Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

Merhabalar ben almanyada yasiyorum. Annem icin bi sorum olucakti..Annemle babam buradan bosandilar ama türkiyede hala evli olarak görünüyorlar..Annemde dedemin emekli maasini almak icin trden bosanmak istiyor..
Buradan bosandigi halde türkiyede bosanmasi uzun sürermi ve masraflimi olur ? Bosanmasi icin neler gerekir?

Birde dedemin emekli maasini suanda sadece teyzem aliyor.. Emekli maasinda yarisini alma gibi bi durum olabilirmi ? Cünkü bize öyle söylendi..

Lütfen bilgi verirseniz cok sevinirim...Simdiden cok tesekkürler..

merhaba
Türkiye'de tekrar boşanma davası açması gerekmiyor
burada yapılması gereken tanıma davası açmaktır
bütün evraklar tamamsa ve karşı taraf da itiraz etmezse tek duruşmada bitiyor bu dava
Bir avukata vekaletname verirse Türkiye'ye gelmeden de bu davayı açıp sonuçlandırmak mümkündür
Av.Merve Gürcan

merhaba
Türkiye'de tekrar boşanma davası açması gerekmiyor
burada yapılması gereken tanıma davası açmaktır
bütün evraklar tamamsa ve karşı taraf da itiraz etmezse tek duruşmada bitiyor bu dava
Bir avukata vekaletname verirse Türkiye'ye gelmeden de bu davayı açıp sonuçlandırmak mümkündür
Av.Merve Gürcan

cokkkk tsk ederim cevap icin cok yardimci oldun..fakat bi sorum daha olucak..babam pek ilgilenmiyor bu isle.. annem tek basina evraklari götürse olabilir yani babami aramaya onu beklemeye gerek yok degilmi? birde nekadar bi harcama gider kendi basina yapsa annem herseyi?

merhaba, sulh cezada mahkemem var karşı tarafın tanığı 2 celsedir mazeret beyan ederek duruşmaya gelmiyor, hakim beyde tekrar çağırdı, ama bu mahkemenin uzamas ına sebep oluyor, mahkeme 4. celsesine gün attı mahkeme dosyasına dilekçe mi yazsam ek beyan gibi ne yapmam gerekir, bu şekilde ne kadar gelmeme hakkı vardır, bana bu konuda cevap verirseniz çok sevinirm.

merhaba bende hukuk öğrencsi olmak istiyorum hukuk bölümünü görüncede sormadan duramadım
maaşlandırması nasıl bağımsızda ne kadar para alıyor ayrı bir yere bağrı kalırsa ne kadar lütfen bilgilendirirmisiniz şimdiden teşekkürler :)

ben evliyim ve sadece kocamın soyadını kullanıyorum
şimdi boşanmadan eski soyadımı kullanabilirmiyim
sadece kendi kızlık soyadımı yani ikisini kullanmak deil
eskisi gibi sadece kızlık soyadımı kullanabilirmiyim ne yapmam gerekiyor

boşanma davasını ben açtım reddedildi temyiz ettim ama artık boşanmak istemiyorum evime nsl dönebilirim bu defa karşı taraf beni boşar mı boşanmamak için neler yapmalıyım.

Sevgili arkadaşlar küçük bir sorunumu paylaşmak istiyorum acil cevap bekliyorum.
32 yaşındayım annem ve babam yıllardır anlaşamaz ben kendimi bildim bileli bundan 7 ay önce babam oturduğumuz tapusu annemin üzerine olan [tamamen annemin katkıları ile alınmıştır] evimize geçici bir süreliğine geldi.fakat bu süre uzadı daha da uzayacağa benziyor eve gelmeden önce şer koydurdum dedi. bu şer neyse artık ve nasıl yapabiliyor i,se kendi üzerine olmayan bir şeye kendi ikameti olmayan bir yere nasıl şer koydurabilir.
yakın zamanda da baba artık evine dönsen naasıl olsa orda da bir odada oturuyordun burda da bari evine git de herkes huzurunu yerini bilsin dediğimde
sonuna kadr mücadele edeceğim [o neyse artık] siz gidin.siz çıkın demeye başladı.Annem de burdan çıkan bir daha buraya geri dönemez diyor
anlayacağınız aslında herkes kendini düşünüyor.70 yaşına gelmiş anne ve babam o mal senin bu mal benim derdinde.Biz kiraya çıktığımızda burası senin evin gel burda otur diye yalvarmışlardı.
şimdi evi kendi üzerime almak için konuştuğumda tapu masrafları sanırım 2-3 Milyarı buluyormuş ben bunu da anlamıyorum .kendi evimde sadece tapu üzerinde isim değişikliğ olacak ev bana devredilecek ve 3 milyarı da ödeyeceğim 3 milyarım olsa zaten bu evde durmam.o da güzel.
Bana bu konuda yardımcı oalcak bir avukat arkadaştan yardım istiyorum.annemin tamamen kendi birikimiyle 1990 yılında aldığı evde şu an ben oturuyorum babam kendisinin olduğunu idda ediyor.Babam kendi kafasına göre ser koyduruyor evlere annemin kendi oturduğu daha önce ikisinin ikamet ettiği eve de şer koyduruyor.
sonra da ben evi terk ediyorum diyor bize geliyor
umarım derdimi anlatabilmişimdir:KK50:

