Çocuk Hastalıkları Bebeği süt alerjisi olan anneler

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Kucuk bayan

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2019
182
547
28
Merhaba herkese,
Başlıkta belirttiğim üzere bebeği süt alerjisi olan 53günlük bir anneyim. Yüzündeki kızarıklıklar artık iyice artınca oğlumun hastaneye gittik ve doktor süt alerjisi olabilir süt ürünlerini keselim dedi ben 3 haftadır süt ve süt ürünleri ve yumurta yemiyorum fakat çocuğumda ki hırıltılı nefes mukuslu kaka huzursuzluk geçmiyor kızarıklıklar tabiki farkedilecek şekilde geçti ama çoklu besin alerjisinde şüpheleniyorum bir kaç gün hatta patates haşlaması ve pirinç yedim eşim bu şekilde yaptığımı doktora söyledi ve doktor hayır sen çocuk emziriyorsun ye sadece süt ve yumurtayı ve şüphelendiğin domates gibi gıdalar varsa onları kes dedi ama çocuğumun ağlaması huzursuzlukları geçmiyor doğduğundan beri gazdan mı ağlamalar diyorum alerjiden mi acaba birlikte ağlar hale geldik rabbim tabiki daha büyük hastalık vermesin ama bir anne olarak ve ilk çocuğum tecrübesizliğimden dolayı oldukça endişeli ve üzgünüm hiç bi yere çıkamıyoruz ağlıyor sürekli içinizde bu durumu yaşayan yada yaşamış insanlar varsa lütfen fikirlerini ve yaşadıklarını yazarsa çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden. Rabbim tüm bebeklere şifa versin.

Merhaba herkese,
Başlıkta belirttiğim üzere bebeği süt alerjisi olan 53günlük bir anneyim. Yüzündeki kızarıklıklar artık iyice artınca oğlumun hastaneye gittik ve doktor süt alerjisi olabilir süt ürünlerini keselim dedi ben 3 haftadır süt ve süt ürünleri ve yumurta yemiyorum fakat çocuğumda ki hırıltılı nefes mukuslu kaka huzursuzluk geçmiyor kızarıklıklar tabiki farkedilecek şekilde geçti ama çoklu besin alerjisinde şüpheleniyorum bir kaç gün hatta patates haşlaması ve pirinç yedim eşim bu şekilde yaptığımı doktora söyledi ve doktor hayır sen çocuk emziriyorsun ye sadece süt ve yumurtayı ve şüphelendiğin domates gibi gıdalar varsa onları kes dedi ama çocuğumun ağlaması huzursuzlukları geçmiyor doğduğundan beri gazdan mı ağlamalar diyorum alerjiden mi acaba birlikte ağlar hale geldik rabbim tabiki daha büyük hastalık vermesin ama bir anne olarak ve ilk çocuğum tecrübesizliğimden dolayı oldukça endişeli ve üzgünüm hiç bi yere çıkamıyoruz ağlıyor sürekli içinizde bu durumu yaşayan yada yaşamış insanlar varsa lütfen fikirlerini ve yaşadıklarını yazarsa çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden. Rabbim tüm bebeklere şifa versin.
Merhaba, öncelikle bebeğin hayırlı olsun sağlıklı uzun ömürler diliyorum 😊 Benim kızım 9 ocakta 1 yaşına girecek ve süt alerjisi var. Senin kuzu çok küçük henüz. Ağlamaları gazdan vs de olabilir. Alerjiden dolayı ağladığını sanmıyorum canım. Benim de ilk bebeğim ve ben de çok tecrübesizdim. Yaklaşık 1 aylıkken yüzü pul pul yara gibi olmuştu nerdeyse ve kulak arkalarında da egzama gibi kuru kızarık bölgeler vardı. Kilo alımı da hep az gidiyordu. Maalesef ki bizim doktorumuz şanssızlığımız oldu. Bizim tecrübesizliğimiz ve doktora güvenmemiz teşhisi geciktirdi. Yüzünü sorduğumda olur öyle bebeklerde geçer önemli değil filan demişti. Birkaç ay böyle geçti. Sadece anne sütü alıyordu ve çok az kilo alıyordu. Ben hep kendimi strese sokuyordum. Kesin sütüm yetmiyor yada bebeğe yaramıyor niye kilo almıyor diye. Yüzü için kremler kullandım o dönem kuruluk geçti. 5 buçuk aylık olduğunda doktorumuzu değiştirdik. Kilosu %3 persentilde çok düşük gidiyor ek gıda ve mama desteği verelim dedi. Yoğurt ve mama vermeye başladım. Yoğurdu yiyince birden tüm vücudunda yanmış gibi kızarıklar oldu ve mama içince de çok şiddetli kustu. Yeni doktorumuz süt alerjisi dedi ve hemen mamayı ve yoğurdu kestik. Ben de diyete girdim. Süt ve süt ürünlerini kestim. Ayrıca dana eti de yasaklılar arasındaydı çünkü çapraz reaksiyona giriyor. Sadece kuzu eti serbestti. Raporla alerji maması çıkarttı doktorumuz. 6 aylık olunca da emmeyi bıraktı kızım. Süt ürünleri harici ek gıdaya geçtik yavaş yavaş ve alerji maması ile destekledik. Geçen aya kadar hiç süt ürünü tüketmedi bebeğim. Geçen ay fırınlanmış gıdalarla diyeti biraz açarak deneme yaptık sorun olmadı. Geçen gün de direkt yoğurt ve lor verdim yine kızarıklık oldu maalesef 😔 1 hafta kadar daha deneyip ilerlerse yine ara vereceğiz. Bu bir süreç. Öncelikle kabullenmen ve yaşam tarzını buna göre ayarlanan lazım. Ne olursa olsun stres yapma. Benim en büyük pişmanlığım sürekli kendimi suçlayıp kesin sütüm yetmiyor kesin besleyemiyorum vs diye diye sütüm gerçekten azaldı ve kuzum 6 aylıkken emmeyi bıraktı. Böyle bir durum varsa ki artık çok bebekte görülüyor. Geçici olduğunu bil ve stres yapma lütfen. Bebeğini de kendini de olumsuz etkileme. Sadece dikkatli olup yediklerine dikkat edeceksin ve düzenli doktor kontrolü o kadar. Doktorunu iyi belirle ama alerji konusunda uzman olması tercihin olsun 😉

