Eski eşim dibimden düşmüyor!

Benim ex koca benden korkuyor. Ben sessiz bir tipim, kavga etmem, cok sakinimdir ama kuyruguma basarsa cocuk falan dinlemem mahalleyi ayaga kaldiririm. Nesilden nesile aktarilacak bir rezalet cikartirim ahahsh

Bence onun kardesiyle falan muhatap olma, gerek yok. Sen kendi sınırını ciz. Cocuk aglayip sizlasada eve alma. Cocuklar degisen kosullara cok kolay adapte oluyor. Teslim merkezini arastir. Goruntulu konusma esnasinda araya girip"cocugu alacak misin" diye dahi sorma. Sadece mesaj at. Ben cocugu göstermek icin telefonu kendim tutuyorum, kizim küçük. Telefonu kapadiktan sonra msj atiyorum alacak misin diye. Yine cocukla konusma esnasinda rahatsiz edecek bisey derse suratina kapatiyorum.

Boyle uzaktn konusuyormusum kolaymis gibi dusunme. Cocugu evde birakip disari ciktigimi anladigi bir anda(cocugu annem teslim etti, panda nerde diye sorunca disarda demis annemde) bisuru sey soyledi bana. Cocugu protokolden fazla gösteriyor olmam hayatima karismana sebep olacaksa daha fazla goremezsin dedim. Nafakayi eksik yatirdi kafasina gore, cocugu yollamadim. Bu sacmaliklara kismen bende maruz kaldim. Hala daha bazen sacmaliyor. Aninda engelliyorum.

Hiç sessiz bi tip değilim, öyle değildim eziyorlar baktım, tırnaklarımı çıkardım.
çok değil 3 hafta önce bana asılan ev sahibimin oglunu rezil ettim, oda evden çık işine gelmiyorsa s.git diye küfür edince uzaklaştırma aldırdım, tüm komşulara onları rezil ettim, yani mimliyim. O yüzden kafa göz yararak kavga etmek istemiyorum biraz daha düşük profil gidiyorum, sorun istemiyorum ev sahibi sıkıntılarından dolayı.
Ama kızımı biraz üzmem gerekecek galiba, seninki daha küçük, anne babam şu bu diyemiyor, senin şansın bu, ben fena halde etkileniyorum işte.

Önerilerini not alacağım, mantıklı. Sağolasın.

Benim ex koca benden korkuyor. Ben sessiz bir tipim, kavga etmem, cok sakinimdir ama kuyruguma basarsa cocuk falan dinlemem mahalleyi ayaga kaldiririm. Nesilden nesile aktarilacak bir rezalet cikartirim ahahsh

Bence onun kardesiyle falan muhatap olma, gerek yok. Sen kendi sınırını ciz. Cocuk aglayip sizlasada eve alma. Cocuklar degisen kosullara cok kolay adapte oluyor. Teslim merkezini arastir. Goruntulu konusma esnasinda araya girip"cocugu alacak misin" diye dahi sorma. Sadece mesaj at. Ben cocugu göstermek icin telefonu kendim tutuyorum, kizim küçük. Telefonu kapadiktan sonra msj atiyorum alacak misin diye. Yine cocukla konusma esnasinda rahatsiz edecek bisey derse suratina kapatiyorum.

Boyle uzaktn konusuyormusum kolaymis gibi dusunme. Cocugu evde birakip disari ciktigimi anladigi bir anda(cocugu annem teslim etti, panda nerde diye sorunca disarda demis annemde) bisuru sey soyledi bana. Cocugu protokolden fazla gösteriyor olmam hayatima karismana sebep olacaksa daha fazla goremezsin dedim. Nafakayi eksik yatirdi kafasina gore, cocugu yollamadim. Bu sacmaliklara kismen bende maruz kaldim. Hala daha bazen sacmaliyor. Aninda engelliyorum.
Sizin yorumlarınız hep doğru. Bende de böyle durum var annemle kalıyorum çocuk 4 yaşında babamı istiyorum babam uyutsun diyor arada çağırıyoruz geliyor akşam 1 saat kadar ilgilenip uyutup gidiyor. Çocuk sürekli nazlanıp ağlayıp babasını isteyecek bu duruma alışacak diye de korkuyorum ama psikolojisini de düşünüyorum kaça bölüneceğime şaşırdım. Haftasonları alıyor bazen vermiyorum çalıştığım için bende vakit geçirmek istiyorum ilgilenmek istiyorum çünkü. Sizinde fikrinizi almak istedim

