ayrıntılı ultrason

ben de atıl hoca.ya gideceğim. ist.daki hamilelerin yarısı nerdeyse oraya gidiyor sanki. 3 ay önce randevu almıştım. ececem ısrar edersen bazen erken randevu veriyorlarmış, olmadı doktorundan rica etsen o arasa belki etkili olur.

Evet, birçoğu Atıl Hoca'ya gidiyor. Çünkü onun gerçekten alanının en iyilerinden biri olduğu söyleniyor. Ece morcadıya katılıyorum. Belki doktorun söylese ya da sen biraz daha ısrar etsen ve doktorunun adını versen alabilirsin randevu. Hiçbir sorun olmadığına sevindim..

merhaba kızlar ben de yarın ayrıntılı(2. düzey usg ) ultrason için dra gideceğim.Ben de 1 ay önce Atıl YÜkseli aramıştım ,en erken ağustos ayı olur demişlerdi.Kendi drumu aradığımda da Prof dr Recep Has'ı tavsiye etti.Ben ona ikil test için gitmiştim o da cok uzman bir dr.Osmanbeyede muayenehanesi.Ücretri 300 ytl.Bence bu dru da düşünebilirsiniz.Bakalım ben yarın gitcem,yazarım yarın sonucu.İnşallah bu sefer cinsiyerini de görürüm bebeişimin.İçime oğlan doğuyor ,bakalım?Ama benimkinin hareketlerini hisssedemiyorum:KK43:

ya kızlar ben bişeyi anlamadım..illaki çok tanınmış bir doktora gitmek önemlimi..ben kendi hastanemdeki prof ' a gidicem..yani çok önemli bir kadın değil ama 11-14 testlerinde de ona gitmiştim..şimdi de ondan randevu aldım..acaba bir sorun olurmu..yada bendemi uzman bir prof a gitsem acaba ?

2li 3lü tarama testlerini kendi doktorlarımız yapıyor ama bildiğim kadarıyla 2.düzey ultrasonu yapan belli yerler var ve oralardan randevu almak gerekiyor. Ben ilk gittiğim dr u beğenmediğim için 2 aydır yeni bir doktora gidiyorum ve çok memnunum ama 2.düzey ultrason için oda Atıl Yüksel'e yönlendirdi ve maalesef ondanda 3 ay önce randevu almak gerekiyormuş. Yarın kendi dr'umu arayacağım hem yapılan 3lü tarama testimin sonucunu öğreneceğim hemde bu ultrason için başka kimi önerecek isim alacağım..
Buarada sizinde çok akıntınız oluyormu.. Benim hamileliğimin başından beri vardı ama 2-3 haftadır o kadar çoğaldıki bayağı sulu renksiz kokusuz bir akıntı ama çok rahatsız ediyor .. sürekli tuvalete giidyorum ve ıslak hissediyorum kendimi.. internette okudum normalmiş.. kendi doktorumda normal dedi.. ama işte herşeyden endişe ediyoruz..
buarada Juliane ve Morcadı yanıtlarınız için çok teşekkür ederim
ece

ya kızlar ben bişeyi anlamadım..illaki çok tanınmış bir doktora gitmek önemlimi..ben kendi hastanemdeki prof ' a gidicem..yani çok önemli bir kadın değil ama 11-14 testlerinde de ona gitmiştim..şimdi de ondan randevu aldım..acaba bir sorun olurmu..yada bendemi uzman bir prof a gitsem acaba ?

Eylül elbette mutlaka çok tanınmış bir prof'a gideceğiz diye bir kural yok. Üstelik bu iş çok tanınmışlıkla olmuşor. Hatırlarsanız Zeynep Tokuş'un eşi Alp Nuhoğlu böyle bir haberle gündeme gelmişti. Ki o da çok tanınmış bir doktor. Doğru mu değil mi bilemem ama sonuçta o anne baba o doktora dava açacaktı. Yani bu iş tanınmışlıkla da olmuyor. Sen kendi doktorunun tavsiye ettiği ve güvendiği bir doktora gitsen de olur yeter ki için rahat etsin. Tabii ki hepimiz bebeklerimiz için en iyisini istiyoruz ama ben eminim ki eğer başıma gelecek bir şey varsa, değil Atıl Hoca'ya, Türkiye'nin bir numaralı doktoruna da gitsem aynı sonucu yaşarım. O yüzden doktoruna da güveniyorsan içini ferah tut canım.

Ya kızlar, şimdi yazdıklarınızı okuyunca çok fena oldum. Benim doktor 3lü teste gerek yok, para tuzağı dedi. Ayrıntılı ultrason için gel, herşey o zaman anlaşılır dedi. Başkasını falan önermedi. Gerçi ben Bodrumda yaşıyorum ya, burada prof olduğunu sanmıyorum. Yani yönlendirebileceği kimse yok. Burda da başka seçeneğim yok, herkesin önerdiği, meşhur bir doktora gidiyorum ama prof falan değil. Acaba ben de İzmire falan mı gitsem ya, ne dersiniz? Çok muallakta kaldım :KK43:

ebuka hiç telaşlanma, ikili test iyi çıktıysa bazı doktorlar üçlüye gerek duymuyor, benimki de öyle. ben de üçlü yaptırmadım. ayrıntılı ultrasonda illa ünlü falan olması gerekmez işinin ehli olması önemli elbette. atıl hoca başka hiçbir iş yapmıyormuş sadece ayrıntılı ultrasona bakıyormuş yıllardır, o yüzden bu konuda uzmanlaşmış. içini ferah tut, doktoruna bir daha sor ama emin ol herşey yolunda gidecek.

