Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

Merhabalar, bende yeni evliyim we boşanıyorum. Davayı eşim açtı. Şu kısa zman lan evliliğimizde iyi giden hiçbirşey olmadı. bana hakaret etti, kürtaj olmamı istedi, oldum. her gece dışarda oldu, sorumsuzdu ailesi ilişkimizi çok etkiledi, defalarca evlendiğimiz için soyadımın kimlikte değişmesini istememe rağmen de değiştirmedi vs.. Bu durumda davayı ne şekilde kazanabilirim? ikimizinde maddi durumu oldukça iyi ihtiyacım yok ondan gelecek birşeye yalnız para konusu onlar için çok hassas bir nokta. bu şekilde canlarını yakabilirim.
Nafaka+maddi manevi tazminat davası açacağım. birde Evlilik öncesi, evlilik sözleşmesi yapılmamış olduğundan kaynaklı edinilmiş mallara katılıma geçerli olduğundan, boşanacağım kişiye ait olan maddi varlığına, tüm hesaplarına mahkeme sonuçlanana kadar el konulmasını ve satış devir işlemlerinin engellenmesini isteyeceğim. Bu durumda kendiside benim adıma olan mallara ortak olabilecektir sanırım? Bu davadan zararlı çıkar mıyım? avukat tutmadım ilk duruşma daha da olmadı. bana önerebileceğiniz birşey var mı? yapmam gereken..? şuanda benimle sözlşme yapmak istiyorlar bende böyle birşeyin olmayacağını belirttim. birde eve karşı sorumsuz oldğundan dolayı vs ayrıca dava açabilirmiyim onlara? ne kadar çok şey olursa mutlu olacağım. cevabınızı bekliyorum

maddi durumunuzun iyi olduğunu yazmışsınız o halde en önemli tavsiyem iyi bir avukat ile görüşmeniz ve davanızın bir avukat ile takip edilmesi.
malvarlığı önemli konu ve uzmanlık gerektiriyor. 2002 de sonra edinilen mallar için yarı yarıya ortaksınız ancak aldığın ev veya araba evlilik öncesi malvarlığınızdan alınmış veya miras kalmışsa yarı yarıya paylaşılamaz. tabiki tedbir koyabilirsiniz ancak davanız açılmış çoktan satmış olabilir. bir az önce bu konuda uzman olan bir avukat ile görüşmenizi tavsiye ediyorum.

Merhaba !!!
Avukat ablalarim yardimci olursaniz cok sevinirim,bizim söyle bi derdimiz var ve gercekten cok acil bi durum biz su an yurtdisindayiz buraya 5 yilligina babamin görevinden dolayi geldik ben 19 yasindayim ve bir de erkek kardesim var 18 olcak haziran da annemle babam 22 senelik evliler ve babamin hayatinda uzun bi süredir bi kadin var ve onun yüzünden hak etmedigimiz bi yasam sürüyoruz,annemin ne annesi ne babasi hic kimsesi yok ev hanimi iside yok babam sürekli kovuyor zaten bu kez ki kavgalari pek bi agir oldu ve annem yazmami istedi gecen sene bi ev aldik ve tapusu annemin üstüne baskada mal varligimiz yok aslinda annem bosanmak istemiyor bunun nedeni hic bi gelirimiz olmadigindan ortada kalmaktan korktugumuzdan babam memur yapacak bi seyimiz yok

1---eger cikip gelirsek Türkiye ye (kendi geldigi icin) nafaka talep edebilme durumu var mi ? (cünkü sürekli kovuyor annem gelmek istemesede (mecbur)

2---annem bosanmak istemese babam dava acip bi sekilde bosanabilir mi ? annem 43 yasinda ve tek tutar dali yok yardimci olursaniz cok seviniriz ve cok acil nolur yardim edin...