Yaşadıklarınıza bir kadın olarak çok üzüldüm. Siz çok güçlüsünüz nelere göğüs germişsiniz. Size tavsiyem asla evinize almayın sınırlarınızı net çizgilerle belirleyin ve asla o sınırın dışına çıkılmasına izin vermeyin. Kızınızı dışarda da görebilir beraber başka bir yerde kendi evinde vakit geçirebilir. Özel alanınıza dahil olmasına izin vermeyin. Kızıyla mı konusacak aradığında siz değil direk kızınız açsın telefonu ya da babası ile görüşmek istediğinde direk kızınız arasın arada aracı olmayın. Sadece birebir kızınız ile ilgili bir ebeveyn olarak konuşmanız gereken şeylerde konuşun dediğim gibi sınır ve mesafe..

Yaşadıklarınıza bir kadın olarak çok üzüldüm. Siz çok güçlüsünüz nelere göğüs germişsiniz. Size tavsiyem asla evinize almayın sınırlarınızı net çizgilerle belirleyin ve asla o sınırın dışına çıkılmasına izin vermeyin. Kızınızı dışarda da görebilir beraber başka bir yerde kendi evinde vakit geçirebilir. Özel alanınıza dahil olmasına izin vermeyin. Kızıyla mı konusacak aradığında siz değil direk kızınız açsın telefonu ya da babası ile görüşmek istediğinde direk kızınız arasın arada aracı olmayın. Sadece birebir kızınız ile ilgili bir ebeveyn olarak konuşmanız gereken şeylerde konuşun dediğim gibi sınır ve mesafe..

Teşekkürler tatlım.
Ama biliyor musun ben şuna inanıyorum.
Güçlü kadın yoktur, güçlü olmak zorunda kalmış kadın vardır.
Biz de isterdik prenses gibi olalım, ayağımızı uzatıp akşama gelecek olan kocamızı bekleyelim mis mis evimizde, gelsin kocamız hoşgeldin hayatım diyelim, evladımız ve eşimizle mutlu mesut olalım.
ama yoook, 2 gün böyle olsak hemen evde kavgalar çıkar, kıyamet kopar sonra rahatlardı.
Görünüşe göre biraz kızımı üzmek pahasına bu adamı kavga dövüş kovacağım bir dahakine.

Bir endişem daha var.
Dava sürecinde kızım pedagog görüşmesine götürülecek.
Kızımı üzersem pedagog görüşmesinde ben babamla yaşayacağım çünkü annem babama engel olmak istiyor diyebilir.
Çünkü bir önceki babanın getirişi sonrası sorduğumda bana " babamda kalmak istiyorum, çünkü o bana hiç kızmıyor" dedi.
Bu durumlar da beni çok fena kenara sıkıştırıyor, benim derdim bir değil ki dogadostupanda dogadostupanda

Bu adam laftan fala anlamaz arsiz. Kizinizla gorussun, kapidan alsin, kapidan biraksin hic yuz goz olmayin. Kizinizla ilgili konusmaniz gereken bir durum olursa sadece o zaman iletisim kurun.

Teşekkürler tatlım.
Biz de isterdik prenses gibi olalım, ayağımızı uzatıp akşama gelecek olan kocamızı bekleyelim mis mis evimizde, gelsin kocamız hoşgeldin hayatım diyelim, evladımız ve eşimizle mutlu mesut olalım.
ama yoook, 2 gün böyle olsak hemen evde kavgalar çıkar, kıyamet kopar sonra rahatlardı.
Görünüşe göre biraz kızımı üzmek pahasına bu adamı kavga dövüş kovacağım bir dahakine.

