayırlısı olsun inşallah sağlıklı hayırlı evlatlarına kavuşursun :)

Bsc bu kadar strese gerek yok yarın sabah kalk ilk idrarınla test yap ,varsa zaten çıkar olmadı kana baktır.ateşin yüksek ,dil altından ve yataktan kalkmadan ölçtüğün ateş geçerli ama tabi tüm tabloda bu lazım ara ara ölçümleri kıyaslamak doğru olmaz.

Teşekkürler julia,yarını bekliycez artık.Geçen ay soğan kürü uyguladım,bu ay da polen tozu,bal tarçın yiyorum,inşallah işe yaramıştır

günaydın kızlarrrrr nasılsınız bakalım kimse yok galiba julia var eskilerden neyse dün doktora gittim bana yasmin elevit ve folbiol verdi şimdi diyeceksinizki vitaminleri anladıkta yasmin ne alaka :) önce bende şaırdım sonra sordum doktora rahimi dinlendirip yeniden seni hamileliğe hazırlayacak dedi doktorum 3 ay kullan 3 aydan sonra ilacı bırak bir daha düşük yapmamk için veriyormuş bu ilacı 3 ay bebiş yok anlıyacağınız inş. seneye :) hayırlısı artık bir d.k.h kullanmamıştım onuda kullanıcam bunada şükür hamdolsun ne diyeyimki Rabbim bilir herşeyi

bu ayda adetimi bekliyorum bakalım bebişolmaz demiyorum ama ümitilenmekte istemiyorum artık ehliyete yazıldım yarın başlıyorum kafamı dağıtırım stres yok artık neyse kızlar kendinize iyi bakın arada uğramaya çaılışıcam opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

kız hiloş napıyon görüşemiyoz hiç
noldu bu sayfalara ya:KK43:((((

atlanta stres yapıyorsak ateş ölçmeyi zaten önermiyoruz,ateşinin yükselme sebebini öğrenmişsin sonuçta başka bir zaman olsaydı düşeceğini görecektin,hayırlısı olsun:)

ya evet ben ateşimi ölçtükçe stres yapıyorum, bu ay ölçmiycem. hayırlısı olsun, inşallah bekletmez beni bebem :)

Arkadaşlar çok acil bişey sormak istiyorum size.
Ovulasyon testinde bugün T çizgisi, kontrol çizgisinden daha silik ama (düne göre) epey koyu. Renkleri neredeyse birbirlerine yakın. Oysa SAT 24 Eylül. Yani biteli daha bugün 2. gün. 4 gün sürer normalde reglim.
Dün ateşim 36.7C'ydi. Bugün 36,6 C.
Yumurtlama zamanım olamaz herhalde dimi? Bu kadar erken?
Acil yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar, ne yapayım ki ben?

yok canım korkma çünkü bende aynı markayı kullandım.hayır yumurtlamıyorsun çünkü o marka çok hassas olduğu için kesinlikle çizginin diğerinden koyu olması gerekiyo.hatta mor oluyo çizgi yumurtlama gününde.bende hep öyle oldu.ama sen yavaş yavaş başla çalışmalara çünkü çok uzak değildir yumurtlaman.2 gün sonra muhtemelen mor gibi koyu olur çizgin.erken yumurtluyorsundur.yani 12.gün falan olabilir.

yok canım korkma çünkü bende aynı markayı kullandım.hayır yumurtlamıyorsun çünkü o marka çok hassas olduğu için kesinlikle çizginin diğerinden koyu olması gerekiyo.hatta mor oluyo çizgi yumurtlama gününde.bende hep öyle oldu.ama sen yavaş yavaş başla çalışmalara çünkü çok uzak değildir yumurtlaman.2 gün sonra muhtemelen mor gibi koyu olur çizgin.erken yumurtluyorsundur.yani 12.gün falan olabilir.

Anladım canım. Testi yapıyorum ama yorumlamakta yanlış yaparsam bir işe yaramaz, ondan korktum. İyi ki erken başlamışım ben o zaman test yapmaya...Bakalım koyulaşacak mı birkaç güne kadar. Ateş de takip ediyorum, herhalde ikisinden ortak bir sonuç alırım :sm_confused:

X