Bana Neden Böyle Bir Şey Söylemiş Olabilir?

Görmeyin, duymayın. Kimseyle dedikodu da yapmayın. Eğer ki size mobbinge giderse bu iş gereğini yaparsınız.
Kimsenin kimseye güzel olduğu için baskı kuracağını sanmıyorum. Yani hepsi öyle olabilir mi ? Ya da o hastanede en bakımlı en güzel siz misiniz sizden başka güzel yok mu ?
Kimsenin lafı ile kendinizi doldurmayın ziyan edersiniz kendinizi.

Merhabalar, kısa zaman önce atandım. Ancak çalıştığım yerde özellikle eski çalışanlardan bana karşı negatif bir tutum olduğunu düşünüyorum. Bu kıdemli-yeni çatışmasından da öte (Böyle bir çatışma da en baştan beri var zaten.) bana karşı özel bir takıntı gibi. Çünkü benden başka yeni atanan çok arkadaş var ama onlara bu kadar sert bir tavır yok. Mesela bir hata yaptım diyelim, böyle bir megafonu ellerine almaları kalıyor. Ama birbirlerinin hatalarını açıklarını hep kapatıyorlar. Ya da ben beş dakika geç kalsam olay oluyor. Birçok örnekten bahsedebilirim yani.

Birkaç hafta önce yeni atanan biriyle oturmuş öylesine sohbet ediyorduk. "Sana karşı özellikle kadar takık olmaları hiç normal değil." dedi. Sonra bir anda "İnsan illa ki yaşıtını kıskanmaz. Sen çok güzel çok bakımlı çok havalı birisin. Yaş olarak onlardan daha küçüksün diye çekememezlik yapmayacaklar diye bir şey yok." dedi ama nasıl desem durup dururken konuşmayı bu noktaya çekti ve birinden bir şey duymuş da o yüzden öyle konuşuyormuş gibi bir durum doğdu." Bir şey mi duydun, söyle lütfen. " falan dedim ama yok diye geçiştirdi. Tam da tesadüf oldu o gün sorumlu idare ile bir sebepten tartışmış hararetli hararetli dolanırken benimle rastladı. "Ben de şimdi kafayı Mahh'a saracağım ha her gün saç baş yapıp geliyor." dedi yani sözde şaka yapıyor.

O kişi neden böyle bir şey dedi acaba kimden ne duydu diye sürekli düşünmekten beynim yoruldu. Gördüğüm negatif tutum sebebiyle sevemediğim belli başlı kişilerden iyice de tiksinmeye başladım. Gerçekten bu tavrın sebebi ne olabilir ve arkadaş ne duymuş olabilir?
Branşınız ney?

Bilmiyorum ama benden yaşça o kadar büyük kadınların da kafayı benimle bozmaları tuhafıma gidiyor. Annem gitse kafayı kızı yaşında birine taksa zorla doktora götürürdüm herhalde. Üstelik aramızda alt üst ilişkisi yok. Onların üst bir konumu olarak atansam anlayacağım da o da değil.
merhaba mahh ataman hayırlı olsun diye söze başlayayım :) ne kadar doğru olacaksa
tabiki kıskançlık.. gittiğin yerde kadınlar sen bakımlıysan öylesine alışkın değillerse yapacaklardır öyle

isterse 70 yaşında olsunlar bu böyledir... herkes değil tabi

karşılığını alttan verseydin sende ince bi ima ile her iş yerinde oluyo kıskançlık bizim iş yerindede var umursamıyorum saçını başını yoluyor şöyle dalga geçer gibi hafiften gülüp geçiyorum yoksa ooo ekmek yiyemeyiz

Yine bir kahretsin çok guzelim kiskaniliyorum konusu .
Insanlarla iyi bir iletişim kuramayanlar hep bunun arkasına sığıniyor .
Siz o insanlarla konuştunuz mu yakınlaşmaya çalıştınız mi ?
Size gelip dedikodu yapan kişi sizin arkanızdan kimbilir neler atıyor .
Böyle bir durumda yok canım niye kiskansinlat deyip ağzını kapatmanız gerek .
Siz oturmuş dedikodu yapıyorsunuz dislanmaniz normal

Bide şöyle bir şey var ben bir devlet Hastanesi'ne gittim bir gün.
Hemşire disko topu gibi parlıyordu .
Bana da tuhaf geldi.
Yani orası hastane sonuçta bakımlı olmak tabi ki iyi bir şey bende bakimliyimdir.
Ama hastane ortamında saçma sapan makyaj abartı saçlar çok çirkin duruyor .
Özel hayatımda istediğimi giyerim ama iş yerinde öyle olmaz mesela gereksiz buluyorum.
Aşırı bir giyinis şekliniz varsa da insanlar tuhaf bulup uzak duruyordur .
Bunun çok güzel olmanizla ilgisi yok .

Güzelim , gencim , bakimliyim herkes beni gisganiyorrrr konusu olmuş .