Bir endişem daha var.
Kızımı üzersem pedagog görüşmesinde ben babamla yaşayacağım çünkü annem babama engel olmak istiyor diyebilir.
Çünkü bir önceki babanın getirişi sonrası sorduğumda bana " babamda kalmak istiyorum, çünkü o bana hiç kızmıyor" dedi.
Bu durumlar da beni çok fena kenara sıkıştırıyor, benim derdim bir değil ki dogadostupanda dogadostupanda
Kesinlikle öyle hayat öyle bir sürüklüyor ki insanı olmak istediğimiz insan değil hayatın bizi yönlendirdiği insanlar oluyoruz maalesef ki. Hayatınızdaki bu detaylar çok önemli tabi kızınız sizin yanınızdayken sürekli insanlık hali yer geliyor sinirlenip kızıp bazı şeylere izin vermiyoruz diye kötü oluyoruz çocuklar bunu anlamaz. Bu süreçte en doğrusu kızınızın sizin yanınızda kalması için davranmanız ve bu çerçevede ne yaparsanız yapmanız. Çünkü sizin babası ile aranızdaki sürtüşmeyi farkedip sizi suçlayabilir kafasında ve babası ile yaşamak isteyebilir. Siz içten içe yine eski eşinize mesafe koyun ama dediğiniz gibi kızınızın yanında çokta onu etkileyecek tavırlarda bulunmayın

Kesinlikle öyle hayat öyle bir sürüklüyor ki insanı olmak istediğimiz insan değil hayatın bizi yönlendirdiği insanlar oluyoruz maalesef ki. Hayatınızdaki bu detaylar çok önemli tabi kızınız sizin yanınızdayken sürekli insanlık hali yer geliyor sinirlenip kızıp bazı şeylere izin vermiyoruz diye kötü oluyoruz çocuklar bunu anlamaz. Bu süreçte en doğrusu kızınızın sizin yanınızda kalması için davranmanız ve bu çerçevede ne yaparsanız yapmanız. Çünkü sizin babası ile aranızdaki sürtüşmeyi farkedip sizi suçlayabilir kafasında ve babası ile yaşamak isteyebilir. Siz içten içe yine eski eşinize mesafe koyun ama dediğiniz gibi kızınızın yanında çokta onu etkileyecek tavırlarda bulunmayın
Halası geliyormuş yarın,sevinçten uçuyor benim kız.
İnan ben onu " al madem cocuga sen bak" desem bir süre sonra o gönderir kızı yanıma. Çünkü ooo bu kızı bize pasladı, kendisi serbest geziyor egleniyor diyecekler. Ama vermem, ben evladımsız olamam, velayetini alırsa kızımı türkiyenin öteki köşesine gönderecek halası ile, hepten koparacaklar benden.
Konu o kadar karışık ki aslında, eski eş dibimden düşmüyordan çok daha karmaşık, evladımı kaybetme korkusu bir çok sınırımı ihlal ettirmeme kadar getiriyor beni.

İstediği zaten bu, beni köşeye sıkıştırmak, ve başarıyor!
Bu adamı yatırıp kessem hırsımı alamam, bazen o kadar öfkeleniyorum ki :silah:

Halası geliyormuş yarın,sevinçten uçuyor benim kız.
İnan ben onu " al madem cocuga sen bak" desem bir süre sonra o gönderir kızı yanıma. Çünkü ooo bu kızı bize pasladı, kendisi serbest geziyor egleniyor diyecekler. Ama vermem, ben evladımsız olamam, velayetini alırsa kızımı türkiyenin öteki köşesine gönderecek halası ile, hepten koparacaklar benden.
Konu o kadar karışık ki aslında, eski eş dibimden düşmüyordan çok daha karmaşık, evladımı kaybetme korkusu bir çok sınırımı ihlal ettirmeme kadar getiriyor beni.

İstediği zaten bu, beni köşeye sıkıştırmak, ve başarıyor!
Bu adamı yatırıp kessem hırsımı alamam, bazen o kadar öfkeleniyorum ki :silah:
Hem kendisi bakamayacak hemde sırf inat hırs olsun diye kızı alıp başkasına baktıracak birde. Bu kadar vicdansız mı ya bir anneden kızını ayıracak kadar. Çok meraklı ise doğru bir adam olup karısının kızının yanında kalmayı başarabilseydi. Hem bunu yapmayıp hemde kendi ayakları üzerinde durup kimseye muhtaç olmayan kadının hala ayakta olabilmesini yediremeyip etrafından ayrılmaması. Tam asalak. Sizi yıldırmak için çaba sarfediyor resmen belli ki. Tam sopalık