merhaba
anne ve babanızın davasında en büyük koz sizsiniz kardeşiniz ve siz. türkiyeye gelip anneniz boşanma davası açabilir. aldatıldığını kendisine kötü davranıldığını evden kovulduğunu belirterek boşanma davası açabilir. maddi ve manevi tazminat talep edilmeli. ayrıca kendisi için nafaka. kendiniz çıkıp gelirseniz mutlaka davada şahit olarak siz babanızın sizi evden kovduğunu ve gelmek zorunda olduğunuzu belirtin. nafaka konusunda içiniz rahat olsun mutlaka alırsınız. bence tazminat da alırsınız. ancak geçen sene alınan evin alınması ne şekilde oldu bilmiyorum ama babanızın kazancı ile alınmışsa bu evin değerinin yarısını babanız talep edebilir.
babanız dava açarsa annenizin kusurunun olduğunu ispatlamak zorunda kalacaktır. kolaylıklar diliyorum

ben geçen hafta şehir dışına çıktım,banyomdan alt komşuya su sızmaya başlamış ben gittikten sonra onlarda vanamı kapatmışlar ancak sızma hiç durmayıp devam etmiş bana haber verdiler dönme şansım yok yakın yer değildi.Eve benim ev sahibinin kardeşini çağırıp çilingirle girmeyi düşünmüşler bende arayıp müsade etmem dedim öncelikle sorum buna hakları varmıydı şu durumda. her neyse ben eve döndüm komşuya uğradım hala akıyor ben işe gitmek zorundaydım gittim daha sonra usta çağırıldı bende eve gittimki su kesilmiş zaten.Alt katta başkasıyla konuşurken (banyosuna su akan adam) duydum benim hakkımda ileri geri küfürlü konuştu ve sonra eve geldiler ustalarla beraber biraz tartıştık sen nasıl evine girilmesine izin vermezsin ne var senin evinde dedi adam buna takmış kafayı izin vermem vermem , ve beni yalancılıkla suçladılar sen küvetini doldurup şehir dışına çıktın gelincede boşalttın su kesildi dediler.Ben çok sinirlendim ev sahibimde beni korumadı ben evden çııcam dedim defolup gittiler hepsi.

avukat arkadaşlardan acil cvp bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim.

eşimin ve kayınvalidemin üzerine olan evde oturuyorduk ev hisseli tapu ve yarısı yan komşunun arsası içerisine yapılmış (daha doğrusu parsel gelmeden böyle değilmiş parsele girince mahalle birbirinin arsasına girmiş gözüküyor)30 yıldır bu böyle.yan komşumuz 1 senedir huzur vermedi ben mütahide verdim anlaştım eviniz yıkılacak mahkemeye vericem die.bizde gittik araştırdık yıkım bedeli olarak evin değeri ne ise yarısını öde dermiş mahkeme bizim ev afyonun şartlarına göre 40 bin eder yarısı 20 bin bide arsanın kalan kızmı var bize ait olan kısmı onunla birlikte 35 bin ederdi biz tatlılık olsun 30 senelik komşumuz diye15bin yıkım bedeli 10 binde arsaya 25 bine anlaştık arsasıyla birlikte 25 bin yıkım bedelini alıp arsayı devrettik.şuanda henüz çıkmadık adam şimdi diyorki mütahitle anlaşamadım vermedim evi kiraya vericem çıkın.evi kiraya verme hakkı varmı?çünkü evi yıkıcam diyerek 40binlik evi 25 e aldı.şahitlerimiz var yıkım bedeli diyerek pazarlıkta yanımızda olanlar var.ev olarak kullanıcam kiraya vericem diyor eğer öyle olsaydı evimizi satardık ona 40 bini alırdık.yıkacak evimizde yıkılacak sokakta kalacağız hiç olmazsa yıkım beeli alalım iyi kötü bi yer alırız dedik.yıkıcam diye kandırarak 40 binlik evi 25 bine aldı bu dolandırıcılığa girmez mi?evi yıkma hakkı var kiraya verme hakkı varmı ?ÇOK ACİL CVP LÜTFEN ONA GÖRE HUKUKİ YOLLARA BAŞVURACAĞIZ LÜTFEN ÇOK ACİL

merhabalar..
sizlere bir sorum olacak..
babam vefat edince, benim de durumum olmadığından, şu an mütaitte olan dairenin birinin tapusunu kardeşlerimin onayını alarak benim üzerime yapmak istiyor.. fakat sizden öğrenmek istediğim şu.. biz eşimle sürekli kavga halindeyiz, ileride boşanırsak, eşim, babamın olan daireye hak sahibi olabilir mi, hak sahibi olmaması için ne yapmam gerek, nasıl bir evrak hazırlamam lazım, beni aydınlatırsanız sevinirim..

