Premature Bebekler bebeği rop ameliyatı olup iyileşen varmı....

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
slm arkadaslar ebnım ebbegımın 4.muayenesınde anlasıldı ılerleme ıkı gozundede var .rop amelıyatı olduk evresı 3. evre olmasına ragmen cevap vermedı lazere malesef sımdı yurtdısından ıgne getırttı doktorumuz alıcaz pazartesı gunu enjekte edılıcek gozune ..ama sonuc ne olur bılmıorum bılgısı olan yasamıs olan varmı

şu 2 ilaçtan biri olabilir ? ama % 100 emin değilim. doktorunuza mutlaka sorun.her doktor rop muayenesi yapamaz. uzmanlık ister.

pfizer ilaç adı : macugen http://www.pfizer.com.tr/pfizer/tr/Urunlerimiz_Detay.aspx?PID=69

novartis ilaç adı : lucentis http://www.novartis.com.tr/Default.aspx?sayfa=urunler_ilac&ustmenu=

hepınıze coook tesekkur ederım arkadslar yardımcı oldunuz bebegımın gozlerı cook sukur ıyıye gıdıor ıgneye cevap verdı artık evımızdeyız sukurler olsun cok saolun

hepınıze coook tesekkur ederım arkadslar yardımcı oldunuz bebegımın gozlerı cook sukur ıyıye gıdıor ıgneye cevap verdı artık evımızdeyız sukurler olsun cok saolun

maaşallah,çok sevindim..
benim kızımda 2 hafta önce rop ameliyatı oldu.dr şimdilik iyi göründüğünü söyledi ama sonuç hakkında henüz bişey söylemek için erkenmiş.cevap alınmazsa vitrektomi diye bi ameliyattan bahsetti ama nette araştırdığım kadarıyla başarı şansı düşük bi ameliyat.bahsettiğin iğnelerin adını bana yazarsan sevinirim

Merhaba öncelikle geçmiş olsun ben,m kızımda rop ameliyatı geçirdi allaha hamdolsun şu anda bi sorunu yok.Önemli olan takibin iyi yapılması ve zamanında mudahale edilmesi...

slm hanımlar abimlerin bebeği 34 haftalık dünyaya geldi 40 gün küvöz de kaldı tam çıktı derken rop muayenesinde gözünün:KK43: arkasındaki damarların kan topladığı nı acil ameliyata alınması gerektiğini söyledi dr aynı gün lazer ameliyatı oldu kontrolde %80 iyi olur % 20 cevap vermez dedi maalesef cevap vermemiş şimdi ise bir gün bir gözden bir gün bir gözden iğne yapıldı ama ameliyathanede narkoz verildi bu gecede hastanedeler anne baba bitmiş vaziyetde çok kötüler dayanamadım hallerine inanın stresleri bitmiş değil pazartesi kontrole çağırmış dr iyileşme olmazsa büyük ameliyat demiş ama bu ameliyat nedir ne değildir bilmiyoruz ve korkuyoruz dilerim iyileşir çünkü bebek sürekli ağlıyor korkuyor kolları her yeri mor :KK43: tüm bebeklere şifalar dilerim Allah kimseyi evladıyla sınamasın

slm hanımlar abimlerin bebeği 34 haftalık dünyaya geldi 40 gün küvöz de kaldı tam çıktı derken rop muayenesinde gözünün:KK43: arkasındaki damarların kan topladığı nı acil ameliyata alınması gerektiğini söyledi dr aynı gün lazer ameliyatı oldu kontrolde %80 iyi olur % 20 cevap vermez dedi maalesef cevap vermemiş şimdi ise bir gün bir gözden bir gün bir gözden iğne yapıldı ama ameliyathanede narkoz verildi bu gecede hastanedeler anne baba bitmiş vaziyetde çok kötüler dayanamadım hallerine inanın stresleri bitmiş değil pazartesi kontrole çağırmış dr iyileşme olmazsa büyük ameliyat demiş ama bu ameliyat nedir ne değildir bilmiyoruz ve korkuyoruz dilerim iyileşir çünkü bebek sürekli ağlıyor korkuyor kolları her yeri mor :KK43: tüm bebeklere şifalar dilerim Allah kimseyi evladıyla sınamasın
Canim cok gecmis olsun benim oglumda 24 haftalik dogdu iki kez rop ameliyati oldu korluk riskimiz vardi ama sukur kalmdi kurtulduk :) oglumunda mikrobilyel cerrahi yani dedigin gibi buyuk ameliyat olma ihtimali vardi bu ameliyatta gorme merkezine yakin olan damarlar yakilip bos olan bolgelere silikon konuluyormus ki damarlar daha fazla retinayi kaldirmasin diye. Bu ameliyati olanlara % 20 gibi gorme ihtimali veriyolar yani sadece kendi ihtiyaclarini gerceklestirebilecek kadar kimseye muhtac olmadan yasamasi icin yapilan bir ameliyattir dedi doktorumuz. Ama allahtan umut kesilmez benim bebegim kor olucakkn kurtuldu dua edin bol bol.