Kedibochi, kızıma kıyamıyorum diye yanlış yapıyorsunuz. Oturun ve çok açık bir konuşma yapın, senin baban ama benim kocam değil artık. Bu eve herhangi bir erkek girebilir mi sen kabul eder misin deyin. Babanın yapabileceği tek şey kapıdan seni alıp bırakması. Kestirip atmadığınız için çocuk da anlamıyor. Babanın bu eve girmesini istemiyorum ama sen ne zaman istersen görüşebilirsin demeniz lazım. Bak benim kızlar 14-16 yaşındalar ve geçmişe yönelik ne desem yapmasaydın etmeseydin diyorlar. Ergenlik dönemi başlayınca abartmasalar da bencillik soğukluk geliyor çocuklara. Sen de şunu bunu kabul etmeseydin deyiveriyorlar, empati 0 oluyor. Yani çocuğa sınırı siz koyacaksınız. Evimizin kuralları olması lazım, nasıl ben herkesi eve almıyorsam sen de her istediğinde babanı çağıramazsın deyin, demek zorundasınız.

Aslında sizin çözülmesi gereken en acil sorununuz iş. İyi para kazandığınız güçlü bir pozisyonda olsanız kendinize güveniniz gelir, her şeyle baş edebilirisiniz. Her doyulan yer vatan olmadığı gibi her doğulan da aile olmuyor ne yazık ki. Siz artık kızınızla kendi ailenizi kurmuşsunuz. Onu yapmadılar bunu vermediler demenin faydası yok.

Yuhh heriff pisligin tekiymiş ben de bir konuda yaptıgınız yoruma istinaeden yorumu cok tatlı bulmustum sanki eski esle flort gibi anladım cok tatlısınız ya falan demiştim geri alıyorum. Arkasında büyük sorunlar varmıs. Ablanız için basınız sag olsun. Ailenizle düzelecebilecek bir sorunsa en azından onlarla arayı iyi tutup arkanızde bir destek oldugunu bikmenizde sizi iyi hissettirirdi. İşiniz de yokmus suan nasıl gecim saglıyprsunuz.? Cocugunuz esle gorusuyor es ailesiyle gorusugor mu? Kendi ailenizle gorusuyormu. Bilmiyorum en azından cocuk annesigle yalnız basına oldugunu annesinin bişeylere sabrettigini vs bilmesi onu iyice yalnızlastırmasın aile cevresiyle de vakit geciriyordur umarım ya... allah yarcımcınuz olsun iş bulma durumu olursa cocuk ne olacak baba da mı lalıcak

velayetini alırsa kızımı türkiyenin öteki köşesine gönderecek halası ile, hepten koparacaklar benden.
Valla çirkinlikse çirkinlik. Ben siz olsam eski eşimin kardeşi depremde evlat kaybı yaşadığı için benim kızımı kendisi büyütsün istiyorlar, o yüzden velayeti istiyorlar derim. Zaten gerçeklik payı da yok değil.

Merhabalar,
Bilenler bilir, ben 7 yaşındaki kızımla yalnız yaşıyorum. İlk evliliğimden çocuğum yok ve ikinci evliliğimi de çocuklu ve mutlu bir hayatımız olsun diye yapmıştım, biz sevgili iken mükemmel baba profili çizen eski eşim, ben 37 yaşında hamile kaldıktan sonra aldıralım filan demeye başlamıştı. Neyse bir şekilde kızımız doğdu ve yedi yıl evli kaldık.
Konuyu fazla uzatmamaya çalışacağım, ite kaka 7 yıl süren evliliğim 3 yıl önce aile üyelerimden her zaman arkamda duran tek kişi olan, annem saydığım ( anne-babamla görüşmüyorum ) canpare ablamın uzun süre yoğun bakım mücadelelerinden sonra tam iyileşti derken covid-19 dan vefat etmesi ve eşimin bir şekilde buna sevindiğini ?! hissetmiş olmam ve devamında gelen acı olaylar sonucunda boşanma kararı almamla bitti. Çünkü ona göre bana destek olacak, arkamda duracak kimsem kalmamıştı, baskıları iyice arttı. Zaten ilk günden beri gizli aldatmaları, beni ortada hiç bir sebep yokken sadakatsizlikle itham etmesi, fakat kendisinin sürekli, sosyal medyada birtakım kadınlarla yazışarak olsun, markette manavda bile kadınlarla flörtleşerek olsun sürekli aldatması gibi bir takım sebeplerden bitti. Daha erken bitiremedim, aile desteğim yoktu, minik bebeğim vardı ve ben çalışamıyordum.
Boşanma kararı aldıktan sonra da çok ama çok pisleşti işler, tek kuruş nafaka alamadan, ( taktığı tek bir ince bilezik ve kızımın altınlarımı bile ben boşanma davası açmadan benden çalmıştı ) ve evden ayrılıp eşyalarımı alarak başka bir daireye yerleştim, başka bir hayat kurdum. Eh kızım da artık ilkokul çağına gelmişti.
Arada başka üyelerin konularına da yorum yapıyorum, eh kendim çok mu akıllı, ferasetliyim? Tabi ki değilim, ama bol bol kazık ve tokat yedim ikili ilişkilerimden, bunun sebebinin kök ailemde bana karşı olan sahiplenilmeme durumundan kaynaklandığını, aldığım terapilerden, okuduğum kitaplardan elde etttiğim farkındalık sayesinde öğrendim. Dedim ki kendi konumu açmamın zamanı geldi, milletin konularını sabote etmeyeyim ve toplu bir şekilde sizden fikir alayım, çünkü buradan çok şey öğrendim bunca yılda, çok canciğer kızkardeşim dediğim üyelerle arkadaşlıklarım oldu, biri 10 yıldır görüştügüm can kardeşim, kendisi tüm detaylara zaten hakim :KK66:

