Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası bakıcımı iyidir babaannemi

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Muhtemelen kararınızı vermişsinizdir ama ben de oyumu bakıcıdan yana kullanıyorum. ınsanların bakıcıya karşı genelde önyargısı var haklı olarak ama çok iyi bakıcılar var. Beni de bir bakıcı büyüttü. Annemden sonra onun hakkını ödeyemem hala sık sık arar sorarım. Teyzem halam...annemden sonra tüm aile bireylerimden kıymetlidir benim gözümde. Benim oğluma da bakıcı bakıyor, ne kadar canı gönülden severek baktığına ben de şahidim. Biz de eve kamera koyduk ama gizli değil. Gizli kamerayı savunmuyorum sonuçta kadın üstünü de değiştirebilir, haksızlık olur. Zaten kamera olduğunu bilirse ona göre dikkatli davranacaktır böylesi daha iyi. Hem işe başladığımda oğlumu internetten izleyebileceğim.
Gelelim babaanne olayına. Zaten iyi anlaşamıyormuşsunuz aynı evde sorunlar daha da artacak ve çocuk bakımıyla ilgili sorunlar da eklenecek. Bebeğin üzerindeki hakimiyet sende olmayacak. Kayınvalidenin yaptığını onaylamasan bile bir şey diyemeyeceksin dersen de "ben X çocuk büyüttüm sen ne bilirsin" gibi şeylerle karşılaşacaksın. Ama bakıcı olursa, sen ne dersen onu yapmak zorunda. Mesela "dondurma verme" desen bakıcı veremez ama babaanne "ne var canım bunda" deyip verebilir.

kızlar babaanne çocuğu bakmak istiyor ama biz zamanında eşimle çok kavga ettik kayınvaldem için eşimi çok dolduruşa getiriyordu öyleki eşim bile böyle olduğu kabul etti evet annem 2 sene hep aramıza girdi dedi ama şimdi kaynanam bana iyi davranıyor bebeğinede bakarım diyor aynı evde onunla anlaşabilirmiyim bilmiyorum bebeğim daha 3 aylık bakıcıyada güvenemem sizce ne yapmalıyım?

canım sen belkide kararını verdin ama bende fikrimi yazmak istedim bende kayınvalidemle okadar sorunlar yaşadım ki inan boşanmaya kadar gittik eşimle çok cadaloz bikayınvalidem var ama 15 aylık oğlumu ona bırakıp 1 hafta önce işe başlaıdm nekadar kötüde olsa bakıcıdan daha iyidir diye düşünüyorum çocuk bakmak kolay bi iş değil sabır işi bi yabancı ne kadar sabredebilir ki insan yeri geliyor kendi çocuğuna bile bağırıyor kızıyor hatta dövenlerde var eee sen düşün bi yabancı nasıl sabırla bakar ben asla bakıcıya bırakamam kayınvalidemi pek sevmem bize neler yaptı hatta şuanda bile oğluma annen sana bakamıyor gel bana , anneyi dövelim pat yapalım diye oğlumu işliyor bazen ama en iyi bakıcıdan çok daha iyi olduğunu biliyorum ve katlanıyorum şimdilik ama biraz büyüsün derdini anlatmaya başlasın okula vermeyi düşünüyorum.

bu sorun bizde de var ama bende bakıcıya bırakmayı düşünüyorum.kv.ye bıraksam onlar başka ildeler.karı koca gelip bizde kalacaklar.hadi aynı şehirde olsak kv.anlaşamasam da katlanırdım ama birlikte aynı evde iyice psikolojimin bozulmasını istemem. azcık huzurum var onuda kaçırmak istemem.benim kv.den çok kp.her şeye karışır.bide eşimde bişey demez onlara.sinirlerim iyice zıplar.yok uzak olsunlar iyi olsunlar başka bişey istemem.ilk bakıcıya verecek olan da ben olmayacağım inş.

Canım bence iyi bir bakıcı ayarla.Benim kayınvalidemde 3 gün gelipkalmak istiyor ama ben istemiyorum çünü iş kalmalı olunca düzen bozulur.Eğer akşam gitse tamam.Bende iyi bir bakıcı bulanı öneririm

CADIARZUbende ıyı bır bakıcıdan yanayım. Babaanne sızın evde kalacak ayaĞına hızmet bekleyecek, eŞınle arana gırecek vs ne gerek var bunları dÜŞÜnmeye. Bende bebeĞım 6 aylık kadar olunca ıŞe dÖneceĞım ve babaanneye bırakacaĞım. Ama aynı Şehırdeyız ve ben saat 14.30 da evdeyım ve kayınvalıdeye de arada bır Çıtlatıyorum Şunu yapma. Bıberon kullanma. Şımartma dıye o da Çok heveslı bakmaya Çeker alırım dıye korkacaĞı ıÇın pekı dıyor. tabı yasayınca gÖreceĞım NELER OLACAK.

Son düzenleme:
Benımde dogumuma az kaldı ne kadar sorun bu bakıcı meselesı yaa benımde kayınvaldem bakacaktı bız onlar ayakın tasınacaktık ama benım ısım degısınce onlara cok uzak kaldık ve bebegım 3aylıkken ıse baslıycam tekrardan.bakıcı olayını bılemıyorum tanımadıgım bı ınsan cok ta alternatıfım yok ya kres dıyoruz yada 1 hafta benım annemler bı hafta kayınvaldemlerı getırıp bızde baktıralımdıyoruz en azından hemen krese vermemek ıcın.nasıl olurkı cocuk bı onda bı bunda ortada mı kalır hem ben kayınvaldeme ıstedıgım gıbı baktırabılır mıyım bılmıyorum o eskı usullerle buyutcek sonucta mıkroptu suydu buydu belkı o kadar dıkkat etmıycek napcam bılmıyorumbilmiyorumkismile

bakıcı bulacaksın ama eğitimli olmalı çocuk gelişimi mezunu olmalı ücret fazla ama eğitimli olması daha iyi bende çocuk gelişimi mezunuyum ama istanbuldanım

X