iyi akşamlar;
benimde diğer arkadaşlarım gibi sorum olacak?
Ben 17 senelik evliyim.Artık sürekli tartışmalara ve bu tartışmaların uzamaması için susmaya dayanamaıyorum.Sinir hastası oldum çıktım.Sakinleşebilmek ve kafamı toplaya bilmek için sakinleştirici alıyorum.Uzun lafın kısası ayrılmak istiyorum.ancak nasıl olacağı bana getirisini ve götürüsünüde öğrenmek istiyorum.
3 kızım var.sırasıyla 1995-2000-2002 doğumlu.Çocukları yanıma almayı düşünmüyorum.Çünkü zaten mesuliyet almayı sevmeyen gökten yıldırım düşse benden bilen,hertürlü hatanın sorumlusu beni yapan bir adam.İlerde çocukların vereceği (ona göre yanlış) kararda ben suçlu olmak istemiyorum.Tabikide yanıma almak istemiyorum derken tamamende vazgeçeceğim demek değil.Biraz çocuklarıyla ilgilensin istiyorum.Kızdığında çocuklara avazı çıktığı kadar bağırıp,ceza verdikten sonra, son çarede dövdükten sonra bunun sorumlusunuda ben yapan bir adam?!..
Bir acentesi var.Ama işyerini açarken diploması olmadığı için benim üzerime açtı.Her sene zararda olan bir acente.Kapat diyorum onuda yapmıyor.İşe git diyorum,müşterileri gez ya da başka müşteri bul.Olan yetiyormuş.Kendi inanmadığı birşeyi başkasına anlatıp sigorta yapması için nasıl ikna edecekmiş.Başka iş kur!..Ne işi kuracakmış?Kurduğu iş batarsa ne olacakmış?..Kısacası iş yerini kapatmıyor ama gitmiyorda.Acente benim üzerime.İşyeri babasına ait,kiracı olarak gözüküyor.Kendiside yaklaşık olarak 1 senedir çalışan olarak gözüküyor.Ben 1996 haziranından bu yana bağkurluyum.Eşimde benim yanımda çalışan 1senedir işçi gözüküyor.
1 adet dairemiz var.Ancak tapusu yok.kooperatif hissesi var.Kooperatif üzerinde devlet ipoteği? davası? olduğu için tapu alamıyoruz.Jet Fadılın davası halen devam ediyor ,bitti ,bu sene alıyoruz tapuları laflarını 2005 senesinden beri dinliyoruz.Bu daire üzerinde ne gibi bir hak idda edebilirim.
Bir aracı var.Kendi kullanıyor.Ancak evlenmeden önce olan aracını satıktan sonra üzerine ilavelerle evlendikten sonra aldı.
Bunların dışında babasının bizim geçimimiz ve çocukların okul paralarını ödeyebilmemeiz için verdiği kiralar var.bir işyerinin tapusu eşimin üzerine diğerinin tapusu kayınpederinin üzerine eşim kirayı elden alıyor.
Benim üzerime babam tarafından alınmış 1 daire(ki aynı yerden alındığı için tapusu yok),1 aracım var.
Şimdi bu durumda mal dağılımı ve çocukların durumu nasıl olur.Ben çalışmıyorum.

merhabalar..
sizlere bir sorum olacak..
babam vefat edince, benim de durumum olmadığından, şu an mütaitte olan dairenin birinin tapusunu kardeşlerimin onayını alarak benim üzerime yapmak istiyor.. fakat sizden öğrenmek istediğim şu.. biz eşimle sürekli kavga halindeyiz, ileride boşanırsak, eşim, babamın olan daireye hak sahibi olabilir mi, hak sahibi olmaması için ne yapmam gerek, nasıl bir evrak hazırlamam lazım, beni aydınlatırsanız sevinirim..

sevgili aylin2011,

şayet bağış ya da miras yoluyla sana intikal edecekse, boşanma halinde paylaşılacak mallar arasına girmez.