Neyse konu şu ki, boşanalı 1,5 yıl geçti, eski eşime geçen yıl nisanda kızım için nafaka davası ve kızımın kimsenin yanında kalmayışı sebebiyle o dönemde ( ve hatta şimdi bile ) işsiz olduğum için hem iştirak hem yoksulluk nafakası davası açtım, avukatım yok, el yordamı ile davamı kendim takip etmeye çalışıyorum, avukat arkadaşlar lütfen linçlemeyin :KK70: kendime göre sebeplerim var.

Nafaka davasına karşılık eski eş kişisi, kendisine bundan sonra kod adı V. diyeceğim, kızımı 3 kuruş nafaka vermemek için benden almaya karar verdi ve karşı velayet davası açtı. Bu adam bana göre benim düşmanım, lakin ben ittikçe benden ilgi bekliyor, kızımı kullanarak eve kendini davet ettiriyor, eve girince de sanki hala kocammış gibi davranıyor.

Uzaklaştırma alıyorum, bi kaç ay duruluyor ama sonra hopp yine aynı.
Demin kızımı bıraktı, kek yaptım kızım gel dedim, V diyor ki bana da kek ver?! Ya hu ne alaka.. Sen kimsin?!

Bu adamdan bıktım, muhtemelen yeni kurduğum hayatta bu kadar zorlanmama rağmen tam olarak sürünmüyor olmamdan çok rahatsız oluyor, kızım için görüntülü arama yapıyoruz sürekli bana laf sokuyor, paranı harca, paranı harca diye. Ben ondan daha yüksek kira veriyorum, onun gibi yarı kamu bir işim yok hatta şu an da çok sevinmesin diye söylemedim ama bir işim de yok, geçen konu açmıştım işten attılar beni 4 aylık çalışmam sonrasında.
Haydi ben bir şekilde idare ediyorum, yeniden ışığımı, hayat enerjimi topladım, intihar moduna bile sokmuştu beni, hepsini atlattım, ailemle görüşmüyorum ama çok güzel dostlarım var çevremde, dertleşiriz.

Kendisinin gizli narsist olduğuna eminim ama tabi ki adı konmuş bir teşhisim yok. Nasıl edeceğim de bu adam dibimden düşsün artık, hem çok şaşırdım hem de bıktım. Kızım da babasına çok düşkün, onu da incitmek istemiyorum. Anlatmaya çalışıyorum ama işte daha çok küçük, babasını da seviyor.

Öyle işte..
Değerli yorumlarınızı bekliyorum, incitici olmazsa ekstra memnun olurum, zira hayatın tokatını yemedim, resmen tekme tokat daldı bana... :KK70:
geçmişler olsun. bilmiyorum da.. kadınlar olarak gerçekten çok yükümüz var. Burada açılan konulara bakıyorum kendi evimdekine bakıyorum sürekli mücadele halindeyiz. Hiçbir türlü oldurulamıyor bu adamlarla anlamıyorum ben gerçekten. Bence hazır bir yola çıkmışsınız kendisinden bağımsız hayatınıza devam edin tekrar onu hayatınıza sokup aynı döngüye girmeyin.

