Ayrılık sonrası çocuk ve baba tarafı

YazYagmuru1

...
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2018
616
768
Hanımlar merhaba, 6 yıl önce ayrıldim. Boşanma davası üç yıl sürdü falan. Velayet bende idi. Baba ilk 9 ay aldı götürdü sonrasında hiç sormadi. Ben küçük olduğu için gece kalmasını istemedim. O da madem öyle hiç almam dedi. Yıllardır görüşmüyor. Aramız 10 dakika:)

Halalari ve dedesi vs beni boşanmanın ilk günleri beni engellediler. Ben asla rahatsız edecek bir insan değilim de zaten. Ben o yüzden aşırı kızgınım bunlara.

Halalari üç yıl sonra çocuğu merak ettiklerini falan yazdılar. Ben küçüğe abinden öğrenebilirsin, beni engellerken hiç aklınıza çocuk gelmedi dedim sadece. Büyük halasi ise engellememisti, o yüzden ona düzgün bir şekilde yeğeninin iyi olduğunu yazdım. Fotoğraflar attım.

Artık oğlum 10 yaşında, Instagram açtık. Acaba halasını eklese mi, yoksa akışa mi bıraksam. Ben sağlıklı güzel bir hala, amca ilişkisi de yaşasın isterim. Duygusalim bu ara. Bilemedim ne yapsam. Çocuğu yanlış yönlendirmek istemiyorum. alıştı bu hayatına sonuçta. Küçüktü hatırlamıyor bile. Tecrübeli olanlar varsa fikir verebilir mi?

Benc çocuğun kararına bırakın istiyorsa görüşsün kalsın ona kötülemeyin bende arada derede büyüdüm ve annem sürekli baskı kurardı inanın bu çocukları çok yıpratıyor sen konuşmak görüşmek istersen görüşebilirsin oğlum ekleyebilirsin oğlum bunlar beni üzmez ben seni hep seviyorum her şekilde de seveceğim ben hep senin yanındayım diyebilirsiniz

Hiç uğraşmam ben yapmam yani..Bende boşandım bir amcası beni hiç aramadı bu süreçte neden ne için diye hiç görüsmelerini de istemiyorum çocukları da sormuyor zaten çok gorusmuyorlar belki bayramlarda denk gelir...Amca hala dediğin büyük olan onlar,onlar çocuğa ulaşmaya çalışacak çocuk değil

Kendi fotoğraflari yok. Kitap seslendirme yapıyor ya da kuşunu paylaşıyor.
Anladım, malum keşfet kısmı korkunç, o yaş çocuk için tedirgin oldum bir an.
Tabi siz daha iyi bilirsiniz detayları.
Aranızda bu konu geçmediyse profilini en baştan gizli tutsun diyeceğim ama çocuğunuz için böylesi onları daha cazip hale getirebilir.
O nedenle akışa bırakmak, en mantıklısı sanki.

Benc çocuğun kararına bırakın istiyorsa görüşsün kalsın ona kötülemeyin bende arada derede büyüdüm ve annem sürekli baskı kurardı inanın bu çocukları çok yıpratıyor sen konuşmak görüşmek istersen görüşebilirsin oğlum ekleyebilirsin oğlum bunlar beni üzmez ben seni hep seviyorum her şekilde de seveceğim ben hep senin yanındayım diyebilirsiniz
Bir yakınımda anne baba ayrı ve çocuk evlenirken iki tarafın da teyzeler halalarin bir arada olması beni çok mutlu etti. Babası gorusse çocuk rahat edecekti bu konuda. Onlar bana, ben onlara kızgıniz diye sizin yaşadığınızı yaşatmak istemiyorum. Babası adam olsa keşke...

Anladım, malum keşfet kısmı korkunç, o yaş çocuk için tedirgin oldum bir an.
Tabi siz daha iyi bilirsiniz detayları.
Aranızda bu konu geçmediyse profilini en baştan gizli tutsun diyeceğim ama çocuğunuz için böylesi onları daha cazip hale getirebilir.
O nedenle akışa bırakmak, en mantıklısı sanki.
Çok anlamıyor zaten, bir kaç arkadaşı var. Benim kontrolümde. Siliyor bazen yer kaplıyor diye, öyle hevesli değil.

Hiç bahsetmedim. Fikir alip ona göre konuşmak istiyorum oğlumla.

Siz oğlunuza hiçbir yönlendirme yapmayın bence.
Yeğenini merak eden yıllardır irtibat kurardi.
Ne hayır gelir onların halalığından.
Bana mesaj atarak sordular sadece. Bende yüzeysel cevap yazdım. Daha farklı şekilde de iletişim kurabilirler miydi? İnanın kafam çok karışık. Oğluma da söyledim, seni sordu halan diye. Yani bilmiyorum oğlum için doğru şekilde adım atmak istiyorum.

Bir yakınımda anne baba ayrı ve çocuk evlenirken iki tarafın da teyzeler halalarin bir arada olması beni çok mutlu etti. Babası gorusse çocuk rahat edecekti bu konuda. Onlar bana, ben onlara kızgıniz diye sizin yaşadığınızı yaşatmak istemiyorum. Babası adam olsa keşke...
İşte bazı anne babalar çok bencil kendi hırslarını çocukta yaşatıyorlar babasını takmayın çocuk üzülür tabi bu duruma ama babanında içinden gelmesi lazım böyle erkekler alsalar da çocukla vakit geçirmiyorlar zaten zaten çocuklara asıl travmayı yaratan boşanmak değil anne babanın tutumu

Pardon da size kızma hakkını nasıl bulabiliyorlar tam olarak? Oh ne güzel, kızdım küstüm, çocuğu da arayıp sormuyorum. Bahane olmuş onlar için ya, çocuk sorumluluğu almıyorlar, mis gibi hayat. Bir arkadaşım ayrılmıştı eşiyle. Eşinin kızkardeşi yani çocuğun halası çocuğu bulunduğumuz ildeki(büyükşehir) en iyi kolejlerden birine yazdırdı ve yıllarca o ödedi, yeğenim en iyi eğitimi almalı demiş arkadaşıma. Böyle olur hala, amca. Hadi herkes bunu yapamayabilir ama annesine kızıp küsüp yeğenlerini aramamak nedir ya? Oğlunuzu hak etmiyorlar kesinlikle. O mutlu aile tablosunu kafanızdan çıkarın, emin olun ekleseniz de onlar engeller oğlunuzu, daha büyük travma oluşur sizde.

Bana mesaj atarak sordular sadece. Bende yüzeysel cevap yazdım. Daha farklı şekilde de iletişim kurabilirler miydi? İnanın kafam çok karışık. Oğluma da söyledim, seni sordu halan diye. Yani bilmiyorum oğlum için doğru şekilde adım atmak istiyorum.
Tabi ki kurabilirlerdi.
Onlar sormuş mesajla sizde cevap vermişsiniz.
Daha fazlasını yapmak isterlerse ona da müsade edersiniz.
Oğlunuzun aklını karıştırmayın.
Çocuk olan, sorulup merak edilmesi gereken o.
Adım atılacak bir şey yok ortada.

Çok anlamıyor zaten, bir kaç arkadaşı var. Benim kontrolümde. Siliyor bazen yer kaplıyor diye, öyle hevesli değil.

Hiç bahsetmedim. Fikir alip ona göre konuşmak istiyorum oğlumla.
Bu işi bu kadar basite almayın böyle böyle bağımlılık yapıyor bu işler.Bence siz önce inst kapatarak başlayın sonra çok pişman olursunuz.8/9 yaş çocuklar artık wc ye bile elinde tabletle telefonla giriyor.

X