Bana Neden Böyle Bir Şey Söylemiş Olabilir?

ben de sadece güzelliğiniz sebebiyle bu kadar insanın tavır aldığını düşünmüyorum

sizin farkına varmadığınız bir sebep muhakkak vardır hiçbirşey bulamıyorsanız mesafeniz vardır insanlara

işyerimde bir kız başladı çalışmaya kız nasıl güzel nasıl duru, maşallah hepimizin dilinde kızın güzelliği ama bir o kadar da mesafeli bir kız dolayısıyla çoğu zaman o selam vermeden selam bile vermiyorum

belki şimdi o da böyle düşünüyordur ama işin özünde kızın mesafesi var, güzelliği değil

Farkında olmadığınız size normal gelen ama dışardan görünen bazı şeyler olabilir. Koca koca insanların ay çok güzel hemen dışlayanzi diyeceğini düşünmüyorum.
Duruş, bakış, koku, ses tonu, üstten konuşma, ben bilirimcilik, sen bilirsincilik, kendini ortaya atma yani bilmiyorum ama bir şey işte.
Fazla parlayan şeyler kullanmak da dahil. Yani ayyyy çok güzel’den ziyade bu ne be böyle değişik diye de bakıyor olabilirler .

Bi de böyle düşünün diye yazdım tanımam etmem yoksa.
İşte o kız nasıl bir şey duydu da geldi pat diye öyle söyledi, onu bilebilseydim nedeni hakkında fikrim oluşabilirdi.

Yine bir kahretsin çok guzelim kiskaniliyorum konusu .
Insanlarla iyi bir iletişim kuramayanlar hep bunun arkasına sığıniyor .
Siz o insanlarla konuştunuz mu yakınlaşmaya çalıştınız mi ?
Size gelip dedikodu yapan kişi sizin arkanızdan kimbilir neler atıyor .
Böyle bir durumda yok canım niye kiskansinlat deyip ağzını kapatmanız gerek .
Siz oturmuş dedikodu yapıyorsunuz dislanmaniz normal
Benimle birlikte miydiniz? İletişim kurdum kurmadım gördünüz mü siz? Disko topu hemcinsinize karşı hoş bir tabir mi, üstelik sizinle ilgilenen hemşireye karşı? İnsanlar zor şartlar altında çalışıyor, sizin tabirinizle disko topu olmuş ama en azından o, o haldeyken mutlu bari ve sizin tuhafınıza gitmiş olması sizce onun ne kadar umrunda? Hastane ortamının kılık kıyafet kurallarını siz mi belirliyorsunuz? "Allah kahretsin beni kıskanıyorlar!" nerede yazıyor? Sizce uslubunuz hoş mu? Güzellik çirkinlik görecelidir fakat sizden daha nazik ve doğru konuşabilen bir insan olduğuma kalıbımı basabilirim.

Kızın konuşmalarına gelince ben zaten "Yok canım benden kaç yaş büyük kadınlar, olur mu hiç öyle şey?" dediğim için illa yaşıtlar ile mi olur konuşması geçti. Ek olarak ortalığı karıştırmaya çalışıyor gibi değil de kendini tutamamış o yüzden kapatmaya çalışıyor gibi görünüyordu.

İnsanlarla yakınlaşma gibi bir derdim yok. İşimi yapıp çıkmak istiyorum ama müsaade edilmeyen şey sıradan bir gün geçirebilmem.

Güzelim , gencim , bakimliyim herkes beni gisganiyorrrr konusu olmuş .

Bence herkesle bir problem yaşıyorsanız sebebi kendi deneyimlerimle şunlar olabilir .

Bir işte hata yapıyorsunuz size acikliyorlardir ama siz yine aynı hatayı yapıyorsunuz.

Size bir görev veriliyor üstünkörü yapıp geçiyorsunuzdur.

İnsanlarla problemli bir iletişiminiz vardır bazı insanlar üstten üstten davranırlar iletişim kurmayı tercih etmezler sonra da beni disliyor derler.

Yeni gelen çalışanla uğraşmak çok zordur . İş bilmiyor anlatıyorsun kendince bilmişlik tasliyor dogrusunu gösteriyorsun başka bin türlü açıklamalar yapıp kendisinin doğru olduğunu iddia ediyor . Özel sektorde bu kişiler genellikle işten cikariliyor . Ama devlette de demek ki dislaniyor
"Özelde bunlar işten çıkartılıyor, devlette demek ki dışlanıyor. " ne kadar böyle saçma sapan bir ifade olmuş. Bunlar? Çalıştığım birim en ağır basamak beyin hastalıklarının yattığı birim dolayısıyla hiçbir şekilde hata kabul etmiyor. İşimi yapıyorum, merak etmeyin. Yapmasaydım bir hafta içinde başka birime gönderilirdim. Öncesinde de tonla tutanak tutulurdu.