Çok teşekkür ederim evet sanırım en başta kabullenmek gerekiyor ve sabırlı olmak gerekiyor bu bir süreç fakat ster istemez çok fazla üzüldüm bu her gün ağlayışları beni mafediyor tüm gün ağlar mı bir bebek diyorum kendi kendime

Bebeğim 7 aydır aglıyor
Bizde de şüphelenildi ama diyet yaptığım zamanda huzurlu bir bebek olmadı
Yapısı bu deyip kabullendim
Sadece kucakta susuyor bizimki
O da ayakta gezmek şartı ile

Cok cok gecmis olsun benim oglum sut ve sut urunlerine alerjisi vardi 1.5 yasina kadar ne yogurt ne peynir ne inek sutu hic birsekilde icmedi suan sut icmesede sevmede durmadan yogurt yer duskundur.. isinin jzmani bi drdan yardim alin

Benim bebeğim de 2 buçuk aylık aynı supheden dolayı diyetteyim maalesef şu an bizimki de uyanık olduğu her dakika agliyor

Allah yardımcın olsun inşallah 😞 bizde de aynı durum güçlü olmaya çalışıyorum ama stresten karnıma ağrılar giriyor
Aynen o her agladiginda acaba yediğim bir şey mi dokundu diye sorguluyorum eşim hayır şu an uykusu var ondan hayır bence aç ondan diyor ama bana artık her ağlaması karın agrisindanmis gibi gelmeye başladı. Bizim henuz kesin teşhisimiz yok.

Aynen o her agladiginda acaba yediğim bir şey mi dokundu diye sorguluyorum eşim hayır şu an uykusu var ondan hayır bence aç ondan diyor ama bana artık her ağlaması karın agrisindanmis gibi gelmeye başladı. Bizim henuz kesin teşhisimiz yok.
Aynıyız aynı bizde de durum böyle 😥 kafayı yememe ramak kaldı

Kakası nasıl peki ? Ben mukuslu kaka nasıl normal kaka nasil ayirt de edemiyorum pek ama benim bebekle aynı gün doğan bir tanıdığımızin bebeğinin kakasını gördüm benim bebeginkinden bayağı farklıydı

4 aydır mücadele ediyoruz yaklaşık.
Kaşıntıdan helak oldu çocuk.
Şu an uyutuyorum
Tam dalıyor kaşıntı tutuyor.
Koynumda uyutuyorum mecbur

X