Öncelikle herkese merhaba bi arkadaşımın sorunu ile ilgili acil bilgiye ihtiyacım var.İş Arkadaşım bir tv ünitesi almış eşi bu üniteyi beğenmemiş ve teşhir ürünü toz varmış ve ayağı problemliymiş iade etmek istemiş kabul etmemişler daha sonra değişim olsun demişler mağazaya eşiyle gidince sadece tv ünitesi değiştirebileceklerini başka bi ürün alamayacaklarını söylemişler...Arkadaşımın eşi de tv ünitelerini beğenmemiş aynı fiyata başka ürün alalım demişler ve netice de bir tartışma yaşanmış ve hakaret ederek ve el hareketiyle ittirerek dükkandan iş arkadaşımı kovmuş ve bu esnada eşi de yanında..Bu arkadaşımın hakları nedir tv ünitesi hala evde ama kullanılmıyor nasıl bir yol izlemesi lazım

özel bir hastanede troid bezimden ameliyat oldum..yanlız 1. ameliyatı eksik yapan doktorlar mecburen bana 2. ameliyatıda yaptılar..ameliyatlar arası ve öncesi ve sonrası her anı ultrasyon olarak kayıt ettirdim.olay biraz karısık sonuc olarak ortada 2 ameliyat-gereksiz 2.ameliyat masrafı,ameliyat olmanın psikolojik etkileri ve herseyden önemlisi kanser olmayan bir parca icin bütün troidimin alınmıs olması kaldı..tazminat davası acmayı istiyorum ancak avukat masrafları karsılamak kolay deil.davayı kazanma ihtimalimin yüksek oldugunu düsünüyorum.sayın avukatlar davadan kazanılacak tazminat üzerinden % alarak calısırlarmı?avukatlıgı üstlenirlermi böyle bir sistem varmı bilgilendirirseniz cok sevinirim teşekkürler..

arkadaşlar benimde çok önemli bir sorunum var avukat arkadaşların en kısa zamanda cevaplamalarını temenni ediyorum ;

benim şuanda asliye ceza mahkemesinde sanık olduğum bir dava var, eski erkek arkadaşım çalıştığı yerdeki avukatın eşyalarını habersiz olarak satmış avukat şikayetçi oluncada kız arkadaşımla birlikte sattık diye ifade vermiş 5 duruşmadır katılmıyor ve hakkında yakalama kararı çıktı fakat yakalanamıyor, suçla ilgim olmadığı halde üstüme kaldı, ona ulaşamayınca avukatta bana sardı sürekli hakaret ediyo her duruşmada resmen beni taciz ediyo suçsuz olduğumu ispatlayamıyorum, son duruşmada avukat talebinde bulundum barodan, ses seda çıkmadı ben karşı tarafın iğrenç tavırlarıyla uğraşmaktan bıktım işsizim atama bekliyorum avukat tutacak maddi imkanımda yok ne yapmalıyım bilmiyorum avukatın davranışlarından gerçekten bıktım avukatta olsa bana hakaret etmeye hakkı yok, adalet insanı böyle davranırsa insan adalete nasıl güvenmeli orası meçhul , ben bu kadınla nasıl baş edeceğimi şaşırdım her duruşmadan sonra yemin ederim hüngür hüngür ağlıyorum kadının dedikleri aklımdan çıkmıyo hergün kara kara düşünüyorum ya bu adam bulunmazsa suç benim üstüme kalırsa diye inanın kafayı yemek üzereyim yılmış durumdayım allah insanı sahipsiz yapmasın elin kadınının maskarası oldum ya bi maaşım olsaydı onu konuşturmayıp onun anladığı dilden konuşan bi avukat tutup çenesini kapattırırdım ama kader utansın işsizim arkadaşlar akıl verirseniz gerçekten çok makbule geçer dört gözle cevabınızı bekliyorum sevgiler..

