Babasına müjdeli haberi nasıl verdiniz?

İlk kızımda bebeğin ağzından bir mektup yazdım merhaba babacığım diyerek başlıyordu çok duygusal bir mektuptu sabah işe gelince ona mail attım o sırada da msnde yazışıyoruz 10 dk filan ses seda çıkmadı eşimden sonra telefonla aradı mutluluktan ağlıyordu hemen izin alıp hastaneye gittik test yaptırdık 2 saat sonra sonucu verdiler nasıl bir heyecan nasıl bir mutluluk anlatamam herkese ben hamileyim demek geliyordu içimden yüzümde sürekli bir tebessüm

İkinci kızımda doktora birlikte gittik ama hamilelik şüphesiyle değil bebeğim daha 10 aylıktı sürekli kanamam oluyordu bebeği emzirdiğim için de adetlerim düzene girmemişti henüz ben netten kanser türlerini filan araştırıyorum içimde bir korku, 2 teyzemi kanserden kaybettim, doktor vajinal muayene yapalım dedi polip var 2 tane epey büyük dedi sonra durdu gebelikte var dedi o an ben dondum tabi nasıl olamaz korunuyoruz dedim 7+4 günlük kalbi bile atıyor dedi eşim dışarda beni bekliyor giyindim içeri çağırdım doktor söyledi eşim o an donup kaldı, kötü bişey çıkmadığına sevindik hamilelik olayı ise tam bir süprizdi, süpriz yumurtam şimdi 1 yaşında

Allah isteyen herkese bu duyguyu yaşamayı nasip etsin dünyanın en mükemmel duygusu

boshayallersmileboshayallersmileboshayallersmile

adet günüm gelmeden bulantılarım başladı içine doğuyo sanki insanın olduğu 1 gün geçti eşim fanatik beşiktaşlı gidip bi fanatik tulum aldım ve sakladım görmesin diye yoksa da heveslenmesin diye 1 gün daha geçti yine bi şey yok duramadım test yaptım bi baktım pozitif ben havalarda tabi hemen eşime aldığım hediyeyi verdim bu ne dedi sana hediye dedim açtı şaşırdı kime aldın dedi ve bende baba oluyosun dedim şaşkınlığı iki katı arttı inanmadı ilk önce ertesi günü yeniden test yaptırmaya gittik orda da pozitif denince havalara uçtu tabi anneleri ve yakın akrabalar aradı hemen

çok hoşuma gitti bizde fanatik beşiktaşıyız bende böle yapıcam çok etkilendim. eşimde eminim bayılıcak.

inanın ağlayarak okudum
benim böyle bir şansım olmadı henüz ama bizim tedavi olduğu için bir gün pozitif görsem bile sürpriz olmayacak
tek olsunda yanımda eşimde olsun önemli değil.alalhım kucağınıza almayı nasip etsin..

ben de ben deee böle yapıcam tuluma bıde test cubugunu eklıcem:))) iş yerıne postalıycam

merhaba insanın hayatındaki en önemli ve en güzel anlardan biri öyle değil mi?... bende paylaşayım...
ilk korunmayı bıraktığm ay geciktim içim içimi yiyordu ama eşime bişey söylemedim bi test alıp yaptım, belli belirsiz bi çizgi, acaba böyle mi olurdu bilmiyodum. ertesi günü bir test daha, hala çok belirsizdi kararsız kaldım. sonra bi arkadaşı aradım oda gel kan testi yaptıralım dedi kesin sonuç verirmiş. gidip kan verdik. öğlelden sonraya kadar nası bekledim anlatamam veee hamileydim...beni tuttu bi ağlamak. eşime nası söyliycem diye düşünmeye başladım. arkadaşımdan bir sürü bebek kıyafeti aldım yatağımızın üstünü minik kıyafetlerle kapladım. üstünede kocaman bi not yazdım "BABACIĞIM BEN GELİYORUM HAZIR MISIN?"eşim eve gelip notu görünce bana öyle bi sarıldı ki gözyaşları sel oldu. şimdi oğluşumuzu bekliyoruz. çok az kaldı. allah herkezin yardımcısı olsun...

Bekarım. Anılarını okurken okadar çok duygulandım ki anlatamam.. Hele "BABACIĞIM BEN GELİYORUM HAZIRMISIN? " sözü okadar anlamlı geldi ki bnim için :gitme:

Rabbim Olmayana bu güzel duyguyu versin... Benimm içinde yakın zamanda bi koca nasip etsin... Gerisi kolay aklinialirimsmile

eşime mesaj attım.. hamıleyım diye bana 10 dk sonra mesaj attı "hayırlı olsun" tum tepki buydu....
:)))))))
ertesı gun kahvaltıya gidecegiz gçikti bana mesaj atmış "sen bır şeyler ye... bebek aç kalmasın.""" diye..:))))yerimseniben

