Çocuk Hastalıkları Bebeği süt alerjisi olan anneler

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Size de geçmiş olsun inanın bir şey diyemiyorum çünkü doktor değilim yanlış yönlendirmek istemem. Ama bu ayda alerjiden şüpheleniliyorsa ve emin olmak isteniyorsa eliminasyon için katı bir diyet daha rahat anlaşılmasını sağlıyor. Siz de anne olarak az çok anlıyorsunuzdur emin olmak için deneyebilirsiniz. Ben mesela katı diyetteyken bebeğim yine kusmaya başlamıştı çok korkmuştum patatese de mi alerjisi var diye çünkü bir o kalmıştı neredeyse. Sonra anlaşıldı ki annem bana yaptığı çöreğin tepsisini unutup tereyağıyla yağlamış ondan kusmuş yavrum. Bunun gibi kaçaklara dikkat edin diye söylüyorum. Ama diyetin süresi ve içeriği için doktorunuza danışmanızda fayda var.
Bir aylikken bu belirtileri soyluyordum doktorumuza iki ay gecti uzerinden. Açıkçası gittiğim doktorlara güvenemiyorum çünkü biri badem ceviz ye dedi bire yeme dedi bire portakal ye dedi diğeri narenciye tüketme dedi. Şuan hiçbirini yemiyorum bugün fışkırır tarzda kusma olmadı arada çökelekli kustu. Geçen gün aşırı huysuzlandı kızım doğduğundan beri hiç o kadar ağlamamıştı kulağını sildim dışını acaba ondan mi dedim doktora hemen kbb ye gidin baksınlar bir deyip başka bölümlere yönlendiriyor gitmedim tabiki enfeksiyon bir günde bir anda oluşup ertesi gün geçmez heralde. Özel hastanede olunca. Dediginiz gibi anne olarak az çok anlaşılıyor dememe yanılma yoluyla artık ilerleme yapıyım. Teşekkür ederim yönlendirmek değilde insan aynı şeyleri yaşamış birilerinden yaptıklarıyla ilgili bilgi almayı istiyor araştırırken doktordan daha iyi olabiliyoruz çocuklarımıza nette bu tarz şikayetleri yaşamış insanları gördükçe onlardan daha etkili olduğumuzu düşünüyorum

Merhaba ben de 2019 mayıs annesiyim ve bebeğimde maalesef çoklu besin alerjisi var. Süt dana eti yumurta tavuk eti, fındık fıstık, domates bunların dışında alerji riski yüksek olan gıdaları da tüketmiyorum. 8 aydır diyette olmama rağmen bebeğim öyle huzurlu mutlu bir bebek olamadı. Ben 2 aylıkken doktor doktor gezip sonunda teşhis koydurdum. Çünkü benim bebeğimin kilo alımı iyiydi. Ama kusma yeşil mukuslu kaka yüzünde döküntüler vardı. Kilosu iyi olunca ciddiye alınmadık ama ısrarım sonucunda bunların alerjiden olduğu anlaşıldı. 6 aydır diyet yapıyorum pek çok doktora gittim en son Fügen hocaya gittim. Ara ara diyet açma denemeleri yapıyoruz ama maalesef henüz başarılı olamadık. Çok uzun bir listemiz var. Bu aralar dışarıda kuzu eti yedim sanırım başka etlerle aynı yerde pişirildiği için bebeğim hemen tepki verdi. Ben tatlıyı, peyniri yoğurdu çok severdim bunlardan aylardır uzak olmanın stresi bşr yandan bebeğim bunları yiyemeyecek mi endişesi bir yandan mutsuz ve umutsuzum. Hala emziriyorum doktor mama vermedi diyeti açarken emzirmek çok daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlıyormuş. Yeter ki bebeğim iyi olsun ben diyet yapmaya razıyım. Ek gıdaya başladık ama bu sefer de sebzelerden kabız oldu yavrum. Kabızlık da alerjş belirtisi olabilir diye şimdilik kestim. Umarım hepimizin yavrularının alerjileri geçer çok zor ve yıpratıcı bir süreç.
Alerjiniz ne durumda bitti mi acaba

Alerjiniz ne durumda bitti mi acaba
Merhaba hem size hem diğer alerjik bebekli annelere bir bilgi olsun . Her bebeğin alerjik süreci farklı vs farklı yöntemler izlenebiliyor. Ama alerjinin seyrinin genelde 1 yaş 2 yaş veya 3 yaş gibi dönemlerde düzelme gösterebileceği söyleniyor.Bizim de aslında alerjimiz 1 yaşına doğru bıçak gibi kesilmişti çoğu besini tüketiyordum. Pandemi araya girince doktora gidemedik ve biraz kafamıza göre ilerledik. Yanlış yapmışız birkaç ay sonra alerji geri döndü. Bu eylülde tekrar doktora gittim ve diyete geri döndüm. Şu anda yavaş ilerliyoruz keçi sütü ve keçi ürünlerini geçtik keçi yoğurdu vs verebiliyorum haftaya doktor kontrolümüz var yeni bir gıda denemeye başlayacağız. Ben de tabii diyet açma, katı diyete uygun alternatif yiyecekler üretme vs konusunda epey geliştirdim kendimi .Bu sürece alışmak gerekiyor şu anda alıştım diyebilirim bebeğimin bunların dışında çok şükür sağlığı yerinde diyorum. İlk zamanlar çok zordu benim için hiç bilmiyordum çünkü. Başlangıçta İyi bir uzman bulmak, ona güvenebilmek çok önemli ve onunla takip etmek gerekiyor.