özel bir hastanede troid bezimden ameliyat oldum..yanlız 1. ameliyatı eksik yapan doktorlar mecburen bana 2. ameliyatıda yaptılar..ameliyatlar arası ve öncesi ve sonrası her anı ultrasyon olarak kayıt ettirdim.olay biraz karısık sonuc olarak ortada 2 ameliyat-gereksiz 2.ameliyat masrafı,ameliyat olmanın psikolojik etkileri ve herseyden önemlisi kanser olmayan bir parca icin bütün troidimin alınmıs olması kaldı..tazminat davası acmayı istiyorum ancak avukat masrafları karsılamak kolay deil.davayı kazanma ihtimalimin yüksek oldugunu düsünüyorum.sayın avukatlar davadan kazanılacak tazminat üzerinden % alarak calısırlarmı?avukatlıgı üstlenirlermi böyle bir sistem varmı bilgilendirirseniz cok sevinirim teşekkürler..

avukatlar genelde %ile çalışır ama bu dava sonuçlanana kadar bir ücret talep edilmeyeceği anlamına gelmez zira dava kaybedilese bile avukat davayı kazanmak için emek ve zaman harcar.yani şöyle olur bir miktar ücret hususunda anlaşılır, bu ücret başlangıçta ödenir ve genelde avukatın emeğinin karşılığından çok daha azı olur, eğer kazanılırsa da kazanılan paradan asıl hakettiği ücret alınır bu da baştaki % anlaşmasına göre olur.
tabi dava açmak için gereken para sadece vekalet ücretiyle sınırlı değildir.Dava açılırken en başta harç ödenmesi gerekir, sonrasında tebligat masrafı, bilirkişi ücreti, keşif ücreti falan ödenir.

Arkadaşlar yanlış yere mi yazdım?1 Hafta oldu herhangi bir cevap yok.Yok mu bu konuda bana yardımcı olacak aklı verecek kimse????..............

Arkadaşlar yanlış yere mi yazdım?1 Hafta oldu herhangi bir cevap yok.Yok mu bu konuda bana yardımcı olacak aklı verecek kimse????..............

o kadar karışık yazmışsınız ki hangi birini sorduğunuz anlaşılmıyor, biraz daha sade lütfen..

ayrıca çocuklarını sürekli döven birine sırf sorumluluk öğretmek için çocukları ona bırakmak doğru mu sizce?

Öncelikle herkese merhaba bi arkadaşımın sorunu ile ilgili acil bilgiye ihtiyacım var.İş Arkadaşım bir tv ünitesi almış eşi bu üniteyi beğenmemiş ve teşhir ürünü toz varmış ve ayağı problemliymiş iade etmek istemiş kabul etmemişler daha sonra değişim olsun demişler mağazaya eşiyle gidince sadece tv ünitesi değiştirebileceklerini başka bi ürün alamayacaklarını söylemişler...Arkadaşımın eşi de tv ünitelerini beğenmemiş aynı fiyata başka ürün alalım demişler ve netice de bir tartışma yaşanmış ve hakaret ederek ve el hareketiyle ittirerek dükkandan iş arkadaşımı kovmuş ve bu esnada eşi de yanında..Bu arkadaşımın hakları nedir tv ünitesi hala evde ama kullanılmıyor nasıl bir yol izlemesi lazım

süresi içinde tüketici hakem heyetine veya bedel yüksek ise Tüketici Mahkemesi'ne başvurulabilir
ayrıca şiddet uygulandığı için savcılığa suç duyurusunda bulunulabilir

