Gebeliğe Hazırlık Ateş Ölçme Yöntemi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Selam kızlar nasılsınız...Ben iyi değildim ama şimdi iyiyim...Cumartesi gününden beri hastanede yatıyordum...İshal mide bulantım ve kusmam vardı ve yatırdılar...Pazartesi günü çıkmıştım ama salı tekrar acillik olarak yattım...Bugün dr. Mardin cenazeye gideceğinden 4 gün yokmuş hemşirede izne çıkıyormuş yani bakan olmayacağından 4 gün yatmak istemedim ve çıkışımı istedim...İnşallah tekrarlamaz...

Gerçi benim siklusum da 32-33 gün sürüyor. Yumurtlama erken olabilir mi ki? Genelde beklenen adet tarihinden geriye 14 gün sayın diyorlar, bu duruma göre 18inci gün filan olmalı ama erken yumurtlama olabiliyor diyosun....

Selam kızlar nasılsınız...Ben iyi değildim ama şimdi iyiyim...Cumartesi gününden beri hastanede yatıyordum...İshal mide bulantım ve kusmam vardı ve yatırdılar...Pazartesi günü çıkmıştım ama salı tekrar acillik olarak yattım...Bugün dr. Mardin cenazeye gideceğinden 4 gün yokmuş hemşirede izne çıkıyormuş yani bakan olmayacağından 4 gün yatmak istemedim ve çıkışımı istedim...İnşallah tekrarlamaz...

Çok çok geçmiş olsun.....

Anladım canım. Testi yapıyorum ama yorumlamakta yanlış yaparsam bir işe yaramaz, ondan korktum. İyi ki erken başlamışım ben o zaman test yapmaya...Bakalım koyulaşacak mı birkaç güne kadar. Ateş de takip ediyorum, herhalde ikisinden ortak bir sonuç alırım :sm_confused:

kesin alırsın canım merak etme.eğer elinde fazla test varsa hergün yap ama yoksa 2 gün sonra tekrar yap.test koyu çıkana kadar bi dolu bi boş yap.test koyu çıktığında hergün çalışma yap.he bide bu test koyu çıktıktan sonra ertesi gün silikleşmiyo haberin olsun yine koyu çıkıyo.sen ilk mor gördüğün gün ve bir sonraki gün çalışsan yeter.zaten ağrıdanda çatladığını anlarsın.

kesin alırsın canım merak etme.eğer elinde fazla test varsa hergün yap ama yoksa 2 gün sonra tekrar yap.test koyu çıkana kadar bi dolu bi boş yap.test koyu çıktığında hergün çalışma yap.he bide bu test koyu çıktıktan sonra ertesi gün silikleşmiyo haberin olsun yine koyu çıkıyo.sen ilk mor gördüğün gün ve bir sonraki gün çalışsan yeter.zaten ağrıdanda çatladığını anlarsın.

30 tane testim var canım, hergün yapabilirim bi tane...Ağrıdan çatladığını anlarım inşallah a.s
Çünkü sürekli kendimi dinlemekten bi haller oldum yerimseniben
Devamlı kasığım, karnım, karnımın alt kısmı filan ağrıyo gibime geliyo, hele ki beklenen dönemlerde filan yerimseniben o yüzden test, ateş ölçümü filan gibi kesin sonuç verecek şeylere güvenmek istiyorum

Gerçi benim siklusum da 32-33 gün sürüyor. Yumurtlama erken olabilir mi ki? Genelde beklenen adet tarihinden geriye 14 gün sayın diyorlar, bu duruma göre 18inci gün filan olmalı ama erken yumurtlama olabiliyor diyosun....

canım genelde her ay değişebiliyor yumurtlama zamanın.bende mesela genelde 13.gün yumurtluyorum ama bir kere 14 bir kerede 16 oldu.hiç belli olmuyor yani.işte bu testler bu yüzden çok işe yarıyor.yumurtlama tarihini kaçırmıyorsun en azından.sen garanti olsun her gün yap testi belki geçde olabilir.ama bende mesela koyulaşmaya başladığında 2 gün sonra mor oluyor.senin ilk yapışın herhalde bu testi.ilk yaptığımda bende öyleydim bir sürü test yapmıştım şimdi ise en fazla 2 tane harcıyorum ve yumurtlama zamanını buluyorum.sende bu aydan sonra vücudunu tanır ve testleri anlarsın.

canım genelde her ay değişebiliyor yumurtlama zamanın.bende mesela genelde 13.gün yumurtluyorum ama bir kere 14 bir kerede 16 oldu.hiç belli olmuyor yani.işte bu testler bu yüzden çok işe yarıyor.yumurtlama tarihini kaçırmıyorsun en azından.sen garanti olsun her gün yap testi belki geçde olabilir.ama bende mesela koyulaşmaya başladığında 2 gün sonra mor oluyor.senin ilk yapışın herhalde bu testi.ilk yaptığımda bende öyleydim bir sürü test yapmıştım şimdi ise en fazla 2 tane harcıyorum ve yumurtlama zamanını buluyorum.sende bu aydan sonra vücudunu tanır ve testleri anlarsın.

Evet canım ya ilk kez kullanıyorum.
Bebek çalışmalarına da geçen ay başladım, olmayınca birden panikledim...O yüzden böyle karma karışık duygularla, testtir, ateş ölçmedir ne bulursam saldırıyorum. Deneyim kazanıcam sanırım zamanla...

