Babama ciddi bir ilişkim olduğunu nasıl söyleyeceğim?

İzin istemek değil haberdar etmek mi? Babam bu duruma daha çok kızar. Ben burada eşşek başı mıyım, diye.

(Mayısta 25 yaşıma gireceğim.)
Ailemin evlenmem için koşulu ekonomik özgürlüğümü kazanmam idi. Erkek arkadaşımla beraber yaşıyoruz zaten. Yani bu sorumluluğu alabilirim. Çocuk için de buradaki zorunlu görevimin bitsin diye bekleyeceğiz. En az 2 yıl yani…
Zorunlu göreviniz biterse farklı şehire mi gideceksiniz erkek arkadaşınızın kendi dukkani ve kurulu düzeni varsa müşterileri vs kazancida iyiyse bırakıp gelmez bence çünkü esnaflikta düzen tutturmak çok önemli.

Zorunlu göreviniz biterse farklı şehire mi gideceksiniz erkek arkadaşınızın kendi dukkani ve kurulu düzeni varsa müşterileri vs kazancida iyiyse bırakıp gelmez bence çünkü esnaflikta düzen tutturmak çok önemli.
Evet benim memleketime gideceğiz. Şu an onun memleketindeyiz. Burada tanıştık. Burası çok küçük ve gelişmemiş bir ilçe. Benim memleketim şehir merkezinde. Erkek arkadaşım biz oraya yerleşmeden altı ay önce gidip işini kuracak. Burası küçük bir yer olduğu için burada kazandığının daha iyisini kazanacağını düşünüyoruz. Annem de esnaf. Annemin çevresi var. Müşteri katkısı olacağını düşünüyoruz.

EV-LE-NE-CEM vermezlerse kaçacam

En iyisi kacmak. 😀

Konu sahibi söyleyin gitsin, bir konuda stress yasiyorsam onu daha hizli yaparim ben. 😄 Uzattikca insana fenalik geliyor cunku noluyorsa olsun ve bitsin, hic bisey sonsuza dek sürmez sonucta.

Karşi ciksa da israrci durursaniz belki inadi kirabilir.

En iyisi kacmak. 😀

Konu sahibi söyleyin gitsin, bir konuda stress yasiyorsam onu daha hizli yaparim ben. 😄 Uzattikca insana fenalik geliyor cunku noluyorsa olsun ve bitsin, hic bisey sonsuza dek sürmez sonucta.

Karşi ciksa da israrci durursaniz belki inadi kirabilir.
Babamı ikna etmek için bir ay uğraşacağım. Bir ayda kabullendi kabullendi kabullenmezse annemin ve kardeşimin desteği ile evlilik yoluna gideceğim. Sonuçta erkek arkadaşım, çalmıyor çırpmıyor, pe**venklik yapmıyor. Alın teri ile ekmek parasını kazanıyor. O yüzden babamın tabuları ile bir ay ilgilenebilirim.

Üniversite mezunu olmanın hiçbir önemi yok günümüzde.

Mühendisten daha fazla kazanan teknisyenler var ki haklarıdır. İşveren yaptığın işe bakar diplomana değil.

Bir elektrik su tesisatçısı kaynakçı tornacı dünyanın heryerinde iş bulabilir.

Karşı komşumuzun iki oğlu var. İkisi de birlikte Avustralya'ya gitti.

Büyük olan geri döndü Yapamadı. İki üniv. mezunu. İşletme ve tarih. Taksikcilik yapmış dönercilik yapmış. Yettirememiş tutunamamış.

Büyük oğlu her zaman gözde altın çocuk idi.Okulda derslerinde başarılıydı. Asgari ücretin bi tık üzerinde çalışıyor. Evlenemiyor.

5 yaş küçük erkek kardeşi hep ezildi. Sessiz sakin uysal meslek lisesi motor bölümü mezunu. Avustralya'da 10 gün içinde iş bulmuş. Hatta ek iş de yapıyormuş.Avustralyalı iskoç asıllı bir kızla evlendi. Bebek bekliyorlarmış insta'da gördüm çok sevindim onun adına.

Türkiye de 3 üniv vardır. itü-odtü-bogazici.
gerisi tamamen çöp. Bunu söyleyenler de akademisyenler
Eğitim durumunuzu bilmiyorum ama şu yorum beni benden aldı.

