Ayrıntılı ultrasonda bebeğimin midesi büyük dendi

umudahasret

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2021
348
737
Merhaba. 21. Haftamda ayrıntılı ultrasona girdim 2li,3lü ve 4lü tarama sonuclarım ense kalınlığı burun her şey normal çıktı.hem devlet hastanesinde hem de özel bir hastanede takibim var her ikisinde de sonuç aynı idi. Özelde Ayrıntılı ultrasonda bebeğin midesi büyük takip önerilir dendi. Bir sonraki hafta devlette ayrıntılı vardı bu durumu söyledim daha dikkatli baktı mideye normale göre daha geniş görünüyor fakat bu tarz bi durumda cift mide görülür suyunuzda artış görülür hepsi suan normal dedi. Perinatoloğa yüksek riskli gebeliğe yönlendirildim. Orda da aynı şeyler söylendi double buble cift mide sendromu bagirsak tikanikligi gorunmuyor ama bi ay sonra tekrar bakalim degisen bisey olacak mı dediler. Başına aynı durum gelen var mı?

Ben annemin karnındayken öyle demişler midesi büyük bı engeli olabilir diye 🤭tek sorunum kiloya yatkinim sürekli diyet yapmak zorunda kaliyorum ha ama bebekken zayifmisim tabi alakası varmı bilmiyorum ama 😂

Bende de mide cebi yok yemek borusu sıkıntı dendi ilerleyen haftalarda böyle bir şey varsa başka belirteler de olur dendi çok yıpratıcı bir süreçti iyi bir doktora görün hemen ben öyle yaptım doktor normal dedi çok şükür kızım da sağlıkla doğdu ama süreç çok zordu ml siZde sağlıkla alırsınız kucağınıza inş

İnsallah herhangi bir sıkıntı yoktur. 2 radyoloji uzmanı, bir perinatolog 1 kadin dogum profu gördü. Sadece genis gorunuyor baska hicbir semptom yok birdahaki ay olusup olusmadigina bakalum dendi. İnsallah koca bogazdir :) saglicakla dogar ve buyur

Benim de ayrıntılı usgde midesi büyüktü, doktorum barsak tıkanıklığı var mı diye baktı olmadığını görünce önemsemedi. Ben biraz kafama takmıştım ama günden güne bile değişebilirmiş bazen. Asıl önemli olan küçük olması ya da olmamasıymış.
Ben de iştahlı kızım diye seviyorum artık 😬😬

Benim de ayrıntılı usgde midesi büyüktü, doktorum barsak tıkanıklığı var mı diye baktı olmadığını görünce önemsemedi. Ben biraz kafama takmıştım ama günden güne bile değişebilirmiş bazen. Asıl önemli olan küçük olması ya da olmamasıymış.
Ben de iştahlı kızım diye seviyorum artık 😬😬
Allah'a şükür normale döndü. Ever double buble sendromu cift mide ve bagirsak tikanikligi gorulurmus midesi buyuklerde; ikisi de izlenmedi ve normal mide boyutuna döndü. Obur oğlum diyorum bende :)

içinizi ferah tutun hiçbir sıkıntı yoktur bence,
küçük oğluma hamileyken hep karnı küçük dediler, kilosu düşük doğar dediler, 3240 gr dogdu, hiçbir sıkıntı olmadı çok şükür

Benim de ayrıntılı ultrasonda bi tık büyük dedi doktor ama üzerinde çok durmadı. Bu durumun bi riski var mı acaba bilenler yazabilir mi

X