Böyle söylediğine göre kendisi de aynı fikirde. Saçınızdan başınızdan güzel ve bakımlı görünmenizden rahatsız olmuş.
Haset ve rekabet iş yerlerinde çok yaygın maalesef.
Mesafenizi koruyun derim.
Ben mesafemi koruyorum da işte onlar korumuyor ki. : (

Benimle birlikte miydiniz? İletişim kurdum kurmadım gördünüz mü siz? Disko topu hemcinsinize karşı hoş bir tabir mi, üstelik sizinle ilgilenen hemşireye karşı? İnsanlar zor şartlar altında çalışıyor, sizin tabirinizle disko topu olmuş ama en azından o, o haldeyken mutlu bari ve sizin tuhafınıza gitmiş olması sizce onun ne kadar umrunda? Hastane ortamının kılık kıyafet kurallarını siz mi belirliyorsunuz? "Allah kahretsin beni kıskanıyorlar!" nerede yazıyor? Sizce uslubunuz hoş mu? Güzellik çirkinlik görecelidir fakat sizden daha nazik ve doğru konuşabilen bir insan olduğuma kalıbımı basabilirim.

Kızın konuşmalarına gelince ben zaten "Yok canım benden kaç yaş büyük kadınlar, olur mu hiç öyle şey?" dediğim için illa yaşıtlar ile mi olur konuşması geçti. Ek olarak ortalığı karıştırmaya çalışıyor gibi değil de kendini tutamamış o yüzden kapatmaya çalışıyor gibi görünüyordu.

İnsanlarla yakınlaşma gibi bir derdim yok. İşimi yapıp çıkmak istiyorum ama müsaade edilmeyen şey sıradan bir gün geçirebilmem.
Benle ilgilenen hemşire değildi ortalarda geziniyordu ve evet disko topu gibi gezerse öyle bir ortamda güler herkes ciddiye de almaz.
Ortamına göre giyinmek diye bir şey var .
Ciddi bir ortamda ona göre giyinirsin.
Nerde ne giyeceğini bilmeyen tipler .
Sen öylesin denedim ben örnek verdim.
Oyleysen insanların seni ciddiye almaması normal.
Bir kisi kıskanır iki kişi kıskanır herkes mi kiskaniyormus seni .
Bir bunu düşün.
Bende güzel tabir edilecek tarzda bir kadınım hiç böyle şeyler yaşamadım aksine hep iltifat alırım çünkü insanlarla iyi iletişim kuruyorum .
Tabu sacma sapan tipler çıkar ama atıyorum bütün hastanedeki kadinlar beni kıskanıyor gibi saçma sapan birşeyler düşünmem.
Auraniz iyi değildir sohbetinizi begenmezler vs vs .
Güzel olduğunuz için falan değildir rahat olun.

Benle ilgilenen hemşire değildi ortalarda geziniyordu ve evet disko topu gibi gezerse öyle bir ortamda güler herkes ciddiye de almaz.
Ortamına göre giyinmek diye bir şey var .
Ciddi bir ortamda ona göre giyinirsin.
Nerde ne giyeceğini bilmeyen tipler .
Sen öylesin denedim ben örnek verdim.
Oyleysen insanların seni ciddiye almaması normal.
Bir kisi kıskanır iki kişi kıskanır herkes mi kiskaniyormus seni .
Bir bunu düşün.
Bende güzel tabir edilecek tarzda bir kadınım hiç böyle şeyler yaşamadım aksine hep iltifat alırım çünkü insanlarla iyi iletişim kuruyorum .
Tabu sacma sapan tipler çıkar ama atıyorum bütün hastanedeki kadinlar beni kıskanıyor gibi saçma sapan birşeyler düşünmem.
Auraniz iyi değildir sohbetinizi begenmezler vs vs .
Güzel olduğunuz için falan değildir rahat olun.
Hastanede ortamına göre giyinmek giyinmemek nasıl oluyor? Çalışanların önemli bir kısmı forma+spor ayakkabı veya terlik giyiyor zaten.
Bu ciddiye almamak değil aslında nasıl desem tam tersi fazla ciddiye almak, kafayı takmak gibi gibi...

Hastanede ortamına göre giyinmek giyinmemek nasıl oluyor? Çalışanların önemli bir kısmı forma+spor ayakkabı veya terlik giyiyor zaten.
Bu ciddiye almamak değil aslında nasıl desem tam tersi fazla ciddiye almak, kafayı takmak gibi gibi...
Niye kıskansın ki herkes ne bilim tuhaf geldi bana .
O hemşire parlak birşeyler takmıştı kafasına aşırı bir makyaj vardı rüküş bir tipti ve komik duruyordu .
Bakımlı olmak başka komik olmak başka🤣

X