En büyük yanlışıniz avukatınizin olmaması. Bak bir üye vardı bu yüzden cocuklari verdi kocaya.hala çocuklarımın rıskinden kesip avukata mi para verseydim diyordu Avukat bulun. Bu işlerle ugrasacaginiz süreçte para kazanin . Kızı pedagog götürün. Fikir alin. İnanı bu eve almalarını bile adam kullanabilir. Hem elle taciz ne yahu?
Bunu daha önce anlatmıştım. Erkekler de harem psikolojisi oluyor. Benim eski bir erkek arkadaşım evleninceye kadar 6 ayda bir aradı. Sevgilim var diyorum kapatıyorum 6 ay sonra başka numaradan naber diye mesaj çekiyor. Evlendim dediğim anda tamam dedi ve kapatti. Çünkü o zihniyet( ki kendisi sözde gayet rahat ve modern bir adamdi) için kadının bir sahibi olmalı.

Sizin yorumlarınız hep doğru. Bende de böyle durum var annemle kalıyorum çocuk 4 yaşında babamı istiyorum babam uyutsun diyor arada çağırıyoruz geliyor akşam 1 saat kadar ilgilenip uyutup gidiyor. Çocuk sürekli nazlanıp ağlayıp babasını isteyecek bu duruma alışacak diye de korkuyorum ama psikolojisini de düşünüyorum kaça bölüneceğime şaşırdım. Haftasonları alıyor bazen vermiyorum çalıştığım için bende vakit geçirmek istiyorum ilgilenmek istiyorum çünkü. Sizinde fikrinizi almak istedim

Cocugunuz babayla yatili kaliyor mu? Şöyle bisey yapabilirsiniz mesela çarşamba günü baba alir, kendisi bakar, uyutur, ilgilenir, ertesi günde cocuga kim bakiyosa(anneanne, kres) oraya teslim eder. Cocugada anlatirsiniz "bugun ben uyutayim, seni cok ozledim, yarin babanla konusalim musaitse onun evine gidersin, o uyutur" dersiniz.
Bende calisiyorum. O yuzden pazar gunleri bir hafta babayla, bir hafta benimle oluyor kızım. Dönüşümlü yapabilirsiniz.
Ben bu eve alma olayini cok dogru bulmuyorum. Ekstrem bi durum varsa gelebilir tabi. Cocuk ateslenir, hasta olur vs gelsin evde ziyaret etsin. Onun haricinde eve almamak lazim diye düşünüyorum

Teşekkürler tatlım.

Bir endişem daha var.

Bu noktada avukat desteği önemli aslinda. Hepimiz cocuklarimiza sınır koyuyoruz, yapma diyoruz, cocuklar bunu kizmak olarak algiliyor olabilir.
Sizin uzaklastirma kararlariniz var, adamin nasil bir tip oldugu belli. Bu adama velayet verilir mi bilemiyorum isin hukuki boyutunu

Elbette.
Açıkça konuştum, V kişisi asla seni dinlemez, bildiğini okur. Bir kulağından girer diğerinden çıkar söylediklerim.
Şımarık bir çocuk gibi, ne yaparsam yapayım, ne dersem diyeyim anlamazdan geliyor.
Onu tek rahatsız eden şey parasal konular.
Laftan sözden anlasa zaten boşanmazdık ki :KK12:

Teşekkür ederim, davalara bizzat katılıyorum, dava dilekçelerini, tanık listelerini v.s kendim hazırladım, tüm detayları takip ediyorum.
Bana velayet davası için süre verilmişti çünkü pinti herif parasını yatırmamıştı, geçen onu da yatırmış, resmi olarak dava açılmış oldu bana karşı.
Şimdi V kişisinin annesi ve ablasını kızı bana karşı şahitlik edeceklermiş, dilekçeler uyapa düşsün, abimi de yılbaşından sonraki duruşmada şahidim olarak dinletebilirsem iyi olacak. Diger şahidim dinlendi benim zaten.
Şimdilik aleyhte bir şey yok gibi, sadece kızımı pedagog görüşmesinde kendisine kalmak istediğine dair ailecek manipüle ediyorlar.
Halası olacak kadın 7 ay önce en küçük oglunu gencecik iken depremden kaybetti, ama kızıma görüntülüde diyor ki sana bakmaya geleceğim kızım. Planları V ile, kızımı benden alıp halasını bakması, demiyor ki ben yavrumu topraga verdim, yine de geride iki evladım daha var. Bu kadının ne ailesi var ne de bir desteği, hayattaki tek ailem diyeceğim evladımı benden koparmaktan hiçte geri durmuyorlar. Bunları defalarca yazıp yazıp kendime kafama yazıyorum, o kadar kolay affediyordum ki bana kötülük yapanları. Ama bu asla affedilir bir şey değil, yavrumu benden almaya çalışanlar benim düşmanımdır net.
İyi dilekleriniz için teşekkürler.