Sevgili arkadaşlar küçük bir sorunumu paylaşmak istiyorum acil cevap bekliyorum.
32 yaşındayım annem ve babam yıllardır anlaşamaz ben kendimi bildim bileli bundan 7 ay önce babam oturduğumuz tapusu annemin üzerine olan [tamamen annemin katkıları ile alınmıştır] evimize geçici bir süreliğine geldi.fakat bu süre uzadı daha da uzayacağa benziyor eve gelmeden önce şer koydurdum dedi. bu şer neyse artık ve nasıl yapabiliyor i,se kendi üzerine olmayan bir şeye kendi ikameti olmayan bir yere nasıl şer koydurabilir.
yakın zamanda da baba artık evine dönsen naasıl olsa orda da bir odada oturuyordun burda da bari evine git de herkes huzurunu yerini bilsin dediğimde
sonuna kadr mücadele edeceğim [o neyse artık] siz gidin.siz çıkın demeye başladı.Annem de burdan çıkan bir daha buraya geri dönemez diyor
anlayacağınız aslında herkes kendini düşünüyor.70 yaşına gelmiş anne ve babam o mal senin bu mal benim derdinde.Biz kiraya çıktığımızda burası senin evin gel burda otur diye yalvarmışlardı.
şimdi evi kendi üzerime almak için konuştuğumda tapu masrafları sanırım 2-3 Milyarı buluyormuş ben bunu da anlamıyorum .kendi evimde sadece tapu üzerinde isim değişikliğ olacak ev bana devredilecek ve 3 milyarı da ödeyeceğim 3 milyarım olsa zaten bu evde durmam.o da güzel.
Bana bu konuda yardımcı oalcak bir avukat arkadaştan yardım istiyorum.annemin tamamen kendi birikimiyle 1990 yılında aldığı evde şu an ben oturuyorum babam kendisinin olduğunu idda ediyor.Babam kendi kafasına göre ser koyduruyor evlere annemin kendi oturduğu daha önce ikisinin ikamet ettiği eve de şer koyduruyor.
sonra da ben evi terk ediyorum diyor bize geliyor
umarım derdimi anlatabilmişimdir:KK50:

Avukat arkadaşlar yok mu bir yorum ?

Benim de bir sorum olacak. Bir tanıdığım benim kredi kartımdan bir miktar taksitli nakit avans çekmişti. Bu parayı ödememesi halinde ne yapabilirim?

mrb avukat arkadaslara bır sorum var benım yanınzda calısan avukat katıplerı varmı ben bun lar hakkında bılgı almak ıstıyorrum lutfen cok onemlı benım ıcın nasıl avukat katıbı olunuo maasları ne kadar calısma kosullar onemlı benım ıcın bu soru yarmlarınızı beklıyorummm...

slm canım ben 8 yıldır bu işi yapıyorum . Özelden bilgilendirecektim ama mesaj yazma hakkım henüz yokmuş. yeni üyeyimde .Soruların varsa yardımcı olmaya çalışırım

merhaba,avukat arkadaşlara soruyorum.7aylık oğlumun ismini değiştirebilirmiyim buna hakkım varmı nasıl bir yol izleyebilirim?yardımcı olun lütfen...