arkadaslar benim bebegim 23+3 de dogdu rop muayenesi yapildi seviye 2.3 arasiymis sorunun nerde oldugunu bilmedikleri icin lazer yapamiyorlar biraz bilgi verirmisiniz kendiliginden duzelme ihtimali varmi iki seferdir ayni kaldi diyorlar allah korusun kotuye gidebilirmi haftaya normal dogum gunu var lutfen biseyler yazin

arkadaslar benim bebegim 23+3 de dogdu rop muayenesi yapildi seviye 2.3 arasiymis sorunun nerde oldugunu bilmedikleri icin lazer yapamiyorlar biraz bilgi verirmisiniz kendiliginden duzelme ihtimali varmi iki seferdir ayni kaldi diyorlar allah korusun kotuye gidebilirmi haftaya normal dogum gunu var lutfen biseyler yazin[/QUOTE]

arkadaslar benim bebegim 23+3 de dogdu rop muayenesi yapildi seviye 2.3 arasiymis sorunun nerde oldugunu bilmedikleri icin lazer yapamiyorlar biraz bilgi verirmisiniz kendiliginden duzelme ihtimali varmi iki seferdir ayni kaldi diyorlar allah korusun kotuye gidebilirmi haftaya normal dogum gunu var lutfen biseyler yazin
[/QUOTE]

Merhaba benim oglumda 23+5 de doğdu 65 gündür kuvezde 1/2 arasi rop dediler bize de siz kuvezde ne kadar kaldiniz

iyi gunler yeni hesp acmak zorunda kaldim yukardaki yaziyi ben yazdim benim oglum 115gundur kuvezde suan kuvezin agzi acik malesef cok gec nefes aldi tabi bu aldigi oksijen gozlere hep zarar

Olsun
iyi gunler yeni hesp acmak zorunda kaldim yukardaki yaziyi ben yazdim benim oglum 115gundur kuvezde suan kuvezin agzi acik malesef cok gec nefes aldi tabi bu aldigi oksijen gozlere hep zarar
Canim bizimde 67 gündür kuvezdeyiz ropda yarin bakilaca

oglum iki defa lazer oldu bugun doktor durumun iyi olmadigini ameliyat edebileceklerini ama gozun surekli kotuye gittigini yuzde otuz sansi oldugunu soyledi bu durumda olup duzelen oldumu hic :;((

be
slm hanımlar abimlerin bebeği 34 haftalık dünyaya geldi 40 gün küvöz de kaldı tam çıktı derken rop muayenesinde gözünün:KK43: arkasındaki damarların kan topladığı nı acil ameliyata alınması gerektiğini söyledi dr aynı gün lazer ameliyatı oldu kontrolde %80 iyi olur % 20 cevap vermez dedi maalesef cevap vermemiş şimdi ise bir gün bir gözden bir gün bir gözden iğne yapıldı ama ameliyathanede narkoz verildi bu gecede hastanedeler anne baba bitmiş vaziyetde çok kötüler dayanamadım hallerine inanın stresleri bitmiş değil pazartesi kontrole çağırmış dr iyileşme olmazsa büyük ameliyat demiş ama bu ameliyat nedir ne değildir bilmiyoruz ve korkuyoruz dilerim iyileşir çünkü bebek sürekli ağlıyor korkuyor kolları her yeri mor :KK43: tüm bebeklere şifalar dilerim Allah kimseyi evladıyla sınamasın[/QUOTE sitedeki butun yazilari okuyup yaziyorum ne olur biriniz cevap verin bebegim 23.3 de dogdu 120 gundur kuvezde bi gozu kaybettik digeride igne ve lazer oldu iyiydi ama oda kotuye gidiyor dr ameliyat edebiliriz dedi ama ameliyatin basari sansi dusukmusy uzde otuz sans verdi boyle olup duzelen varmi lutfen bisey soyleyin abinizin bebekleri nasil oldu

maaşallah,çok sevindim..
benim kızımda 2 hafta önce rop ameliyatı oldu.dr şimdilik iyi göründüğünü söyledi ama sonuç hakkında henüz bişey söylemek için erkenmiş.cevap alınmazsa vitrektomi diye bi ameliyattan bahsetti ama nette araştırdığım kadarıyla başarı şansı düşük bi ameliyat.bahsettiğin iğnelerin adını bana yazarsan sevinirim
lutfen cevap verin ameliyat sonradi durumunuz nedir yazmadigim site okumadigim yazi kalmadi dr yuzde 10.15 ancak gorur diyor

benim oglum once lazer sonra ameliyat oldu ameliyat son care sag icin gormez sol biraz diyorlar 4aylik oldu oglum bekliyoru bizde hayirlisi :KK43:

X