iyi akşamlar;
benimde diğer arkadaşlarım gibi sorum olacak?
Ben 17 senelik evliyim.Artık sürekli tartışmalara ve bu tartışmaların uzamaması için susmaya dayanamaıyorum.Sinir hastası oldum çıktım.Sakinleşebilmek ve kafamı toplaya bilmek için sakinleştirici alıyorum.Uzun lafın kısası ayrılmak istiyorum.ancak nasıl olacağı bana getirisini ve götürüsünüde öğrenmek istiyorum.
3 kızım var.sırasıyla 1995-2000-2002 doğumlu.Çocukları yanıma almayı düşünmüyorum.Çünkü zaten mesuliyet almayı sevmeyen gökten yıldırım düşse benden bilen,hertürlü hatanın sorumlusu beni yapan bir adam.İlerde çocukların vereceği (ona göre yanlış) kararda ben suçlu olmak istemiyorum.Tabikide yanıma almak istemiyorum derken tamamende vazgeçeceğim demek değil.Biraz çocuklarıyla ilgilensin istiyorum.Kızdığında çocuklara avazı çıktığı kadar bağırıp,ceza verdikten sonra, son çarede dövdükten sonra bunun sorumlusunuda ben yapan bir adam?!..
Bir acentesi var.Ama işyerini açarken diploması olmadığı için benim üzerime açtı.Her sene zararda olan bir acente.Kapat diyorum onuda yapmıyor.İşe git diyorum,müşterileri gez ya da başka müşteri bul.Olan yetiyormuş.Kendi inanmadığı birşeyi başkasına anlatıp sigorta yapması için nasıl ikna edecekmiş.Başka iş kur!..Ne işi kuracakmış?Kurduğu iş batarsa ne olacakmış?..Kısacası iş yerini kapatmıyor ama gitmiyorda.Acente benim üzerime.İşyeri babasına ait,kiracı olarak gözüküyor.Kendiside yaklaşık olarak 1 senedir çalışan olarak gözüküyor.Ben 1996 haziranından bu yana bağkurluyum.Eşimde benim yanımda çalışan 1senedir işçi gözüküyor.
1 adet dairemiz var.Ancak tapusu yok.kooperatif hissesi var.Kooperatif üzerinde devlet ipoteği? davası? olduğu için tapu alamıyoruz.Jet Fadılın davası halen devam ediyor ,bitti ,bu sene alıyoruz tapuları laflarını 2005 senesinden beri dinliyoruz.Bu daire üzerinde ne gibi bir hak idda edebilirim.
Bir aracı var.Kendi kullanıyor.Ancak evlenmeden önce olan aracını satıktan sonra üzerine ilavelerle evlendikten sonra aldı.
Bunların dışında babasının bizim geçimimiz ve çocukların okul paralarını ödeyebilmemeiz için verdiği kiralar var.bir işyerinin tapusu eşimin üzerine diğerinin tapusu kayınpederinin üzerine eşim kirayı elden alıyor.
Benim üzerime babam tarafından alınmış 1 daire(ki aynı yerden alındığı için tapusu yok),1 aracım var.
Şimdi bu durumda mal dağılımı ve çocukların durumu nasıl olur.Ben çalışmıyorum.

merhaba
ben çalışmıyorum demişsiniz ancak şirket sizin üzerine kayıtlı yani fiilen olmasa da resmen çalışıyorsunuz
eğer bağkur, sigorta ve vergi borçları ödenmediyse bunlardan siz sorumlu olacaksınız
ayrıca şirket sizin adınıza olduğuna göre eşiniz zaten kapatamaz siz kapatacaksınız
2002 den sonra alınan mallar yarı yarıya paylaşılır

Merhaba !!!
Avukat ablalarim yardimci olursaniz cok sevinirim,bizim söyle bi derdimiz var ve gercekten cok acil bi durum biz su an yurtdisindayiz buraya 5 yilligina babamin görevinden dolayi geldik ben 19 yasindayim ve bir de erkek kardesim var 18 olcak haziran da annemle babam 22 senelik evliler ve babamin hayatinda uzun bi süredir bi kadin var ve onun yüzünden hak etmedigimiz bi yasam sürüyoruz,annemin ne annesi ne babasi hic kimsesi yok ev hanimi iside yok babam sürekli kovuyor zaten bu kez ki kavgalari pek bi agir oldu ve annem yazmami istedi gecen sene bi ev aldik ve tapusu annemin üstüne baskada mal varligimiz yok aslinda annem bosanmak istemiyor bunun nedeni hic bi gelirimiz olmadigindan ortada kalmaktan korktugumuzdan babam memur yapacak bi seyimiz yok