Ben eve davet etmedim, yanlış anlamışsınız. Kızımı kapıya getirdi, baktım nazlanıyor haydi gel sana kek yaptım dedim. Kızım sevindi koşarak eve geldi, sürekli korna çaldı cama çıktım, bana kek ver diyor, sinirim bozuldu güldüm. Salak sanıyor ki ona sevimli bulduğum için güldüm.
Dün de gelmişti, rahatsız oluyordum evde olmasından, bana diyor ki o suratın ne? Düşman gibi neden bakıyorsun, ya hala anlamıyor, dedim ki evladımı benden koparmaya çalışan herkes benim ebedi düşmanımdır.

Lanet olsun ona, ailecek bir sürü acı yaşadılar. Depremde yeğenin kaybetti. Ablası ve eniştesi ne zaman cıkacak diye sürekli telefonlarda haber bekledim. Onlarla beraber bende üzüldüm, aracımı verdim ablasını alsın hastaneye götürsün diye yaşadığımız şehre uçakla gelince. Hastaneye kadar gittim başsaglıgı ve geçmiş olsun dileklerim için. Şimdi ailecek planları kızımı benden koparmak.
Ve bu ..neyse küfür etmek istemiyorum banlanacağım, kızımı istemedi bile, yasal süre dolana kadar benimle uğraştı aldı diye, yavrum karnımda huzursuz oldu beşinci aya kadar. Zaten 3 yaşına kadar da dogru düzgün uyumadı.
Ben besledim büyüttüm, bi kaç sene sonra çamaşırımı da yıkar, çayımı da koyar planları yapıyor.
Nefret etme kelimesi yetmez hislerim için, inanın...

Ben de mesajlara indirgemiştim panda, ama bu adam mesafe filan dinlemiyor, kapıdan kızı almaya gelince uzun uzun bakıyor, yavrum babasını masum melül görüyor, anne diyor ne olur babam eve gelsin. Mecbur kalıyorum diyorum ki madem öyle odandan çıkmasın. Afedersiniz evimde bile sıkıştırıyor, elle taciz ediyor. Off of :KK43:

Kesinlikle, bu tiplerle iletişimi kesmek en iyi çözüm, uzun bir süre no contact gittim zaten, epey huzurum yerindeydi, ne zaman ablası şehir dışına gitti bana sarmaya başladı. Aman şu kadın gelsin kardeşinin yanında dursun da ben kurtulayım.
Boşandım ama hala bekar değilim ki, hayatıma birini sokmayı filan kesinlikle düşünmüyorum zaten de, öyle bir şey olsa her halde hepten kudurur .
ADAM SİZİN KIZINIZI ALMAYA ÇALIŞIYOR 5 kuruş vermemek için
Büyük harfle yazdım belki farketmemissinizdir kesinlikle çektiklerini unutmayın sinirden de olsa gülmeyin
Tekrar uzaklaştırma alın

Panda yazdıklarımın nasıl göründüğünü biliyorum, ama inan git diyorum, kapıda kazık gibi duruyor, kızımın yanında tartışmak istemiyorum, kapının önünde benimle tartışıyor, ben kızımı göreceğim seninle ne ilgisi var diye. Ama eve girince de bana, yemek var mı, çay koy, çorba koy sürekli bir hizmet beklentisi, öteki türlü de beklentisi var zaten anlıyorum da. Ben kızım ile onun arasında kalıyorum
Kızımın yüzü düşünce ben deli oluyorum, bunu eski eşte biliyor kızım da.
Bebeğim diyorum bak ben baban burda iken mutsuz oluyorum diyorum, tamam anne evet bir daha gelmesin diyor.
Ama baba geldi mi yelkenleri yine indiriyor.