30.06.2011 tarihinde İzmir İnönü Caddesi Hatay da bulunan özel zeybek tıp merkezinde bulunan Dermatoloji Uzm. hakkında bir şikayette bulunmak istiyorum. .. Bu tarihte sivilce problemim nedeniyle gittiğim muayenede aynen şu şekilde bir diyaloğumuz oldu:
Ben: uzun süredir sivilce problemi yaşıyorum denemediğim ilaç kalmadı. Eğer uygunsa roaccutane tedavisine başlamak istiyorum.
Doktor: önce bir bakayım dedi ve senin akne problemin yok sadece ter bezleriyle alakalı
Ben: peki bu ilaç iyi gelir bu leke ve sivilceleri giderir mi
Doktor: zaten böyle inatçı hastalar oldumu böyle oluyor iyi yazayım ama her şeyi çok bildiğinizi sanıp böyle konuşuyorsunuz. Ben sana söyliyeyim sen böyle oldukça hayatta çok şey kaybedersin. Öncelikle bu kişilikte olmaman lazım.
Ben: sadece sinirli bir şekilde hafifçe güldüm.
Doktor: ben sana komik değil kötü bir şey söylüyorum farkında mısın?
Ben: evet ama bende yıllardır bu problemi yaşıyorum ve kurtulmak istemem inat etmem suç mu ?
Doktor: ben sana gerekli görmüyorum dedim ama pitryosporum ovale folkekti var sende git bir araştır önce.. akne de var geçirir bu ilaç yoga yap sen yoga, zaten heyecanlı bir yapın var .

Aramızda bu şekilde oldukça kırıcı psikolojimi bozacak derecede kötü bir konuşma geçti. Eve geldiğimden beri ağlıyorum nasıl bir doktor hastasını bu şekilde rencide edebilir. bununla ilgili ne yapabilirim ??

benimde sormak istediğim bir konu var cevaplarsanız çok sevinirim. Benim annem ve babam 25 yıl önce ayrıldılar ve babam beni o zamandan beri arayıp sormaz arada bir ben ararım ama o kadar tabiki evlenmiş ve 2 çocuğu var şimdi duyduğuma göre mallarını karısının üzerine yapıyormuş bana bişey kalmasın diye ben bu konuda ne yapabilirim dava açma hakkım var mı açabilirsem eğer ne davası açmam gerek ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bu konuda beni ilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

30.06.2011 tarihinde İzmir İnönü Caddesi Hatay da bulunan özel zeybek tıp merkezinde bulunan Dermatoloji Uzm. hakkında bir şikayette bulunmak istiyorum. .. Bu tarihte sivilce problemim nedeniyle gittiğim muayenede aynen şu şekilde bir diyaloğumuz oldu:
Ben: uzun süredir sivilce problemi yaşıyorum denemediğim ilaç kalmadı. Eğer uygunsa roaccutane tedavisine başlamak istiyorum.
Doktor: önce bir bakayım dedi ve senin akne problemin yok sadece ter bezleriyle alakalı
Ben: peki bu ilaç iyi gelir bu leke ve sivilceleri giderir mi
Doktor: zaten böyle inatçı hastalar oldumu böyle oluyor iyi yazayım ama her şeyi çok bildiğinizi sanıp böyle konuşuyorsunuz. Ben sana söyliyeyim sen böyle oldukça hayatta çok şey kaybedersin. Öncelikle bu kişilikte olmaman lazım.
Ben: sadece sinirli bir şekilde hafifçe güldüm.
Doktor: ben sana komik değil kötü bir şey söylüyorum farkında mısın?
Ben: evet ama bende yıllardır bu problemi yaşıyorum ve kurtulmak istemem inat etmem suç mu ?
Doktor: ben sana gerekli görmüyorum dedim ama pitryosporum ovale folkekti var sende git bir araştır önce.. akne de var geçirir bu ilaç yoga yap sen yoga, zaten heyecanlı bir yapın var .

Aramızda bu şekilde oldukça kırıcı psikolojimi bozacak derecede kötü bir konuşma geçti. Eve geldiğimden beri ağlıyorum nasıl bir doktor hastasını bu şekilde rencide edebilir. bununla ilgili ne yapabilirim ??
Avukat değilim ama il saglık müdürlüğüne şikayet edeceksin arkadaşım.

görümcemin 4 temmuzda mahkemesi var boşanmak için. 4 yaşında bi oğulları var görümce suan çalışıyor bi arkadası ile ev tuttu. babasıda çalışıyor evi var. mahkeme çocuğu kime verir?

Lazer için gittiğim güzellik merkezi tarafından dolandırıldım taksitlerle borcumu ödedim daha 6 seans hakkım varken makinenin bozulduğu gerekçesiyle işlem alamıyorum nereye şikayet etmem lazım

görümcemin 4 temmuzda mahkemesi var boşanmak için. 4 yaşında bi oğulları var görümce suan çalışıyor bi arkadası ile ev tuttu. babasıda çalışıyor evi var. mahkeme çocuğu kime verir?

Sence kime verilmeli ??:44:

X