1---eger cikip gelirsek Türkiye ye (kendi geldigi icin) nafaka talep edebilme durumu var mi ? (cünkü sürekli kovuyor annem gelmek istemesede (mecbur)

2---annem bosanmak istemese babam dava acip bi sekilde bosanabilir mi ? annem 43 yasinda ve tek tutar dali yok yardimci olursaniz cok seviniriz ve cok acil nolur yardim edin...

babanız annenizi aldattığı için zaten kusurlu
bu nedenle anneniz aldatma olayını kanıtlayarak nafaka ve tazminat talep edebilir
annenizi kovması da ayrıca bosanma nedenidir ve babanız açısından kusurdur

Merhabalar, bende yeni evliyim we boşanıyorum. Davayı eşim açtı. Şu kısa zman lan evliliğimizde iyi giden hiçbirşey olmadı. bana hakaret etti, kürtaj olmamı istedi, oldum. her gece dışarda oldu, sorumsuzdu ailesi ilişkimizi çok etkiledi, defalarca evlendiğimiz için soyadımın kimlikte değişmesini istememe rağmen de değiştirmedi vs.. Bu durumda davayı ne şekilde kazanabilirim? ikimizinde maddi durumu oldukça iyi ihtiyacım yok ondan gelecek birşeye yalnız para konusu onlar için çok hassas bir nokta. bu şekilde canlarını yakabilirim.
Nafaka+maddi manevi tazminat davası açacağım. birde Evlilik öncesi, evlilik sözleşmesi yapılmamış olduğundan kaynaklı edinilmiş mallara katılıma geçerli olduğundan, boşanacağım kişiye ait olan maddi varlığına, tüm hesaplarına mahkeme sonuçlanana kadar el konulmasını ve satış devir işlemlerinin engellenmesini isteyeceğim. Bu durumda kendiside benim adıma olan mallara ortak olabilecektir sanırım? Bu davadan zararlı çıkar mıyım? avukat tutmadım ilk duruşma daha da olmadı. bana önerebileceğiniz birşey var mı? yapmam gereken..? şuanda benimle sözlşme yapmak istiyorlar bende böyle birşeyin olmayacağını belirttim. birde eve karşı sorumsuz oldğundan dolayı vs ayrıca dava açabilirmiyim onlara? ne kadar çok şey olursa mutlu olacağım. cevabınızı bekliyorum

esinizin anlattiginiz gibi kusurlu oldugunu ispatlayabilirseniz sartlari varsa nafaka ve tazminat talep edebilirsiniz
sizin malvarliginiz evlilik sırasında mı alındı, ne tür bir gelirler elde edildi gibi sorular onemli
hak kaybina ugramamak icin bir meslektasim ile davayi takip etmenizde yarar var
ayrica anlasma yapmak sizin acinizdan iyi olabilir
taleplerinizi kabul ettirme sansiniz varsa degerlendirmekte yarar var

İyi günler,

Benim sorum babam ve annem trafik kazasında yasamlarını yitirdiler.Dedem torunlarına kaldı.Fakat 1 yıldan beri ben dedeme bakmaktayım.Diğer dort torunu emekli maasi oldugu halde ilgilenmemektedirler.Hukuki acidan yapilabilecek birsey varmi.Dedeme bakmadiklari icin dava acabilirmiyim.

Merhabalar ben almanyada yasiyorum. Annem icin bi sorum olucakti..Annemle babam buradan bosandilar ama türkiyede hala evli olarak görünüyorlar..Annemde dedemin emekli maasini almak icin trden bosanmak istiyor..
Buradan bosandigi halde türkiyede bosanmasi uzun sürermi ve masraflimi olur ? Bosanmasi icin neler gerekir?

Birde dedemin emekli maasini suanda sadece teyzem aliyor.. Emekli maasinda yarisini alma gibi bi durum olabilirmi ? Cünkü bize öyle söylendi..

Lütfen bilgi verirseniz cok sevinirim...Simdiden cok tesekkürler..

X