Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

Merabalar.Benim babam 3 yıl önce işten çıkarıldı.Yaklaşık 30 milyarda tazminat alcaktı ama vermediler.Bizde mahkemeye verdik.Ama avukat bu konuda pek bi bilgilendirme yapmıyo.En geç 1 yıl içinde alırsınız diyo.Hala bi gelişme yok.Acaba dava ne zaman sonuçlanır ?

Öncelikle geçmiş olsun.Talihsiz bir durum ve aynı sebeple açılmış çok fazla davar var ve maalesef kanunu bilmemek mazeret sayılmadığı için babanızın bilmiyordum savunması dinlenmeyecektir.Ancak hakimler de ortada kast olmadığının farkında ama kanun açık olduğu için beraat kararı veremiyor.Suçun cezası 1 yıla kadar hapis cezasıdır.Eğer benzer suçlardan adli sicil kaydı yoksa büyük ihtimalle hakim hükmün açıklanmasını geri bırakır ve babanız ceza almayabilir.Ancak hakimin takdirine kalmıştır.Ceza alınan emsal davalara baktığımızda da cezalarda indirim yapılarak 1 ay veya para cezası verildiği görülmüştür.Yani hakimin takdirindedir ancak hakimler takdirini olumlu yönde kullanmaktadır.Babanızın içini belki böyle rahatlatabilirsiniz.Tekrar geçmiş olsun umarım olumlu karar çıkar.

çok teşekkür ederim umarım bi yıl sonra iyi haberlerle sonuçlanır.umarım iyi niyetli bi hakime denk gelir o zaman :KK50:

Merabalar.Benim babam 3 yıl önce işten çıkarıldı.Yaklaşık 30 milyarda tazminat alcaktı ama vermediler.Bizde mahkemeye verdik.Ama avukat bu konuda pek bi bilgilendirme yapmıyo.En geç 1 yıl içinde alırsınız diyo.Hala bi gelişme yok.Acaba dava ne zaman sonuçlanır ?

Avukatınız bile buna kesin cevap veremez bakın en geç 1 yıl demiş davanın hangi aşamada olduğunu,iddiaları bilmeden buna kimse cevap veremez.Sadece şunu söyleyebilirim iş davalarında hakimler genellikle güçsüz olan taraftan yani işçiden yana kararlar verirler.Umarım istediğiniz gibi sonuçlanır.

Evin tapusu kocanızın adına çıkarsa yapabileceğiniz bir şey olmaz.Tapuyu ikinizin adına ortak tapu olarak çıkarttırırsanız kendi hisseniz miras durumunda bölüşülmez ancak eşinizin hissesi yine bölüşülür.Bölüşülmemesi için yapabileceğiniz tek şey kendi adınıza tapu çıkarttırmaktır.
Eski eşi dava açabilir ancak eşinizin maddi durumunu,eşinizin eski eşinin maddi durumunu çocukların öğrenim görmelerine göre masraflarını bilemediğim için ve hakim de bunları göz önüne alarak karar vereceği için yorum yapamayacağım.

kayınvalidem depremzede evi yıkılacak.devlet yeni ev yaptırması için kredi verecek...fakat herhangi bi geliri olmadığından
kredi taksitlerini kocam ödeyecek ve tapu kocamın adına çıkacak.18 yıl vadeli 2 yıl da ödemesiz yani 20 yıl.20 yıl sonrası nasıl olur bilemeyiz.
kocam bana noter tasdikli bi evrak falan verse işime yaramazmı?
bi de son olarak eşimin eski eşi nafaka yükseltme davası açarsa kadın çalışmıyor kiraya çıkmış,çocuklar okuyorlar,eğer nafaka yükseltimi söz konusu olursa bu durumda da eşim çocukların velayetini alabilirmi?
çok tşk ederim..