Bence herkesle bir problem yaşıyorsanız sebebi kendi deneyimlerimle şunlar olabilir .

Bir işte hata yapıyorsunuz size acikliyorlardir ama siz yine aynı hatayı yapıyorsunuz.

Size bir görev veriliyor üstünkörü yapıp geçiyorsunuzdur.

İnsanlarla problemli bir iletişiminiz vardır bazı insanlar üstten üstten davranırlar iletişim kurmayı tercih etmezler sonra da beni disliyor derler.

Yeni gelen çalışanla uğraşmak çok zordur . İş bilmiyor anlatıyorsun kendince bilmişlik tasliyor dogrusunu gösteriyorsun başka bin türlü açıklamalar yapıp kendisinin doğru olduğunu iddia ediyor . Özel sektorde bu kişiler genellikle işten cikariliyor . Ama devlette de demek ki dislaniyor

Güzelim , gencim , bakimliyim herkes beni gisganiyorrrr konusu olmuş .

Bence herkesle bir problem yaşıyorsanız sebebi kendi deneyimlerimle şunlar olabilir .

Bir işte hata yapıyorsunuz size acikliyorlardir ama siz yine aynı hatayı yapıyorsunuz.

Size bir görev veriliyor üstünkörü yapıp geçiyorsunuzdur.

İnsanlarla problemli bir iletişiminiz vardır bazı insanlar üstten üstten davranırlar iletişim kurmayı tercih etmezler sonra da beni disliyor derler.

Yeni gelen çalışanla uğraşmak çok zordur . İş bilmiyor anlatıyorsun kendince bilmişlik tasliyor dogrusunu gösteriyorsun başka bin türlü açıklamalar yapıp kendisinin doğru olduğunu iddia ediyor . Özel sektorde bu kişiler genellikle işten cikariliyor . Ama devlette de demek ki dislaniyor

Bir üye var eğer bu oysa zaten genel tavrı senin dediğin gibi. O olduğuna emin olursam geri kalanını da söylerim

Bir üye var eğer bu oysa zaten genel tavrı senin dediğin gibi. O olduğuna emin olursam geri kalanını da söylerim
Şaşmaz iş yerinde on beş yirmi mühendise ben işi öğretiyordum . Malesef en sabırlı kişi ben olduğumdan adapte sürecinde yardımcı oluyordum . Bunlardan iki üç tanesi kalabildi . Geri kalanlar bu ve benzeri konulardan ya işten çıkarıldı ya kendisi gitti . Çoğu da erkekti tabi ben yakışıklı ve metroseksuel olmalarını mi kıskandım acaba 🤣🤣 bu kadınların güzelim diğer kadınlar beni kıskanıyor tribi ne zaman bitecek

YA gerçekten çok güzelsiniz ya da hastanede fark edecek kadar güzel olmayan abartılı bir görüntüyle gidiyorsunuz

Şaşmaz iş yerinde on beş yirmi mühendise ben işi öğretiyordum . Malesef en sabırlı kişi ben olduğumdan adapte sürecinde yardımcı oluyordum . Bunlardan iki üç tanesi kalabildi . Geri kalanlar bu ve benzeri konulardan ya işten çıkarıldı ya kendisi gitti . Çoğu da erkekti tabi ben yakışıklı ve metroseksuel olmalarını mi kıskandım acaba 🤣🤣 bu kadınların güzelim diğer kadınlar beni kıskanıyor tribi ne zaman bitecek

Guzellik kiskanilabilir bir şey ama herkeste toplanip bu nedenle dişlamaz illa bir şey vardir katiliyorum.
Ben de sıkıntı yaşiyordum iş yerlerinde ve ne tesaduf güzelim ama genelde bu sıkıntılar guzellikten degil de suratimdan kaynaklaniyordu.
Insan her zaman kendisinin farkinda olamayabiliyor.
Ben konusurken gülümseyen, mimik kullanan biri değilim yapım böyle ha cook sicak kanli oldugumu da soyleyemem başta.
Bu insanlara soguk, kibirli, kendini begenmiş geliyor ve onlari sevmedigimi, hoşlanmadigimi dusunduruyormuş. Boyle seyler duydum yani
. Ha ben değişemedim cunku yalandan gülmeye ugraşinca agzim gozum ayri kayiyor fotolarda fark ettim.😄😄

Yani illa bir neden vardir.