Şimdi başka bir arkadaşımı daha arayıp sordum, o da yeni doğum yaptı. Onun doktoru da 3lü test yaptırmamış. İçime su serpildi seninkini de duyunca morcadı. Acayip panikledim sabahtan beri, bissürü insanı aradım, danıştım. Üff ne zor şeymiş ya anne olmak. Daha kahvaltı bile yapmadım. İştahım kaçtı. Şimdi bişeyler yiycem zorla da olsa.

Ebuka bozma moralini canım. benim doktorum da ikiliden sonra üçlü teste gerek duymadı. Bu normal bir şey. Bu konuda gebelik.org'da da bilgi var canım. Okuyup içini rahatlatabilirsin. Rahat ol da bebişi aç bırakma...

benim ikili temiz çıktı ama doktorum üçlüde yapalım dedi herhangi bir omurga açıklığı veya nöral tüp defekti gibi sorunlar taranabiliyor denildi..bende yaptırdım..ama şart da değil..

[font="comic Sans Ms"]merhaba Hanimlar ;
Benimde Doktorum 3 Lü Teste Gerek Duymaadi Bunun Yerine Iki Gun önce Detayli Ultrason Için Gittim Diğer Bir Adida Dopler Diye Geçiyor. Bebeğin Omuru Organlari El Ve Ayak Parmaklarina Varana Kadar Heryerini Inceliyorlar.
Bizim çok şükür Herşeyimiz Normal çikti Sadece şuanda Küçük Olduğumuz Için Kalp Ile Ilgili Kismi 5 Hafta Sonra Tekrar Kontrol Edecekler. [/font]

Arkadaşlar Günaydin Bende Bugün Ayrintili Ultrasona Giricem. Medipol Dr. Hakan Apaydina Gidicem Dua Edin Benim Içinde Inşallah Güzel Haberlerle Dönerim çok Tedirginim .her Doktora Gidişimde Böyleyim Ama Bu Sefer Hastanedeye Ilk Kez Gideceğimden Dolayi Daha Heyecanliyim .. Minik Kizimi Inşallah Sağlikla Sihhatle Görürüm..

Arkadaşlar Günaydin Bende Bugün Ayrintili Ultrasona Giricem. Medipol Dr. Hakan Apaydina Gidicem Dua Edin Benim Içinde Inşallah Güzel Haberlerle Dönerim çok Tedirginim .her Doktora Gidişimde Böyleyim Ama Bu Sefer Hastanedeye Ilk Kez Gideceğimden Dolayi Daha Heyecanliyim .. Minik Kizimi Inşallah Sağlikla Sihhatle Görürüm..

a.sinşallah güzel haberlerinle dönersin canım:sm_cool:

duygumutlucum lütfen içini ferah tut bak bende neredeyse aglayarak gitmiştim test sonuçlarını almaya ama kahkaha atarak cıktım resmen.bak göreceksin her şey yolunda gidecek..bizi merakta bırakma olurmu hayırlı haberlerini bekliyoruza.s.

arkadaslar ayrıntılı dediginiz sey dört boyutlu ultrason mudur?

Günaydın arkadaşlar..

Gülsarıcım ben bu cumartesi girdim ayrıntılı ultrasona ama bu dört boyutlu ultrasın değil.. yani internette gördüğüm dört boyutlu ultrason resmileri gibi bir şey olmadı bende.. sadece doktor bebeğin her türlü organını inceliyor.. kemiklerini, kafa çevresini, çapını, organların yerini boyutunu filan her şeye bakıyorlar.. bende her şey normal çıktı çok şükür.. darısı tüm hamişlerin başına inşallah..

duygumutlucum lütfen içini ferah tut bak bende neredeyse aglayarak gitmiştim test sonuçlarını almaya ama kahkaha atarak cıktım resmen.bak göreceksin her şey yolunda gidecek..bizi merakta bırakma olurmu hayırlı haberlerini bekliyoruza.s.

sağol canım:1hug:..randevumuz 5'te ama ben avrupa yakaısnda oturduğum için 3'te işten çıkıcam gidicem.Anadolu yakasına ancak giderim.gerçi eşim alıcak ama olsun birazcık heyecanım yatışır o saate kadar belki diye erken çıkıyım dedim :1rolleyes::1rolleyes: Yarın inşallah güzel haberleri gelince hemen yazarım.Kalbim yerinden çıkıcak gibi atıyo :sm_confused:

Son düzenleme:
X