ben iki gün oldu e şifre aldım bi girdim karşımda 12 ci icra dairesine verilmişim 2004 yıllarında bi magzadan eski eşim ve cocuklarıma kıyafet almıştım senet şeklinde ondan sonra ayrılık yaşadık tam ayrılma zamanlarında konuşulmuştu eski eşim ödüycekti ödememiş demek ama bu arada bana hic bişekilde bi uyarı ihbarname gibi bişey gelmedi ben nekadar borcum vardı unutmuşum düşünüyorum bi türlü alkıma gelmiyo sayfada dosya acık görünüyo lütfen ne yapmam gerekiyo yardım edermisiniz

ben iki gün oldu e şifre aldım bi girdim karşımda 12 ci icra dairesine verilmişim 2004 yıllarında bi magzadan eski eşim ve cocuklarıma kıyafet almıştım senet şeklinde ondan sonra ayrılık yaşadık tam ayrılma zamanlarında konuşulmuştu eski eşim ödüycekti ödememiş demek ama bu arada bana hic bişekilde bi uyarı ihbarname gibi bişey gelmedi ben nekadar borcum vardı unutmuşum düşünüyorum bi türlü alkıma gelmiyo sayfada dosya acık görünüyo lütfen ne yapmam gerekiyo yardım edermisiniz

Kuzeninizin üzerine olan malları alamaz eşinin çalışarak kazanmış olması birşey değiştirmez.2002 yılından sonra kazanılmış mallar için evlilik boyunca kazanılan mallar ortaktır.Yani kuzeniniz kendi üzerine olan mallarda da eşinin çalışarak kazandığı mallarda da yarı yarıya hak sahibi olur.Kumar ve eve geç gelmeleri kanıtladğınız sürece mahkemede ilk sıralarda göz önünde bulundurulur.Mahkemenin uzaması karşı tarafın öne süreceklerine bağlıdır ve bu kadar olumsuz etkene rağmen de çok uzayan davalar da mevcuttur.Çocukların düşüncesinin önemi olarak değil de çocukların şahitliği evdeki huzursuzluğun kanıtlanması açısından önemlidir.Reşit çocuğa söylediğiniz gibi okuduğu sürece nafaka bağlanır.Bence kuzeniniz korkmasın ancak eşi söylediğiniz gibi varlıklı ise ve boşanmak istemiyorsa bir avukatla kendini savunacak ve çeşitli yollar deneyecektir bu nedenle kuzeninizin de bir avukata gitmesi sonuç almasını kolaylaştıracaktır.Kuzeninizin bir avukata zaman kaybetmeden danışması ve gerekli işlemleri başlatması benim size tavsiyemdir.

evet çok haklısınız zaten kendisi bu hafta avukata gitmiş gerekeni konuşmuş çok teşekkür ederim size de.

merhaba arkadaşlar malatyada bir davamız var eşim avukat ama malatyaya gidip gelmasi zor malatyada avukat olan tanıdığınız var mı yardımcı olursanız çok sevinirim

Ben boşanma durumundayım ankaradayım. Ankarada bu konuyla ilgili yardımcı olacak avukat telefonuna ihtiyacım var. Yeni eşinden ayrılmış arkadaşlar varsa bana yazabilirlermi 1 çocuğum var.

eski ev sahibim ile aramda evin aidatı ile ilgili problem var.

evi boşaltmama rağmen kalan yakıt aidatlarını ödememi talep ediyor.

bununla ilgili bir kontrat ve anlaşma yapılmadı. Bu durumda yapılması gereken nedir ?

yardımcı olursanız sevinirim.

bununla ilgili bir kontrat ve anlaşma yapılmadı. Bu durumda yapılması gereken nedir ?

yardımcı olursanız sevinirim.[/QUOTE

aranızda kira sözleşmesi vs varmıydı? normal şarlarda evi boşaltığınız tarihten sonraki dönemlere ait aidatlardan siz sorumlu değilsiniz.

kayınvalidem depremzede evi yıkılacak.devlet yeni ev yaptırması için kredi verecek...fakat herhangi bi geliri olmadığından
kredi taksitlerini kocam ödeyecek ve tapu kocamın adına çıkacak.18 yıl vadeli 2 yıl da ödemesiz yani 20 yıl.20 yıl sonrası nasıl olur bilemeyiz.
kocam bana noter tasdikli bi evrak falan verse işime yaramazmı?
bi de son olarak eşimin eski eşi nafaka yükseltme davası açarsa kadın çalışmıyor kiraya çıkmış,çocuklar okuyorlar,eğer nafaka yükseltimi söz konusu olursa bu durumda da eşim çocukların velayetini alabilirmi?
çok tşk ederim..

