Başarısız tüp bebek denemesinden sonra yapılanlar

Merhaba

İki tüp bebek deneyimim oldu, birincisi tuttu, erken doğumla bebeklerimi kaybettim.

İkinci denemede nasıl olsa tutuyormuş diye ilkine göre bir tık rahat davrandım. Kısmet olmadı transfer negatifle sonuçlandı. Bugün itibariyle ilaçları bıraktım. Adet olmayı bekliyorum. Sıfırdan sürece başlayacağım sanırım.

Sorun özellikle ard arda başarısız tüp bebek denemesinden sonra pozitif alan arkadaşlara, şimdi merkez aramam da devam edecek. Muhtemelen birkaç ay ara vereceğiz. Maddi manevi yorulduk. Bir de vitamin değerlerim dipleri gördü onları toparlamaya çalışacağım.

Pozitif olan arkadaşların merkezleri diğer transferlerden farklı ne uyguladı arkadaşlar? Tutunmayı artırıcı rahmi hazırlayan farklı ne tarz prosedürler uygulandı. Siz nelere dikkat ettiniz? Takviyeler kullandınız mı? Merkezin yaklaşımı nasıldı? Paylaşabilir misiniz?

Rabbim dileyen herkese sağlıkla hayırla evlatlarını kucağına almayı nasip etsin. Yorum yapan herkese şimdiden teşekkürler.

Merhaba., ben de 10 a yakin tüp tedavisi yaşadım. Sizin gibi kayıplarim da oldu. Ancak yaşayan bilir bu surecin duygusal halini. Ve büyük kızım nasip oldu tedaviyle. Ustelik ortalama bir devlet hastanesinde. Belki labaratuar koşullari bile çok da iyi degildi. Umutsuzduk. Hatta ilaçlari bile duzenli kullanmadım. Yani sadece nasip. Ikinci kizım da yaşim 40 a gelirken bu sene kendiliginden hamilelik ile saglikla doğdu. Bu islerin bir yolu bir çözümü herkese gore farklı yani. Sakin allahtan duanizi geri cekmeyin. Sadece vakti zamani var. Isterse 50 tane 5.gün embriyosu konsun. Nasibi yoksa o an olmuyor. Sizin de vaktiniz var. Isyan ve gözyaşlari ne kadar boşmuş diyorum. Siz sadece saglıkli beslenin spor yapın. Allah en dogru zamanda verecek yavrularinizi..ve siz de benim gibi buraya yazacaksiniz😇

X