Bana Babanzı anlatn.....

....................................................

Son düzenleyen: Moderatör:
çok ama çok buruk bir hikaye ya buuu....içim sızladı resmen.allah sabırlar versin ve sahi olduklarınıza uzun uzun ömürler versin yokluklarını göstemesin.bende böyle kayıplara çok üzülüp ne zaman ağlasam hemen aklıma ''napalım bende öleceğim ve onlar beni orada bekliyorum sonsuza dek onlarla olacağım nasılsa şimdilik bu kadar ağlamak yeter''diye sakinleştirim kendimi ve ölümden korkum hem azalır hemde nasılsa göreceğim onları bu bir bekleme süreci der içim çookk güzel ferahlar..sizde azıcık öyle düşünmeye çalışın bence:teselli:

Her ölüm erkendir...Ke$ke ya$asaydı da bunu da görseydi,Ke$ke olsaydı da $unları da konu$saydık ya da $unlarıda yapsaydık...Ne yazıkki hep bunlar dökülür dudaklardan..Kimimiz 8 sene kimimiz 20 sene v.s..ya$ayabiliyoruz babamızla ya da annemizle.. Kimimiz $anslı,hala yanıba$ında ebeveynleri.. Evet bende kıskanmıyormuyum babası bir telefonun ucunda olanları..Hemde deli gibi..

Dün anneler gününde annemin yanında olabilecek kadar $anslıydım ben anneleri olmayanları dü$ündükçe..Babam gitti evet..Annem hayatımda..Babamın sevgisinide ona yöneltiyorum ve çoooook dü$künüm hayatımdaki anneme....Hiiiiç gitmemesi dileğimle...

18 yaşına yeni girmiştim babamı kaybettiğimde,hastalanmıştı yıllarca hastane hastane dolaşıp hastalığına teşis konulamayınca 43 yaşında onu kaybettik.Çok özledim,hemen hemen hergün babamı düşünürüm özellikle oğlum doğduktan sonra şimdi nasıl severdi torununu diye geçiyor aklımdan oğlum dede neymiş görürdü diyorum insan kaç yaşına gelirse gelsin annesinin babasının kuzusudur ben babam için öldüğü yaşta kaldım zaten.Babamı nasıl anlatayım son hali hep gözlerimin önünde hastalıktan zayıflamış solmuş yüzü incecik kalmış parmakları son kez elimi sıkıca tutup herşeye rağmen o kocaman güzel siyah gözleriyle bana bakıp son kez yummuştu gözlerini hayata elimde hala sıcaklığı var.Allah kimseye vakitsiz ölüm vermesin babası olanlar herzaman 40 yaşınada gelseler çocuk kalmaya müsaitler böyle bir şansaları vardır.

18 yaşına yeni girmiştim babamı kaybettiğimde,hastalanmıştı yıllarca hastane hastane dolaşıp hastalığına teşis konulamayınca 43 yaşında onu kaybettik.Çok özledim,hemen hemen hergün babamı düşünürüm özellikle oğlum doğduktan sonra şimdi nasıl severdi torununu diye geçiyor aklımdan oğlum dede neymiş görürdü diyorum insan kaç yaşına gelirse gelsin annesinin babasının kuzusudur ben babam için öldüğü yaşta kaldım zaten.Babamı nasıl anlatayım son hali hep gözlerimin önünde hastalıktan zayıflamış solmuş yüzü incecik kalmış parmakları son kez elimi sıkıca tutup herşeye rağmen o kocaman güzel siyah gözleriyle bana bakıp son kez yummuştu gözlerini hayata elimde hala sıcaklığı var.Allah kimseye vakitsiz ölüm vermesin babası olanlar herzaman 40 yaşınada gelseler çocuk kalmaya müsaitler böyle bir şansaları vardır.

canım basınsagolsun.okuyunca cok etkılendım

BABAMMMMŞeniz
O benim yeryüzündeki kanatsız meleğim.
Hep sakin,hep,seviyeli,hep saygılı olmayı başarmış nadir insanlardan biridir benim babam.
Herkesin şikayet ettiğini,bir konuda sıkılıp bunaldığını görmüşlüğüm vardır ama ondan hiçbir konuda bugüne kadar bir offf duymamışımdır.
Sabır taşı kelimesi onun için rahatça kullanılabilir.
Hani her kız çocuğu hayrandır babasına ya,
Bende onun en büyük hayranıyım işte
İyiki var ve iyiki benim babam o
Onu çoooooooookkk seviyorum
Allahım benden alıp,ona versin
Başımızdan eksik etmesin inşallah:Saruboceq:

BABA ne kadar boş bir kelime...benim babam hiç olmadı.benimle hiç konuşmadı.saçlarımı okşamadı.yavrum demedi hiç.yada kızım.yaşarken kendine hasret bıraktı.ben baba sevgisi nedir hiç bilmedim.babayla konuşmak nasıl olur yada gözlerine bakmak dert paylaşmak nedir bilemedim.hep bir umudum vardı.belki derdim belki bir gün beni arar.ama hiç aramadı.gelmedi.sevmedi beni.9 sene önce öldü.artık tamamen kaybetmiştim onu.hiç konuşamadığım gözlerininiçine bakamadığım elini öpemedğim babam ölmüştü.çok ağladım.ama onun ölmasine değil tamamen kaybolan umutlarıma ağladım.mazarına gittim.ve ona sordum.neden baba neden sevmedin beni.keşke birazcık sevseydin.peki şimdi rahat uyuyormusun ...kim bilir....

babam benim için herkesten herşeyden değerli.bu aralar beni üzsede asla ona kızamıyorum haksız olduğu halde.mesela biz babamı öpmeden asla yatmayız yada işe gitmeden önce mutlaka öperiz onu.öpmeden işe giderse kıyamet kopar o gün telefonla her dakika konuşuruz.Allah onu başımızdan eksik etmesin.çoğul konuşuyorum birde kız kardeşim var.evli olmama rağmen babama çok düşkünüm.o beni karşılıksız seven tek erkek :asigim:

babam benim herşeyim koruyucu meleğim canım dünyada en çok değer verdiğim insan
annem hastayken bana bakan banyomu yaptıran saçlarımı tarayan biricik tek dayanağım
bir gün babamı kaybedersem yaşayamam diye düşünüyorum
o sadece bana değil bütün aileye sahip çıkan yol güsteren biridir RABİMhiçbir çocuğu babasız bırakmasın benim babacığımada uzun ümürler versin inşallah

birgün gürümceme babamı çok sevdiğimi süyemiştim babalarda sevilirmi babalardan
nefret edilir demişti hiç unutmam çok ağlamıştım o babasından sevi gürmediği için öyle düşünüyordu sonra benimde çocuklarım oldu ve benim babamla yaşadığım şeyleri
onlar babalarıyla yaşayamıyorlar çünkü eşimde babasına benziyor bu beni çok üzüyor
umarım benim çocuklarımda bir gün babalarda sevilirmi demezler umarım .

babamın ençok güğsüne başımı koymayı çok severim o an kendimi çok güçlü ve güvende his ederim dünya yıkılsa umrumda değil çünkü babamın kolarındayım

umarım çocuklarımda bu duyguyu yaşar ve ilerde babalarını benimgibi sevgiyle anar

babam benim ilk ve son aşkım
kanatsız meleğim
dünya bir yana babam bir yanadır benim için
hayatımdaki en güzel,ve benim babam olduğu için allahıma hergün şükürler ettiğim insan
canım babam benim,seni dünyadaki herşeyden çok seviyorum,senin için canımı bile veririm :asigim:
allahım seni başımdan hiç eksik etmesin,allahım sana uzun uzun ömürler versin inşallah hayatımın aşkı babamm :asigim:

Babam.. Herşeyim o benim :smiley-cool:
Hep bizi düşünür,kollar..
ınanır mısınız 17 yaşıma geldim babamdan şuana kadar bi fiske yemedim.
Melektir babacığım..
Pamuk gibi bir adam o nası anlatsam size hihoyyyt
bi isteğim olsa beni kırmaz,hiç olumsuz konuşmaz hayat dolu iyilik abidem o benim:1rolleyes:
ne kadar yazarsam yazayım yetmez ona olan sevgimi anlatmaya.. canım o benim canım..
anneme karşı beni hep savunur..beni dinler.. herşeyin güzel olacağını söyleyip beni hayata tekrar tekrar bağlar ...
gençlik hikayeleriyle beni güldürür, dalgasınıda geçer hayat dolu bir baba anlicağınız =))
O kadar sevgi ve merhamet dolu ki..
Bana sevgisini hep göstermiştir hemde fazlasıyla.. Onu kaybetmekten o kdr çok korkuyorum ki anlatamam :KK43: Onsuz naparım bilmiyorum..