Bekarım. Anılarını okurken okadar çok duygulandım ki anlatamam.. Hele "BABACIĞIM BEN GELİYORUM HAZIRMISIN? " sözü okadar anlamlı geldi ki bnim için :gitme:

Rabbim Olmayana bu güzel duyguyu versin... Benimm içinde yakın zamanda bi koca nasip etsin... Gerisi kolay aklinialirimsmile

ağlıycam şimdi çok duygulandımsenağlama

o iki çızgı görmek, hamile oldugunu ögrenmek muhtiş duygu.. bana biliyorum manyaksın diyeceksınız ama hamile oldugumu kan testınden ögrendim. gunume 3 gun vardi.. gunume 1. kala ve ertesi gun eczaneden idrarla yapılan gebelik testi aldım ve yaptım... o çzgıyı görmek benı çok mutlu ediyor.. evet idar testı gereksızdı biliyorum ama o kadar çok istiyordum o iki çizgiyi görmeyı tekrar yapıp baktım..:)))))

deli oldugumu kabul ediyorum:)))

o iki çızgı görmek, hamile oldugunu ögrenmek muhtiş duygu.. bana biliyorum manyaksın diyeceksınız ama hamile oldugumu kan testınden ögrendim. gunume 3 gun vardi.. gunume 1. kala ve ertesi gun eczaneden idrarla yapılan gebelik testi aldım ve yaptım... o çzgıyı görmek benı çok mutlu ediyor.. evet idar testı gereksızdı biliyorum ama o kadar çok istiyordum o iki çizgiyi görmeyı tekrar yapıp baktım..:)))))

kesinlikle delilik değil sana hak veriyorum bir gün aynı duyguyu bende yaşarsam emin ol delilikse bu bende yaparım:))

bencede delilik falan değil bende düşünüyorum bunu ....eğer idrar testinden başka bir şekilde öğrenirsem o " çift çizgi" yi görmek için idrar testi yapabilirim gerçekten. hep tek çizgilere bakıp durmaktan insan öyle kötü oluyor ki........ yapılası bir şey yani sempatiksalakcinni

inanın ağlayarak okudum
benim böyle bir şansım olmadı henüz ama bizim tedavi olduğu için bir gün pozitif görsem bile sürpriz olmayacak
tek olsunda yanımda eşimde olsun önemli değil.alalhım kucağınıza almayı nasip etsin..

eşime mesaj attım.. hamıleyım diye bana 10 dk sonra mesaj attı "hayırlı olsun" tum tepki buydu....
:)))))))
ertesı gun kahvaltıya gidecegiz gçikti bana mesaj atmış "sen bır şeyler ye... bebek aç kalmasın.""" diye..:))))yerimseniben

allah olmayan hayrkeze nasıp etsın ama ben aylar gecmesıne ragmen saklıyorum :teytey:

ay kızlar okuyunca çok etkileniyorum ben de ya..umarım tez zamanda sağlıkla kucağına alırsın asenam.öperim..
Allahım isteyen herkese nasip etsin inşallah..darısı başıma inşallah..

bizimkisi tüp bebek tedavisi kan tahlili günümüz belliydi. ama benim trasnfer sonrası 8.gün epey bi kanamam oldu bende umudumu iyice kesmiştim.9.gün idrar testi yaptım (eskiden her ay yapardık tek çizgiyi görmekten usanmıştık) ve ikinci çizgiyi gördüm. hemen resmini çektim eşime mail attım ve aradım dedim ben telefondayım mailini aç. o da açtı inanamadı resimleri görünce telefonda ağladık. yani kan testinden önce öğrenip süpriz yapmış oldum. ertesi günde kan testinde pozitif olduğunu öğrendik.

eşim evlendiğimizden beri bebek istiyordu
ben biraz vakit geçsin diyordum doğum kontrol hapı ile korunuyorduk
sürekli söylenip duruyordu ama ne zaman ne zaman diye
ben de birkaç ay daha geçsin tamam dedim
ben de çok istemeye başlamıştım
yumurtlama günümü takip ediyordum
eşime de hap kullanıyorum diyordum ama korunmuyordum :kedi:
ilk ay olmadı ikinci ay bigün yine kk da otururken pazar günüydü eşim evde yok
çalışıyor çünkü neyse gittim test yaptım ikinci çizgi silik bir tutuştum bir tutuştum :1shok:
kan testi yaptırdım ama kimsenin haberi yok annemin bile -ki bu benim için çok büyük bir olaya herşeyimi anlatırım çünkü
ama kimsenin bebek yapacağımızdan bile haberi yok eşimin bile
neyse kan testi de pozitif mi anaaaamm yollarda ağlıyorum gülüyorum kimseyle paylaşamadım delikafadulden
gittim emzik tulum ve çorap aldım paket yaptım o sırada en yakın ark ım aradı ona söyledim ağlaştık falan eşimle aynı yerde çalışıyorlar sakın söyleme diye tembihledim
sonra akşam oldu eşimle telde konuşuyoruz eşim napıyosun falan dedi dedim oturuyorum öyle ev de darmadağın ama gelince sen toplarsın dedim-tatlicadiarzu-
o da yok yaa dedi :)) var mısın iddiaya dedim öpücüğüne tamam dedi :eek:
sonra mektup yazdık babamıza bebişin ağzından
neyse geldi eşim
paketi verdim o da hiç aklının ucundan geçmiyo tabi börek yaptım sanmış :mymeka:
açtı anlam veremiyo sadece öyece bakıyo :bbo:
bu ne dedi anlamadım dedi :bbo:
mektubu okudu gözleri doldu hamile misin yani dedi yani hala inanamıyo :mymeka:
sonra sarıldık falan ağladım ben yaptım diye demiyorum süper bir sürpriz olmuştu -tatlicadiarzu-
hayatımın en güzel günlerinden biriydi :asigim:
Allah herkese bu güzel haberi en güzel şekilde vermeyi nasip etsin AMİN
baya bir uzun oldu inş sıkılmazsınız okurken

