Bölgesel İncelme Basenlerini Yok Etmek İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler
Bir çok bayan gibi bende basenlerimden şikayetçiyim. Çözüm bulmaya çalışıyorum. İnternette bir yazı görmüştüm Hypoxi diye bir cihaz bölgesel incelme sağlıyormuş. Cumartesi günü kozyatağındaki citybeauy güzellik merkezinde deneme seansı olarak hypoxi cihazını denedim. Oldukça güzel bir deneyimdi ama işe yarayıp yaramadığı devam edersem ilerde belli olur.

basen ve kalçaları inceltmek istiyorsanız kesinlikle platesi tavsiye ediyorum . benim kalça ve basen problemim vardı günde yirmi dakika ayırarak bu bölgelere yönelik plates hareketleri yaptım sonuç gayet iyi hem on kilo verdim hemde bu bölgelerimdeki incelme çok farkediliyor. sporsuz olmuyo yani

Daha çok spor yani hareket sağlamanız gerekiyor. Özellikle bacak vücudun en büyük uzvu olarak en çok harekete ihtiyaç duyan kısımdır. Hareket etmediğiniz sürece incelme yaşayabileceğinizi sanmıyorum. Selülit oluşumu da hareketsizlikten ve kötü beslenmeden kaynaklanıyor. Bunlara zaman ayırmanız gerekiyor. Özel eğitmenlerden destek alabilirsiniz. Pilates, fitness gibi spor dallarının dışında tüm vücudunuzu çalıştıran sporları, yüzme, tercih edebilirsiniz. Ama zaman bulamıyorsanız güzellik merkezlerinden destek alabilirsiniz yardımcı olmak adına araştırdıklarımdan bahsetmek isterim.

Yeni LPG Cellu m6 integral; yağ yakımını hızlandıran masaj ve vakum etkisi bir arada olan bir uygulamadır. Lipomasaj olarak geçmektedir. Hem masaj hemde bölgesel incelmeye destek olabilen ve vücudunuzun sıkılaşmasına destek olan bir uygulamadır.

Hypoxi, bir nevi ışık ve hareketle zayıflama yöntemi. Hem bisiklet pedali çevirip hem de ışık desteğiyle yap yakımını hızlandıran uygulama.

Lenf dranej; buda terletme yoluyla ama çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

Kavitasyon, ultrasonik ses dalgaları kullanılarak istenilen bölgelerin inceltilmesi uygulaması.

Ama dediğim gibi bu uygulamaların etkin olabilmesi için spor ve diyetinize devam etmelisiniz.

basenlerle beraber üst bacak nasıl incelir ya varmı inceltebilen :KK43:

Maalesef aynı sıkıntı çoğumuzda olduğu gibi bende de var... Yıllardır uğraşmadığım ve denemediğim yol kalmadı .. Şimdi de bfit denen spor merkezine gidiyorum 5 ay oldu ben de yine cm oynamadı oynamadığı gibi kilo da aldım ... O kadar performansa ve dikkatime rağmen ( tek fark sigarayı bıraktım ..kilo alıyordum almamın bi sebebi olmalıydı :KK43:( ) bundan 1 yıl önce dukan diyeti yaptım 90 'lı kilolardan 76 ya kadar düştüm basenim 118'e indi oldu bacaklarım sarktı ( özellikle iç bacaklarım ) .. sporla toparlarım dedim aksine kilo aldım ve basen hooppp 122 ye çıktı ...bıktım artık kendimle uğraşmaktan ... cerrahi müdahale yaptırsam o da kesin çözüm değil ... tekrar geri dönüşü var diyor bilge kişiler :KK43:( ... yaptırdığım uygulamalar arasında; mezoterapi , akupuntur, karboksi, kavitasyon, radyofrekans, hypoxi vs... vs... ve daha unuttuğum nice kulaktan dolma bölgesel incelme hareketleri... son olarak bunlara 1 aydır plates ekledim ... Hem bfit ( 5 ay ) + plates ( 1 ay ) gitmeye başladım yine bir farklılık yok ... Benim gibi her yolu deneyip mucizevi bir şekilde bölgesel sorunlarından kurtulan var mı arkadaşlar ?

