Bayram öncesi misafir

Bebeğim 2 aylıkken geldi demişsiniz de.Zaten bebek biraz büyüsün istiyor anneler artık.Hastalik kalmasın diye.Belki onu düşünmüşlerdir.

Çok kötülükleri de olmamış.Ben sizin yerinizde olsam bı tatlı alırım.yanina kahve ya da çay.Gukeryuzle karşılar bitiririm.hic de gündemine bile sokmam.Amaaaan
duaununceye kadar yarım saat gülümse işte.
Yani 2 aylikken geldi diye belirtme sebebim, sadece usulen bebegi görmeye geldi esi icin diye düsünyrm. Yoksa bebek olmasa hic gelmezdi diye düsünyrm.

Zaten aslinda ben gelmesnler demedim. Sorunumuz ogün benm baska islerimin olmasiydi. Disci ve kizimin yüzme kursu. Ikiside benm icin önemli. Esime kiziyorm cnkü benden habersiz onay vermis, bir sonraki gün gelse ben yine qlicaktm evime ama eskisi gibi sicak davranmicktm.

Yani 2 aylikken geldi diye belirtme sebebim, sadece usulen bebegi görmeye geldi esi icin diye düsünyrm. Yoksa bebek olmasa hic gelmezdi diye düsünyrm.

Zaten aslinda ben gelmesnler demedim. Sorunumuz ogün benm baska islerimin olmasiydi. Disci ve kizimin yüzme kursu. Ikiside benm icin önemli. Esime kiziyorm cnkü benden habersiz onay vermis, bir sonraki gün gelse ben yine qlicaktm evime ama eskisi gibi sicak davranmicktm.
Peki tepkileri nasildi yemekde?

Abartmiyor musunuz? Bayramda kapiya gelen misafire gelme denilmez cok zor durumda degilseniz. Bu kadar kin tutmayi anlamiyorum ben. Yurt disinda misiniz? Yuzme kursu, disci falan acik degildir ki zaten.
Bence abartmiyorum. Hamilesin hormonlar tavan ve bz aileyiz ben gelsem herseyi yaparm diyenin iki sene aramayisindan sonra cat bir gn önce size gelelm demeleri . Bize bir bucuk saat uzaktalar zaten. Gelmelerine hwyir demedim. Sorun esimin bir gün erteleme ihtimali varken kendi kendine bide kahvaltiya gelin demesi. Yurtdisindaym ve gercktn teknistedgm esimin bi r gn sonra gelin demesiydi. Yoksa gelmeyn demezdim esime ayip olurdu

ben cok fazla ilgi göstermedim. Bebegiyle ve cocuklu hayatla ilgili konustuk biraz. Hatta birde kocasi cok yogun calisan bi akrabalari daha varmis onlara cok uzak biyerde 7 saat falan. Onlarda kalmislar. Ve kadin cocuklarla uyuyprm direk cok yoruluyorm demis. Ama bnlar tqbi halden anlamadigi icin bi güzel kalmislar bi kac gün. Kendisi de normalden bitkin haldeydi😂
Iyi insanlar ama halden anlamiyorlar. Yemekten sonrada eve dogru yürüdk yani daha dogrusu ben kizimle önden gittik ve onlar annemle arkadan geldiler. Anneme sende bize gel falan demis ama bana demedi herzamanki gibi😀
Belkide benim gelme ihtimalim var ama annemn yok diye.
Ama gneel olarak baktgmda iyi insnlar. Ama bazen diyorm benmi kendi kendime kuruyorm diye.

Hakilisiniz.İnsan ilişkilerinde benim aradığım seybana bir kötülükleri dokunup dokunmadigi.Bilincli bir şekilde maddi manevi zarar verenlerle gorusmeme taraftariyim.Dun bir konu vardı.Losyin dikilmiş diye enişte laf söylemiş.onun evine sittin sene ugramam bir daha.Ama daha az şeyler için, idare edip başımdan atıyorum ben.Ne surat ne bic bıc sevgi.

Planınız olduğu için iptal edip ,ertesi gün gelebikeceklerini söylesin eşiniz o zaman.İlla p gün olmak zorunda değil O konuda haklisiniz

Hakilisiniz.İnsan ilişkilerinde benim aradığım seybana bir kötülükleri dokunup dokunmadigi.Bilincli bir şekilde maddi manevi zarar verenlerle gorusmeme taraftariyim.Dun bir konu vardı.Losyin dikilmiş diye enişte laf söylemiş.onun evine sittin sene ugramam bir daha.Ama daha az şeyler için, idare edip başımdan atıyorum ben.Ne surat ne bic bıc sevgi.

Planınız olduğu için iptal edip ,ertesi gün gelebikeceklerini söylesin eşiniz o zaman.İlla p gün olmak zorunda değil O konuda haklisiniz
Buda güzel bir uygulama olr evet bende öyle yaptim dün. Normal sohbet ettm ama cok yakin olmadim.

Esim dedigmi anlamamakta israrci, o israrciysa bende israrciyim. Ayni sey tekrr olrsa eve gelmicem.

Bana diyor bak nekadar kolay oldu falan. Aptallik bende yemege gitmeseydm keske. Okdr kolaymiymis görürdü. Ama smdi napcaml biliyorlm tekrarlanirsa alttan almicam ve eve gelmicem. Zaten sorun esimin hbrrsiz okay vermesiydi.

Gönül almak istedigini pek düsünemyrm. Kocasi istedigi icindir diye düsünyrm. Söyle ki eskiden kadin bana yazardi gelebilirmiyiz diye. Smdi esi benim esimi ariyor. Bana da bu kaba geliyor aslinda. Kadin bana yazsa buzlar erirdi aradaki. Ama kocasi yaziyor esimde bana sormuyor. Bende oyüzdn kiriliyorm
Anladım yani istemiyorsanız o sizin kararınız zaten illa insanların sadece bayramda veya doğum günü ve hastalıkta birbirlerini aramalarını ziyaret etmesine ben aşırı karşıyım. Biz insanlara hergün bayram olmalı hergün insanlar birbirinin kıymetini bilmeli. Ama ben nekadar konuşmasam da kapım herkese açık der susarım onlar öyle insanlar diye ben de aynı olamam.. onların terbiyesizliği o kadın utansın yanında otursun ☺️

X