Bana mı anormal geliyor ?

vay vay vay bizim kk kadınlarına ne olmuş böyle ya😂
Bahar geldi diye mi herkes bir pozitif,sinirleri alınmış

İkidir farkettiğim olay.Biri eşinin kardeşinin ailesine istediği parayı harcayabilir diğeri de bu konu,gözlerim doldu😂 hanımlar çok tatlısınız
linçleniyorum sanırım 😅

4 kişi ağırlamak neden bu kadar büyük mesele ki ? Kocanızın varı yoğu ailesi yani abartmayın sizin aileniz hiç mi gelmeyecek? İnsanlar beraber mutlu olduktan sonra yattıkları yeri o kadar önemsemezler. KPSS ye de dün hazırlanmaya başlamadıysanız zaten çoğu şeyi halletmiş olmalısınız zaman itibariyle. İnsanların kalbini kırmayın 2 senedir ilk defa beraber gelmek istemişler yabani gibi davranıp kocanızla aranızı bozarsanız sizin aileniz de gelemez böyle düşünmeniz lazım. 900km az mesafe değil ve beraber geçirilmek istenen bayram, gayet doğal bir istek. Herhalde evinize kimse gelip gitmiyor.

Evet sanırım ilk defa gelecekleri için rahat olmalarını istedim. Bir de hiç hep birlikte ağırlamadım tedirgin oldum.
Kötü niyetim yok aslında. Eşim söyleyim dediğinde ilk defa geliyorlar sürekli olan bir şey değil dedim.
Bilmiyorum ki belki de ben ailemden böyle görmedim ondan tuhaf geliyor.
Ama asla kötü niyetli değilim.
Görümceleriniz evli mi ?

linçleniyorum sanırım 😅
Yok yok
yorum yazan sevgili arkadaşlara takılıyorum sadece. Genelde eş ailesini ne olursa olsun gömeriz burada da iki gündür herkes ılımlı yazıyorlar “eşin ailesine istediği parayı verebilir sen karışamazsın” “eşin kardeşinin düğün masrafını karşılayabilir kardeşi o” “ailen görümcen 4 kişi gelecekmiş ne var bunda” gibi 😂

Bırakmayacağım tabii ki. İnsanların yaşam biçimleri bu şekilde ama. Bi ara teyzeler falan hep birlikte gezmeye gelmeyi yine düşündüler. Geldiklerinde de Burda kalacaklardı.
Bunu söylemekte de bi beis görmüyorlar.
Demek ki böyle alışkanlıkları var. Her seferinde bir hep birlikte hareket etme isteği. Anlattığım şeyler birbrinden bağımsız ama düşününce de hiç bana uyan şeyler değil.
Yani şu an anlattıklarınız bana pek geçmedi. Birbirini tutmayan şeyler. Bir diyorsunuz size kimse gelmez zaten dediler, iki senedir hiç gelmediler, bir diyorsunuz teyzelerle gelmek istediler vs. Bu iki davranış aynı insanların yapabileceği şeyler değil. Ya öyledirler ya böyle.

4 kişi ağırlamak neden bu kadar büyük mesele ki ? Kocanızın varı yoğu ailesi yani abartmayın sizin aileniz hiç mi gelmeyecek? İnsanlar beraber mutlu olduktan sonra yattıkları yeri o kadar önemsemezler. KPSS ye de dün hazırlanmaya başlamadıysanız zaten çoğu şeyi halletmiş olmalısınız zaman itibariyle. İnsanların kalbini kırmayın 2 senedir ilk defa beraber gelmek istemişler yabani gibi davranıp kocanızla aranızı bozarsanız sizin aileniz de gelemez böyle düşünmeniz lazım. 900km az mesafe değil ve beraber geçirilmek istenen bayram, gayet doğal bir istek. Herhalde evinize kimse gelip gitmiyor.
Bir şey istediğimizde o aile ortalıkta yok ama maddiyata sıra gelince. Üstüne kendi ailenden de istiyor musun diyorlar.

Yok yok
yorum yazan sevgili arkadaşlara takılıyorum sadece. Genelde eş ailesini ne olursa olsun gömeriz burada da iki gündür herkes ılımlı yazıyorlar “eşin ailesine istediği parayı verebilir sen karışamazsın” “eşin kardeşinin düğün masrafını karşılayabilir kardeşi o” “ailen görümcen 4 kişi gelecekmiş ne var bunda” gibi 😂
Belki de benim konum abartı cidden bilemiyorum. Kötü niyetli de değildim oysaki 😃

Ama ondan 1 hafta sonra biz gideceğiz zaten onun memleketine. 1 hafta onlar kalacak biz gideceğiz bir hafta kalacağız.
Çocuklarını gelmeseler de 1 hafta sonra görecekler yani.
Tamamen gezme başka bir şey yok.

Bu sizi ilgilendirmez.
Esinizi tek gönderir kendiniz evde mis gibi ders çalışırsınız o bir hafta o zaman.

Ama cıks kocanız dibinizde olsun degil mi? Orada bir hafta kalmaya gelince işler bir şekilde yürür yeter ki siz çok yorulan olmayın.