Merhaba Nilay hanım tam olarak neler tüketiniz.Ben açlıktan ölücem, sütüm kesildi kesilecek bitik durumdayım.Tabi bizim bebekte ekstralar var.Henuz teşhis ve test yapılmadı.Sadece 10 günlük diyet.

Bebeğim 7 aydır aglıyor
Bizde de şüphelenildi ama diyet yaptığım zamanda huzurlu bir bebek olmadı
Yapısı bu deyip kabullendim
Sadece kucakta susuyor bizimki
O da ayakta gezmek şartı ile
Merhaba ben8m bebegim de aynı. Surekli agliyor ve kucakta gezdirirsem ancak susuyor. Ne zaman huzurlu bir bebek oldu sizinki? Cevaplarsaniz cok sevinirim. Artik cok üzülüyoruz ve bunaldik surekli agladigi icin.

Merhaba oldukça uzun bir zmaan olmuş 2 ay 25 günlük oğlum var aynı dediğiniz şikayetler var doğdu doğalı kakası mukuslu hep mutsuz hep ağlıyor öyle üzülüyorum kii kakasında nokta nokta kanlar vardı süt ürünlerini kestik 4 gün oldu hala aynı hiçbir düzelme yok siz nasıl bir yol izlediniz 😢keske mesajımı görseniz

Merhaba oldukça uzun bir zmaan olmuş 2 ay 25 günlük oğlum var aynı dediğiniz şikayetler var doğdu doğalı kakası mukuslu hep mutsuz hep ağlıyor öyle üzülüyorum kii kakasında nokta nokta kanlar vardı süt ürünlerini kestik 4 gün oldu hala aynı hiçbir düzelme yok siz nasıl bir yol izlediniz 😢keske mesajımı görseniz
Merhaba. Benim bebeğime de bugün sut alerjisi olduğu söylendi.su an 5 aylik.geceleri hep huzursuz gazlı geçerdi.bende hep gaz sancısı zannederdim.ama iki gündür kakasindan kan geldi.surekli pisik oluyor.gozlerini kaşiyor. Doktor şimdilik sadece sut ürünlerini kesti ama ve yumurta yemeye de korkuyorum.Sizin alerjiniz ne kadar sürdü? Hangi besinlere alerji vardı bebeğinizde?

Merhaba herkese,
Başlıkta belirttiğim üzere bebeği süt alerjisi olan 53günlük bir anneyim. Yüzündeki kızarıklıklar artık iyice artınca oğlumun hastaneye gittik ve doktor süt alerjisi olabilir süt ürünlerini keselim dedi ben 3 haftadır süt ve süt ürünleri ve yumurta yemiyorum fakat çocuğumda ki hırıltılı nefes mukuslu kaka huzursuzluk geçmiyor kızarıklıklar tabiki farkedilecek şekilde geçti ama çoklu besin alerjisinde şüpheleniyorum bir kaç gün hatta patates haşlaması ve pirinç yedim eşim bu şekilde yaptığımı doktora söyledi ve doktor hayır sen çocuk emziriyorsun ye sadece süt ve yumurtayı ve şüphelendiğin domates gibi gıdalar varsa onları kes dedi ama çocuğumun ağlaması huzursuzlukları geçmiyor doğduğundan beri gazdan mı ağlamalar diyorum alerjiden mi acaba birlikte ağlar hale geldik rabbim tabiki daha büyük hastalık vermesin ama bir anne olarak ve ilk çocuğum tecrübesizliğimden dolayı oldukça endişeli ve üzgünüm hiç bi yere çıkamıyoruz ağlıyor sürekli içinizde bu durumu yaşayan yada yaşamış insanlar varsa lütfen fikirlerini ve yaşadıklarını yazarsa çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden. Rabbim tüm bebeklere şifa versin.
Merhaba benim bebegim 5 aylik .hep gazı var sandık bu zamana kadar ama alerjiymis.kakadan gelen kan ve sürekli pisik olması şüpheyi arttırdı.doktor sut diyeti verdi bana henüz 3 gün oldu ama kanli kaka devam ediyor.gece uykuları sıfır.ne yapacağımı şaşırdım.doktora dedim yumurtayı da keseyim mi diye .hayir sadece sut ürünleri dedi. Epey zaman geçmiş ama ne yaptınız. Netice ne oldu. Alerji sebebi netleşti mi

X