ıyi ki senin kızınım !
Canım Babacığım SENı ÇOK AMA ÇOK SEVıYORUM ..!

Benim babam ben 2 yaşındayken ölmüş, o yüzden baba sevgisini hiç bilmiyorum senağlama
baba kız ilişkisi nasıl olur çok merak ediyorum :1no2:
ama allahıma çok şükür ki canım annem var hayatımdaki en önemli varlık o şuan :Saruboceq:
ama tabi ki babamın yokluğunu da hisstmiyor değilim :çok üzgünüm:

Sadece kitap almam gerekir ve harçlıklarım yetmiyorsa kitap hakkındaki bilgileri verip almasını rica ederim . "Tamam" der. Sohbet etmek isterim yüzüme bakmaz.

Süperdir(!) babam... Neyse ki saygısız olursam, görmek istediğim saygıyı kaybedeceğimi bildiğimden susmayı biliyorum. O ne yaparsa yapsın, yeter ki kitaplarımı alsın da. Gerisi önemli değil, çünkü ben onun gibi olmak istemiyorum.

ınsanların arasına karışmak, sosyal ve kültürlü olmak istiyorum. Yani ne dediği, ne yaptığı, yüzüme bakmaması pek de üzmüyor artık beni. Ne acı sözdür ki; alıştım tavırlarına.

babam canım benim
kızlar babalarına aşıktır derler ya bende öyleyim
kolkola gezerdik hep dışarda biz
şimdi bile giderim dönüş vakti gelince gitme ya der, daha yeni geldin
biz olmadan dışarda en ufacık lokma boğazından geçmemiştir
geinliğimle evden çıkarken hiç ağlamadım taki babam kırmızı kuşağı belime elleri titreyerek bağlayana ve bana sarılana kadar
o kadar çok seviyorum ki onu
Allah'ım eksikliğini göstermesin
annem hep derdi baban gibi birini bulursan hemen evlen diye
buldum çok şükür:))

Son düzenleme:
Babam.....canım..
9 senedir onun hasretiyle yanıp kavruluyorum.onu çok özlüyorum.biz bekarken babamla çok fazla düşkün değildik birbirimize.evlenince araya hasretlik girdi.sonrada mevlam aldı babamı yanına.babama karşı çok fazla keşkelerim var ve bunlar benim içimi çok fazla hırpalıyor.şimdi birisi BABA diye seslense kalbim acıyor
babam seni çok seviyorum ve çok özledim

Evet malesef....her zaman böyle güzel baba kiz iliskilerine imrenerek bakmisimdir...

Babam cocuklarinin maddi olarak hic birseyini eksik etmeyen ama maneviyat acisindan cok yoksun bir adam...yüzünü bile görmezdik dogru düzgün...evde oldugu zamanda sadece surati asik diktatör bir sekilde terör estirirdi..:çok üzgünüm:.

Insan bircok seyi secebiliyor hayatta...ama ailesini secemiyor iste...yinede simdi bana ihtiyaci olsa kosa kosa giderim...üzerimde hakki var...hepsi bu...

kelimesi kelimesine aynı.hiç bi fark yok.
ne saçımı okşadığını bilirim,ne oturup sohbet ettiğimizi nede bir kelime dahi olsa güzel sözünü.onun için cebinde paran var mı var tuzun kurudur otur yerine okadar.her zaman eşi yerine işine aşık olan yeşil gözlü adam.ne çok kıskanırdım tuttuğu demirleri,hep hayal etmişimdr o şekil vermeye çalıştığı demirler kadar bizede şekil vermeyeçalışsaydı ama olmadı.bi soğuk demir parçası kadar değer vermedi üçümüzede.ne dinledi ne dinletti.hiç unutmuyorum kuran kursuna gidiyorum diye "arkadaşlarım kızını ne yaptın hangi liseye soktun dediklerinde kuran kursuna yazıldı diyemiyrum.utanıyorum" deyişini.hiç unutmuyorum pardesü giyindim hanım hanımcık kapandım diye annemim göz yaşlarını çekinmeden döktürdün diye.ilk defa beni sevdiğini hissettiğim an beni istemeye geldiklerinde babalık hissiyatının bi anda tavan yapıp kandi salondan yatak odasına attığın andı.ne olursa olsun sen benim sadece babamsın ama annem hem babam hem annem.sevmiyorum seni ama babalık hakkın var sadece aramızaki ilişki bu...

babam...
sevgısınden ılgısınden sevkatınden yoksun buyudum ben.bılıyorum cok severdı benı ama gostermezdı.sınırlıydı cok cabuk kızar ofkelenır ama bızaman sonra gecerdı.