Avukat arkadaşlar merhaba..
Ben bir sürücü kursuna başladım henüz 2 hafta oldu ama kurs hocalarından biriyle sorun yaşıyorum..
Ders sırsında anlayamadığım bir bölüm oldu ve "anlamayan sadece sensin bak herkes anladı "dedi..
Ben de"ben kendimden sorumluyum anlayanlar beni ilgilendirmez" dedim..
Bunun üzerine hoca ne kişiliğine ne de hocalığına laf söylememe rağmen "ben 10 yıllık hocayım,kimse bana laf söyleyemez,beğenmeyen başka hocadan ders alsın,senin kafan zaten buraya geldiğinde karışıkmış,anlayamadıysan o senin sorunun "gibi laflar söyledi..
Çok uzattı.yirmi dakikaya yakın utanç verici şeyler söyledi..Herkes sınıfta bana tuhaf gözlerle bakıyor hala..
Ne olduğumu şaşırdım,çok saygısız ve terbiyesiz bir hoca.Kurs müdürüne ve kurum sahibine ağlayarak şikayet ettim,"biz onunla konuştuk ama doğru olmadığını söylüyor" diyorlar..
Ben artık o sınıfta ders görmek istemiyorum,kendimi hakarete uğramış hissediyorum..Utanıyorum

Ben o kursa ehliyet almak için gidiyorum,hakaret duymak içindeğil..
Kurs sahibine bir özür beklediğimi söyledim,1 hafta oldu hala özür dileyen yok.
Ben bu adamın yaptığının cezasız kalmasını istemiyorum,hem hakaret edip hem de hiçbirşey yokmuş gibi davranamasın..
Kurumun dışında bu adamı şikayet edebileceğim bir yer yok mu,ilçe milli eğitim müdürlüğüne mi şikayet etmeliyim,nasıl bir yol izlemeliyim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim..

yardımcı olursanız sevinirim.[/QUOTE

aranızda kira sözleşmesi vs varmıydı? normal şarlarda evi boşaltığınız tarihten sonraki dönemlere ait aidatlardan siz sorumlu değilsiniz.

kira sözleşmesi vs. yok. arayıp duruyor, bana yıkmaya çalışıyor :KK47:

Merhabalar,

Bende sizden bir konuda yardım almak istiyorum.Şuan 4 aylık hamileyim ve tekstil firmasında muhasebe bölümünde 9 yıla yakındır çalışmaktayım.Doğum iznime ayrılmama 4 ay gibi bir zaman var.Şirkette çok ağır baskılar uygulanıyor yada ben öyle hissediyorum.Benim merak ettiğim doğum raporundan sonra kendim işten ayrılmak istesem acaba tazminat almaya hak kazanabilirmiyim.( evlilik ve askerlik gibi) bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

merhaba arkadaşlar. benim sorumda ingilizce kursum hakkında. Geçen yıl ekim ayında kursa kayıt yaptırdım. 15 ocakta ancak başladı kurs 3. seviye ve 1 mayısta bitti.bana 4. seviyenin 16 mayısta başlayacağını söylediler fakat başlamadı. bende haziran ve temmuz taksitlerimi ödemedim bunun üzerine. 16 mayısta başlayacak dedikleri kurs 18 temmuzda başladı ve bende kursun olduğu şehirde değildim gidemedim doğal olarak. ancak eylülde gidebileceğim. sorum şu arkadaşlar ben kursu bırakmak istiyorum ama kesinlikle böyle bişeyin olamayacağını bunun sözleşmede yazdığını söylüyorlar ama bana verilen sözleşme örneğinde öyle birşey yazmıyo. resmen zorla kursta tutuyorlar böyle birşey yapabilirler mi? gitmek istemiyorum kursa 3 kur aldım iki kur parası ödedim ama sadece 1 kura gidebildim. ben ne yapabilirim arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.

X