Basenleri duvara vurmanın işe yaradığını duymuştum ama çok ters bir hareket allah korusun sakatlanabilirsiniz bile ve çok uzun sürecektir bence. Ben diyet ve yeni nesil lpg'ye devam ediyorum. Diyet bol su basenlerde etkili, bir de mutlaka ya spor gerekiyor ya da yağ yakıcı bir uygulama gerek. Basenlerde kalıcı yağlar çok fazla :KK43:

Basenleri eritmenin tek yolu spordan geçiyor malesef ,
heleki genetik olan bir problemse ...
kardiyo çalışmaları ardından yapılacak egzersizler
veya plates derdinize çözüm olabilir
kilo fazlası varsa tabiiki boğazı tutmadan olmuyor:KK50:

Maalesef aynı sıkıntı çoğumuzda olduğu gibi bende de var... Yıllardır uğraşmadığım ve denemediğim yol kalmadı .. Şimdi de bfit denen spor merkezine gidiyorum 5 ay oldu ben de yine cm oynamadı oynamadığı gibi kilo da aldım ... O kadar performansa ve dikkatime rağmen ( tek fark sigarayı bıraktım ..kilo alıyordum almamın bi sebebi olmalıydı :KK43:( ) bundan 1 yıl önce dukan diyeti yaptım 90 'lı kilolardan 76 ya kadar düştüm basenim 118'e indi oldu bacaklarım sarktı ( özellikle iç bacaklarım ) .. sporla toparlarım dedim aksine kilo aldım ve basen hooppp 122 ye çıktı ...bıktım artık kendimle uğraşmaktan ... cerrahi müdahale yaptırsam o da kesin çözüm değil ... tekrar geri dönüşü var diyor bilge kişiler :KK43:( ... yaptırdığım uygulamalar arasında; mezoterapi , akupuntur, karboksi, kavitasyon, radyofrekans, hypoxi vs... vs... ve daha unuttuğum nice kulaktan dolma bölgesel incelme hareketleri... son olarak bunlara 1 aydır plates ekledim ... Hem bfit ( 5 ay ) + plates ( 1 ay ) gitmeye başladım yine bir farklılık yok ... Benim gibi her yolu deneyip mucizevi bir şekilde bölgesel sorunlarından kurtulan var mı arkadaşlar ?

canım bence kiloluluk stresinide atmak gerekiyor üzerimizden...bu yıl bende aynı şeyi yaşıyorum...geçen yıl 62 ,63 kilolardan yukarı çıkmamıştım...bu yıl uzun bir süre sonra tartıya bir çıktım 68 kiloya..paniğe kapıldım 15 gün yürüyüş yaptım ..bi tartıldım hiç faydsı olmamış...bende motivasyon yerlerde vazgeçtim ..3, 4, aydır yediğime dikkat etmeye çalışıyorum yeşil çay sirkeli su falan içiyorum ...gerçi şimdi 65,5 düşmüşüm ama bu sene yaptığım diyeti başka zaman yapsaydım..10 kilo vermiştim...bence yediğimize ,sporumuza dikkat edeceğiz ama çokta takmıycaz bence....olursa oluur olmazsa takmıcam deyip stresten uzaklaşmak gerekir bence

şuan spora gidiyorum. bi yandan da şu biberiye-badem yağı-susam yağı karışımını kullanıyorum. alt bacaklarım geçen yıl 2 aylık sporla inceldi ve bıraktığımda da inceliğini korudu. bu kez de üst bacaklarımı eritmek basenlerimi yok etmek istiyorum.
umarım başarabilirim. ancak üst bacak kaslı yapı olduğu için ağır çalışmamak gerekiyormuş. yoksa kaslı erkek bacağına çevirebilirmişiz.
bu konuda deneyimleri olanlar varsa fikirlerini paylaşabilir mi?

zayıflama konusunda en önemli şey motivasyon. insan başaramayacağına inanınca başarılı olamıyor. çok sert kuralları olan diyetler yerine porsiyonları küçültmek yediğinin yarısını yemek, spor yapamıyorsanız her işinizi hareketli şekilde halletmeye çalışmak günlük yaşamda oldukça kolaylık sağlıyor. tabi bütün bunların yanında baseniniz benim ki gibi bir gıdım küçülmüyorsa yeni çıkan LPG leri tavsiye ederim. yeni nesil diye geçiyor ve son derece etkili. diyete, spora da dikkat edince insan ne giyse kendine yakıştıryor, mutlu oluyor. bir beden küçüldüm resmen.