Sizin gibi bencil insanlara uyuz oluyorum. İnsanların duyguları yok bir sizsiniz hep sizsiniz. Ama eminim severler sizi. Neyinizi severler hiç anlamam. Kesinlikle onlar anormal bence bu yüzden!

Siz, bence, çıkabileceğiniz en üst noktaya çıkmış, yer yok-yatak yok demişsiniz , karşılığında "döşek getireceğiz" gibi bir cevap gelmiş. Yani diyorlar ki, razıyız, sıkışık mıkışık, kıymet verdiğimiz bayram günlerini hep beraber geçirmek istiyoruz.

Bu aileler arasındaki kültür farkı, başka bir şey değil. Kültür deyince hep eğitim öğretim akla gelir ama geleneğe ilişkin her türlü yaşayış da kültürdür. Onlar belli ki hep böyle hareket ediyorlar, siz alışkın değilsiniz. Zamanla alışılır :)

Böyle durumlarda, bence, kendi alışkanlıklarımızın şalterini indirip, mevcut durumun tadını çıkarmaya çalışmak, en iyi çıkış yolu.

Son düzenleme:
Bize misafir geldiğinde biz "içeride şişme yatak var, biz orada yatarız" demiştik ama yoktu, yerde yatmıştık baya dümdüz yerde. Bizde sorun var herhalde sevdiğimiz aile bireyleriyle bir arada olunca rahatsız etmemişti hiçbiri.
Bir şey istediğimizde o aile ortalıkta yok ama maddiyata sıra gelince. Üstüne kendi ailenden de istiyor musun diyorlar.
Konu sahibi sevmiyor ki bence kayinvalidesigili😂😂

Bize misafir geldiğinde biz "içeride şişme yatak var, biz orada yatarız" demiştik ama yoktu, yerde yatmıştık baya dümdüz yerde. Bizde sorun var herhalde sevdiğimiz aile bireyleriyle bir arada olunca rahatsız etmemişti hiçbiri.
Belki de başka şeyleri battı bana bilemiyorum. Herkesin düşünce yapısı farklıdır saygı duyuyorum. Ama burda biz bir aileyiz diyen özel günlerde yalnız bırakmayan ama iş paraya gelince bizim oğlumuz çalışıyor bizi ilgilendirmez mantalitesinde bir aile var. Üstelik ben bir şey istemiyorken kendileri şunu şunu yapalım sana deyip sonra da biz öyle bir şey demedik ki diyorlar.
Ayrıntıyı vermedim tabii ki ama bu tür şeyler belki de irrite etti beni ve normal olan da anormal gibi geliyor.

Siz, bence, çıkabileceğiniz en üst noktaya çıkmış, yer yok-yatak yok demişsiniz , karşılığında "döşek getireceğiz" gibi bir cevap gelmiş. Yani diyorlar ki, razıyız, sıkışık mıkışık, kıymet verdiğimiz bayram günlerini hep beraber geçirmek istiyoruz.

Bu aileler arasındaki kültür farkı, başka bir şey değil. Kültür deyince hep eğitim öğretim akla gelir ama geleneğe ilişkin her türlü yaşayış da kültürdür. Onlar belli ki hep öyle hareket ediyorlar, siz alışkın değilsiniz. Zamanla alışılır :)

Böyle durumlarda, bence, kendi alışkanlıklarımızın şalterini indirip, mevcut durumun tadını çıkarmaya çalışmak, en iyi çıkış yolu.
Zaten çok farklı yapılardayız. Onun zorluğunu çekiyorum. Karşımda kız evlendikten sonra artık bizimdir evinden çıkmıştır anlayışında bir insan var.
Bir şey söylediğimde bizde bu şekilde sen de artık bizimsin mecbur uyacaksın gibi söylemler oluyor.
Belki de bu tür konuşmalar itti beni hep o yüzden şimdi çok şey yapamıyorum.

Bırakmayacağım tabii ki. İnsanların yaşam biçimleri bu şekilde ama. Bi ara teyzeler falan hep birlikte gezmeye gelmeyi yine düşündüler. Geldiklerinde de Burda kalacaklardı.
Bunu söylemekte de bi beis görmüyorlar.
Demek ki böyle alışkanlıkları var. Her seferinde bir hep birlikte hareket etme isteği. Anlattığım şeyler birbrinden bağımsız ama düşününce de hiç bana uyan şeyler değil.

İkişer ikişer ayrı zamanlarda gelmek isteselerdi de ev boş kalmadı daha 3 ay evvel misafir agirladim. Düşüncesizler bari toplu gelip gitselerdi bir seferde bitseydi diye kizacaktiniz. Hiç rol kesmeyin.

Eşinizin yerinde olsaydım ne yapar eder tayinimi ailenizden çok uzağa hatta mümkünse kendi aileme yakin aldirirdım surprizzz derdim. Bakalim kendi ailenize karşı aynı duruşu sergiliyor musunuz... O zaman belli olurdu ak koyun kara koyun.

Ay Allah aşkına ders mi bahane ediyorsunuz ya ben de sınava çalışıyorum daha aylar var zaten 3-5 gün çalışmayınca bir sıkıntı olmaz merak etmeyin

X