Son düzenleme:
bizimkisi tüp bebek tedavisi kan tahlili günümüz belliydi. ama benim trasnfer sonrası 8.gün epey bi kanamam oldu bende umudumu iyice kesmiştim.9.gün idrar testi yaptım (eskiden her ay yapardık tek çizgiyi görmekten usanmıştık) ve ikinci çizgiyi gördüm. hemen resmini çektim eşime mail attım ve aradım dedim ben telefondayım mailini aç. o da açtı inanamadı resimleri görünce telefonda ağladık. yani kan testinden önce öğrenip süpriz yapmış oldum. ertesi günde kan testinde pozitif olduğunu öğrendik.

eşim evlendiğimizden beri bebek istiyordu
ben biraz vakit geçsin diyordum doğum kontrol hapı ile korunuyorduk
sürekli söylenip duruyordu ama ne zaman ne zaman diye
ben de birkaç ay daha geçsin tamam dedim
ben de çok istemeye başlamıştım
yumurtlama günümü takip ediyordum
eşime de hap kullanıyorum diyordum ama korunmuyordum :kedi:
ilk ay olmadı ikinci ay bigün yine kk da otururken pazar günüydü eşim evde yok
çalışıyor çünkü neyse gittim test yaptım ikinci çizgi silik bir tutuştum bir tutuştum :1shok:
kan testi yaptırdım ama kimsenin haberi yok annemin bile -ki bu benim için çok büyük bir olaya herşeyimi anlatırım çünkü
ama kimsenin bebek yapacağımızdan bile haberi yok eşimin bile
neyse kan testi de pozitif mi anaaaamm yollarda ağlıyorum gülüyorum kimseyle paylaşamadım delikafadulden
gittim emzik tulum ve çorap aldım paket yaptım o sırada en yakın ark ım aradı ona söyledim ağlaştık falan eşimle aynı yerde çalışıyorlar sakın söyleme diye tembihledim
sonra akşam oldu eşimle telde konuşuyoruz eşim napıyosun falan dedi dedim oturuyorum öyle ev de darmadağın ama gelince sen toplarsın dedim-tatlicadiarzu-
o da yok yaa dedi :)) var mısın iddiaya dedim öpücüğüne tamam dedi :eek:
sonra mektup yazdık babamıza bebişin ağzından
neyse geldi eşim
paketi verdim o da hiç aklının ucundan geçmiyo tabi börek yaptım sanmış :mymeka:
açtı anlam veremiyo sadece öyece bakıyo :bbo:
bu ne dedi anlamadım dedi :bbo:
mektubu okudu gözleri doldu hamile misin yani dedi yani hala inanamıyo :mymeka:
sonra sarıldık falan ağladım ben yaptım diye demiyorum süper bir sürpriz olmuştu -tatlicadiarzu-
hayatımın en güzel günlerinden biriydi :asigim:
Allah herkese bu güzel haberi en güzel şekilde vermeyi nasip etsin AMİN
baya bir uzun oldu inş sıkılmazsınız okurken

ay canım benim ya çok güzeldi..,
kızlar umarım sağlıkla kucaklarınıza alırısnız..

Ne güzel hikayeler bunlar :)
Sizler anlattıkça içim tuhaf oldu :KK43:
Dilerimki rabbim bu duyguyu isteyenlerinden esirgemez.
Allah bağışlasın hepinizin evlatlarını...

Katrem okuyunca ben bile duygulandım :KK43:
Dilerim bizlerde yaşayabiliriz bu güzl duyguyu.

Son düzenleme:
Ne güzel hikayeler bunlar :)
Sizler anlattıkça içim tuhaf oldu :KK43:
Dilerimki rabbim bu duyguyu isteyenlerinden esirgemez.
Allah bağışlasın hepinizin evlatlarını...

Katrem okuyunca ben bile duygulandım :KK43:
Dilerim bizlerde yaşayabiliriz bu güzl duyguyu.

öyle güzel bir haber ki ne yaparsan yap duygusal oluyor :)

X