30 tane testim var canım, hergün yapabilirim bi tane...Ağrıdan çatladığını anlarım inşallah a.s
Çünkü sürekli kendimi dinlemekten bi haller oldum yerimseniben
Devamlı kasığım, karnım, karnımın alt kısmı filan ağrıyo gibime geliyo, hele ki beklenen dönemlerde filan yerimseniben o yüzden test, ateş ölçümü filan gibi kesin sonuç verecek şeylere güvenmek istiyorum

çok fazla dinleme kendini bence.çünkü biliyorsun stres hiç ii gelmiyo bize.kasığının ağrısı belirgin olur herhalde.yumurtlayacağın gün tek taraflı şiddetli bi ağrı oluyo sonra çatlayınca geçiyo o ağrı.sen çalışmaları ihmal etme inşallah hakkında hayırlısı olur.

Arkadaslar ben siteye yeni uye oldum benimde sorunum sizler gibi 1bucuk sene oldu denioruz malesef cocugumuz olmuyor ates olcmeye basladim ve atesim cikmiyor bugun 16 gun ve atesim 36 03 acaba neden

Bende size atesimi yazayim sizde degerlendirin sevgili arkadaslarim cunku kafayi yemek uzereyim.
15.09 36,00
16.09. 35,07
17.09. 36,00
18.09. 36,03
19.09. 35,08
20.09. 36,00
21.09. 36,01
22.09. 36,02
23.09. 36,03
24.09. 36,02
25.09. 36,00
26.09. 36,00
27.09. 36,01
28.09. 36,00
29.09. 36,01
30.09. 36,03.
Adetim ise 26 27 28 gun sonra geliyor arkadaslar hormon testi yaptirdim hepsi normal cikti ben yumurtlamiyormuyum anlamadim giti

bu ateş ölçtüğün ilk ay mı?
Bence hala yumurtlama olmamış,hiç doktora gittin mi 1.5 sene çok uzun bir süre bence artık doktorlar seve seve bakar :)
Eğer geçen aylarda da böyle olmuşsa boşa çalışıorsunuz demektir .

çok fazla dinleme kendini bence.çünkü biliyorsun stres hiç ii gelmiyo bize.kasığının ağrısı belirgin olur herhalde.yumurtlayacağın gün tek taraflı şiddetli bi ağrı oluyo sonra çatlayınca geçiyo o ağrı.sen çalışmaları ihmal etme inşallah hakkında hayırlısı olur.

evet canım kesinlikle stres bize iyi gelmiyor...İnşallah hepimizin hakkın da hayırlısı olur da, gönlümüzdekine kavuşuruz a.s

günaydın hanımlaropuyorumnanaktan
ben yarın adet olacağım :a015: ateşim düşüşe devam ediyor kısmet artık ne zaman hayılrı olacaksa o zaman olsunboshayallersmile

Eklentiler

• $fftaf.JPG
    $fftaf.JPG
    75,2 KB · Görüntüleme: 210
ilk sabah ölçtügün ateş önemli 36.7 ve 36.8 de lerde gece 12 ye kadar ilişkiye girebilirsin.36.9 ve37.0 de akşam 7 ye kadar 37.1.37.2.37.3 de öglen 12 ye kadar ama önemli olan sabah ölçtügün gün içinde sıcaklık önemli degil bende yumurtalık tedavisi görüyorum macun yiyorum bana buzaman larda ilişki önerdi.ilişkinin düşük oldugu degil yüksek oldugu zamanı ve yumurtaların ne kadar buyudugunu anlıyorum mlimleride var bende

Kizlar merhabalar,
Subatta 9 hftlik bebegimi kaybettim ve 4 aydir bebek istiyoruz ama yok.Endise duymaya basladim.Bu ay bal-tarçin-çörekotu kürüne ve adaçayina basladim.Esimde keç boynuzu pekmezi içiyor.Bu ay bir de ates ölçeyim dedim.Reglimin ilk gününden itibaren ölçüyorum.Bazal isi metobolizmam düsük mü, bana biraz garip geldi, yorumlarmisiniz?
SAT :24 Eylül
24 eylül :36,0
25 eylül :35,9
26 eylül :-
27 eylül :35,8
28 eylül :36,1
29 eylül :35,9

opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

Selam arkadaşlar,
Adetimin bittiği günden beri ateşimi ölçüyorum. Şu şekilde:
28.09 36,7C
29.09 36,6C
30.09 36,6C

Dün de ovülasyon testinde kontrol çizgisiyle aynı olmasa da koyuca bir test çizgisi belirmişti.Ama tabi ki kontrol çizgisine göre silikti. Durdukça belirginleşmişti.
Bugünkü testte ise kontrol çizgisi belli belirsiz var. Çok çok silik. 3 gündür test yapıyorum en silik bugün hatta...Acaba SAT'tan sonra hemen 5.gün yumurta oluşmuş olabilir mi? Ama çatlama ağrısı gibi bir ağrım olmadı...
Ne diyorsunuz?

bblau bence erken sen çizgiye bakma o hassas olduğu için çıkmıştır.

suur herkeste aynı dereceler çıkmaz senin vücut ısın buymuş demek ki ona takılma önemli olan genel seyri.

Öyledir inşallah.Gerilmek istemiyorum ama, bir anda kendimi iliklerime kadar stres olmuş halde buluyorum :KK43:
Nasıl rahatlayacağım ben :çok üzgünüm:
Oysa sadece 1 ay önce denemeye başladık...

X