Ayrılık sonrası çocuk ve baba tarafı

Hanımlar merhaba, 6 yıl önce ayrıldim. Boşanma davası üç yıl sürdü falan. Velayet bende idi. Baba ilk 9 ay aldı götürdü sonrasında hiç sormadi. Ben küçük olduğu için gece kalmasını istemedim. O da madem öyle hiç almam dedi. Yıllardır görüşmüyor. Aramız 10 dakika:)

Halalari ve dedesi vs beni boşanmanın ilk günleri beni engellediler. Ben asla rahatsız edecek bir insan değilim de zaten. Ben o yüzden aşırı kızgınım bunlara.

Halalari üç yıl sonra çocuğu merak ettiklerini falan yazdılar. Ben küçüğe abinden öğrenebilirsin, beni engellerken hiç aklınıza çocuk gelmedi dedim sadece. Büyük halasi ise engellememisti, o yüzden ona düzgün bir şekilde yeğeninin iyi olduğunu yazdım. Fotoğraflar attım.

Artık oğlum 10 yaşında, Instagram açtık. Acaba halasını eklese mi, yoksa akışa mi bıraksam. Ben sağlıklı güzel bir hala, amca ilişkisi de yaşasın isterim. Duygusalim bu ara. Bilemedim ne yapsam. Çocuğu yanlış yönlendirmek istemiyorum. alıştı bu hayatına sonuçta. Küçüktü hatırlamıyor bile. Tecrübeli olanlar varsa fikir verebilir mi?
10 yaş çocuğu yönlendirmeyin. Size sorarsa fikir verin yeterli.

Hint kumaşi moduna girsinler hic sorun değil. Bundan 20 sene sonra siz cocugunuza bazi sorularin cevabini vermek zorunda kalacaksiniz. Buna dayanarak elinizden geleni yapin.
Ben evlenirken erkek tarafi baya yordu beni. Ailen niye yok diye. Birde yurtdişinda yaşiyorum ve eşim yabanci. Türk olsaydi belki daha cok yorulurdum. Ailesinle görüşmeyen insan nedense hep "sorunlu" olarak damgalaniyor. Alakasi yok ama bu malasef dünyanin heryerinde ayni.

Bebişim üzülmeni istemem ama isteyen baba çocuğuna sahip çıkıyor, net. baban piyasada yoksa da onun da mı suçlusu annen Allah aşkına babanın hiç mi suçu yok?? Baş suçlu baban ne annenin ne senin günahın var şu tabloda, afedersin eşin ailesine ne oluyor baban yoksa da yok onlara ne?? Avrupalı mıydı eşin çok şaşırdım, onlar genelde böyle şeylere takılmazllar insanları bu sebeplerle yargılamazlar. Ana babanın günahını çocuğa yıkmak sadece bizim toplumda var bir de daha doğuda Asya taraflarında. Büyük konuşmayayım ama babamdan zaten kazık yemişken üstüne kayınailenin laflarını falan çekemezdim ağzılarına tapardım o laflarını.

Bebişim üzülmeni istemem ama isteyen baba çocuğuna sahip çıkıyor, net. baban piyasada yoksa da onun da mı suçlusu annen Allah aşkına babanın hiç mi suçu yok?? Baş suçlu baban ne annenin ne senin günahın var şu tabloda, afedersin eşin ailesine ne oluyor baban yoksa da yok onlara ne?? Avrupalı mıydı eşin çok şaşırdım, onlar genelde böyle şeylere takılmazllar insanları bu sebeplerle yargılamazlar. Ana babanın günahını çocuğa yıkmak sadece bizim toplumda var bir de daha doğuda Asya taraflarında. Büyük konuşmayayım ama babamdan zaten kazık yemişken üstüne kayınailenin laflarını falan çekemezdim ağzılarına tapardım o laflarını.
Daha yeni 140 journos un kedicik belgeselinin 2.sini izledim. Baba Elvan koçak ta yurtlarından gelip koskoca örgüte kafa tutuyor evlatlarını görmek için. Baba dediğin böyle olur.

Yok kuzum ben zaten annemi suclamiyorum. Az daha teşvik etme konusunu babamin ailesi icin demiştim- amcalar vs.
Babam yaşadigi sürece hep sahip cikti. Bakma genc vefat etdi. Fazla firsati olamadi yani. Annem ve babamdan ben raziyim. Medeni bir şekilde boşandilar. Ikiside erken vefat etdigi icin ailelerin (amaca, dayi, teyze) ne mal olduklari baya erken ortaya cikti. Bazi insanlarin 40 yaşindan sonra yaşadigini ben 20 yaşimda yaşadim.

Eş ailesi biraz degişik ve yaka silkilcek tipden. Italyanlarin kültürü bu konuda bizimkinden farkli degil malasef. Dişa ultra modern iclerine girince taş dervi. Bizde nekadar sacma ve gereksiz adet zimbirtisi varsa onlardada var. Evlemeden önce aileler toplanip hangi taraf ne alacak muhabetti yapiyorlar. Adamlarda kacarak evlenmek bile var :)

Eşim 10 numara ama anasi cingirakli yilan. Burda okudumuguz KV konularinin kesin yarsini yaşamişimdir.

Miktiri cektim ama cekene kadar baya yordular beni. Simdilik kafam rahat ama cocuk vs. işin icine girince come back yapacagi kesin.

Italyanlari bu sebepten asla önermiyorum. Boşanip yeniden evlenirsem kesin bir Hans alip keyfime bakicam :)

X