Eğitim durumunuzu bilmiyorum ama şu yorum beni benden aldı.
Hocam benim erkek arkadaşımla kafam uyuşuyor mu? Uyuşuyor.
Beni seviyor mu? Seviyor.
Bana değer veriyor mu? Veriyor.
Beni önemsiyor mu? Önemsiyor.
Helal para kazanıyor mu? Kazanıyor.
Çalışkan mı? Çalışkan.
Yuva kuracak imkanı var mı? Var.

Benim için bunlar yeterli. Mesleğinin sonu olduğunu sanmıyorum. İnsanlık var olduğu sürece su ve ısınma sistemi lazım olacak.

Ben hastanede çalışıyorum ve maalesef arkadaşlarla öyle bir samimiyet kuramadım. İş yerinde sohbet muhabbet döner belki ama iş yer dışında görüşmem. Çünkü kafam uyuşmuyor.

Hocam benim erkek arkadaşımla kafam uyuşuyor mu? Uyuşuyor.
Beni seviyor mu? Seviyor.
Bana değer veriyor mu? Veriyor.
Beni önemsiyor mu? Önemsiyor.
Helal para kazanıyor mu? Kazanıyor.
Çalışkan mı? Çalışkan.
Yuva kuracak imkanı var mı? Var.

Benim için bunlar yeterli. Mesleğinin sonu olduğunu sanmıyorum. İnsanlık var olduğu sürece su ve ısınma sistemi lazım olacak.

Ben hastanede çalışıyorum ve maalesef arkadaşlarla öyle bir samimiyet kuramadım. İş yerinde sohbet muhabbet döner belki ama iş yer dışında görüşmem. Çünkü kafam uyuşmuyor.
Size yorum yapmamıştım aslında, yorumum diğer arkadaşın yazdıklarınaydı.
Hayat sizin hayatınız, kiminle nasıl mutlu olacaksanız öyle yaşayın. Şahsen kendi eğitimime ve hayat görüşüme uygun birisi ile olmayı tercih ederim. Olaya sadece para olarak bakmıyorum, bu şekilde bakan kişilere de açıkçası şaşırıyorum.

Size yorum yapmamıştım aslında, yorumum diğer arkadaşın yazdıklarınaydı.
Hayat sizin hayatınız, kiminle nasıl mutlu olacaksanız öyle yaşayın. Şahsen kendi eğitimime ve hayat görüşüme uygun birisi ile olmayı tercih ederim. Olaya sadece para olarak bakmıyorum, bu şekilde bakan kişilere de açıkçası şaşırıyorum.
Bana bildirim geldi. O yüzden bana yazdınız sandım afedersiniz

Sizde önlisans mezunusunuz anladığım kadarıyla. Çok fark yok yani aranızda. Doktor olsan olmaz derdik tabi. Gayet denksiniz. Babanda çok yüksekten uçuyorsa davul bile dengi dengine baba dersin.

Bence direk evlenmelik diye tanistirmayin,
biriyle gorusuyorum, senin de haberin olsun diyip konuyu acin.

Cok ciddi iliski falan diye ne kendinizi sartlayin, ne de babanizi birden korkutun diyorum ben.

Benim erkek arkadaşımın mesleği ve eğitim durumuyla ilgili hiçbir problemim yok. Babam, esnaf batar da çıkar da riskli bir meslek diye bakıyor. Babamın istediği damat adayı mühendis, mimar gibi meslek gruplarından olmalı. :KK43:
İyi de adam tesisatçı yani alım satım gibi değil misal elektrikçi gibi tamir, döşeme bu işlerin gideri her zaman olur. Baban o yönden bakmalı. Baban da seni düşünüyor onunla konuşarak ikna edersin tanışması için.

Sizde önlisans mezunusunuz anladığım kadarıyla. Çok fark yok yani aranızda. Doktor olsan olmaz derdik tabi. Gayet denksiniz. Babanda çok yüksekten uçuyorsa davul bile dengi dengine baba dersin.
Önlisans mezunu değilim. Lisans mezunuyum. KPSS den de 90 puanla atandım. 😁

X