...........bu yaklasımdan dolayı cok yalnıslar cok hatalar yaptım.anneme soylerdım hep ya bı kerecık olsun kucagına alsa oksasa sevse derdım.

ne basarılarımda yanımdaydı destekcımdı nede basaramadıgımda yenıldıgımde.hep sen yapamazsın basaramazsın derdı.bende galeyana gelır hırslanır mutlaka yapardım.sanırım benım basarmamı ıstedıgı ıcın boyle yapıyordu hırslanayım da daha bı asılaıyım dıye kendınce...

gece -gunduz sıyah ve beyaz gıbı zıttık bırbırımıze.bırımızın tamam dedıgıne dıgerı hayır derdı.o konudada anlasamazdık anlıyacagınız.
hıc yuz goz olmadık.hep bı mesafe vardı aramızda.evlenecegımde bıle annem soyledı babama.oyssa ben soylemeyı cok ısterdım.

su an ıse ayrı yerlerdeyız ve annemın kımsenın olmadıgı zmanlarda arar benı.otorıter baba ımajını bozmayacak ya.konususruz uzun uzun.bazı seylerın degerı sonra sonra anlasılıyor galıba.

cok garıp bı cocuklugum oldu.keske dedıgımde cok oldu.olsun yınede o sag olsun saglıgı yerınde olsun da cok sevıyorum onu ve cok ozledım... bak yıne duygulandım.neyse burda keseyım artık...

benim babamda çok iidir.annemden daha çok sevdiğim bir gerçek.bazı kötü huyları tarafları var ama çok iyi bir eş,erkek en başta.sorumluluk sahibi.ya ramazanda kalkar sahura bana tost yapar.beni uyandırır,akşam fındık fıstık koyar banada getirir.para konusunda alma kızım harcama kzım dediğini duymadım hiç.sözleriyle davranışlarıyla hep sevdiğini belli eder.erkek arkadaşıma sevgilime gelmeme gitmemede hiç karışmaz.cnm benim.....

BABAM o benım herseyımdi ılk askım son seferım olarak bakardım babama lısedeyken bıle gece gelır üstümü örterdi bır dedıgımızı ıkı etmezdı bır yerımızde ufacık bsıey olsa ıcı gıderdı haftasonları kol kola gırer sahılde gezerdıık bı yerlerde oturup bıseyler ıcerdık babamm benım askımdı, babam ablam ve benım ıcın ıkı gozum kolum kanadım derdı bır ınsan nasıl gozu olmadan kolu olmadan yasamakta zorlanırsa bende oleyım derdı sımdı noldu ıkı gozun yok nasıl goruyosun etrafı baba ıkı kolun ksnsdın yok nasıl tutunuyosun hayata senı cok ama cok ozledım baba her aklıma geldıgınde ıcımden bıseyler kopuyor senı cok ama cok ozledım kızım kara kuzum demenı ozledım bana ben hayatı sen gıttıkten sonra öğrendım megersem hayat cok zormus baba, sen yanımdayken hayatın baska bır anlamı vardı benım ıcın hersey ama hersey tozpembeydı, sen gıttıkten sonra hersey sıyahla grı oldu baba ne gokyuzunde ucan kus nede agacta sallanan yesıl dalları goremez oldum bana......................

canım babam.Sabah akşam bizim için çabalayan,her istediğimi imkanı olsun olmasın yerine getirmeye çalışan,hep sahipli olduğumu hissetiren,arkamda kocaman dağ gibi duran,her sorunuma her derdime ortağım,Mutluluğum.Kelimelere dökemiyorum hissettiklerimi.Nasıl öderim hakkını.Çok özledim seni içim cız diye yandı biran.Hiçkimse ailesinden uzak kalmasın.Seni çok seviyorum canım babacım.Anneminde babamında bir nefes alışlarına,bir damla gözyaşlarına kurban olurum......

X