Ay herkeşler kıskanıyooooo beniğğğğğ :KK70:

Kesinllikle tavrı ile alakalı. İnsanlara üstten bakıp ukala tavırlar sergiliyorsa kimse yanına yaklaşmak istemez. Bu da bir bakış açısı

Guzellik kiskanilabilir bir şey ama herkeste toplanip bu nedenle dişlamaz illa bir şey vardir katiliyorum.
Ben de sıkıntı yaşiyordum iş yerlerinde ve ne tesaduf güzelim ama genelde bu sıkıntılar guzellikten degil de suratimdan kaynaklaniyordu.
Insan her zaman kendisinin farkinda olamayabiliyor.
Ben konusurken gülümseyen, mimik kullanan biri değilim yapım böyle ha cook sicak kanli oldugumu da soyleyemem başta.
Bu insanlara soguk, kibirli, kendini begenmiş geliyor ve onlari sevmedigimi, hoşlanmadigimi dusunduruyormuş. Boyle seyler duydum yani
. Ha ben değişemedim cunku yalandan gülmeye ugraşinca agzim gozum ayri kayiyor fotolarda fark ettim.😄😄

Yani illa bir neden vardir.
Bir toplumda bulanan insanlarin çoğu iş yerinde tavır alıyorsa inanjn bunun sebebi güzellik olamaz . Herkes mi kendisiyle problem yaşıyor .
Karşıdaki insana sürekli gülerek konuşmak değil bahsettiğim ama bir iş yerinde var olmak istiyorsak birlikte çalıştığımız insanlarla sağlıklı iletişim kurabilmeliyiz. Bu bahsettiğiniz durum mesela ciddi sıkıntılı ben bir insana işle ilgili birşey söylüyorsam karşımda sürekli yüzü asık bir ifadeyle duruyorsa ben o insana yardımcı olmam . Yanlış anlamayın eleştirmek için söylemiyorum karşıdan nasıl gözüktüğünü anlatıyorum .

Ay herkeşler kıskanıyooooo beniğğğğğ :KK70:

Kesinllikle tavrı ile alakalı. İnsanlara üstten bakıp ukala tavırlar sergiliyorsa kimse yanına yaklaşmak istemez. Bu da bir bakış açısı
Zaten ise gidip gelmek ciddi stresli ve yorucu hele Türkiye şartlarında çalışma saatlerini baz alırsak sürekli suratı beş karış başka dünyalarda yaşayan insanlarla ugrasasi gelmiyor insanın . İnsanlar da sanıyor ki eski çalışanlar kendini kıdemli gördüğünden böyle ben kendi açımdan söyleyeyim sadece bıkkınlık geliyor . Hele bir insan sürekli işini yanlış yapıyor arkasını toplamak sana kalıyorsa

Bir toplumda bulanan insanlarin çoğu iş yerinde tavır alıyorsa inanjn bunun sebebi güzellik olamaz . Herkes mi kendisiyle problem yaşıyor .
Karşıdaki insana sürekli gülerek konuşmak değil bahsettiğim ama bir iş yerinde var olmak istiyorsak birlikte çalıştığımız insanlarla sağlıklı iletişim kurabilmeliyiz. Bu bahsettiğiniz durum mesela ciddi sıkıntılı ben bir insana işle ilgili birşey söylüyorsam karşımda sürekli yüzü asık bir ifadeyle duruyorsa ben o insana yardımcı olmam . Yanlış anlamayın eleştirmek için söylemiyorum karşıdan nasıl gözüktüğünü anlatıyorum .

Yüz asıklığı değil de poker face denebilir. Yani ne gulumseme var, ne surat asma var aslinda bir ifade takinmiyorum normal duruyorum. Gercekten komik bir şey varsa tabi ki gülüyorum, tepki verilecek bir sey varsa veriyorum vs ama durduk yere olmuyor.🙄
Ama ifadeler cok önemli buna katiliyorum burada bile ifadesiz yazilarimda yanliş anlasiliyordum sanki cok kizginmişim gibi yorumlar geliyordu sonra emoji koymaya başlayinca düzeldi. 😀

"Ben de şimdi kafayı Mahh'a saracağım ha her gün saç baş yapıp geliyor." dedi yani sözde şaka yapıyor.
Böyle söylediğine göre kendisi de aynı fikirde. Saçınızdan başınızdan güzel ve bakımlı görünmenizden rahatsız olmuş.
Haset ve rekabet iş yerlerinde çok yaygın maalesef.
Mesafenizi koruyun derim.

şimdi sizi görmedik tanımıyoruz ne desek doğru olmaz. belki tavırlarınızdan dolayı sorun yaşıyorsunuzdur tanımadığımız için bilemeyiz. güzel olduğunuz için kıskanmış da olabilir belki bir kişi ama herkesten aynı tavır varsa ben sanmıyorum onunla ilgili olduğunu. giyim kuşamınız bakımınız ortamda başka bir örnek yoksa onlara değişik gelmiş olabilir. bu benim de başıma gelmişti. çünkü küçük bir yerde yaşça çok büyük insanların olduğu bir işyerindeydim. her gün kendime özenmem gözlerine değişik geldi ama bir müddet sonra alışıyorlar siz samimi güler yüzlü davranın, işinizi en iyi şekilde yapmaya çalışın başka şeyleri çok takmayın. size laf getirenlere de yüz vermeyin. zamanla alışırlar.

X