Benim tanıdık biri filan yok arada koyup onunla irtibatı tamamen bitireyim, bi abim filan olsa mesela, ona bi höt dese inan bana hemen tırsar ( 2 abim var bu arada, ama ölen ablam babadan ayrı kardeşimdi, ama o benim öz kardeşimdi, bunlar değilmiş!, hiç ama hiç ilgilenmezler, rezalet çıkacak korkusu ve kendi hayatlarındaki konforlarına halel getir endişesi, sallamıyorlar beni, annem olacak adi kadın ve babam olacak olmaz olasıca da demiyor tek kelim, hepsine lanet olsun, hepsine! )
Beni bu *t herifin elinde oyuncak ettikleri için aileme ne kadar beddua etsem az, şu anda bile gözlerim doluyor. Çaresizlik öyle kötü ki.
a
Ayy sert yazmayın demişsiniz ama dayanamayacağım valla.bu ne ya psikopat gibi.niye bu kadar evlilik odaklısınız.adam gibi biri çıkmıyorsa yapacak birşey de yoktu yani? Şimdi daha mı iyi oldu ?

Herkese iyi akşamlar, güncelleme ile geldim.
Az önce Ex kişisi kızımı almaya geldi, kızım dün akşamki gezmeden sonra babasını arayıp beni alır mısın yarın demiş. Öğlen gel demiş çocuk ,ama adam akşam geldi.
Mesai yazdırmış yine cumartesiye, çünkü paraya çok ihtiyacı var ex'ciğimin, yeni SUV çekti altına, çok fakir ya nafaka veremiyor, yazzzzık!

Neyse, akşamki yılışmalarından sonra mesaj atmıştım, beni uzaklaştırma aldırmaya veya enişteni arayıp bana yavşadığını söylemeye zorlama, gülmeme de kanma, sana gülmedim. Dediklerimde hala ciddiyim diye tehdit mesajı atmıştım.
İşe yaramış ki balkonun önüne parketti arabayı, zaten tanıdım aracının motor sesinden, cama çıktım kızın çantasını verdim, apartman kapısından bile girmedi, kızımızı giydirip yolladım.

Yani diyeceğim o ki tehditlerim şimdilik işe yaramış, ama bu adam öyle kolay vazgeçmez.
Direneceğim...
İş güncellemesi de var, saatlik ücreti çok düşük ama dolar üzerinden bir iş buldum, pazartesi akşamı beşte başlıyorum. Amerika saatiyle olacağı için mesai 2 de bitiyor. Beni döndürmez ama az da olsa bir gelirim olur. Bu işe de sırtımı dayamayacağım. Amacım freelance olarak derste vermek.

İyi haftasonları kızlar.. :eğlence:

Herkese iyi akşamlar, güncelleme ile geldim.
Az önce Ex kişisi kızımı almaya geldi, kızım dün akşamki gezmeden sonra babasını arayıp beni alır mısın yarın demiş. Öğlen gel demiş çocuk ,ama adam akşam geldi.
Mesai yazdırmış yine cumartesiye, çünkü paraya çok ihtiyacı var ex'ciğimin, yeni SUV çekti altına, çok fakir ya nafaka veremiyor, yazzzzık!

Neyse, akşamki yılışmalarından sonra mesaj atmıştım, beni uzaklaştırma aldırmaya veya enişteni arayıp bana yavşadığını söylemeye zorlama, gülmeme de kanma, sana gülmedim. Dediklerimde hala ciddiyim diye tehdit mesajı atmıştım.
İşe yaramış ki balkonun önüne parketti arabayı, zaten tanıdım aracının motor sesinden, cama çıktım kızın çantasını verdim, apartman kapısından bile girmedi, kızımızı giydirip yolladım.

Yani diyeceğim o ki tehditlerim şimdilik işe yaramış, ama bu adam öyle kolay vazgeçmez.
Direneceğim...
İş güncellemesi de var, saatlik ücreti çok düşük ama dolar üzerinden bir iş buldum, pazartesi akşamı beşte başlıyorum. Amerika saatiyle olacağı için mesai 2 de bitiyor. Beni döndürmez ama az da olsa bir gelirim olur. Bu işe de sırtımı dayamayacağım. Amacım freelance olarak derste vermek.

İyi haftasonları
Eşiniz ne iş yağıyor acaba merak ettim cidden

X