kızlar yürüyüş ve pilates bacaklara cok ıyı gelıyomus bende 4 gun once basladım baalım sonuclar ne olacak sankı işe yaramıyomuş gibi gelıyo ama bılmıyorum... aksam iş cıkısı yarım saat yuruyuyorum eve gelıp bacaklarıma yağ karışımı suruyorum (portakal,biberiye,yosun , kekik yağı) sonra streçliyip 1 saatlık bi yuruyuse daha cıkıyorum vücudum fazlasıyla ısınmıs oluyo eve gelip biraz yarım saat kadarda spor yapıyorum pilates gibi... yemeklere gelıncede sabah mecburen 1 tane pogaca ve cay öğlen 6 adet ızgara köfte yada bi parca tavuk aksamda bol salata ama su ıcemıyorum genelde unutup usenıyorum sızce bu yaptıklarım işe yararmıki 1-2 ay içerısınde 10 kilo verebılırmıyım yada selulıtlerımden kurtulabılırmıyım yada popom bıraz kuculurmu... insanların özellikle 40 yaş ustu o pis sapıkların popoma bakmalarından cok rahatsız oluyorum yaa pofff...

kızlar bana yardımcı olur musunuz ben hiç sıkı değilim yeni yeni sporla sıkılaşıyorum. sorunum şu benim basen ve kalçam baya var ama 1 ayda en az 5 6 cm inceltmem gerekiyor. sorum ise sıkı olmadığım için dar bir kot giydiğimde de gelende içine oluyorum bu nasıl bı tezatlıktır :s şuan kalçam 97 basen 92 popom biraz geriye doğru(bunu seviyorum :) hoş duruyo) bu ölçülerle 27 beden kotlarım var.

Ben 1.63 boyundayım 53 kiloyum.kilo problemim yok ama basen var.hani ben yan kısımlardan erisin istiyorum.zayıflayınca direkt yüzden veriyorum.zaten çok zayıf yüzüm :KK43:( diyet falan yapmadan bu baseni eriten bişey yok mu.spor da zayıflatıyor onu da yapamıyorum

bana kalırsa bol bol su içmek ve çok yürümek kesinlikle çok etkili basen, kalça ve göbek konusunda ama ekstradan power plate falan da yapılırsa daha güzel olur

Ben 1.63 boyundayım 53 kiloyum.kilo problemim yok ama basen var.hani ben yan kısımlardan erisin istiyorum.zayıflayınca direkt yüzden veriyorum.zaten çok zayıf yüzüm :KK43:( diyet falan yapmadan bu baseni eriten bişey yok mu.spor da zayıflatıyor onu da yapamıyorum

Canım bende aynı senin gibiyim 161 cm boyunda 54 kiloyum ama basenler fena :KK43:
sen bi çözüm bulabildin mi acaba?
Şu kavitasyona taktım bu ara araştırıyorum bakalım :126:

Ya hem sikayet edip hem de ay spor yapamam sevmiyorum,nefret ediyorum demek olur mu?Eger boyleyse bosu bosuna sikayet etmis olursunuz :) Cünkü sporsuz kesinlikle gitmiyor.Benim de basen problemim var ve spor yapiyorum elbette ki buyuk fark var.Dün de actim ebru salliyi pilates lastigiyle calistim ve resmen yandim.Basenlerim ve kalcam yandi.Aciyor su anda.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım bir ara benim de böyle bir problemim vardı.bir mankenden duyduğum şeyi yaptım problemim sona erdi.kalçalarını iyice kas ve düz bir duvara basenlerin gelecek şekilde vur.hem sağ tarafını hemde sol tarafını kollarında gergin şekilde yukarıda olacak.aklına geldikçe bunu gün içinde enaz 50 şer kere tekrarla inan faydasını en kısa sürede göreceksin.:1hug:
nasıl yapılıyor bu hareket :O

X